Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Emet Araç Kiralama - Emet Rent A Car | Gezgin724

Emet Araç Kiralama

Kurtuluş savaşı esnasında Yunanlıların denize döküldüğü ilçe olarak ün salan Emet ilçesi; Kütahya sınırları içinde yer almaktadır. Bor yatakları, mesire alanları, anıtları ve kaplıcaları ile de dillerden düşmeyen bu ilçeyi gezmeden önce Gezgin 724 Sitesinde yer alan Emet araç kiralama hakkında bilgi almanızı öneririz. 

Kütahya iline doksan beş kilometre uzaklıkta yer alan Emet; Gezgin 724 aracılığıyla kiraladığınız arabanızla keyifli ve huzurlu zaman geçirip, doyasıya eğlenebileceğiniz bir beldedir. 17 Ekim 1993 senesinde Bakanlar Kurulu tarafından alınan bir kararla Termal Turizm Bölgesi olarak belirlenen Emet şifalı kaynak sularıyla gözde beldelerden biri olmaktadır. 

Emet Gezilecek Yerler

Dünya genelinde bulunan bor ihtiyacının yüzde yetmişi Emet ilçesinde bulunan yataklardan karşılanmaktadır. kütahya oto kiralama keyfini yaşayabileceğiniz bu bölgede yer alan kaplıcaların tamamı; hipertermal niteliklere sahiptir.  İçilebilme özelliği bulunan Emet Kaplıcaları; Böbrek taşları, romatizma ile ilgili hastalıklar, kısırlık, cilt ve hastalıkları, safra kesesi hastalıkları, selüloit tedavisi, mide ve bağırsak hastalıkları ve karaciğerle ilgili sorunlarda tedavi edici niteliklere sahip olmaktadır. 

Emet kiralık araç desteğiyle gezebileceğiniz Emet ilçesinde üç tane şifalı termal tesis bulunmaktadır. 

 • Yeşil Kaplıcalar
 • Koyunca Hamamı 
 • Osmanlı Hamamı 

Kelimenin tam anlamıyla termal kapsamlı bir turizm cenneti olan Emet gezilecek yerler konusunda oldukça geniş bir kapsama sahip olmaktadır. 

 • Eğrigöz Kalesi 
 • Emet Cevizdere Şehitliği
 • Dereli Kaplıcaları 
 • Tahtalı Mesire Alanı
 • Yeşil Kaynarca Kaplıcaları 

emet araba kiralama

Emet Cevizdere Şehitliği 

Emet ilçesini rahat rahat, doyasıya gezmek için günün yirmi dört saatinde ulaşabileceğiniz Gezgin 724 web sitesine girerek hem bütçenize hem de zevkinize uygun bir araç bulabilirsiniz. Emet oto kiralama sayesinde bu ilçeye yapacağınız seyahat oldukça tatmin edici olacaktır. 

Emet gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alan Emet Cevizdere Şehitliği; Gönlünce ilçesi sınırları arasında yer almaktadır. 3 Eylül 1922 senesinde şehitlerimiz ve gazilerimizin anısına yaptırılmıştır.

Dereli Kaplıcaları 

Kütahya ili sınırlarında yer alan Dereli Kaplıcaları; kelimenin tam anlamıyla tam bir turizm cennetidir. Yıl boyunca yerli ve yabancı turistlerin akımına uğrayan; Doğal güzelliklerinin yanında termal tesisleri ile de ruhsal ve bedensel enerji veren Dereli Kaplıcaları; Kütahya Emet araç kiralama ile sağlık konusunda yapacağınız seyahatte oldukça büyük konfor sağlayacaktır. Emet ilçe merkezinden yola çıktığınızda kiralamış olduğunuz aracınızla en fazla yirmi dakika da ulaşabileceğiniz Dereli Kaplıcaları; adının kapsamından geçen derenin adından almaktadır. 

Dereli Kaplıcalarına yapacağınız seyahat sırasında aynı zamanda tesis tarafından sunulan farklı alternatiflerde de yararlanma olanağınız bulunmaktadır. Raftıng, yürüyüş, olta balıkçılığı gibi aktivitelere katılma olanağı bulabileceğiniz Dereli Kaplıcaları; konum itibariyle muhteşem bir doğaya ve olağanüstü bir manzaraya sahip olmaktadır. Kaplıca kapsamında üç havuz; özel banyolar, hamamlar ve konaklama tesisleri bulunmaktadır. 

