Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kütahya Araç Kiralama - Kütahya Rent A Car | Gezgin 7/24

Kütahya oto kiralama 

Kütahya’da iş ve gezi ziyaretleriniz için oto kiralama ihtiyacınızı, en nitelikli bir şekilde karşılamak için gezgin 7/24 üzerinden Kütahya oto kiralama firmalarına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda firmaları tek tek aramak yerine, dilediğiniz firmadan web sitemiz üzerinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Kütahya ucuz araç kiralama 

Kütahya araç kiralama firmaları, gezgin 7/24 sitemizin üzerinde yapılacak kiralama işlemleri için uygun fiyatlar vermektedir. Ayrıca belirli dönemlerde düzenlenen kampanyalardan da, web sitemiz üzerinden yapacağınız rezervasyonlar ile yararlanabilirsiniz.

Kütahya havalimanı araç kiralama

Kütahya"ya uçakla gelecekseniz, Kütahya havalimanı araç kiralama firmalarından hizmet alarak, kiraladığınız aracın havalimanında size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Kütahya araç kiralama firmalarının neredeyse tamamı, Kütahya havalimanı oto kiralama hizmeti de vermektedir. 

Bu firmaların arasında kiralamak istediğiniz araçla ilgili kıyaslama yaparak, Kütahya ucuz oto kiralama hizmeti almanız mümkün olmaktadır.

Kütahya gezilecek yerler 

Çini müzesi 

Dünyaca ünlü çinisi ile meşhur olan Kütahya"da bulunan çini müzesi, Kütahya gezilecek yerler arasında ilgi çeken alanlardan diridir. Müze binası 1411 yılında yaptırılmış olup, 1999 yılında ise müze olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Müze içerisinde Kütahya çini sanatının, tüm ayrıntılarını bulmak mümkündür.

Kütahya kalesi 

Geçmişi çok eski tarihlere kadar uzanan ve antik çağda yapıldığı tahmin edilen Kütahya kalesi, Osmanlı’ya kadar farklı medeniyetlerin hakimiyeti altında kalmıştır. 

Osmanlı ve Selçuklu döneminde kaleye eklenen eklemeler ile birlikte, önceki medeniyetlerin izleri olduğu kadar Osmanlı ve Selçuklu izlerini de taşımaktadır.
kutahya havalimanı arac kiralama

İshak Fakih Medresesi 

Bölgede en fazla hakimiyet kuran devletlerden birisi olan Germiyanoğluları tarafından yaptırılan medrese, bölgeden geçen ticaret kervanlarının konaklaması ve ihtiyaçlarını gidermesi için yaptırılmıştır. 

İlk yapım amacı kervansaray olmasına rağmen, yapımı tamamlandıktan sonra medrese olarak hizmet vermeye başlamıştır. 

Dönenler Camii 

Kütahya şehir merkezindeki cami, 1237 yılında inşa edilmiş olup, günümüze kadar orijinal haliyle gelmeyi başarmıştır. Günümüzde kullanılan camii aslında bir Mevlevihane olarak inşa edilmiş olsa da, zaman içerisinde tamamen cami olarak kullanıma açılmıştır.

Kütahya Ulu Cami 

Kütahya gezilecek yerler arasındaki ulu camii, 1281 senesinde yaptırılmış olup, şehirde bulunan en eski camiler arasındadır. Günümüzde hala aktif olarak ibadete açık olan cami, içerisindeki çini süslemeleri ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Toplamda 64 pencereden oluşan caminin 2 tam ve 6 tane yarım kubbesi bulunmaktadır. 

Özellikle Kâbe tasvirlerinde kullanılan el işçiliği çini çalışmaları, görülmeye değerdir.

Kütahya kaplıcaları 

Kütahya"da bulunan doğal güzelliklerden biri olan kaplıcalar, aynı zamanda şehirde eklem ve cilt hastalıkları için şifa kaynağı mekanlardan biridir. Cilt ve eklem hastalıkları nedeniyle, kaplıcalara her yıl binlerce turist akın etmektedir. 

Aizanoi Antik Kenti 

Çavdarhisar ilçesinde bulunan antik kent, Kütahya"da Roma döneminin en önemli kalıntıları arasındadır. 

