Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Simav Araç Kiralama - Simav Rent A Car | Gezgin724

Simav Araç Kiralama

Yurdumuzda marka haline gelen kaplıcaları ile yeşillikler arasında cennetten bir köşe olan Kütahya iline bağlı Simav ilçesi kesinlikle huzur bulacağınız, büyük bir zevkle gezeceğiniz, unutulmaz anıları yaşayacağınız önemli bir ilçedir. Simav araç kiralama bu eşsiz yolcuğunuzu bütünleştiren önemli bir ayrıcalık oluşturmaktadır. 

Olağanüstü doğasının yanında; tarihinin de kahramanlık hikâyeleriyle dolu olması; zaman akışı içinde en az üç kere Yunan işgaline hedef olan bu ilçeye ayrı bir anlam katmaktadır. Kuvay-i Milliye akımları ile adı anılan Simav tabiatı yanında kültürel bir miras olma özelliğiyle de ön plana çıkan ilçelerimizden biridir.

Gezgin 724 web sitesine girerek online olarak ya da iletişim numaralarını arayıp Simav oto kiralama ayrıcalıklarına sahip olabilirsiniz. Kütahya ile arasında yüz kırk üç kilometre mesafe bulunan Simav ilçesi; düz ve bakımlı yollarıyla yormayacak bir ulaşıma sahip olmaktadır. 

Bilinen tarihi dört bin yıllık bir geçmişe sahip olan bu ilce 1867 senesinde Belediye statüsüne geçmiş; 17 Şubat 1868 senesinde de Kütahya iline bağlı ilçeler arasında yerini almıştır. 

Simav Gezilecek Yerler

Simav; küçük Çarsısı, kaplıcaları, doğal güzellikleri ve kapsamında yer alan tarihi eserleriyle ufak,, sevimli, şirin bir batı ilçesi olmaktadır. Kütahya iline bağlı en önemli ilçelerden biri olan Simav; halılarıyla da adından sık sık söz ettirmektedir. 

Simav gezilecek yerler açısından zengin kaynaklara sahip olmaktadır. Yolunuz Kütahya ilinin kınılar içinde yer alan Simav ilçesine düşerse mutlaka görmeniz gereken yerleri şu şekilde özetleyebiliriz: 

 • Simav Çitgöl Kaplıcaları 
 • Nadarçam Yaylası 
 • Eynal Kaplıcaları 
 • Gölcük Yaylası 
 • Simav Ulu Cami
 • Hisar kalesi 

simav araba kiralama

Simav Çitgöl Kaplıcaları 

Kütahya Simav araç kiralama oldukça rahat bir şekilde üstelik cebinizi yakmadan Simav Çitgöl Kaplıcaları yolculuğunuza ayrı bir konfor katmaktadır. İlçe merkezi ile arasında dört kilometre mesafe bulunan Simav Çitgöl Kaplıcaları; Evliya Çelebi tarafından yazılan Seyahatname de Cennet Kaplıcaları olarak özetlenmiştir. 

Doğası yeşili, huzurlu ortamı ve şifalı sularıyla bilhassa sağlık turizmi açısından önemli bir alternatif olan Simav Çitgöl Kaplıcaları kapsamı tarafından sunulan imkânlar;

 • Çocuk Oyun Parkları 
 • Yürüyüş Parkurları
 • Yeşil alanlar
 • Kaplıca tesisleri 
 • Kadınlar ve erkekler için ayrılmış alanlar

Doktorlar tarafından bazı durumlarda sağlık acısından tedaviye olan desteği göz önüne alınarak reçete edilen Simav Çitgçl Kaplıcaları; sağlık turizmi açısından oldukça büyük ilgi görmektedir.  Cilt rahatsızlıkları, deri hastalıkları, kireçlenme, çıkık, egzama, ülser, mide ve bağırsak sorunları, romatizma, bel fıtığı, nevralji, siyatik, ruhsal sorunlar, yorgunluk, kadın hastalıkları gibi pek çok sağlık sorununda ana tedaviye destek olarak olumlu sonuçlar vermektedir. 

Nadarçam Yaylası 

Yayla turizmi konusunda ilgisi olanlar için Simav rent a car Gezgin 724 web sitesiyle göz ardı edilmeyecek performanslar göstermektedir. Kamp hayatını sevenler, doğal yaşamın özlemini çekenler için hem büyük şehirlere olan yakınlığı hem de kolay ulaşılabilir olması Kütahya Simav bölgesinde yer alan Nadarçam yaylası önemli bir alternatif oluşturmaktadır. 

