Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 17.08 - 10:00
Teslim Tarihi 22.08 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Manisa Oto Kiralama - Manisa Rent A Car | Gezgin 7/24

Manisa oto kiralama 

Mesir Macunu, Akhisar köftesi ve Kırkağaç kavunu ile ünlü Manisa"da, turistik ve iş gezisi için ihtiyacınız olan Manisa oto kiralama firmalarına, Gezgin 7/24 üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Web sitemiz üzerinde bulunan Manisa araç kiralama firmaları arasında kıyaslama yapıp en uygun firma arasında tercih yaparken, yine Gezgin 7/24 üzerinden hiçbir ücret ödemeden bu Rent A Car firmalarından, manisa araba kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Manisa ucuz araç kiralama 

Manisa ucuz araç kiralama hizmeti almak için, yapmanız gereken şey oldukça basittir. Hiçbir Rent A Car firmasını aramanıza ya da kapı kapı gezmenizi gerek kalmadan, Gezgin 7/24 platformunun sunduğu kolaylıklardan hemen yararlanabilirsiniz. Web sitemiz üzerinde yapacağınız kıyaslama sonrasında, Manisa ucuz oto kiralama hizmeti veren Rent A Car firmalarını görebilir ve sitemiz üzerinden istediğiniz aracı hemen kiralayabilirsiniz. 

Manisa rent a car firmalarının web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlara yönelik yapmış olduğu indirimlerden yararlanarak, Manisa ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Manisa araç kiralama 

Web sitemiz üzerinde bulunan Manisa araç kiralama firmaları, kiralayacağınız aracı havalimanına getirerek, burada size teslim etmektedir. Manisa"ya uçakla gelmeyi tercih ediyorsanız, Gezgin 7/24 Platformu üzerinden hizmet veren Malatya Havalimanı oto kiralama firmalarından hemen rezervasyon yaparak aracınızın havalimanında size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. 

Manisa gezilecek yerler 

Manisa"da gezilecek yerler doğal zenginliklerin yanı sıra, başta antik kentler olmak üzere, tarihi bir zenginliğe de sahiptir. Aşağıda gezi listenizde bulunmasını tavsiye ettiğimiz Manisa"da gezilecek yerler arasından bazılarını sizler için listeledik.

Manisa Müzesi 

Şehirde ilk müze kurma çalışmaları,1934 senesinde yapılmıştır. Bu tarihte şehirde görev yapan öğretmenler ve çeşitli kuruluşlar, Manisa"ya ait tarihi eserleri toplayarak, 1937 yılında açılan müzede sergilemelerini sağlamışlardır. 

Şehirde açılan ilk müze olma özelliğini taşıyan Manisa Müzesi, 1585 yılında yapılan tarihi Muradiye Medresesi içerisinde ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Müze içerisinde başta Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait eserlerin yanı sıra, Bizans ve Roma dönemlerinden kalma önemli tarihi eserleri de görebilirsiniz. 
manisa arac kiralama
Manisa şehir Müzesi şehrin merkezinde olup, ulaşımı oldukça kolaydır. 

Kurşunlu Kaplıcaları

Manisa"da gezilecek yerler arasında şifa kaynağı tesislerden birisi olan Kurşunlu Kaplıcaları, adını aldığı bir vadiye yakın bir konumda yer almaktadır. Kaplıcalarda barınma ve eğlence için farklı birçok sosyal tesis bulunmakta olup, burada bulunan suyun solunum yolu hastalıkları, cilt ve kadın hastalıkları, romatizma ve sinirsel hastalıklar gibi birçok rahatsızlığa da iyi geldiği bilinmektedir. 

Salihli ilçesinde bulunan kaplıcalar, Manisa merkezden 65 kilometre uzakta kalmaktadır. Bu nedenle Kaplıcaları ziyaret etmek için özel aracınızı kullanmak ya da Manisa oto kiralama firmalarından hizmet almak daha ekonomik ve rahat olmaktadır. Eğer kendi aracınız yoksa Gezgin 7/24 üzerinden, dakikalar içinde online araç kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Sardes Antik Kenti 

Manisa"da bulunan bu antik kentin en önemli özelliği, zamanında Lidya Krallığına başkentlik yapmış tarihi bir alan olmasıdır. Salihli ilçesi sınırlarında yer alan Antik Kent, Lidya krallığının önemli tarihi zenginliğini harikulade bir şekilde ortaya koymaktadır.

