Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ahmetli Araç Kiralama - Ahmetli Oto Kiralama | Gezgin724

Ahmetli Araç Kiralama

Manisa ilçeleri arasında yer alan Ahmetli ilçesi; Gediz havzası içinde bulunmaktadır. Yeşillikler ve ağaçlarla kaplı olan bu ilçeye yapacağınız seyahat sırasında, eğer kendi arabanızla seyahat etmiyorsanız; Gezgin 724 araçlarından birini seçerek Ahmetli araç kiralama farkını yaşamalısınız. 

Manisa ile arasındaki mesafeyi Ahmetli oto kiralama sayesinde elli üç kilometre de kat edeceğiniz bu ilçe; altı mahallesi on altı köyü ile tarım alanında oldukça önemli performanslar göstermektedir. Kiralamış olduğunuz arabanızla Ahmetli ilçesini gezerken bölgenin içinde bulunduğu Gediz ovasının da tadını çıkarmanız mümkün. Ahmetli ilçesine yapacağınız yolculuğunuz kesinlikle tatminkâr bir tatil yaşatacaktır. 

Ahmetli Gezilecek Yerler 

Ahmetli araba kiralama ile Manisa iline bağlı olan Ahmetli ilçesinin tüm doğal güzelliklerini gezebilir, düzenlenen festivallere katılabilir, Spıl dağı eteklerinde kamp kurabilirsiniz. Ahmetli ilçesine Gezgin 724 aracılığıyla kiraladığınız arabanızla geldiğinizde mutlaka gezmeniz gereken yerler:

  • Ahmetli Çayı 
  • Spil Dağı Milli Parkı 
  • Uluslararası Mesir Macunu Festivali 
  • Manisa Şifahanesi 

Ahmetli Çayı 

Doğal bir güzelliği bulunan Ahmetli çayı; çevresindeki yeşil alanıyla mesire alan olarak da kullanılmaktadır. Manisa Ahmetli kiralık araç sayesinde güveli ve rahat bir şekilde yapacağınız bu çaya olan yolculuğunuz sırasında çay etrafında inşa edilen iki buçuk kilometre boyunca uzanan yüksek Maski tipi korkuluklar dikkatinizi çekecektir. 

Yağışlı havalarda çayın hırçınlaşmasına karşı önlem olarak kurulan bu korkuluk; Ahmetli çayına gizemli bir hava vermekte. 
ahmetli araba kiralama
Spil Dağı Milli Parkı 

1960 senesinde efsanevi bir doğaya sahip olan Spil dağı milli park olarak belirlenen bir alandır. Manisa iline bağlı olan Ahmetli gezilecek yerler arasında önemli bir ayrıcalığa sahip olan bu dağ; sahip olduğu morfrlojik, jeolojik, mitolojik ve arkeolojik özellikleri ile adından oldukça sık söz ettirmektedir.

Dağcılık sporu ile ilgilenenlerin de pek çok alternatife sahip olduğu Spil Dağı; etrafında mitoloji de adı sıklıkla geçen, Tantal kalesi kalıntıları, Ağlayan kaya, Kyble röfyefi, Mahnessıa Kale kalıntıları yer almaktadır. B bölgeye yapacağınız seyahatte sadece Spil dağını değil aynı zamanda etrafında bulunan her biri bir efsane konusu olan mitolojik eserleri de görebilirsiniz. 

Gezgin 724 farkıyla Ahmetli ucuz araç kiralama; ekonomik bakımından kısıtlı bir bütçeye sahip olanların da yüzünü güldürecek fiyat aralıklarına sahip bir araç filosuna sahip olmaktadır. Tatilinizi kısıtlı bir bütçeye sıkıştırmak zorunda kalmadan tadını çıkarak yaşamanız mümkün olmaktadır. 

