Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Gediz Araç Kiralama - Gediz Rent A Car | Gezgin724

Gediz Araç Kiralama

Kütahya iline bağlı ilçeleri arasında yer alan Gediz ili herkesin aklına ilk olarak 28 Mart 1970 senesinde yaklaşık olarak bin kişinin hayatını kaybettiği deprem gelmektedir. Depremin arkasından boşaltılan ilçe uzun bir süre tam anlamıyla hayalet bir kent görünümü aldı. Uzun bir süre boş kalan Gediz ilçesinde sonradan yeni bir şehir kurulmuş ve bugünkü halini almıştır. Buna balı olarak Gediz ilçesi eski Gediz ve Yeni Gediz diye iki ayrı bölümde incelenmektedir. Gediz araç kiralama ile yapacağınız bu yolculuk size hem eski hem de yeni Gediz ilçesini inceleme fırsatı verecektir. 

Gediz denince akla her ne kadar yetmişli yıllar ve deprem gelse de bugün bu ilçeyle bağdaşan o kadar şey bulunmaktadır ki. Kaplıcaları ve tarhana çorbası b ilçeyle bütünleşen kavramlar arasında yer almaktadır. Gediz bölgesine yolunuz düştüğünüzde ilk olarak eski Gediz’e uğrayıp tarihi dokusunu ve hüznünü hissetmelisiniz. Yüzyıllardır şifa dağıtan termal kaplıcalarını gezip arkasından bu ilçeden çıkmadan önce mutlaka tarhana çorbasını içmelisiniz. 

Gediz Gezilecek Yerler

Kütahya ilinin önemli bir ilçesi olan Gediz; Gediz oto kiralama avantajlarından yararlanmanız durumunda Kütahya iline doksan kilometre uzaklıktadır. Her ne kadar uzun bir süre hayalet şehir konumunda olsa da günümüzde bu ilçe tekrar renklenerek baştan yapılanmıştır. Gediz ilçesine yolunuz düştüğünde gezmeniz gereken yerler;

 • Eski Gediz Beldesi
 • Gazanfer Ağa Külliyesi
 • Su Kemerleri 
 • Murat Dağı Termal Turizm Merkezi 
 • Ilıcasu Termal Turizm Merkezi 
 • Gediz Abidesi 
 • Abide Köyü Şehitler Anıtı 
 • Gediz Murat Dağı kayak Tesisleri 
 • Gediz Muratdağı Ocakoğlu Yaylası 
 • Aizonai
 • Tetik Yaylası 
 • Zeytino Hanı
 • Domaniç Ormanları 
 • Zafer Tepe Anıtı 
 • Gediz Tarhana Festivali 

Eski Gediz Beldesi

Kütahya Gediz araç kiralama sayesinde Eski Gediz Beldesini detaylı bir şekilde yıpranmadan ve hiçbir ayrıntıyı atlamadan ziyaret edebilirsiniz. Farklı afetlerle gündeme gelen Eski Gediz beldesi 1918 senesinde yanmış, 1970 senesinde iste bin kişinin yok olduğu büyük bir deprem yaşamıştır. 

Yeniden yapılarak devam eden Eski Gediz beldesine adım attığınızda ilk olarak su kemerleri, tarihi bir köprü ve hamamları gündeme gelecektir. 

Uzun bir süre hayalet şehir izlenimi veren Eski Gebze Beldesi; buraya tekrar yerleşenlerin çabalarıyla 1988 senesinde belde; 1992 senesinde ise Sit alanı olarak koruma altına alınmıştır. Eski Gediz Beldesi; 2008 senesinde Avrupa Tarihi Kentler Birliğine kabul edilmiş enden bölgelerden biridir. 

Eski Gediz Beldesi günümüzde doğal ve arkeolojik dit alanları ile birlikte kentsel bir müze görünümüne sahiptir. Kiraladığınız arabanızla yavaş yavaş ilerken Kaya Mahallesinde bulunan bir parkın içinde 1970 senesinde depremde hayatlarını kaybeden 1086 kişinin isimlerinin yer aldığı bir anıt gözünüze çarpacak. 
gediz araç kiralama

Gazanfer Ağa Külliyesi 

Gezgin 724 web sitesine girerek kendinize en uygun arabayı seçip Gediz rent a car aracılığıyla bu ilçeye geldiğinizde; Gazanfer Ağa ismiyle sık sık karışılacaksınız. Hayırsever biri olan Gazanfer Ağa bu ilçeye yaptırmış olduğu antlarla adını duyurmuştur. Bir Macar devşirmesi olan Gazanfer Ağa; II. Selim dönemi sırasında has odaya alınarak eğitilmiştir. 

1587 senesinde hamam yaptıran Gazanfer Ağa daha sonra 1590 senesinde cami inşa ettirmiştir. Hemen arkasından Doksan beş de dükkân yaptırıp bu dükkânlardan elde ettiği gelirleri camiye devreden Gazanfer Ağa; Gediz’ Şaphane dağlarından su getirmeyi de başarmıştır. 

Gazanfer Ağa Cami

1590 senesinde Süleyman Çavuş tarafından inşa edilen cami; adını aldığı Gazanfer Ağa tarafından yaptırtılmıştır. Gediz ucuz araç kiralama sayesinde elde ettiğiniz aracınızla yapacağınız sırasında karşınıza çıkacak olan cami inşaatında, Antik Kadys yöresinden gelen sütunlar kullanılmıştır. Büyük bir kubbeye sahip olan cami 1970 senesinde yaşanılan deprem sonucunda yıkılınca; 1994 senesinde aslı korunarak Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından tekrar yaptırılmıştır. 

Gazanfer Ağa Hamamı 

Kadınlara ve erkeklere özel iki ayrı bölümü bulunan Gazanfer Ağa Hamamı 1587 senesinde Gazanfer Ağa tarafından yaptırılmıştır. Hamam yapımına Antik Kadys yöresinden gelen sütunlar kullanılırken ihtiyacı olan su da Kayacık bölgesi üzerinden getirtilmiş. 

1970 depreminde ağır hasar gören hamam; daha sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından onarılıp, restore edilecek tekrar kullanıma açılmıştır. 
gediz oto kiralama

Su Kemerleri 

Kim tarafından ya da ne zaman yapıldığı tam olarak belli olmayan Su Kemerleri; Gediz kayasının ortasında yer almaktadır. Gediz ilçesi için tarihi bir önem taşımakta olan Su Kemeleri moloz ve kesme taşlarla yapılmıştır. Bu kemerler; üç gözden oluşmaktadır. 

Murat Dağı Termal Turizm Merkezi 

Gediz gezilecek yerler arasında önemli bir ayrıcalık taşıyan Murat Dağı Termal Tesisleri; antik dönemlerde Ana Tanrıça Kutsal Mekânı anlamına gelmekte olan Dindymon ismiyle anılmaktaydı. 1313 senesinde Murat Gazinin bölgeyi almasıyla dağın ismi murat Gazi dağı olarak güncellenmiştir. 2311 metre yüksekliğe sahip olan Murat Dağı kapsamında Porsuk, Banaz ve Gediz çaylarının kaynakları yer almaktadır. 

Bünyesinde yüze yakın familya ve dokuz yüze yakın yer alan bitki çeşitleri b bölgeye ayrı bir hava vermektedir. Bünyesinde bulunan bitiler pek çok sayıda bilim adamının ilgisini çekmekte olan Murat Dağı 1987 senesinde Bakanlık kararıyla Termal Turizm merkezi unvanını almış, 2003 senesinde de Türkiye Doğal Alanı Koruma Vakfınca Önemli Bitki ve Kuş alanı olarak yeni bir unvana daha kavuşmuştur.

Gediz kiralık araç ayrıcalığını yaşayarak bu bölgeye yapacağınız ziyaret; doğasal özellikleri ve tabiatı yanında farklı aktiviteleriyle de siz doyuracaktır. İlçe merkezi ile arasında otuz kilometre bulunan Murat Dağı Termal Turizm merkezi; aynı zamanda bünyesinde bir kaplıca da barındırmaktadır. Tarihi kaplıcalar kadınlar ve erkekler için iki ayrı hamam yapısına sahip olmaktadır. Sıcak su kaynakları bulunan kaplıcanın şifa niteliği taşıdığı hastalıklar; 

 • Sinir ve kaslarla ilgili olan rahatsızlıklar
 • Kadın hastalıkları 
 • Deri hastalıkları 

Murat Dağı Termal Turizm Merkezi konaklamak isteyenler için farklı tesislere de sahip olmaktadır. 