Antik Kent bölgesinde yapılan arkeolojik kazılar sonrasında, Lidyalılara ait yüzlerce tarihi eser gün yüzüne çıkarılmıştır. Sütunlar, Anıt çeşmeler, tapınaklar ve dev heykeller, bu antik kentte bulunan bazı büyük boyutlu tarihi eserlerdir. 
manisa kurumsal arac kiralama
Antik kent ayrıca, zenginliğin ile dillere destan olan Karun"un doğduğu yer olduğu bilinmektedir. Muhteşem bir tarihi dokuya sahip olan antik kenti ve çevresindeki diğer tarihi yapıları hızlı ve ekonomik bir şekilde ziyaret etmek için, Manisa ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Muradiye Camii 

Sultaniye semtinde bulunan Muradiye Camii, Mimar Sinan"ın şehirdeki en önemli eserleri arasındadır. Osmanlı mimarisinin en ince detaylarına kadar yansıtıldığı tarihi cami, 1583 yılında yaptırılmıştır. Kesme taş işçiliğinin muazzam örneklerinden biri olan cami yakınlarında, imarethane ve medrese bulunmaktadır. 

İvazpaşa Camii 

1484 tarihli tarihi cami, Manisa şehir merkezinde bulunmaktadır. Edirne"de bulunan üç şerefeli caminin Manisa"daki örneği olarak kabul edilen İvazpaşa Camii, şehirdeki Osmanlı eserleri arasındadır. Ahşap ve geometrik süslemelerin yanı sıra çini sanatının da muhteşem bir şekilde duvarlarını süslediği tarihi cami, gezginlerin Manisa"da gezilecek yerler listesinde yer alan yapılar arasındadır. 

Spil Dağı Milli Parkı 

Manisa"nın simgelerinden birisi olan Spil Dağı üzerinde bulunan Milli Park, başta ünlü yaban atları olmak üzere birçok hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Milli Park içerisinde bulunan irili ufaklı göller, ağaçlık alanlar ve mağaralar, Milli Parkı daha gezilesi bir alan olarak öne çıkarmaktadır. Milli Parkı gezmek için Manisa oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Ağlayan kaya 

Yine Spil Dağı eteklerinde bulunan ağlayan kaya, sürekli su salgılaması nedeniyle ilginç kabul edilmiş ve bu ismi almıştır. Bu kayadan su çıkması ve bu ismi almasının hikayesi ise, rivayete göre şu şekildedir. Bölgede yaşayan Tantalos adlı birinin kızı olan Niobe"nin, tam 12 çocuğu bulunmaktadır. Niobe her fırsatta Zeus"un eşi Leto"ya kendisinin 12 çocuğu onun ise 2 çocuğu olması nedeniyle, övünmektedir. Buna çok sinirlenen tanrıça Leto, Apollon ve Artemis isimli çocuklarını çağırarak, Niobe"yi cezalandırmaları talimatını verir. Artemis ve Apollon ise attığı oklarla, Niobenin bütün çocuklarını öldürerek, onun çocuklarıyla övünmesine son verirler. 

Bunun ardından çocukları için uzun süre yas tutup ağlayan Niobe"ye Zeus acıyarak, onu burada taşa çevirir. Efsaneye göre Niobe taşa çevrilmesine rağmen, hala çocukları için ağlamaya devam etmektedir. Ağlayan kaya, Bu inanışa göre aslında Niobe’nin kendisi kabul edilmektedir.
manisa oto kiralama

Manisa Salihli Artemis Tapınağı 

Manisa Salihli ilçesinde bulunan Artemis Tapınağı, ilçe merkezinden yaklaşık 9 kilometre mesafede yer almaktadır. Helenistik dönemden kaldığı bilinen tarihi tapınak, Hristiyan Dünyası için Manisa"da bulunan kutsal yerler arasındadır. 

Şehir ve ilçe merkezinden uzak olması nedeniyle tapınak ve çevresinde bulunan birçok tarihi alanı, Manisa araç kiralama hizmeti alarak ziyaret edebilirsiniz.