Emet araba kiralama avantajlarından yararlanarak bir arabaya sahip olup ilçenin en önemli tesislerinden biri olan Dereli Kaplıcalarına kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Dereli kaplıca suları kas iltihapları, eklem romatizması, sinirsel rahatsızlıklar, kemik erimesi, psikolojik sorunlar gibi pek çok rahatsızlıkta tedaviye destek olan şifalı etkenlere sahip olmaktadır. Dağ ve yayla turizmi konusunda oldukça elverişli bir yapıya sahip olan Dereli Kaplıcaları seyahati esnasında; hem sağlıklı hem de eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz.

emet araç kiralama

Tahtalı Mesire Alanı 

Emet rent a car iletişimi sonucunda bir araba kiraladıysanız; ilk olarak dinlenebileceğiniz, keyif alabileceğiniz alanlardan biri olan Tahtalı Mesire Alanına gitmenizi tavsiye ederiz. Emet ilçesiyle arasında on üç kilometre bulunan bu mesire alanı; etrafı muhteşem güzellikte yeşilliklerle çevrilmiş olan harika bir gölette de sahip olmaktadır.

Yeşil Kaynarca Kaplıcaları 

Ekonomik bir tatili üstelik en ucuza getirmek istiyorsanız, hele ki tatil nedeniniz sağlıksa Gezgin 724 web sitesi hizmetlerinden biri olan Emet ucuz araç kiralama seçenekleri tam size göre planlanmış durumdadır. Gezgin 724 web sitesine girerek kiralık araç alternatiflerini inceleyiniz. 

Emet ilçesinde yer alan Yeşil Kaynarca ve Kaplıcaları; 1993 senesinde Termal Turizm alanı olarak ilan edilen su kaynaklarından biri olmaktadır. Bu kaplıcaları ziyarete gelenler için düzenlenmiş konaklama alanları da yer almaktadır. Romatizma, bağırsak sistemiyle ilgili rahatsızlıklar, mide hastalıkları, safra kesesi sorunları, karaciğer rahatsızlıkları gibi sağlık sorunlarında tedavi edici ve rahatlatıcı etkiye saip olan Yeşil kaynarca kaplıcaları kapsamında hizmet veren bölümler:

 • Açık Havuz
 • Konaklama Tesisleri
 • Sauna
 • Hamam
 • Spor Tesisleri 
 • Özel banyolar

emet oto kiralama

Eğrigöz Kalesi 

Hayatınızın akışı içinde kendinize ayırdığınız zamanlar, hele ki tatil yapabilme şansını yakalayabileceğiniz anlar oldukça kısıtlıdır. Bu şansı yakaladığınızda da en verimli şekilde geçirmeyi hedeflemeli, arta kalan zamana yetecek enerjiyi depolamayı hedeflemelisiniz. Gezgin 724 web sitesi; Enet araba kiralama; konusunda; Kütahya iline yapacağınız seyahati en doyurucu ve dinlendirici şekilde geçirmenizi sağlamak adına birçok alternatiflerle karşınıza gelmektedir. 

Gezgin 724 web sitesi iletişim numaraları aracılığıyla kendinize uygun bir araç kiraladıktan sonra sıra tarih akışında bilhassa Kurtuluş Savaşı sırasında önemli performanslar gösteren Emet ilçesini doya doya gezmeye gelmektedir. 

Eğrigöz Kalesi Emet seyahati sırasında gezilmesi gereken en önemli yerlerden biridir. Bu kaleyle ilgili çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Bunlardan biri de Romanya kralı; Kazıklı Voyvoda Eğrigöz Kalesinde yer alan zindanlarda esir olarak bulunmuştur. Dracula olarak da anılan Kazıklı Voyvoda; 3.Vlad olarak bilinen bir Eflak Prensidir. 1461 senesinde Osmanlılara başlattığı isyanda pek çok kişiyi kazığa oturtarak akan kanlarını biriktirip içtiği için hakkında vampir olduğuyla ilgili efsaneler dolaşmaktadır. 

1462 senesinde Fatih Sultan Mehmet tarafından esir olarak alınan 3.Vlad; Eğrıgöz kalesinde kaldığı iki yıl boyunca hücresinde Türkçe öğrenmiştir. Buradan Türk giysileri giyerek kaçan 3.Vlad diğer lakabıyla Dracula’nın şeytanla bu kalede anlaşma yaptığı konusunda efsaneler de bulunmaktadır.