Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Sarıgöl Araç Kiralama - Sarıgöl Oto Kiralama | Gezgin724

Sarıgöl Araç Kiralama

Sultaniye üzümleriyle adından sıklıkla söz ettiren Sarıgöl ilçesi; Manisa ilçeleri arasında yerini almıştır. Gezgin 724 tarafından verilen hizmetler arasında yer alan Sarıgöl araç kiralama il merkezinden yola çıkaran yüz otuz bir kilometre içinde doğal güzellikleriyle ve misafirperver, dost canlısı halkıyla öne çıkan Sarıgöl ilçesine ulaşmanızı sağlamaktadır. 

Manisa iline bağlı olan Sarıgöl ilçesi iç egenin en sevimli ilçelerinden biri olmaktadır. Üzüm diyarı olarak da anılan bu ilçeyi Gezgin 724 ayrıcalıklarından biri olan Sarıgöl oto kiralama yapmanız durumunda oldukça verimli bir şekilde gezebilirsiniz. 

Tarihi sürecinin başlangıcı eskiçağ dönemlerine kadar uzanan Sarıgöl ilçesinin mimari yapılanmaya başlanması ortaçağ dönemlerini bulmaktadır. İlçede on altıncı yüz yıla kadar yapılan manastır ve kale izleri gözlemlenirken on altıncı yüzyıl ve sonrasında ise Osmanlı İmparatorluğunun izleri hüküm sürmüştür. 

Sarıgöl Gezilecek Yerler

Osmanlı imparatorluğu zamanından günümüze kadar gelen camiler Sarıgöl ilçesinde yer alan tarihin izini taşıyan en önemli eserlerdir. Gezgin 724 Sarıgöl araç kiralama bu camilere yapacağınız yolculuğunuzda size oldukça büyük rahatlık sağlayacaktır. 
sarıgöl araba kiralama
Bu ilçede Gezgin 724 ayrıcalıklarından yararlanarak altınızda bulunan bir arabayla gezmek; hem yöresel güzelliklerini, hem mesire yerlerini, hem de tarihi kalıntıları ayağınız birbirine dolaşmadan, yorulmadan, eğlenerek keşfetme avantajını sağlayacaktır. Gezgin 724 araçlarından yararlanmak için tek yapmanız gereken web sitesine girerek aracınızı seçip onlıne olarak ya da iletişim numaralarını arayarak bulunduğunuz yere talep etmek olacaktır. 

Sarıgöl gezilecek yerler konusunda diğer Manisa ilçelerinde olduğu gibi zengin bir tarihi eser alt yapısına sahip olmamaktadır. Bu bölge doğası ve yöresel özellikleriyle ön plana çıkarken; burada bulunduğunuz süre içinde görmenizi önerdiğimiz yerlerde bulunmaktadır. Bunlar arasında en önemlileleri:

  • Afşar Barajı Mesire Yeri 
  • Afşar Köyü
  • Sarıgöl Botanik Parkı 
  • Sarıgöl Geleneksel Üzüm Festivali 

sarıgöl araç kiralama
Afşar Barajı ve Mesire Yeri 

Gezgin 724 Manisa Sarıgöl araç kiralama; sizlere Afşar barajı yolculuğunuzda da sağlamış olduğu ekonomik konfor ayrıcalığından yararlandırarak eşlik edecektir. Adını almış bulunduğu Afşar köyü sınırları içinde yer almakta bulunan Afşar Barajı ve Mesire yeri doğal tabiat güzellikleriyle bu bölgede bulunanlara kelimenin tam anlamıyla huzur vermektedir. 

Etrafında bulunan piknik alanlarıyla yöre halkının olduğu kadar turistlerin de ilgisini çeken Afşar Barajı ve Mesire Yeri; etrafında bulunan ağaçlar, yeşil doğa ve gölün uyumu ile oldukça dinlendirici bir yapıya sahip olmaktadır. 

Afşar Köyü

Gezgin 724 Sarıgöl Rent a Car ile Afşar köyüne vardığınızda oldukça eski bir tarihe sahip olan bu bölgenin güzelliği karşısında etkileneceğiniz kesin. 

Bin üç yüzlü yıllara kadar uzanan bir tarihe sahip olan Avşar köyü; ilk olarak Afşar Türkmen beyinin bu bölgeye gelip yerleşmesiyle yaşam faaliyetlerine başlamış bir merkez olmuştur. Köye adını veren Afşar beyi; bu yörede uzun seneler bulunmuştur.  

Uzun seneler boyunca Anadolu Selçuklu Devleti, Bizans, Osmanlı İmparatorluğu toprakları arasında bulunan Afşar köyü; Cumhuriyet dönemine Manisa ili toprakları arasında yerini almıştır. Köyün etrafı tarihin izlerini taşıyan eserler çevrilmektedir. Kuzey batı kesiminde Bizans ve Roma dönemine aıt olan kalıntılar, doğu kesiminde yer alan Bezirganlı bölümünde eski Müslüman mezarları, güney kesiminde Ezan tepesi de adı verilen Bali Bey tepesi, Baraj kısmında kalan bölümünde ise bir Afşar emirine ait olan kümbet yer almaktadır. 
sarıgöl oto kiralama
Sarıgöl ilçesinde en uzun süre gezebileceğiniz alanlar Avşar köyünde yer almaktadır. Tarihin kokusunu hala üzerinde taşıyan bu köyü gezmek için Gezgin 724 Sarıgöl ucuz araç kiralama konforunu yaşamanızı öneririz. 

Sarıgöl Botanik Parkı 

Sarıgöl ilçesi kapsamında her biri birbirinden güzel olan üç adet botanik parkı bulunmaktadır. Manisa Sarıgöl kiralık araç ile gezebileceğiniz yerler arasında bulunan Botanik parkları; Sarıgöl ilesinde bulunan Siteler mahallesi sınırları içinde yer almaktadır. 

Yüzden fazla özel ağaç çeşitlerinin yer aldığı Sarıgöl Botanik parkı; yürüyüş yolları, bisiklet parkurları, spor aletlerinin bulunduğu alanlar, dinlenme ve seyir alanlarıyla cennetten bir kesiti andırmaktadır. Ağaç türlerini koruyarak gelecek olan nesillere aktarmayı hedefleyen bir konsepte sahip olan Sarıgöl Botanik Parkı geceleri yapılan ışıklandırmaya olağanüstü bir manzaraya sahip olmaktadır. 

Sarıgöl Üzüm Festivali 

Oldukça meşhur olan Sarıgöl üzümlerini tanıtmak ve yaymak amacıyla her sene düzenli olarak yapılan Sarıgöl Üzüm Festivaline, eğer Eylül ayı içinde denk gelmişseniz; manisa oto kiralama farkıyla bir araç kiralayıp gezebilirsiniz. 

Konserler, yarışmalar ve eğlenceli aktivitelerle renkli bir havaya bürünen Sarıgöl Üzüm Festivali farkını Gezgin 724 Sarıgöl araba kiralama ayrıcalığıyla yaşamanız, Manisa gezinize ayrı unutulmaz anılar katacaktır. İlçe kültürel yapısının en güzel şekilde sergilenmekte olduğu; Sarıgöl Üzüm Festivale her sene pek çok sanatçı tarafından verilmekte olan halk konserleriyle oldukça keyifli bir hale dönüşmektedir. 

Üzüm ile aktivitelerin de er aldığı Sarıgöl Üzüm Festivali; yöresel yemekleri tatmanıza ve yöresel organik ürünleri satın almanıza da elverişli ortamlara sahip olmaktadır.