İçerisinde tiyatro kompleksi ve Zeus Tapınağı gibi tarihi yapıların bulunduğu Antik Kent, yeryüzünde başka bir örneği bulunmayan nitelikte yerlerden biridir. Antik Kent içerisinde bulunan Zeus tapınağının, tüm özelliklerini koruyarak günümüze kadar gelmiş olması, özellikle yabancı ziyaretçiler tarafından vazgeçilmez gezi noktaları arasında yer almasını sağlamaktadır. 

Roma döneminde Antik Kent sınırları içerisinde, 80 binden fazla insanın burada yaşamış olduğu tahmin edilmektedir. İçerisinde aynı zamanda 13500 kapasiteli stadyum, anıt mezar taşları, Anıt çeşmeler ve aslan heykelleri gibi, Roma dönemine ait birçok tarihi kalıntı da yer almaktadır. 

Şehir merkezinden uzak olan Antik Kenti hızlı ve ekonomik bir şekilde ziyaret etmek için, Kütahya ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Kendi Aracınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinden yapılacak rezervasyonlara özel avantajlardan yararlanmak için, web sitemizi kullanabilirsiniz. 

Domaniç ormanları 

Kütahya"nın doğal dokularından birisi olan Domaniç ormanları, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında doğa ile kucaklaşmak isteyen insanların ziyaret ettiği yerlerden biridir. 

Bu ormanlar sadece şehrin değil, aynı zamanda Türkiye"nin önemli doğal güzellikleri arasındadır. Şehrin stres ve bunalımından uzak kalmak ve doğanın kalbinde bir gün geçirmek istiyorsanız, Kütahya"da gezilecek yerler listenizde, buraya yer vermenizi Kesinlikle tavsiye ederiz.
kutahya havalimanı oto kiralama

Çinili Cami 

Ressam Ahmet Yakupoğlu hayratı olan Çinili Camii, Orta Asya Türk mimarisinin Kütahya"da bulunan en iyi örnekleri arasındadır. 1973 yılında yaptırılan caminin dış cephesi, tamamen çini sanatı ile kaplanmıştır. Muhteşem bir el işçiliği ile yapılan süsleme, şehrin Turizmine ayrı bir değer katmaktadır. 

Dumlupınar Şehitliği 

Başkomutanlık Meydan muharebesinde Kurtuluş Savaşı boyunca şehit olan Türk askerlerinin anısına 30 Ağustos 1922"de yaptırılan Dumlupınar Şehitliği, şehrin manevi atmosferini tamamlayıcı bir niteliğe sahiptir.

Kütahya Arkeoloji Müzesi 

Kütahya merkezde konumlanan Arkeoloji Müzesi, bina olarak da tarihi bir özellik taşımaktadır. Müzenin sergilendiği bina olan Vacidiye Medresesi, 1314 yılında yapılmıştır.

Müze içerisinde Bizans, Roma, Hitit, Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinden kalma, binlerce tarihi eser sergilenmektedir. Müze içerisinde sergilenen lahitlerde, burayı daha ilgi çekici hala getirmiştir.

Simav Çitgöl Kaplıcaları 

Simav ilçe sınırlarında bulunan Çitgöl Kaplıcaları kadın ve cilt hastalıkları, Romatizma hastalıkları, omurilik hastalıkları ve egzama gibi farklı rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Kaplıca çevresinde yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları ve konaklama tesisi gibi birçok sosyal tesis bulunmaktadır. Şifa kaynağı Kaplıcaları ziyaret etmek için, Kütahya araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
kutahya oto kiralama

Kütahya Saat Kulesi 

Şehir merkezinde yer alan Kütahya Saat Kulesi, tarihi özelliğinin yanında şehir merkezinin sembol yapıları arasında bulunmaktadır. Önemli buluşma mekanlarından biri olan Saat Kulesi, 19. Yüzyılın başlarında yaptırılmıştır. 2 kattan oluşan saat kulesinin yapımında, kesme taş kullanılmış olup kare planında yapılmıştır.

Kurşunlu Camii 

Yine şehir merkezinde bulunan tarihi yapılardan biri olan Kurşunlu Camii, 1377 yılında yaptırılmıştır. Günümüzde hala cami olarak hizmet veren tarihi yapı, şehir merkezinde bulunan önemli tarihi binalardan biridir. 

Kütahya gezilecek yerler listesi, bunlarla sınırlı olmayıp şehirde daha gezilecek birçok tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır. Daha fazla gezmek ve bu gezinin ulaşım maliyetini ucuza getirmek için, kendi aracınızı kullanabilir ya da Gezgin 7/24 üzerinden Kütahya oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.