Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Alaşehir Araç Kiralama - Alaşehir Oto Kiralama | Gezgin724

Alaşehir Araç Kiralama

Geçmişte Anadolu Bölgesinin en önemli merkezlerinden biri olan Alaşehir; bugün Manisa iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. M.Ö 150’lere kadar uzanan bir tarihe sahip olan Alaşehir; eski zamanlarda kardeş severlik anlamına gelen Philadelphia adını taşımaktaydı. Tarih kokan oldukça verimli topraklara sahip olan bu ilçemizi Gezgin 724 Alaşehir araç kiralama le keşif etmeye ne dersiniz?

Alaşehir tarafından sunulan doğal kaynaklar arasında en tescillilerinden biri de maden suyu konusunda sahip olduğu performanstır. Herkesin severek içtiği Sarıkız maden suyu bu bölgedeki kaynaklardan elde edilmektedir. 

1389 senesinde Yıldırım Beyazıt tarafından Osmanlı İmparatorluğu toprakları arasına katılan Alaşehir; bugünkü adını Yıldırım Beyazıt tarafından almıştır. Bizans, Roma gibi uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan ilçemiz; Kurtuluş Savaşı sırasında da direniş merkezi olarak yine tarihe adını yazdırmayı başarmıştır. 

Alaşehir Gezilecek Yerler 

Gerek konumu, gerek zengin tarihi gerekse doğal güzellikleriyle önemli bir konumda olan Alaşehir gezilecek yerler konusunda geniş bir kapsama da sahip olmaktadır. Yolunuz Manisa ilimize düşerse mutlaka Gezgin 724 web sitesine girip Alaşehir oto kiralama alternatiflerinden yararlanarak bu ilçemizi gezmenizi tavsiye ederiz. Bu ilçede gezebileceğiniz yerler arasında en popüler olanları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Surlar
 • Sarıkız Heykeli
 • Yıldırım Beyazıt Camii
 • Toptepe
 • Filadelfiya Kilisesi 
 • Kurşunlu Han 
 • Halk Kütüphanesi 
 • Sarıkız Ilıcası 

Surlar

Tarih akışı sırasında her zaman önemli bir yere sahip olan Alaşehir ilçesi etrafını çevreleyen surlarıyla adeta bütünleşmiş bir hava sergilemektedir. Horasan harcı kullanılarak siyah taşlardan yapılan bu surlar iki buçuk metre kalınlığında sekiz metre yüksekliğinde olup dört ayrı kapıya sahip olmaktadır. 
alaşehir araba kiralama
Sarıkız Heykeli 

Manisa Alaşehir araç kiralama ile geze geze, tadını çıkara çıkara yapacağınız keyifli yolculuk sırasında uğramanız gereken yerlerden biri de Bulvar caddesinde yer alan Sarıkız Heykelidir. Omzunda içinden su akan bir küp bulunan yöresel kıyafetlerle bir kadın heykeli olan Sarıkız heykeli; dillerden düşmeyen bir efsaneye de sahip olmaktadır. 

Yıldırım Beyazıt Camisi

İlçenin merkezinde yer alan camiler arasında en çok ilgi görenlerden biri de tarihi Yıldırım Beyazıt Camisidir. Osmanlı imparatorluğu padişahlarından Yıldırım Beyazıt tarafından inşa ettirilen caminin yapım yıllı bin dörtyüzlü yıllara dayanmaktadır. Yunanlılar tarafından yapılan işgallerde harap olan cami onarılsa da eski orijinalliği korunamamıştır. 

Toptepe

Alaşehir ilçesinin üstünde bulunduğu antik kentin akropolü olan Toptepe kapsamında; tapınak kalıntıları, tiyatro kalıntıları, surlar ve St Jean Kilisesi yer almaktadır. Gezgin 724 Alaşehir rent a car; Toptepe bölgesine en kolay ulaşımı sağlamaktadır. Bu bölgede arkeolojik kazı çalışmaları hala tamamlanmamıştır. 

Filadelfiya Kilisesi 

Himaye-i Eftal Mahallesinde bulunan Filadelfiya Kilisesi; İncil de adı geçmekte olan yedi önemli kiliseden biridir. Bu yedi kilisesinin hepsi ülkemiz sınırlarıiçinde yer almaktadır. ( Bergama, Efes, Akhisar, İzmir, Alaşehir, Goncalı, Sardes ) Hz. İsa bir gün havarisi olan Yuhanna’ya görünerek adı geçen yedi kiliseye ulaştırması amacıyla mesajlar verir. 

Hristiyan camiası için büyük önem taşıyan Filadelfiya Kilisesi; koruma alıntına alınmış tarihi eserlerimiz arasında yer almaktadır. Aziz Yuhanna Kilisesi, St. John Kilisesi olarak da bilinen Filadelfiya Kilisesi; ilk klişelerden biridir. 
alaşehir araç kiralama
Kurşunlu Han

Bütün bir sene stres ve yorgunluk yüklenirken harika, doyurucu ve dinlendirici bir tatil hayali kurulur. Sıra tatil anına geldiğin de çoğu zaman beklenen bu tatil hak ettiği değeri layık olduğu şekilde göremez. Buna ekonomik koşullar, zaman, üşengeçlik gibi birçok etken neden olur. İşte bütün bu nedenleri aynı anda tek bir hamleyle yok edebilirsiniz. Gezgin 724 Alaşehir ucuz araç kiralama; en hesaplı şekilde, yorulmadan, zamandan büyük kazanç sağlayarak Manisa ilçelerine keyifli bir yolculuk yapmanıza imkân tanıyacaktır. 

Gezgin 724 aracılığıyla yararlanmış olduğunuz manisa oto kiralama aracınız ayağınıza getirildiğinde Alaşehir ilçesinde yer alan Kurşunlu Han mutlaka gezilecek yerler arasına eklenmelidir. Semiz Ali Paşa tarafından 1553 senesinde yaptırılan bu han; yoldan geçen kervanlara konaklama hizmeti vermek amacıyla inşa edilmiştir. 

Ali Paşa tarafından yapılmış olan Kurşunlu Han; oldukça detaylı bir projeye sahip olmaktadır. İlk olarak kervansaray şekline imar edilen, üç katlı bir mimari yapıya sahip olan Kurşun Han; yıllarla verdiği savaş sonucunda zamanımıza kadar sadece zemin katıyla gelebilirmiştir. 

Halk Kütüphanesi 

Alaşehir gezilecek yerler arasında bulunan Halk Kütüphanesi; oldukça eski bir yapıdır. Bin beş yüzlü yıllarda yapıldığı düşünülen bu tarihi kütüphane; ilçenin Yunanlılar tarafından işgal edildiği sıralarda harabeye çevrilmiştir. Senelerce bu şekilde kalan Halk Kütüphanesi 1854 senesinde tekrar onarılarak restore edilmiştir. 
alaşehir oto kiralama
Sarıkız Ilıcası 

26 derecelik bir ısıya sahip olan kaplıca suları pek çok konuda şifalı nitelikler taşımaktadır. Akşehir kiralık araç kapsamında ulaşabileceğiniz yerlerden biri de şifalı suları sayesinde yaz kış ayırmadan ülkenin dört bir köşesinden insanları kendisine mıknatıs gibi çeken Sarıkız Ilıcalarıdır. 

Konum olarak Alaşehir ilçesinin güneydoğu kısmında kalan Sarıkız ılıcası; aynı zamanda ülke çapında herkesin zevkle içtiği Sarıkız Maden suyunun üretildiği alanların yakınlarında bulunmaktadır. 

Sarıkız Ilıcalarının şifa dağıtan suları pek çk rahatsızlıkta ana tedaviye destek olan şifalı etkilere sahip olmaktadır. Bu hastalıklara örnek olarak şunları verebiliriz:

 • Romatizma
 • Cilt ve deri rahatsızlıkları 
 • Zihinsel sorunlar
 • Bedensel yorgunluklar
 • Kadın hastalıkları 
 • Ürolojik sorunlar
 • Egzama 
 • Siyatik 
 • İltihaplı Romatizma
 • Dolaşım sorunları 
 • Mide ve bağırsak hastalıkları 

İster günü birlik olsun isterse uzun kapsamlı olsun; bir sağlık sorunuyla ilgili olarak Sarıkız ılıcalarına yapacağınız yolculuk sırasında Gezgin 724 Alaşehir araba kiralama hizmetlerinden yararlanma şansına sahip olmaktasınız. 

Sarıkız Ilıcaları kapsamında dört havuz; banyolar, soyunma odaları yer almaktadır. Erkekler ve kadınlar için ayrı alanları bulunan Sarıkız ılıcaları aynı zamanda bir gazinoya da sahip olmaktadır. Eğer bu tesislere uzun vadeli bir tedavi için gelmişseniz; ılıca etrafında yer alan konaklama tesislerinden de yararlanma şansına sahip olacaksınız.