Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Akhisar Araç Kiralama - Akhisar Oto Kiralama | Gezgin724

Akhisar Araç Kiralama

Şöyle bir baktığımızda modern binaları ve sosyal yaşantısıyla büyük bir kent havasına olan Akhisar; aynı zamanda eski zamanlara ait kalıntılarıyla oldukça dikkat çeken bir ilçe olmaktadır. Manisa ile bağlı olan bu ilçe; Gezgin 724 Akhisar araç kiralama seçenekleri kullanılması durumunda oldukça kolay bir ulaşım noktası oluşturmaktadır. 

Ülkemizde yüzey olarak er alan en büyük on ilçeden biri olan Akhisar ilçesi, aynı zamanda sekse bir ilimiz içinde en az elli ilden daha büyük bir kapsama sahip olmaktadır. Akhisar sokaklarında dolaşırken pek çok sokak içinde mutlaka bir antik taşa rastlayacaksınız. Manisa ilinin en kalabalık ve en büyük ilçesi olan Akhisar gezilecek yerler konusunda oldukça geniş bir kapsama sahip olmaktadır. 

Bu kadar geniş kapsamlı bir ilçeyi gezerken altınızda mutlaka bir araba olmak zorunda. Eğer bu ilçeye yaptığınız seyahat sırasında bir arabanız yoksa bu sorunuzu Gezgin 724 geniş araç filosu yardımıyla hızlı bir şekilde çözmekte. Manisa il merkezine elli iki kilometre mesafede bulunan Akhisar ilçesine ait tüm güzellikleri; Akhisar oto kiralama farkıyla gezmeye ne dersiniz?

İlçenin temel ürünlerinden biri tütün olmasına karşılık Akhisar denildiğinde ilk akla bu yörede yapılan faytonlar gelmektedir. Bu ilçeden birer anı götürmek isterseniz; minyatür at arabalarından satın alabilirsiniz. 

Akhisar Gezilecek Yerler

Ülkemizin üç önemli ve büyük şehrinden biri olan İzmir iline yakın bir konuma sahip olan Akhisar; bu ilçeye Gezgin 724 Akhisar rent a car desteğiyle yapacağınız seyahat sırasında gerek tarihi açıdan gerekse doğal güzellikleri açısından oldukça keyif alacağınız duraklar sunmaktadır. Akhisar ilçesine yapacağınız gezinti sırasında uğramanız gereken durakları şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Tepe Mezarı 
 • Ulu Cami
 • Paşa Cami ve Hamamı 
 • Çağlak Deresi 
 • Süleyman Çamlığı
 • Atalia
 • Hermokapelia
 • HiereKomei ( Beyoba ) 
 • Mecidiye Kasabası 
 • Şahankaya
 • Thyateria Antik Kenti 
 • Köfünlü Cami 
 • Yahudi Mezarlığı 

Tepe Mezarı 

Bir zamanlar üzerinde Thyateria Antik şehrinin kalıntılar bulunan Tepe Mezarı yaklaşık olarak milattan önce dokuz binli yıllara kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Bu bölgede 1969 ile 1971 seneleri arasında yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sırasında dikdörtgen şekilde projelendirilmiş olan Roma binasının duvar kalıntıları ortaya çıkmıştır. Aynı kazı çalışası sırasında Roma bina kalıntısının etrafında; o döneme ait cadde, sütun ve mimarı parçalarla sikkelere rastlanmıştır. 
akhisar araba kiralama
Ulucami

Eski bir kiliseden dönüştürülen Ulu Caminin yapım tarihi tam olarak saptanamamıştır. Ulu camiinin güney kısmı kemerli antik bir duvar yapısına sahipken, batı ve doğu bölümleri ise Türk sitiline uygun olarak restore edilmiştir. 

Paşa Cami ve Hamamı

Akhisar ilçesinde merkezde bulunan Paşa Camii ve Hamamı; 1469 senesinde Sarı Ahmet Paşa adına inşa ettirilmiştir. Bu caminin diğer camilerle kıyaslandığında farı; sağ ve sol tarafa kurulan iki adet namazgâh olmaktadır. Caminin doğu ve batı duvarlarındaki camları; ülkemizde kurulan ilk cam fabrikasında yaptırılmıştır. 
akhisar araç kiralama
Çağlak Deresi 

Manisa Akhisar araç kiralama ile manisa oto kiralamab yapacağınız yolculuk sırasında önemli duraklarınızdan biri de; ilçe merkeziyle arasında bir saatlik mesafe olan Çağlak deresidir. Kargı köyüne oldukça yakın olan Çağlak deresinde her sene mayıs aylarında oldukça geniş bir kapsam içeren Çağlak Festivali yapılmaktadır. Bu bölgeye vardığınızda zeytin ve çam ağaçlarının verdiği huzurla dinleneceksiniz. Mesire yerleri piknik yapmak için de uygun alanlara sahip olan bu dere harika bir manzaraya sahip olmaktadır. 

