Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 26.04 - 10:00
Drop of location 01.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Mardin Havalimanı  Ucuz Araç Kiralama | Gezgin 7/24

Mardin Havalimanı araç kiralama 

Gezgin 7/24 olarak Türkiye"nin tüm havalimanları için araç kiralama hizmeti veren firmaları, sizlere sunmaya devam ediyoruz. Bunlardan biri de, Mardin Havalimanı araç kiralama firmalarıdır. 

Web sitemiz üzerinden uygun fiyatlarla hizmet veren Mardin Havalimanı araç kiralama firmalarını tek bir sayfada listeleyerek, internetin karmaşık yapısından sizleri kurtararak nitelikli bir şekilde hizmet almanıza yardımcı oluyoruz. Birçok firmayı birkaç basit tıklamayla aynı sayfa üzerinde görerek, fiyat ve hizmet karşılaştırması yapıp sizin için en uygun olan Mardin Havalimanı araç kiralama firmasından, Gezgin 7/24 üzerinden hemen rezervasyon yapabilirsiniz. 

Gezgin 7/24 olarak web sitemiz üzerinden yapılan rezervasyonlarda, hiçbir şekilde müşteriden ücret talep etmiyoruz. Yapacağınız rezervasyonlarda sadece, almış olduğunuz Mardin Havalimanı araç kiralama hizmetinin bedelini ödersiniz.

Mardin Havalimanı 

1999 yılından günümüze kadar kesintisiz bir şekilde Yurtiçi uçuşları için hizmet veren Mardin Havalimanı, şehir merkezinden 20 kilometre uzakta yer almaktadır. 36 x 2500 metre boyutunda olan beton kaplama pisti bulunan Mardin Havalimanı içerisinde, yolcuların anlık ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri farklı birçok sosyal tesis bulunmaktadır. Şehir merkezinden uzak olan havalimanından Mardin İl merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçları ve ticari taksilerden hizmet alabilirsiniz. Şehirde bulunan tüm işlerinizi kısa sürede yapabilmek için, Gezgin 7/24 üzerinden hizmet veren Mardin Havalimanı oto kiralama firmalarından da araç kiralayabilirsiniz.

Mardin Havalimanı adresi: Kızıltepe Sanayi Sitesi – Çınarcık Köyü – Kızıltepe, Mardin 47400 

Mardin Havalimanı telefon numarası: 0482 313 34 00 
mardin havalimanı araba kiralama

Mardin hakkında genel bilgiler 

Mardin nüfusu: 809.719

Mardin il plaka kodu: 47

Mardin il telefon kodu: 0482 

Mardin"in ilçeleri: Nusaybin, Yeşilli, Savur, Ömerli, Midyat, Mazıdağı, Kızıltepe, Artuklu, Derik, Dargeçit olmak üzere Mardin"in toplam 10 ilçesi bulunmaktadır. Mardin"in en küçük ilçesi 14233 kişilik nüfusuyla Ömerli, en büyük ilçesi ise 252656 kişilik nüfusuyla Kızıltepe olmaktadır.

Tarihi boyunca birçok önemli medeniyetin ev sahipliği yapmış olan Mardin, günümüzde de farklı inanç ve ırklara sahip insanların barış içerisinde yaşadığı şehirlerimizden biridir. 

Ekonomisi önemli ölçüde tarım ve hayvancılığa bağlı olan şehirde, ticarette gelişmiş düzeydedir. Turizmde, şehir ekonomisine önemli katkı sunan gelir kaynakları arasındadır.

Mardin"de gezilebilecek yerler

Farklı medeniyetlere kucak açmış ve halen de açmakta olan bir şehir olması nedeniyle, Mardin"in tarihi ve kültürel dokusu oldukça geniştir. Mardin"de gezilecek tarihi yerler olduğu gibi, doğa ile iç içe olabileceğiniz farklı alanlarda bulunmaktadır.

Mardin Kalesi: 1600 yıllık bir geçmişim olduğu bilinen Mardin Kalesi, şehir merkezinde en fazla ziyaret edilen alanlardan biridir. Kim tarafından yapıldığı hakkında net bir bilgi olmasa da, kalenin persler tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. 
mardin havalimanı araç kiralama
Dayrulzarafan Manastırı: şehir merkezinden 5 kilometre mesafede bulunan Manastır, Süryanilere ait olan en eski ibadet yerlerinden biridir. Manastırın hemen yanında 52 Süryani patriğine ait mezarın bulunması, bu tarihi yapıyı Süryaniler için daha değerli kılmaktadır. 

Zinciriye Medresesi: 385 senesinde Melek Necmettin İsa tarafından yaptırıldığı bilinen medrese, Mardin Kalesi"nin yakınında şehir merkezinde yer almaktadır.

Kırklar Kilisesi: 6. Yüzyılda yaptırılan tarihi kilise, yine Süryani toplumu için önemli dini merkezler arasındadır. Süryaniler için halen aktif olarak hizmet veren kiliseye, özelliklere bu toplum için önem ifade eden günlerde büyük yoğunluk yaşamaktadır.

Kasımiye Medresesi: 12 yüzyılda yapılan Kasımiye Medresesi, Akkoyunlular tarafından inşa edilmiştir. İç ve dış mimarisi oldukça dikkat çekici özelliklere sahip olan medrese, Mardin tarihine şahitlik eden yapılardan biridir.

Mardin Ulu Cami: Artuklular zamanında yapılan Mardin Ulu Camii, 1176 senesinde inşa edilmiştir. İlk olarak kilise olarak yapılan tarihi bina, Artuklu döneminde camiye çevrilmiş ve çeşitli eklemeler yapılmıştır.

Mardin Müzesi 

Tarihi Mardin Evleri 

Kızıltepe Ulu Camii 

Melik Mahmut Camii 

Mor Dimet Manastırı 

Anzavur Kalesi 

Mardin Merdis Kalesi 

Revaklı Çarşı 
mardin havalimanı oto kiralama
Şehidiye Medresesi 

Melik Mansur Medresesi 

Turabdin Platosu 

Pamuk Camii 

Latifiye Camii 

Mor Yusuf Kilisesi 

Sabancı Kent Müzesi 

Dara Harabeleri 

Mor Mihail Kilisesi 

Mardin"de gezmenizi tavsiye ettiğimiz diğer yerlerdir. Mardin"in tarihi ve doğal güzelliklerini daha hızlı bir şekilde ziyaret etmek için, Mardin araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. Ayrıca şehre uçakla gelen misafirlerimiz, Mardin oto kiralama hizmetlerinden uygun fiyatlarla yararlanabilirler.