Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Malatya Araç Kiralama - Malatya Rent A Car | Gezgin 7/24

Malatya Oto Kiralama 

Malatya ziyaretlerinizde ihtiyaç duyduğunuz aracı, Gezgin 7/24 üzerinde hizmet veren Malatya Oto Kiralama firmalarından kolaylıkla kiralayabilirsiniz. Ek hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan online bir ortamda Malatya araç kiralama hizmeti sunan birçok firmaya dakikalar içinde ulaşarak, kısa sürede araba kiralama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Malatya ucuz araç kiralama 

Web sitemiz üzerinde Malatya araç kiralama firmaları arasında birkaç dakika gibi kısa bir sürede geniş kapsamlı bir kıyaslama yaparak, en uygun fiyatlarla hizmet veren Malatya ucuz oto kiralama firmalarında listeleyebilirsiniz. Gezgin 7/24 üzerinden, yine ek ücret ödemeden bu firmalardan online bir şekilde araç kiralayabilirsiniz. 

Web sitemize özel olarak sunulan uygun fiyat avantajlarından yararlandığınız gibi, Malatya Oto Kiralama firmalarından yine Gezgin 7/24 platformuna özel olarak sunulan, farklı avantajlardan da yararlanabilirsiniz. 

Malatya Araç Kiralama

Malatya"ya uçakla gelecek ziyaretçilerimiz, Gezgin 7/24 üzerinde bulunan Malatya araç kiralama firmalarına rezervasyon yaparak, kiraladıkları aracı Malatya Havalimanı"ndan teslim alabilirler.

Malatya gezilecek yerler 

Ören yerleri, tarihi cami ve kiliseleri, müzeleri ve doğal güzellikleriyle Malatya gezilecek yerler bakımından, zengin şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Kayısı cenneti Malatya"da gezilecek yerler arasında, gezi rehberi listenizde yer vermenizi tavsiye ettiğimiz alanlardan bazıları şunlardır. 

Arslantepe ören yeri 

Şehrin merkezinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunan ören yeri, ülkemizin en büyükleri arasında yer almaktadır. Burada yapılan kazı çalışmaları sonrasında elde edilen bulgular, bölgenin milattan önce 5000 yılında, önemli bir yerleşim yeri olduğunu göstermektedir. Bu sadece yapılan kazılarda elde edilen verilere dayalı olsa da, Malatya"nın tarihinin çok daha ileri yıllara dayandığı tahmin edilmektedir. 

Tarihinde Roma ve Bizans dönemlerinde önemli bir yerleşim merkezi olarak kullanılan Malatya"da bulunan bu ören yerini rahat bir şekilde ziyaret etmek için, Malatya ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 
malatya havalimanı rent a car

Battalgazi Ulu Cami 

Battalgazi ilçesinde bulunan tarihi cami, 7. Yüzyılda inşa edilmiştir. Ancak Selçuklu dönemine kadar büyük hasarlar görmesi neticesinde, 1224 senesinde Selçuklu zamanında yeniden yaptırılmıştır. Bu nedenle Caminin yapım yılı olarak yeniden yaptırıldığı tarih olan, 1224 yılı dikkate alınmaktadır. 

Şehirdeki en önemli Selçuklu eserleri arasında bulunan bu tarihi yapı, Selçuklunun mimarisini rahatlıkla hissedebileceğiniz yapılan arasındadır. 

Malatya Kalesi Surları 

Şehir merkezinde bulunan Malatya Kalesi"nin günümüze kadar gelebilmiş parçalarından birisi olan Malatya Kalesi surları, milattan sonraki 80 yılında Roma İmparatorluğu döneminde yapılmış ve bu dönemde bölgenin önemli karargah merkezlerinden birisi olarak kullanılmıştır.

Geçen süreç içerisinde birtakım tadilatlar geçirmiş olsa da, tarihi Kale surları orijinal dokusunu günümüze kadar korumayı başarmıştır. Toplamda 95 burç bulunan surların, ayrıca 11 ayrı kapısı bulunmaktadır.

2850 metre uzunluğuna sahip surların 500 metreye kadarı, önemli restorasyon çalışmalarından geçmiştir. Şehir merkezine tarihi bir anlam katan kale surları, Malatya"nın tarih turizmine önemli katkılar sunmaktadır. 

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı 

Yine Battalgazi ilçesinde bulunan tarihi yapılardan birisi olan Kervansaray, adını aldığı banisi tarafından 1637 yılında yaptırılmıştır. 