Oldukça yüksek olan bir alandan bulunan Nadarçam yaylasına gidip tepeye çıktığınızda inanamayacağınız güzelliğe sahip olan bir manzarayla karışılacaksınız. Simav ilçesini kuşbaşı olarak tepeden izleyebileceğiniz bu bölge hiç durmayan çeşme suyunun çıkardığı ahenkli sesle huzurun gerçek adresidir. Simav yaylasında aynı zamanda günübirlik gelen misafirler için muhteşem meyve ağaçlarıyla dolu olan bir mesire alanı da yer almaktadır. 

Eynal Kaplıcaları

Yeryüzünde bilhassa ülkemizde oldukça fazla kaplıca ve termal su tesisleri bulunmasın rağmen kesinlikle iddia ediyoruz; ne kadar arasanız arayın; Eynal Kaplıcaları gibisini bulmanız mümkün değil. Ekonomik bir tatilin adresi olan Gezgin 724 web sitesi bünyesinde yer almakta olan Simav ucuz araç kiralama ayrıcalıklarından yararlanarak; Eynal Kaplıcalarını kolay bir ulaşım sağlayıp ziyaret etme olanağınız da bulunmaktadır. 

Kiralamış olduğunuz arabanızla Simav ilçesinin merkeziyle arasında dört dakika bulunan Eynal Kaplıcaları Evliya Çelebi tarafından yazılmış bulunan Seyahatname adlı eserde de geçmektedir. Dilediğiniz takdirde konaklama olanağını da sahip olduğunuz bu tesisler; pek çok hastalık konusunda şifalı nitelikler taşımaktadır. 

Termal Turizmi gündeme geldiğinde Eynal Kaplıcalarının adı oldukça sık anılmaktadır. Üç bini aşan bir süre kapsamında pek çok hastalık konusunda tedavi edici özellikleri bulunan kaplıca suları günümüzde de şifa dağıtmaya devam etmektedir. 

Eynal Kaplıcaları aşağıda sıralanan rahatsızlıklar da dahil olmak üzere pek çok sağlık sorununda ana tedaviye destek veren nitelikler taşımaktadır. 

 • Siyatik
 • Nevraji 
 • Cinsel Rahatsızlıklar
 • Egzama
 • Romatizma
 • Cilt ve deri hastalıkları
 • Mide ülseri
 • Ruhsal sorunlar 
 • Nevrit
 • Böbrek rahatsızlıkları 

simav araç kiralama

Gölcük Yaylası 

Eğer gündeme bir yayla seyahati gelirse; atmanız gereken ilk adım; Simav kiralık araç seçeneklerini incelemek olmalıdır. kütahya araç kiralama  Eğer konu yayla keyfini son damlasına kadar yaşamaksa ayağınız kesinlikle yerden kesilmeli. Bu konuda Gezgin 724 kapsamında yer alan araçlar her bütçenize uygun alternatifler içermektedir hem de seyahat konusunda oldukça olumlu performanslara sahip olmaktadır. 

Simav ilçesi kapsamında bulunan yaylar arasında Gölcük yaylası ayrı bir önem taşımaktadır. Kiralamış olduğunuz arabanızla Simav il merkezinden yola çıkarak on yedi dakika içinde ulaşabileceğiniz Gölcük yaylası; çam ormanlarıyla çevrilmiş, yüksek oksijen yüklü, harika bir manzaraya sahip bir doğa harikasıdır. 

Gölcük Yaylası tam bir mesire alanıdır. Yayla da bulunan piknik alanları; tabiatın tam ortasında hem dinlenebilme hem de karnınızı doyurabilme imkânını iç içe yaşatacaktır. Harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz Gölcük yaylası; doğa tutkunları ve huzur gezginleri için ideal bir bölgede yer almaktadır. 
simav oto kiralama

Simav Ulu Cami

Simav ilçesinde Simav araba kiralama konforuyla yapacağınız kültür ve tarih kokan gezinizde önemli bir durağınız da Simav Ulu Cami olacaktır. Simav ilçesinde yer almakta bulunan en eski tarihi eser statüsüne sahip olan yapılardan biri de Simav Ulu Cami olmaktadır. 

Caminin üzerinde herhangi bir yazık bulunmadığından tam olarak inşa edildiği tarih bilinmese de 1551 senesinde yapıldığı kanısına varılmaktadır. Pek çok kere tadilat gördüğü anlaşılan caminin bazı söylentilere göre bir dönem kilise olarak da kullanıldığı varsayılmaktadır. 

Hisar Kalesi 

Kütahya Simav rent a car servisleri arasında en güvenilir adreslerden biri de şüphesiz ki Gezgin 724 olmaktadır. Simav ilçesine yapacağız yolculuk sırasında mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olan Hisar Kalesi; yakın bir zamanda restore edilerek korunma altına alınmıştır. Bizanslılar dönemine kadar uzanan bir tarihe sahip olduğu düşünülen Hisar kalesinin kim tarafından, hangi yıllarda yapıldığı bilinmemektedir.