Süleyman Çamlığı 

Adını aldığı Süleyman Kasabasında bulunan çiftlik; zengin bir bitki örtüsüyle kuşatılmıştır. Oksijen kaynağı olan çam ağaçları altında yürüyüş yapmak; vücudunuza farklı bir enerji katacaktır. Çamlıkta yer alan yürüyüş ve bisiklet parkurları, piknik alanları; renkli geçecek Akhisar yolculuğunuz sırasında mola verip dinlenmenizi sağlayacaktır. 

Atalia

Selçikli olarak da anılan Atalia; adını aldığı Selçikli köyüne oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. Helenistik orjinini en iyi şekelinde vurgulayan Atalia; Pergamon krallı I.Eummenes tarafından kurulmuş olup M. Ö 261 senelerine kadar uzanan bir tarihi yolculuğa sahiptir. 

 

Hermokapelia 

Akhisar ilçesinin batı bölümünde bulunan Hermokapelia; Roma izlerini taşımaktadır. Her ne kadar büyük kent konumunda olsa da Pergoman’ a bağlı bulunmaktaymış. Bu bölgeye yapacağınız ziyaret sırasında o dönemin imparatoru olan Sempimus, Constantinus, Germenicus ve Severus’un heykelleriyle karışılacaksınız. 
akhisar oto kiralama
Mecidiye Kasabası 

Eğer en ekonomik şekilde bir araba kiralamaya verip Gezgin 724 web sitesine giriş yaparsanız; Akhisar ucuz araç kiralama imkânına sahip olabilirsiniz. Yöresel özellikleriyle ünlenmiş bir ilçede bulunup, hele ki alınızda bir arabanız varsa; mis gibi havası eşliğinde mükemmel bir manzaranın içinde piknik yapmamak olmaz.

Yerli yabancı turistlerin oldukça fazla ilgisini çeken Mecidiye kasabası; harika bir piknik alanına sahip olmaktadır. Burada yaptığınız piknik sırasında sadece doğa manzarası sizi kucaklamayacak aynı zamanda tepede yer alan Helenistik dönem izini taşıyan kale kalıntılarında bir tarih yolculuğu yapma şansını da yakalayacaksınız. 

Şahankaya 

Bin metre civarında yüksekliğe sahip olan oldukça görkemli bir hava veren Şahankaya; bütün bölgeyi kapsayan kelimenin tam anlamıyla ilk çağ kalesine ev sahipliği yapmakta. Dağcılıkla ilgilenenler için önemli bir nokta olan bu kaleye ulaşmak oldukça zor. Evliya çelebi seyahatnamesinden anlaşıldığı kadarıyla bu yüksek sarp, ulaşması zor kaleye çıkabilmeyi başarmış. 

Thyateria Antik Kenti 

Gezgin 724 Akhisar kiralık araç ile yapacağımız seyahat sırasında bir başka durağımız da Akhisar ilçesinde bulunan Thyateria Antik Kenti olmaktadır. İ.Ö 2000 senelerinde yapılan Thyateria Antik Kentinde arkeolojik kazı çalışmaları hala devam etmektedir. Oldukça kapsamlı bir alana sahip olan bu alan; elde edilen buluntular arasında; meclis yolları, binalar, sütunlu yollar bulunmaktadır.

Gezgin 724 web sitesi son zamanlarda verdiği hizmetlerle gittikçe yayılan haklı bir üne kavuşmaktadır. Ülkemi sınırlarında yer alan pek çok ilde olduğu gibi Manisa ilinde de kapsamlı bir hizmet filosuna sahip olmaktadır. Akhisar yolculuğunuz süresince ihtiyacınız olduğu her an kolaylıkla ulaşabileceğiniz Manisa rent a car tecrübesini siz de yaşayabilirsiniz.