Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Arguvan Araç Kiralama - Arguvan Oto Kiralama | Gezgin724

Arguvan Gezilecek Yerler

Malatya, tarih boyunca birçok medeniyetin yerleşim merkezi olarak kullandığı iller arasında yer almaktadır. Birçok türküye konu olan Malatya ili, kültür ve tarih açısından önemli özelliklere sahiptir. Bu nedenle il, en fazla ziyaret eden iller arasında yer almaktadır. Turistik amaçlı yapılan ziyaretlerde il ve ilçe sınırlarında bulunan doğal ve kültürel alanlar gezilmektedir. Malatya’nın bu alanda en çok seçeneğin bulunduğu ilçeler arasında Arguvan ilçesi bulunmaktadır. Arguvan gezilecek yerler için çeşitli ulaşım seçenekleri bulunmaktadır.

İlçenin yerleşim alanı olarak kullanılma tarihi çok eski yıllara dayanmaktadır. İlçe sınırlarında birçok devlete ait kalıntılara rastlanılmıştır. Özellikle; Bizans, Arap ve Ermeni devletleri bu bölgede egemenlik sürdürmüştür. Eski isminin Tahir olduğuna dair bilgiler mevcuttur. İlçenin bal ürünü ile de ünlü olduğu söylenebilir. İlçe içerisinde her yıl bal festivali ve türlü festivali gibi etkinliler yapılmaktadır. Şirin bir ilçe olan Arguvan ilçesine ulaşım rahat bir şekilde sağlanabilmektedir. Ulaşım seçenekleri arasında Arguvan araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.
arguvan araba kiralama
Arguvan Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Arguvan ilçesi, Malatya il sınırlarında bulunan ve bu ile bağlı ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin, Malatya merkez sınırlarına olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 70 kilometre civarındadır. İlçenin belirlenen yüz ölçümü ise yaklaşık olarak 1040 kilometrekaredir. İlçeye bağlı olan köy ve beldeler bulunmaktadır. Çok eski dönemlerden beri kullanılan ilçe, birçok hizmet kolu alanında gelişmiştir. Arguvan araba kiralama gelişmiş hizmetler arasındadır.

Arguvan ilçesinin doğusunda Arapgir ilçesi bulunmaktadır. Batı konumunda ise Hekimhan ilçesi yer alır. Güneyinde Yazıhan bulunan ilçeye, Battalgazi ve Akçadağ ilçelerine de yakın konumda bulunmaktadır. İlçeye farklı il ve ilçelerden kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Arguvan ilçesine bağlı olan bir tane belediye bulunmaktadır. Ayrıca 46 adet köy ve 4 tane mahalle, Arguvan ilçesine bağlıdır. İlçenin köy ve beldelerine Arguvan oto kiralama ile seyahat edilebilir.

Arguvan Geçim Kaynakları

Malatya ilinin gelişmiş ilçelerinden olan Arguvan, yüksek nüfuslu ilçeler arasında yer almaktadır. İlçenin en önemli geçim kaynağı tarım olarak gösterilebilir. Üretilen tarım ürünleri arasında meyve ve baklagiller önemli bir yer tutmaktadır. Kırsal kesimlerde tarımın yanında hayvancılık faaliyetleri de yürütülmektedir. İlçe merkezinde ise sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinde çalışan kişiler bulunmaktadır. Merkez bölgelerde verilen hizmetler arasında Arguvan kiralık araç hizmetleri öne çıkmaktadır.

Arguvan Karahöyük Nerededir?

Karahöyük köyü, Arguvan ilçesine bağlı olan köyler arasında yer almaktadır. Çok eski dönemlere ait olduğu bilinen höyük, Hititler tarafından yapılmıştır. Çevresinde ve höyük üzerinde çeşitli çalışmalar yapılsa da hala tam olarak kesin bilgilere ulaşılmamıştır. İlçenin sık olarak ziyaret edilen turistik bölgelerinden olan Karahöyük bölgesine, Arguvan ucuz araç kiralama ile araç kiralayarak gidilebilir.
arguvan araç kiralama
Arguvan Kutsal Balıklar Parkı

İlçenin önemli doğal alanları arasında yer alan Balıklar Parkı, tarihi önemi ile de dikkat çekmektedir. Parkın ilçe merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 10 kilometre civarındadır. Kızık Köyü sınırları içerisinde bulunan park çevresinde çeşitli gelenekler yaşatılmaktadır. Park sınırlarında bulunan su çeşmesi de oldukça önemlidir. İlçe halkı tarafından bu su içerisinde bulunan balıkların kutsal olduğu hakkında bir inanış mevcuttur. Suyun ve balıkların çeşitli hastalıklara iyi geldiğine de inanılmaktadır. Yerel halk ve ilçeyi ziyaret eden kişiler, hem bu parkı ziyaret edip hem de dua etmektedir. Bu bölgeye malatya araç kiralama ile araç kiralayıp ulaşılabilir.

Arguvan İsa Höyüğü Nerededir?

Malatya ile Arguvan merkezlerini bağlayan karayolunda bulunan höyük, ilçenin en çok gezip görülen yerleri arasında bulunmaktadır. İsa köyünün sınırlarında bulunan yerde, eski çağlara ait kalıntılara rastlanılmıştır. Günümüze kadar koruma alanı olarak getirilen höyük ve çevresinde çeşitli kazı çalışmaları hala devam etmektedir. Höyüğü ziyaret etmek için ulaşım seçeneği arayan kişiler, Arguvan rent a car faaliyetlerinden yararlanabilir.

Arguvan Morhamam Höyüğü

Morhamam Köyü, ilçe merkezine bağlı olan köyler arasında yer almaktadır. İlçe sınırlarında bulunan Fırat Barajı’nın kıyı bölgesinde yer alan höyüğün, Tunç çağı zamanından kaldığı hakkında bilgiler mevcuttur. Günümüzde keşfedilmeyi bekleyen yerler arasında olan höyüğün çevresinde bazı kazı çalışmaları yapılmaktadır. İlçenin önemli höyüklerinden olan bu höyüğü gezmek isteyenler, Malatya Erguvan araç kiralama ile özel araba kiralayabilir.
arguvan oto kiralama
Arguvan Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Malatya iline gezi amaçlı gelen kişilerin en fazla uğradığı ilçelerden olan Arguvan, ulaşım ve konaklama hizmetleri açısından da gelişmiştir. İlçede bulunan tarihi yapıları ve doğal alanları gezip görmek isteyen kişiler, Arguvan ilçesine seyahat etmektedir. İlçeye günü birlik gezi turu düzenleyen kişiler olduğu gibi uzun süreli gezi turu düzenleyen kişiler de bulunmaktadır. Arguvan kurumsal araç kiralama hizmetleri de ilçenin önemli hizmetleri arasında yer almaktadır.