Spil dağında bulunan büyüleyici nitelikteki bitkiler arasında en ünlüleri; Manisa lalesi ve dağın adını almasıyla bağlantılı olan spil bitki topluluklardır. Bu dağ yolculuğu sırasında etrafında bulunan piknik alanları eğlence merkezleri, dağ evleri, kır kahveleri ve lokantalardan da yararlanabilirsiniz. 

Spil Dağı Milli Parkının etrafında yer alan kamp alanları; konaklamak isteyenler için karavan ya da çadır kampı ile ilgili detaylara sahip olmaktadır. Bu alanda kamp yaparken hem mükemmel bir doğala baş başa kalacaksınız, hem efsanevi yerleri gezebileceksiniz hem de dağcılık gibi ilgi alanlarınıza yönelebilme olanağı bulacaksınız.
ahmetli araç kiralama
Uluslararası Mesir Macunu Festivali 

Manisa Ahmetli araç kiralama ile yapacağınız keyifli yolcuğunuz sırasında kültürel ve sportif aktiviteler dışında eğer uygun zamana denk geldiyseniz her sene düzenli olarak baharın başlangıcı olarak kabul edilmekte olan Uluslararası Mesir Macunu Festivaline mutlaka katılmalısınız. 

Manisa denildiği zaman akla ilk gelenlerden biri de bu bölgeyle adı duyulmuş hatta bütünleşmiş olan Mesir macunu olmaktadır. Mesir macunu ilk olarak Kanunu Sultan Süleyman zamanında ortaya çıkmıştır. Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi olan ve yardımsevere kişiliğiyle tarih kitaplarında adından söz ettiren Hafsa Sultan; Manisa ilinde bulunduğu sıralarda nedeni anlaşılamayan bir hastalığa yakalanır. Sultan camii medresesinde başhekim olarak görev yapan Merkez Efendi; Hafsa Sultan’a kırk bir çeşit baharat ve bitkiyle hazırlanan mesir macununu hazırlayarak sultanı iyileştirir. 

Uluslararası Mesir Macunu Festival keyfini Ahmetli kiralık araç ayrıcalıklarından yararlanarak yasabilirsiniz. Mesir macunu adı verilen bu karışım ilk olarak Hafsa Sultan tarafından onun isteği üzerine her sene Nevruzun ilk haftasında Sultan camiden halka dağıtılmaya başlar. Bu gelenek günümüze kadar bozulmadan şenlikler yapılarak gelmiştir. Mesir macunu; 2012 senesinde ise UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsil Listesine ülkemizin adıyla kaydolmuştur. 
ahmetli oto kiralama
Manisa Şifahanesi

Araç sorununuza çözüm bulan Gezgin 724 sadece günlük hayatınızda değil, ihtiyacınız olan her yerde zaman sorunu olmadan istediğiniz araca; kapsamında yer alan geniş araç filolarıyla ulaşmanıza destek olan hizmetler sunmaktadır. Manisa ilçelerini ziyaret ederken mutlaka bir arabaya ihtiyacınız olacaktır. Bu gibi durumlarda Ahmetli rent a car ekonomik araba alternatifleriyle hizmetinizde olacaktır. 

Manisa Şifahanesi; Darüşşifa Kitabesinde de belirtiği üzere; yardımseverliği ile tanınmakta olan Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi tarafından inşa ettirtilmiştir. H 946 ya da M 1539 – 1540 senelerinde yaptırılan Manisa Şifahanesi inşaatına tamamlayamadan ölen Acam Ali tarafından başlanmıştır. 

Yunan işgali sırasında 1922 senesinde yakılan Manisa Şifahanesi; 1962 ve 1963 seneleri arasında onarılarak yeniden restore edilmiştir. 30 Kasım 2013 senesinde ise Tarihi Manisa Şifahanesi; Hafsa Sultan Tıp Müzesi adıyla ziyarete açılmıştır. Ahmetli ilçesi de diğer ilçeler gibi; manisa oto kiralama zevkini yaşayarak gezebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır.