Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ömerli Araç Kiralama - Ömerli Oto Kiralama | Gezgin724

Ömerli Araç Kiralama

Tarihi sürecinin tam olarak ne zaman başladığıyla ilgili olarak kesin bir bilgi bulunamayan Ömerli ilçesi; diğer dokuz ilçe gibi Mardin ilçelerinden biridir. Gezgin 724 Ömerli araç kiralama sayesinde il merkezinden yola çıkarak yarım saat içinde ulaşabileceğiniz Ömerli ilçesi hakkında tarihi süreciyle ilgili oldukça kapsamlı araştırmalar yapılmıştır. 

Yapılan araştırmalar sonucunda ilk olarak ne zaman yerleşim yeri olduğuyla ilgili kesin bir kaynak bulunamasa da; Mardin iline bağlı diğer ilçelerde olduğu gibi bu bölgede de Asurlar, Romaları, Bizanslıları Persler ve Türk devletlerinin uzun bir süre hüküm sürdüğü belirlenmiştir. 1953 senesine gelinceye kadar Savur ilçesi köyleri arasında yer alan Ömerli; 1952 senesinde Mardin ili ilçeleri arasında yerini almıştır. Bu ilçeye yapacağınız kısa seyahat içinde Gezgin 724 web sitesi üzerinden Ömerli rent a car aracılığıyla bir araba kiralama olanağınız bulunmakta. 

Ömerli Gezilecek Yerler

Mardin iline bağlı en küçük ilçelerden biri olan Ömerli; ilçeden daha çok burçak izlenimi vermektedir. Küçük olmasına ve tarihi eser bakımından geniş bir kapsama sahip olmamasına rağmen bu ilçeye yapacağınız seyahat sırasında arabanız vasıtasıyla gelmediyseniz; bir Gezgin 724 ayrıcalığı olan Ömerli oto kiralama avantajlarını değerlendirmenizi öneririz. 

Samimi, misafirperver, dost canlısı, güler yüzlü halkı Ömerli ilçesi seyahatiniz sırasında gönüllü kılavuzlarınız olacaktır. Yöresel yemekleri ile kendinize; bu ilçede bulunduğunuz süre içinde tadına doyamayacağınız ziyafetler çekme şansına da sahipsiniz. Ömerli ilçesinde yapacağınız kültürel seyahatinize Gezgin 724; geniş kapsamlı araç filolarının desteğiyle Ömerli kiralık araç hizmeti vermekte. 
ömerli araba kiralama
Köy hayatını sevenler için oldukça dinlendirici ve tatmin edici bir ortam sunmakta olan Mardin ilinın Ömerli ilçesi; otantik havasıyla sizi etkisi altına alacaktır. Farklı dine ait olan insanların hoşgörü içinde uyumla yaşamakta olduğu Ömerli ilçesi turizm açısından geniş bir kapasiteye sahip olmasa da kültürel olarak oldukça gelişmiş bir kapsama sahiptir. Ömerli ilçesine yolunuz düştüğünde gezi listenize dâhil etmenizi önerebileceğiniz tarihi ve turistlik yerlere şu şekilde örnekler verebiliriz:

  • Fetah Kalesi 
  • Beşikkaya Harabeleri 
  • Yayla Tepe ( Hubatok) 
  • İki pınar
  • Mahserti Harabeleri 
  • Göllü Harabeleri
  • Mor Cırcıs Kilisesi 

Beşikkaya Harabeleri 

Beşikkaya köyü kapsamında bulunan Beşikkaya Harabelerine giderken Gezgin 724 web sitesine giriş yapıp Mardin Ömerli araç kiralama hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz. Kesinlikle alacağınız bilgiler sizi şaşırtacaktır. Oldukça ekonomik fiyat aralıklarında bulunan kiralık araçlar aynı zamanda yüksek model, düşük kilometreli arabalardan oluşan bir filoya dâhilindedir. 

Roma İmparatorluğu döneminin izlerini taşımakta olan Beşikkaya Harabeleri; yöre halkı tarafından kutsal kabul edilen mistik değerlere sahip olmaktadır. Sadece yerli ve yabancı turistler değil aynı zamanda yerli halk ve çevresinde bulunan illerden de ziyarete gelinen Beşikkaya Harabeleri kapsamında nisan aylarında düzenli olarak farklı etkinlikler de yapılmaktadır. 

Beşikkaya harabelerine gelen Süryani mezhebi yoğunluklu yöre ve çevre yörelerde bulunan halk; bu alanda dualar eder. Bu mistik gezinizden Gezgin 724; Ömerli araba kiralama kapsamındaki hizmetlerden yararlanarak daha çok keyif alma imkânınız da bulunmaktadır. 
ömerli araç kiralama
Maserti Harabeleri 

Mardin Ömerli araç kiralama olanaklarından yararlanarak Gezgin 724 arabalarından birini kiraladığınız takdirde Maserti Harabelerine gidişiniz oldukça rahat bir şekilde gerçekleşecektir. Asurlulalar, Bizanslılar, Romalılar, Persler ve Türk İslam Devletleri hâkimiyetinde bir tarih süreci yaşayan Ömerli ilçesi; Kapsamında yer alan Masertı Harabeleri ile oldukça ilgi çekici bir kapsamam sahip olmaktadır.  Bu harabelerden elde edilen buluntularda ortaya çıkan heykeller ve o zaman kullanılan paralar Ömerli ilçesinin tarihi hakkında dar bir çerçevede olsa da bilgi vermektedir.

Ömerli gezilecek yerler arasında ilginç mimariyle dikkat çeken Maserti harabe kalıntıları; ilçenin tarihsel dokusuna kısa bir yolculuk yapmanıza neden olacak. Masserti harabelerinden çıkarılan, paralar, heykeller, kilden yapılmış olan çanaklar ve testiler bu bölgenin tarihi yapısı hakkında bilgi vermektedir. 

Tarihi Süryani Kilisesi 

Gezgin 724 Ömerli ucuz araç kiralama bu küçük sevimli ve etkileyici olan ilçeyi bir günde bütün ayrıntılarıyla gezmenizi sağlayacaktır. İlçe merkezinde yer alan Tarihi Süryani Kilisesi günümüze kadar bozulmadan gelmeyi başaramamıştır. Şu an harabe halinde olan Tarihi Süryani Kilisesi hakkında günümüze kadar ulaşan bir yazılı kaynak bulunmadığından hangi tarihler arasında kimler tarafından yapıldığı anlaşılamamıştır. 

Süryani Mezhebine sahip olan insanların yoğun bir şekilde bulunduğu; Tarihi Süryani Kilisesinin bulunduğu Ömerli ilçesi, seyahatiniz süresinde sizi sürekli şaşırtacak sürprizler sunacaktır.  

 
ömerli oto kiralama
Ömerli Evleri 

mardin araç kiralama; maddi olarak sizi zorlamayacak fiyat aralıklarıyla; Ömerli ilçesindeki seyahatinizi daha verimli bir hale getirecektir. Gezgin 724 kapsamında bulunan kiralık araçlarla yapacağınız Mardin seyahati sırasında Ömerli evleri sizi mimari yapısıyla etkileyecektir.

Ömerli evlerinin inşaatında kuyumcu sanayisinde kullanılmakta olan beyaz tozlar kullanılmıştır. Bu da bu evlerin ışıl ışıl etkileyici bir görüntüye sahip olmasına sebep olmaktadır. Taban süslemelerinde mozaikler kullanılan Ömerli evleri otantik bir yapıya sahip olmakta.