Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Selendi Araç Kiralama - Selendi Oto Kiralama | Gezgin724

Selendi Araç Kiralama

Gediz Irmağına doğru süzülen Selendi Çayının kenarında yer alan sevimli, şirin, küçük bir ilçe olan Selendi; el sanatlar ve dokuma konusunda göstermiş olduğu göz ardı edilemeyecek performansıyla adından sıklıkla söz ettirmektedir. Gezgin 724 Selendi araç kiralama le Manisa il merkezine yüz elli sekiz kilometre mesafede yer alan bu ilçemiz; konum olarak Manisa ilçelerimiz arasında bulunmaktadır. 

Selendi Gezilecek Yerler

Manisa ilinin en küçük, en sevimli ilçelerinden biri olan Selendi ilçesinin doğal güzellileri, muhteşem kanyonunu gezmek için Gezgin /24 web sitesine girerek Selendi oto kiralama kapsamında yer alan araçlar ve sizi şaşırtacak fiyat aralıklarında bulunan ücretleri hakkında bilgi alınız. 

Yolunuz Manisa iline bağlı olan bu şirin ilçeye düşerse, gezmeniz gereken yerleri şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Karaselendi Köyü
  • Yelimere Kanyonu 
  • Knık Köyü Piknik Alanı 
  • Şato Köy Evleri 

Karaselendi Köyü

Gezgin 724 Manisa Selendi araç kiralama yapmanız durumunda ilçe merkezinden yola çıkaran dört kilometre içinde ulaşabileceğiniz Selendi köyü aynı zamanda sadece ilçe merkezine değil; ilçe merkezine bağlı bulunan mahallelere de oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır. 

Yerleşim yeri olması konusunda tarihi Bizans dönemine kadar uzanan Selendi Köyü etrafında dolaşırken sizin de Lidya dönemine veya Bizans dönemine ait olan bir para ya da bir şamdan bulmanız mümkün olmakta. 

Geçmiş tarihlerde Selendos olarak anılan Karaselendi; diğer pek çok ilçemizde olduğu izinsiz kazı yapan devine avcılarının talanına uğrayan bölgelerimiz arasında yer almaktadır. 
selendi araba kiralama
Selendi gezilecek yerler arasında ilginizi çekecek olan Karaselendi köyüne yapacağınız yolculuk sırasında; geçmişten günümüze kadar gelebilen birkaç tarihi kalıntıyla karışılacaksınız:

  • Birkaç mağara
  • Dikili taş
  • Taş Anıt

Dost canlısı, misafirperver köylülerin refakatinde bu tarihi eserleri inceleyerek hakkında bilgi alabilir, üzerlerine konu olan efsaneleri dinleyebilirsiniz. 

Tarihi eserlerinin yanında samimi ve sıcak havası, harika tabiatıyla mükemmel kareler yakalarken yöre halkınız cömert ikramlarından yararlanma şansınız da bulunmakta. 

Yelimere Kanyonu 

Gezgin 724 Selendi rent a car memnuniyetine tanık olarak gezeceğiniz, henüz oldukça bakır bir alan olan Yelimere Kanyonu; henüz kelimenin tam anlamıyla keşif edilmemiş saklı cennetlerimiz arasında yer almaktadır. 
selendi araç kiralama
Selendi ilçesine bağlı bulunan Terziler Mahallesi sınırları içinde kalan Yelimere Kanyonunu henüz yerli halk dışında pek bilen maalesef yok. Yeterli tanıtım yapıldığında kendine has bakır doğasıyla, eşsiz manzarasıyla oldukça ilgi çekici bir konumda bulunan kanyon; tam bir turizm cenneti konumunda. Dağcılık ve dağ sporlarına ilgisi olanların, kamp hayatından hoşlananların, doğaya tutkun olanların, heyecan ve adrenalinden hoşlananların, fotoğraf çekmeye merakı olanların kesinlikle zaman kaybetmeden gitmeleri gereken yerlerden biri olan Yelimere Kanyonu kelimenin tam anlamıyla tam bir doğa harikasıdır. Sarp ve derin kanyonların yer aldığı Yelimere kanyonu; oldukça enteresan güzelliklere sahip olmaktadır. 

Kınık Köyü Piknik Alanı

Gezgin 724 Selendi ucuz araç kiralama Kınık Köyü Piknik Alanına yapacağınız yolculuğu yedi ile on dakika arasında gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır. Her ne kadar amaç dinlenmek olsa da tatil insanı mutlaka yorar. Hele ki yapacağınız yolculuk sırasında altınızda bir arabanız yoksa amacın dinlenmek olduğu tatilden yorgun olarak döneceğiniz tartışılmaz bir gerçektir. Gezgin 724 web sitesi kapsamında bulunan avantajlar; tatiliniz sırasında size dinlendiren ve en önemlisi bütçenizi yormayan alternatifleriyle eşlik edecektir. 

Selendi ilçesine Gezgin 724 konforlu araç filosunun kapsamında manisa araç kiralama ile yapacağınız seyahat sırasında bu ilçede yer alan tek dinlenme ve mesire yeri olan Kınık Köyü Piknik alanı hem yerli halkın hem de bu bölgeye gelen turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir. 

Bol ağaçlı ortamı ve yoğun oksijen içeren temiz havası sizi hemen etkisi altına alacaktır. Günümüzde piknik alanı olarak kullanılan bu bölge tarihimizde kanlı savaşlara tanık olmuştur. Bu özelliği Kınık Köyü piknik alanına ayrı bir çekicilik daha katmaktadır.
selendi oto kiralama
Köy içinden yapacağınız alışverişle bu alanda dinlenirken piknik hatta mangal yapma şansına da sahipsiniz. Yöre halkıyla da tanışarak tatlı muhabbetlerine katılabileceğiniz bu ortam size zevk verecektir. 

 

Şato Köy Evleri

Gezgin 724 Selendi araba kiralama zevkini yaşarken; bu bölgede yer alan Şato köy evlerini de mutlaka ziyaret etmelisiniz. İlçe merkezine oldukça yakın mesafede bulunan Şato Köy Evleri konum itibarı ile sakin, sessiz, doğa ile iç içe bir bölgede bulunmaktadır. 

Bir profesör ve bir hamişe tarafından işletilen Şato Köy Evleri; Selendi kiralık araç refakatiyle yapacağınız gezintiniz sırasında tam bir yöresel keyif noktanız. Doğal organik köy kahvaltısı, köy yemekleri ile muhteşem lezzetler içeren menüleri bulunan Şato Köy Evleri; sizin ve ailenizin doğayla rahat bir şekilde kaynaşabileceği bir ortama da sahip olmaktadır.

Konaklama olanağınız olan bu evler; güvenli bir bahçeye sahip olmaktadır. Eğer kış aylarında gelirseniz; şömine başında oturarak keyifli zamanlar geçirme şansına da sahip olacaksınız. 

 

.