Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Turgutlu Araç Kiralama - Turgutlu Oto Kiralama | Gezgin724

Turgutlu Araç Kiralama

Manisa ilçelerinden biri olan Turgutlu ilçesi; bir ilçe olmasına karşılık pek ok Anadolu Bölgesinden daha büyük bir kapasiteye sahip olmaktadır. Gezgin 724 Turgutlu araç kiralama yaparak bu ilçede bulunacağınız süre içinde her zaman canlı ve hareketli olan kent sokaklarında gezerken; ilçe kapsamında yer alan rakı fabrikasına bağlı olarak havadaki anason kokusunu alacaksınız. 

İlçede bulunan otogar şehir dışında yer almaktadır. Bu nedenle bu ilçeye gelenler ya taksi tutacak, ya kendi arabalarıyla gelecek ya da Gezgin 724 web sitesine girerek Turgutlu oto kiralama alternatiflerini değerlendirecekler. 

Manisa iline bağlı bulunan Turgutlu ilçesinde yer alan höyüklerde gerekli olan arkeolojik kazı çalışmaları yapılmadığından ilçenin bilinen tarihi çok eski dönemlere kadar uzanmamaktadır. Bunun yanında yüzey araştırmacıları tarafından yapılan tespitler neticesinde Turgutlu ilçesinin tarihinin milattan önceki dört ya da beşinci yüzyıla kadar ulaşmış olabilme ihtimali de gündemde bulunmaktadır. 

Gezilecek Yerler 

Bu kadar büyük, canlı ve kapsamlı bir ilçe olmasına karşılık; kapsamında bulunan höyüklerde arkeolojik kazıların hala yapılamamış olmasına bağlı olarak; Turgutlu gezilecek yerler konusunda pek geniş bir kapsama sahip olamamaktadır. Belediye binasının karşısında yer alan park ve parkın içinde yer alan ilginç bir mimariye sahip olan saat kulesi; bu ilçeye geldiğinizde ilk gözüne çarpan alan olmakta.

  • Saat Kulesi 
  • Savaş Uçakları ve Üzüm Salkımı Anıtı 
  • Orta Park 
  • Selvitepe Şehitler Anıtı 
  • Asartepe Höyüğü
  • Urganlı Kaplıcaları 

turgutlu araba kiralama
Savaş Uçakları ve Üzüm Salkımı Anıtı 

Gezgin 724 Turgutlu rent a car araçlarıyla bu ilçede gezerken Savaş uçakları ve üzüm salkımı şeklindeki anıtları görebilirsiniz. Eski bir Genel Kurmay Başkanı tarafından hediye edilen bu savaş uçakları Turgutlu ilçesinin içinde halka ve ziyaretçilere sergilenmektedir. 

Saat Kulesi 

İlginç ve çekici bir mimari tarzı bulunan Saat Kulesi; Turgutlu ilçesinde yer alan Orta Park diye adlandırılan bir parkın ortasında yer almaktadır. İnternet ya da başka bir kaynakta bu saat kulesi hakkında kesin bir bilgiye rastlanılmamaktadır. 

İlk bakışta çok eski bir tarihte inşa edildiği anlaşılan saat kulesi hakkında hiçbir kaynak bulunmadığı için hangi yıllar içinde ya da kim tarafından yapıldığı konusunda hiçbir bilgi bulunmamaktadır. 

Orta Park 

Oldukça kapsamlı geniş bir ilçeyi rahat bir şekilde keşfetmeniz için Gezgin 724 web sitesine girerek Turgutlu ucuz araç kiralama alternatiflerini inceleyebilirsiniz. Kesinlikle bilmediğiniz bir ilçede taksiyle dolaşmak ya da kısıtlı olan zaman dilimi içinde toplu taşıma araçlarını kullanarak zaman kaybetmekle karşılaştırıldığında kesinlikle her konuda avantajlı çıkacağınız kesin olmakta. 
turgutlu araç kiralama
Orta Park 

Turgutlu ilçesine geldiğiniz zaman ilçe merkezinde yer alan Orta Park mutlaka dikkatinizi çekecektir. Turgutlu ilçesinde yaşayanların buluştukları bu park kapsamında gezinti yolları, bisiklet parkurları, çocuk eğlence alanları, tarihi niteliğe sahip olan bir saat kulesi gibi alternatiflerin yanında bir de restoran ve kafeterya yer almaktadır. Orta Park içinde yer alan savaş uçakları e üzüm şeklindeki anıt da oldukça ilgi ekmektedir. 

Dinlenerek karnınızı doyurabileceğiniz Orta Parkta dolaşıp gezdikten sonra; Gezgin 724 Turgutlu kiralık araç hizmetini kullanarak bu ilçede olan gezintinize başlayabilirsiniz. 

Selvitepe Şehitler Anıtı

Gezgin 724 manisa araç kiralama avantajlarından yararlanarak bir araba kiralayarak Turgutlu ilçesinde bulunan Selvitepe Şehitler anıtına bir yolculuk yapabilirsiniz. Taş işçiliği kullanılarak inşa edilmiş olan şehitliğin çevresinde; Türk Devlerinin bayrakları sıralanmaktadır. 

Asartepe Höyüğü

Turgutlu kiralık araç kapsamında yapacağınız gezintide en çok ilginizi çekecek bölgelerden biri de Gediz Irmağının kıyısında yer alan Urganlı Kaplıcasına da üç yüz metre mesafede bulunan Asartepe Höyüğü olmaktadır. 

Tarihi geçmiş süreci milattan önce iki binli yıllara kadar giden Asartepe Höyüğünde Bizans döneminde yapılan son kale rastlanılmıştır.  Sur duvarları zamanımıza kadar ulaşabilmiş olan bu kale; stratejik bir öneme sahip olan kavşağın kontrolünü sağlamak amacıyla yapılmıştır. 

Son zamanlarda hala resmi olarak herhangi bir arkeolojik kazı çalışması yapılmamış olsa da; devine avcıları tarafından oldukça sık kazıldığı kesin. Kaçak olarak yapılan gayri resmi kazılar sonucunda Asartepe Höyüğünde oldukça fazla hasar bulunmaktadır. 

 
turgutlu oto kiralama
Urganlı Kaplıcaları 

Sağlık turizmi konusunda son zamanlarda oldukça popüler olan Urganlı Kaplıcalarına Gezgin 724 Turgutlu araba kiralama yöntemini kullanarak ulaşabilirsiniz. Turgutlu merkeziyle arasında on yedi kilometre bulunan Urganlı Kaplıcaları; Urganlı yolu kullanılarak kolay bir şekilde gidilecek bir mesafededir. 

Deniz seviyesine yüz metre yükseklikte bulunan kaplıca tesisleri; Turgutlu ilçesinde yer alan turistlik tesisler arasında en önemlilerinden biri olmaktadır. Elli ile yetiş sekiz derece arasında bulunan sıcak suyunun kapsamında çeşitli katyon ve anyonlar bulunmaktadır. 

Açık bir havuza sahip olan kaplıca tesisleri misafirleri için yüz yirmi odası bulunan konaklama tesisi de bulundurmakta. Romatizma, eklem hastalıkları, siyatik, cilt rahatsızlıkları, hemoroit, psikolojik sorunlarla kadın hastalıkları konusunda tedavi edici etkiye sahip olan Urganlı Kaplıca suları aynı zamanda içilme özelliğine de sahip olmaktadır.