Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Arapgir Araç Kiralama - Arapgir Oto Kiralama | Gezgin724

Arapgir Gezilecek Yerler

Malatya, Türkiye’nin turistik açıdan en önemli kentleri arasında yer almaktadır. İl, hem doğal güzellik hem de tarihi güzellik bakımından geniş alanlara sahiptir. İl sınırlarında bulunan birçok ilçede gezip görülebilecek yerler bulunmaktadır. Bu ilçelerden biri de Arapgir ilçesidir. Dikkat çeken bir ismi bulunan Arapgir, bölgenin tarihi çok eskilere dayanan yerleşim yerleri arasında bulunmaktadır. İlçe çok eski zamanlardan beri farklı devletler tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmaktadır. Arapgir ilçesine yerli ve yabancı turistler, gezi amaçlı gelmektedir. Arapgir gezilecek yerler için farklı ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

Malatya’nın sınır ilçeleri arasında yer alan Arapgir, tarihi ve kültürel zenginliklere sahiptir. İlçe sınırlarında bulunan tarihi camiler dikkat çekmektedir. Hem tarihi bakımdan hem de dini bakımdan büyük öneme sahip camiler bulunmaktadır. Camilerin dışında kale, han ve hamam gibi tarihi yapılar ve doğal güzellikleri ile öne çıkan alanlar, Arapgir ilçe sınırları içerisinde yer almaktadır. İlçenin güzel yerlerini gezip görmek isteyenlerin yararlanabileceği Arapgir araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Ayrıca toplu taşıma araçları ile de ulaşım sağlanabilmektedir. İlçeyi gezmek amaçlı gidecekler için yaz ve bahar ayları daha uygun olacaktır.

Arapgir Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Arapgir ilçesi, Malatya iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, Malatya merkez ilçelerine olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 120 kilometre civarındadır. Malatya’nın ve çevre illerin önemli ilçelerine yakın konumda bulunan Arapgir ilçesine rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. İlçenin eski zamanlardaki bilinen adının Daskuza olduğu hakkında bilgiler mevcuttur. İlçeye farklı karayolları ile ulaşım sağlanabilmektedir. İlçe içi ulaşım için yararlanılabilecek Arapgir araba kiralama faaliyetleri bulunmaktadır.
arapgir araba kiralama
Arapgir ilçesinin batısında Arguvan ilçesi bulunmaktadır. İlçe, Malatya iline bağlı olan Arguvan ve Yazıhan ilçelerine yakın konumda bulunmaktadır. Sivas ve Elazığ illerine de yakın olan ilçe, ulaşım ağı konusunda da gelişmiştir bir noktada bulunmaktadır. Farklı il ve ilçelere gidilirken bu ilçe sınırları içerisinden geçiş yapılmaktadır. İlçeye bağlı olan 42 adet köy bulunmaktadır. İlçeye ulaşım için belediyenin araçları bulunmaktadır. Özel araç ile ulaşım sağlamak isteyenler ise Arapgir oto kiralama ile araç kiralama seçeneğine sahiptir.

Arapgir Geçim Kaynakları

Arapgir ilçesinin geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık önemli bir yer tutmaktadır. İlçe sınırlarında bulunan su kaynakları ve barajlar sayesinde tarım ürünlerinden üst düzey verim sağlanmaktadır. İlçede faaliyeti yürütülen önemli geçim kaynakları arasında üzüm ticareti de bulunmaktadır. İlçede yetiştirilen üzüm hem bölge hem de Türkiye için önemli ürünler arasında yer almaktadır. Hizmet sektörünün de gelişmiş olduğu ilçede Arapgir kiralık araç hizmetleri öne çıkmaktadır.
arapgir araç kiralama
Arapgir Ulu Cami

İlçe sınırları içerisinde bulunan Cami, ilçenin tarihi özellikli yapıları arasındadır. Bir kayalığını üzerine inşa edilmesi sebebiyle de önemli olan caminin inşa ediliş tarihinin 14.yüzyıl civarı olduğu hakkında tahminler bulunmaktadır. Cami ve çevresinde yapılan araştırmalarda eski dönemlere ait bazı kalıntılara ulaşılmıştır. Camiye ulaşım rahat bir şekilde sağlanmaktadır. Rahat ulaşım seçenekleri arasında Arapgir ucuz araç kiralama faaliyetleri önemli bir yer tutmaktadır.

Arapgir Cafer Paşa Cami

Osmanpaşa Mahallesi, Arapgir ilçesine bağlı olan mahalleler arasında yer almaktadır. Cafer Paşa cami ise bu mahalle sınırlarında yer almaktadır. Tarihi caminin yapılış tarihinin 1694 senesi olduğuna dair bilgiler mevcuttur. Camiyi yaptıran kişinin Cafer Paşa olduğu için bu ismi almıştır. Günümüze kadar bazı yenileme çalışmalarına uğrayan cami, ziyarete açık yapılar arasında bulunmaktadır. Camiyi gezmek isteyen turistler, malatya araç kiralama ile araç kiralayarak camiye ulaşım sağlayabilir.
arapgir oto kiralama
Arapgir Mirliva Ahmet Paşa Cami

İlçeye bağlı mahallelerden olan Köseoğlu Mahallesi sınırlarında yer alan tarihi cami, bölgenin önemli turistik yapıları arasında bulunmaktadır. Mimarisi oldukça güzel olan camiyi inşa ettiren kişinin Ahmet Paşa olduğuna dair bilgiler mevcuttur. Yenileme çalışmalarına uğrayan cami, hazır hale getirildikten sonra ziyarete açılmıştır. Dini, tarihi ve kültürel turizm bakımından önemli bir yere sahip olan camiyi gezmek için bölgeye gitmek isteyenler,Arapgirrent a car ile araç kiralayabilir.

Arapgir Kaya Arası Kanyonu

İlçe sınırlarında bulunan doğal güzellikler arasında olan kanyon, çok güzel bir manzaraya sahiptir. İki kaya arasında akan su, Türkiye’nin de en çok ziyaret edilen turistik yerleri arasında yer almaktadır. Kanyon çevresinde çeşitli sosyal etkinlikler yapılabilmektedir. Kanyona ulaşmak için Malatya Arapgir araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Arapgir Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Arapgir ilçesine gezi amaçlı gelen kişilerin, bölgeye özgün üzümü ve diğer lezzetleri tatması faydalı olacaktır. İlçeyi uzun süre gezmek isteyen kişiler, konaklama faaliyetlerine başvurabilir. İlçede bulunan pansiyonlarda konaklanabilmektedir. İlçeye iş amaçlı gelen kişiler ise Arapgir kurumsal araç kiralama ile özel araba kiralama seçeneklerinden yararlanabilir.