2007 yılında geniş bir restorasyon çalışmasından geçirilen kervansarayın, orijinal yapısı kısmen, günümüze kadar gelmiştir. İçerisinde farklı birçok sosyal aktivitelerin yapıldığı kervansaray, çocuklara piyano, seramik, çini ve ebru sanatı gibi farklı sanatsal etkinliklerin ders olarak verildiği, bir kültür merkezi olarak kullanılmaktadır. Haftanın her günü mesai saatleri içerisinde ziyaret edilebilen kervansaray, halka açık tarihi alanlar arasındadır. 
malatya havalimanı oto kiralama

Hacı Yusuf Cami 

1843 senesinde yaptırılan Hacı Yusuf caminin banisi, ulemalar arasında bulunan Hocazade Hacı Yusuf isimli İslam alimidir.

Ancak tarihi cami 1893 yılında yaşanan bir deprem sonucunda yıkılmış ve ayakta kalan minaresinin yanına, yeniden inşa edilmiştir. 1913 yılında yeniden yaptırılan caminin, günümüze kadar herhangi bir tadilat geçirmediği bilinip, orijinal yapısını koruduğu görülmektedir. 

Caminin yapımında Hristiyan bir ustanın düşerek hayatını kaybetmesi sonucu, caminin minaresine 15 günlük bir hapis cezasının verilmesi, caminin yapım hikayesinde ki ilginç durumlardan biridir. 

Malatya Müzesi 

İlk açıldığında küçük bir yapı içerisinde 1971 yılında hizmet vermeye başlayan Malatya Müzesi, daha sonra şehirde yapılan kazılar sonucunda elde edilen tarihi eserlerin artması nedeniyle, 1979 yılı itibarıyla günümüzde hizmet verdiği binaya taşınmıştır. Müze içerisinde bulunan sergi alanlarında, farklı dönemlere ait birçok tarihi eser sergilenmektedir. İçerisinde milattan önce 8 binli yıllara kadar uzanan, tarihi niteliğe sahip eserleri bulmak mümkündür. 

Beşkonaklar Etnografya Müzesi

Beşkonaklar Etnografya Müzesi, bir müze olmasının yanı sıra, bina olarak klasik Malatya Konak tarzının yansıtıldığı bir yapıdır. Osmanlı Devleti ve Selçuklu döneminden kalma farklı eserlerin sergilendiği Etnografya Müzesinde, saatler, takılar, silahlar, tarihi paralar ve müzik aletleri gibi o dönemlerde kullanılan araç ve gereçleri sıklıkla görebilirsiniz. 

Levent Vadisi 

Malatya"da gezilecek yerler arasında doğal bir güzellik sunan Levent Vadisi, şehir merkezinden 47 kilometre mesafede bulunmaktadır. 

Akçadağ ilçesi sınırlarında bulunan vadinin, paraşüt, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı ve kampçılık gibi farklı aktiviteler için sıklıkla tercih edildiği bilinmektedir. Vadinin en merkezi konumuna kayalıkların hemen bitimine kurulan seyir terasında çayınızı yudumlarken, bu eşsiz manzarayı izlemek ayrı bir zevk almanıza neden olacaktır. 
malatya havalimanı arac kiralama
Şehir merkezine uzaklığı nedeniyle hem vadiyi hem de yakınlarında bulunan tarihi ve doğal alanları ekonomik ve hızlı bir şekilde gezmek için, Malatya Oto Kiralama hizmeti almanız daha faydalı olacaktır. Şayet kendi aracınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinden Malatya ucuz araç kiralama hizmeti veren Rent A Car firmalarından hemen rezervasyon yapabilirsiniz.

Gürpınar Şelalesi 

Darende ilçesi sınırlarında bulunan bu Şelale, Malatya gezilecek yerler listesinde muhteşem bir seyir keyfi veren, ender alanlardan biridir. Şelale çevresine yapılan sosyal tesisler sayesinde doğal güzelliklerin arasında, yalancı bir cennetin içerisinde hoş bir vakit geçirmek istiyorsanız, kesinlikle burayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Yaklaşık 50 metre yükseklikten birkaç kat halinde dökülen suyun muhteşem sesinde, farklı bir huzur bulabilirsiniz. 

Malatya"da gezilecek tarihi ve doğal yapıların geniş bir alana yayılmasının nedeni ile, şehri özel aracınızla ya da Malatya araç kiralama firmalarından kiralayacağınız araçla gezerek, hem daha fazla yer gezebilir hem de bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.