Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Malatya Havalimanı  Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Malatya Havalimanı araç kiralama 

Malatya"ya uçakla gelip işlerinizi hızlı bir şekilde tamamlamak için, Malatya Havalimanı araç kiralama firmalarından bütçenize uygun araçlar kiralayabilirsiniz. Gezgin 7/24 online araç kiralama platformu üzerinde, Malatya Havalimanı araç kiralama hizmeti veren pek çok Rent A Car firmasını inceleyebilirsiniz. 

Web sitemize bu firmalar tarafından özel olarak sunulan indirimli fiyatlar, Gezgin724 üzerinden Malatya Havalimanı oto kiralama hizmeti alacaklar için geçerlidir. Firmaların sunmuş olduğu farklı kampanyalardan da, yine web sitemiz üzerinden rezervasyon yaparak faydalanmanız mümkündür. 

Malatya oto kiralama firmaları arasında fiyat ve hizmet kıyaslaması yaparak, Gezgin 7/24 üzerinden Malatya Havalimanı ucuz araç kiralama hizmeti veren firmalar için rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

Malatya Havalimanı 

1941 yılından bugüne kadar kesintisiz bir şekilde sivil ve askeri havacılık için hizmet veren Malatya Havalimanı, şehir merkezinden 34 kilometre uzaklıktadır.
malatya havalimanı arac kiralama
Malatya Havalimanı"ndan şehir merkezine gitmek için en uygun seçenek, Malatya Havalimanı araç kiralama hizmeti almaktır. Ticari taksiyle gitmenin maliyeti neredeyse araç kiralama maliyeti ile eşdeğer olması ve diğer seçeneklerle şehir merkezine ulaşmanın yorucu olması nedeniyle, Gezgin 7/24 üzerinden Malatya Havalimanı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Malatya Havalimanı adresi: Aksaray Malatya Havalimanı, Akçadağ Malatya 44600

Malatya Havalimanı telefon numarası: 0422 266 00 46

Malatya hakkında genel bilgiler 

Malatya il telefon kodu: 0422 

Malatya il plaka kodu: 44

Malatya nüfusu: 781.305

Malatya"nın İlçeleri: Battalgazi, Arguvan, Akçadağ, hekimhan, Yeşilyurt, Doğanşehir, Darende, Yazıhan, Kuluncak, Arapgir, Pütürge, Kale, Doğanyol olmak üzere, Malatya"nın toplam 13 ilçesi bulunmaktadır. 

Malatya"nın en kalabalık ilçesi 304839 kişiyle Yeşilyurt ilçesi, nüfus bakımından en küçük ilçesi ise 4420 kişi ile Doğanyol ilçesidir.

Doğu Anadolu Bölgesi"nde yer alan Malatya, gelişmişlik bakımından Doğu Anadolu Bölgesi"nin birçok şehrinden daha ileri seviyededir. Bereketli ve verimli toprakların bulunduğu şehirde tarım, Malatya ekonomisine önemli katkılar sunmaktadır. Malatya"nın özellikle kayısısı, dünyaca ünlü olup ihracatı yapılmaktadır. Sanayileşme bakımından son yıllarda büyük gelişme gösteren şehir, meyvecilik ve meyve suyu sanayisi açısından daha ileri seviyededir. Hayvancılıkta şehrin ekonomisine, önemli katkılar sunmaktadır. 
malatya havalimanı oto kiralama
Milattan önce 2000"de yıllarda Hitit İmparatorluğu"nun hakimiyeti altında olduğu bilinen şehir, günümüze kadar birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle Malatya genelinde farklı medeniyetlere ait tarihi yapıları bulmak, mümkün olmaktadır.

Malatya’da gezilebilecek yerler

Aslantepe ören yeri: şehir merkezinden 7 kilometre uzaklıkta bulunan ören yeri, milattan önce 5 binli yıllara ait kaya oymalarının ve çizimlerin bulunduğu tarihi bir alandır.

Malatya Ulu Cami: her ne kadar geçmişi 700 yıla dayansa da, mevcut hali 1224 yılında Selçuklu döneminde yaptırılmıştır. Selçuklunun mimarisine has süslemelerin bulunduğu Malatya Ulu Cami, şehir merkezinde yer almaktadır.

Eski Malatya şehir surları: milattan sonra 80 yılında yapımına başlanan tarihi kalenin surları, günümüze kadar önemli hasarlar görmüştür. Selçuklu döneminde tamirat gören kale surları, Osmanlı döneminde de çeşitli tadilatlardan geçmiştir.

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı: 1637 yılında yaptırılan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Malatya merkezde gezilebilecek yerler arasında yer almaktadır.

Hacıyusuf Cami: 1843 yılında yaptırıldığı bilinen Hacıyusuf Cami, Hocazade Hacıyusuf tarafından hayır olarak yaptırılmıştır. Şehir merkezinde bulunan Cami 1893 yılında yaşanan depremde hasar görmüş ve bu tarihten sonra, aslına uygun olarak yeniden onarılmıştır. İki minaresi bulunan caminin 3. minaresi ise, yarım kalmıştır.
malatya havalimanı rent a car
Bu alanların dışında, Malatya"da gezebileceğiniz yerlerden bazıları ise şunlardır.

  • Malatya Müzesi 
  • Beşkonaklar Etnografya Müzesi 
  • Günpınar Şelalesi 
  • Levent Vadisi 
  • Karakaya Baraj Gölü 
  • Malatya Atatürk Evi 
  • Melik Sunullah Camii 
  • Yusuf Ziya Paşa Bedesteni 

Bu alanları rahat bir şekilde çok daha kısa sürede ziyaret etmek için, Gezgin 7/24 üzerinden Malatya araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.