Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Darende Araç Kiralama - Darende Oto Kiralama | Gezgin724

Darende Gezilecek Yerler

Malatya ilinin güzel ve şirin bir ilçesi olan Darende doğal güzellikleriyle ön plana çıkan bir ilçe konumunda yer almaktadır. Malatya şehir merkezine ortalama olarak 107 km mesafede yer alan ilçenin ulaşımı ise Malatya il merkezinden kalkan dolmuşlarla yapılmaktadır. Darende gezilecek yerler konusunda iddialı olan bir ilçe olduğu için çok sayıda turiste de ev sahipliği yapmaktadır. 

Geçmişten günümüze kadar uzanan süreçte farklı isimlerle anılan ilçeye daha önceleri; Timelkia ile Tiranda ve Tiryandafil isimleri verilirken; daha yakın tarihlerden bu yana Derindere ve Darende ismi verilmiştir. İlçede gezilecek yerlerin fazla olması; bölgede Darende araç kiralama hizmetlerinin de gelişmesini olumlu yönde etkilemiştir. Bu kapsamda yapılacak kısa bir araştırma neticesinde dahi etkili bir araç kiralama hizmetinden yararlanmak mümkün olacaktır. 

Darende gezilecek yerlerini listelediğimizde Malatya ilinin çok gezilecek yerlerine sahip olduğu da gözler önüne serilecektir. İşte Darende ilçesinin gezi rotasında bulunan yerleri:

  • Gürpınar Şelalesi
  • Kudret Havuzu
  • Tohma Kanyonu
  • Zengibar Kalesi
  • Aslantaşlar
  • Abdurrahman Erzincani Camii ve Küllüyesi
  • Hasan Gazi Türbesi Ve Şehitlik Anıttı
  • Yusuf Paşa Bedesten
  • Yalnız Minareler

Gürpınar Şelalesi

Yazın ayrı kışın apayrı bir güzelliğe sahip olan Gürpınar Şelalesi; ziyaretçilerin sıklıkla uğradığı bir gezi mekanıdır. Malatya Darende araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak; bu şelaleye her yerden ulaşmak da mümkün olmaktadır. Tam anlamıyla cennetten bir köşe olarak tanımlanabilecek olan Gürpınar şelalesi; ilçe merkezine sadece 7 km mesafede yer almaktadır. 
darende araba kiralama
Kudret Havuzu

Tam anlamıyla bir sıcak su havuzu olarak tabir edilen Kudret Havuzu’nun yaz ve kış aylarında dahi sıcaklığının 22 derece olduğu bilinmektedir. İçerisinde toplam 3 havuz bulunan bu doğal güzellik alanına Darende oto kiralama hizmetlerinden faydalanarak ulaşabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında ziyaretçilerin uğrak yeri olan Kudret Havuzu; ziyaretçilerine keyifli bir deneyim sunuyor.

Tohma Kanyonu

Tam anlamıyla muhteşem bir görünüme sahip olan Tohma Kanyonu; Darende ilçesinin yeryüzü şekillerinin özeti gibidir. İçerisinden Tohma Çayı geçen bu kanyon; rafting sporu açısından da mükemmel bir özelliğe sahip olmaktadır. Bununla birlikte bu kanyonun dağcılara da tırmanış bakımından güzel seçenekleri sunduğu da biliniyor. malatya oto kiralama olanaklarından yararlanarak; bu gezi alanına ulaşmak da mümkün oluyor. 

Zengibar Kalesi

Darende ilçesinin kuzey yamaçlarında bulunan Zengibar Kalesi’nin kimler tarafından yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Farçada Taşkale anlamına gelen Sengbar ismiyle anılan bu kalenin Persler döneminde işgal edildiğine dair bir düşünce de mevcuttur. Bu kalenin yapılış özelliklerinden kaynaklı olarak işgal edilmesi pek mümkün olmazken; Abbasiler döneminde burasını almaya çalışan Abduyrrahman Gazi Hazretlerinin de şehit düştüğüne inanılmaktadır. Bu kalede iki farklı sahabenin mezarının bulunuyor olması; bölgeyi önemli bir gezi alanı durumuna getirmiştir. Üstelim Darende araba kiralama olanaklarından yararlanarak da buraya rahatlıkla ulaşmak mümkün olmaktadır. 
darende araç kiralama
Aslantaşlar

İlçe merkezine yaklaşık olarak 20 km mesafede yer alan Aslantaşlar; adından da anlaşılacağı üzere aslan taş heykellerinden oluşmaktadır. Hititler döneminden bu yana ayakta kalmayı başarmış olan bu tarihi eserlerin; hangi amaçla yapıldığına dair net bir bilgi de bulunmamaktadır. Darende kiralık araç hizmetlerinden yararlanarak; bu alana ulaşmak ise oldukça pratik olmaktadır.

Abdurrahman Erzincani Camii ve Küllüyesi

Darende ilçesine bağlı olan Balaban Kasabası sınırları içerisinde yer alan Abdurrahman Erzincani Camii ve Küllüyesi, Yıldırım Beyazıt döneminde yaşamış olan ve yaşadığı dönemde büyük hizmetler sunmuş olan Abdurrahman Erzincani’nin adına yaptırılmıştır. 1432 yılından bu yana hizmet sunan cami ve külliyenin son derece dikkat çekici bir mimariye sahip olduğunu söylemek de mümkün olmaktadır. Darende rent a car hizmetleri sayesinde bu tarihi mekana da ulaşım son derece pratik bir şekilde mümkün olmaktadır.

Hasan Gazi Türbesi Ve Şehitlik Anıttı

Zengibar Kalesini kuşatması sırasında şehit düştüğüne inanılan Hasan Gazi’nin türbesinin yer aldığı Hasan Gazi Türbesi ve Şehitlik Anıtı; bölgedeki önemli gezi alanları arasında yer alıyor. Tahmini olarak 830 yılında bu bölgede şehit düşmüş Hasan Gazi için yapılan bu türbenin; günümüz itibariyle de ziyaretçi sayısı oldukça fazladır. Burada yer alan şehitlik; günümüze kadar savaşlarda şehit düşmüş olan Darendeli askerlerin gömülü olduğu bir bölgedir. Darende ucuz araç kiralama hizmetleri aracılığıyla bu türbeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 
darende oto kiralama
Yusuf Paşa Bedesteni

Osmanlı padişahları arasında yer alan III. Mustafa zamanında yaşamış olan Darendeli Yusuf Paşa; burada bir medrese yaptırmıştır. Urfa’da vali olduğu sırada Darende’ye bir hayratta yaptırmış olan Yusuf Paşa, 1761 yılı itibariyle vefat etmiştir. Yusuf Paşa Bedesteni de onun adına yaptırılmış olan ve ilçenin en eski çarsı olarak tanımlanan bir yerdir. 

Yalnız Minareler

Darende ilçesinde yer alan Yalnız Minarelere dair çok sayıda farklı efsane anlatılmaktadır. Adeta Darende ilçesini selamlar vaziyette duran Yalnız Minareler; bir çok medeniyet görmüştür. Kurumsal araç kiralama hizmetlerini tercih ederek de bu tarihi eserleri görebilmek mümkün olmaktadır.