Gediz Ilıcasu Termal Turizm Merkezi 

Gediz ilçesi ile arasında on üç kilometre bulunan Gediz Ilıcasu Termal Turizm Merkezi; Simav yolu üzerinde yer almaktadır. 1987 senesinde Termal Turizm Merkezi olan bu kaplıcalar; birçok rahatsızlığa karşı tedavi edici nitelik taşımaktadır:

 • Deri Hastalıkları 
 • Romatizma
 • Böbrek rahatsızlıkları 
 • Sindirim Sistemiyle ilgili olan rahatsızlıklar
 • Eklem ve kaslarla ilgili olan hastalıklar
 • Sinir hastalıkları 
 • İdrar yolları hastalıkları 
 • Kadın hastalıları 

Ilıca Termal Turizm Merkezi 

Kütahya gezilecek yerler arasında yer almakta olan Ilıca Termal Turizm Merkezi; Gediz ilçesine on dakika uzaklıkta yer almaktadır. Simav yolu üzerinde bulunan Ilıca Termal Turizm Merkezi; 1987 senesinde Bakanlık kararıyla resmi olarak Termal Turizm Merkezi olmuştur. Şifalı nitelikler taşıyan kırk derece üstünde bir sıcaklığa sahip olan Ilıca Termal Turizm Merkezi suyu; kadın hastalıklarından kas hastalıklarına kadar pek çok rahatsızlık konusunda tedaviye destek olan nitelikler taşımaktadır. 
gediz rent a car

Ilıca Termal Turizm Merkezine yapacağınız seyahat sırasında eğer kalma ihtiyacı hissederseniz kaplıca etrafında bulunan konaklama tesislerinden yararlanma olanağınız bulunmaktadır. 

Gediz Abidesi 

Gediz ilçesine bağlı bulunan Abide köyünde yer alan Gediz Abidesi; bu bölgede şehit düşen dört askerlerin anısına dikilmiştir. Kurtuluş savaşından sonra yapılan bu anıt; üç metre boyundadır. Gediz Abidesinin her ki tarafında da kitabeler yer almaktadır.

Gediz Muratdağıı Kayak Tesisleri 

1850 metre yükseklikte yer alan Gediz Muratdağıı Kayak Tesisleri; 1850 metre yüksekliğe sahiptir bu tesisler kar sporlarının yapılmakta olduğu harika bir alan üzerine kuruluştur. Tesis etrafında restoranlar ve kafeler yer almaktadır. 

Gediz Muratdağı Ocakoğlu Yaylası

kütahya oto kiralama oldukça güzel araç seçenekleriyle Gediz ilçesi yolculuğunuz boyunca konfor ve rahatı yanınızda taşımanıza zemin hazırlamaktadır. Murat dağı eteklerinde yer alan dokuz yüzü aşkın bitki çeşidi; Gediz Muratdağı Ocakoğlu Yaylasına adeta bir cennet havası katmaktadır.  Orkidesinden nilüferine, lalesinden çiğdemine kadar her çeşit bitkinin görülebileceği yaylalar; olağanüstü bir güzelliğe sahiptir. Hamam ve kaplıcaların da yer aldığı bu alanda; aynı zamanda konaklama tesisleri de yer almaktadır.

Aizonai

Zamanımıza kadar bozulmadan gelen Aizonai Antik Kenti; Gediz ilçesine yarım saat uzaklıkta bulunmaktadır. Adını Yunan Mitolojisinden alan bu antik kenti Gediz ilçesine yolunuz düştüğünde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir. 

Tetik Yaylası 

Gediz ilçesiyle arasında yirmi bir kilometre mesafe bulunan Tetik yaylası; dinlenme tesisleri, piknik alanları ve doğal güzellikleriyle bütün stresinin atmanıza, huzur bulmanıza yardımcı olacak alanlardan biridir. 

Zeytino Hanı 

Gediz ilçesinde merkezde yer alan Zeytino Hanı; Şehzade Korkut’un taht kavgasına kurban gittiği yerdir. Tarihi bir güzelliğe sahip olan Zeytino Hanı;