Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kızıltepe Araç Kiralama - Kızıltepe Rent A Car | Gezgin724

Kızıltepe Araç Kiralama

Milattan önceki dönemlere kadar uzanan bir geçişe sahip olan Kızıltepe ilçesi; bu süreç boyunca pek çok uygarlığa konu olmuştur. Kızıltepe içesine Gezgin 724 Kızıltepe araç kiralama kullanılarak gittiğiniz zaman Mardin iline bağlı bulunan ilçeler arasında Artuklu adını sıklıkla duyacaksınız. 

Kızıltepe ilçesi için Artuklu ilçesinin göz ardı edilmeyecek farklı bir önemi vardır. Tarih akışı boyunca Telermen, Telermendir, Dunaysir gibi isimler de alan Kızıltepe ilçesi; Ermeni Tepesi anlamı da taşımaktadır. 1927 senesine kadar en Telermen ismiyle bilinen Kızıltepe; 1931 senesinde Mardin ilçeleri arasında yerini almıştır. İl merkeziyle arasında yirmi ya da yirmi beş dakikalık bir mesafe bulunan Kızıltepe ilçesine en rahat ulaşımı Gezgin 724 Kızıltepe oto kiralama aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. 

Kızıltepe Gezilecek Yerler

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan yerleşim yerleri arasında en eskilerinden biri de Kızıltepe ilçesidir. Dolayısıyla bu bölgede oldukça fazla tarihi değeri olan yapı bulunmaktadır. Artukluluar şehri olarak bilinen Kızıltepe ilçesinde yer alan tarihi eserlerin pek çoğu Artuklular dönemine ait olmaktadır. 

Mistik bir enerji veren sokaklarında Gezgin 724 mardin oto kiralama yaparak hem ekonomik hem de keyif alarak gezebileceğiniz Kızıltepe ilçesi, sizlere yöresel yemekleriyle unutulmaz bir ziyafet sunacaktır. Yolunuz Mardin iline bağlı olan Kızıltepe ilçesine düştüğünde gezebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Gurs Vadisi
 • Kızıltepe Ulu Cami
 • Harzem Tacettin Mesud Medresesi 
 • Tarihi Taş Köprü
 • Şahkulubey Kümbeti
 • Şeyh Selim Türbe ve Mescidi
 • Dunavsur Köprüsü
 • Tacettin Camii
 • Kızıltepe Höyüğü
 • Şuhkulubay Türbesi
 • Harzem Höyüğü
 • Ermeni Kilisesi 
 • Salah Höyüğü
 • Haseli Höyüğü
 • Bektaş Höyüğü
 • Atika Değirmeni 
 • Ali Paşa Değirmeni 
 • Bektaş Höyüğü
 • Kaya Değirmeni  
 • Şahkulubay Kümbeti

kızıltepe araç kiralama

Gurs Vadisi

Güneydoğu bölgesinde yer alan saklanmış cennetlerimizden biri olan Gurs Vadisine olan gezinizle; Gezgin 724 Mardin Kızıltepe araç kiralama desteğiyle başlayabilirsiniz. Gizli cennetlerimizden olan Gurs Vadisi Kızıltepe sınırları kapsamında bulunmaktadır. Turizm konusundaki değeri bu güne kadar yetersiz reklam ve tanıtıma bağlı olarak; gerektiği gibi değerlendirilemeyen Gurus Vadisini, Kızıltepe yolculuğu sırasında keşfetmeye ne dersiniz?

Ziyaret ettiğinizde muhteşem güzelliği karşısında hayran kalabileceğiniz Gurs Vadisi; turistler kadar yerli halk açısından da oldukça popüler olmakta. Yazın sıcağında serin havasıyla oldukça dinlendirici bir konsept içeren vadi; Mardin ilçesi kapsamında bulunan gezilecek yerler arasında en önemlilerinden biri olmakta. 

Vadi kapsamında bulunan şelale ve dere yatağı bu bölgeye muhteşem fotoğraf kareleri kazandırmakta. Kiralamış olduğunuz arabanızla ilçe merkezi ile arasındaki mesafeyi yedi dakika içinde alacağınız Gurs Vadisi; Gezgin 724 Kızıltepe Rent a car ile keyifli bir mola vereceğiniz noktalardan biri olmakta. Bu bölgeye yapacağınız gezi sırasında kesinlikle pişman olmayacaksınız. Oldukça büyük bir vadi olan bu bölgenin içinde on ikı Kızıltepe köyü de yer almaktadır. 

Kızıltepe Ulu Cami 

Mardin ilinin simgesi durumunda olan Kızıltepe Ulu Cami aynı zamanda Türk sanatlarının en mükemmel örneklerinden biri olmaktadır. Artuklu zamanında kalan Kızıltepe Ulu Cami; mimari projesinde yer alan zengin süslemeleri taşlarıyla oldukça heybetli bir yapıya sahip olmakta. 

kızıltepe rent a car

Üzerinde iki kere yenileme çalışmaları yapılan Kızıltepe Ulu Cami; Gezgin 724 Kızıltepe ucuz araç kiralama ile il merkezinden yola çıkılarak yaklaşık olarak bir saat içinde ulaşılabilecek bir noktada bulunmaktadır

1184 senesinde yapımına başlayan Kızıltepe Ulu Cami inşaatı 1239 senesine kadar sürmüştür. Üzerinde minare olmamasıyla dikkat çeken Ulu Caminin mimarisinin bazı rivayetlere göre Timurlular döneminde yıkıldığı düşünülmektedir. 

Mardin ili için büyük önemi olan Ulu Caminin; Kızıltepe ilçesinde inşa edilmesinin en büyük nedeni, Kızıltepe ilçesinin bu bölgede askeri başkent olarak kullanılmasıdır. 

 

Harzem Tacettin Mesud Medresesi

Artukoğlları döneminde, Melik ül Mansur Nasireddin Artuk Arslan kölesi olan Azatlı Taceddin Mesud bin Abdullah’ inşa ettirtilen Harzem Tacettin Mesud Medresesinin geçmişi on üçüncü yüzyıla kadar uzanmaktadır. 

Zaman süresince bu camiye çeşitli eklemeler ve çeşitli çıkartmalar yapılarak orijinal mimarisi bozulan Harzem Tacettin Mesud Medresesi; günümüzde hala mescit olarak kullanılmaya devam etmektedir. Gezgin 724 Kızıltepe kiralık araç sayesinde oldukça kolay bir ulaşıma sahip olarak ziyaret edebileceğiniz Harzem Tacettin Mesud Medresesi; Kızıltepe ilçesinde yer alan görülmeye değer tarihi eserlerden biri olmaktadır. 

kızıltepe oto kiralama

Tarihi Taş Köprü

Kızıltepe ilçesine bağlı bulunan Koçhisar ve Yeni Mahalle kapsamında bulunan Tarihi Taş Köprü; Zergan deresinin üzerinde yer almaktadır. Kızıltepe gezilecek yerler arasında oldukça keyifli vakit geçirme olanağınız bulunan Tarihi Taş Köprü; yakın zamanlarda inşa edilmiş olup, beş tane göze sahiptir. 

Şahkulubey Kümbeti 

On ikinci yüzyıldan günümüze kadar gelebilen Şahkulubey Kümbeti; Aruklu Beyliği döneminde yapılmıştır. Yöre halkı tarafından Karahan Kümbeti olarak da anılmakta olan Şahkulubey Kümbeti; Gezgin 724 Kızıltepe araba kiralama ile gezebileceğiniz alanlar içinde en çok ilginizi çekecek eserlerden biridir.