Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Mardin Araç Kiralama - Mardin Rent A Car | Gezgin 7/24

Mardin Oto Kiralama 

Güneydoğu Anadolu Bölgesi"nin kozmopolit şehirlerinden biri olan Mardin seyahatleriniz için, ihtiyacınız olan Mardin Oto Kiralama hizmetini Gezgin 7/24 Platformu üzerinde bulunan Rent A Car firmalarından alabilirsiniz. 

Mardin ucuz araç kiralama 

Gezgin 7/24 arama ve filtreleme özelliklerini kullanarak, kiralamak istediğiniz araç için en uygun fiyatı veren Mardin ucuz oto kiralama firmalarını görüntüleyebilir ve web sitemiz üzerinden bu firmalardan araç kiralayabilirsiniz. 

Mardin Oto Kiralama firmalarının Gezgin 7/24 üzerinden yapılan rezervasyonlarda özel olarak sunduğu indirimlerden yararlanarak da, Mardin ucuz araç kiralama hizmeti almanız mümkündür. 

Gezgin 7/24 üzerinden yapacağınız işlemlerin hiçbirinde, ek ücret talep edilmemektedir. Mardin araç kiralama firmaları ile, Mardin"de kiralık araç ihtiyacı olanları bir araya getiren eşsiz bir platform olan Gezgin 7/24, online araç kiralama hizmeti alabilmenize imkan sunmaktadır.

Mardin araç kiralama 

Mardin ziyaretinizi uçakla yapacaksanız, web sitemiz üzerinde bulunan Mardin araç kiralama firmalarını görüntüleyerek, yine Gezgin 7/24 üzerinden sorunsuz ve online bir şekilde Mardin Havalimanı oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. Bu kapsamda kiralayacağınız araç, siz Mardin"e inmeden önce havalimanına getirilerek tarafınıza teslim edilir.

Mardin gezilecek yerler

Yüzyıllar boyunca farklı kültürlere kucak açmış Kadim şehirlerden birisi olan Mardin"de gezilecek yerler de, bu nedenle oldukça zengin bir yelpazeye sahiptir.

Mardin ziyaretinizde farklı birçok medeniyetin günümüz dünyasına bıraktığı eşsiz güzellikteki yapıları, sıklıkla görebilirsiniz. Mardin"de gezilecek yerler listemizde, bazı tarihi ve doğal güzellikleri sizler için listeledik.
mardin havalimanı arac kiralama

Mardin Kalesi 

1600 yıllık önemli bir geçmişe sahip olan Mardin Kalesi, Mardin tarihine şahitlik eden önemli yapılar arasındadır. Kesin olarak yapım yılı bilinmeyen ancak 10. Yüzyılın başlarında yapıldığı tahmin edilen Mardin Kalesi, şehre hakim bir tepe üzerinde kayalık bir alana inşa edilmiştir. 

Mezopotamya Ovası için muhteşem bir seyir keyfi de kalenin bulunduğu alan, gün batımı ve güneşin doğuşunu izlemek için de en ideal yerler arasındadır. Her ne kadar kalenin bir kısmı tahrip olmuş olsa da, önemli bir kısmı günümüze kadar orijinal bir şekilde gelmiştir. 

Farklı medeniyetlerin kullandığı tarihi kaleye, hakimiyet kuran medeniyetler tarafından yapılan eklemeler neticesinde, tek bir kale üzerinde dahi birçok medeniyetin izlerini bulmak mümkün olmaktadır. 

Deyrulzafaran Manastırı 

Şehir merkezinden 5 kilometre mesafede yer alan manastır, Süryani inanışına sahip olanlar tarafından günümüzde okul ve dini merkez olarak kullanılmaktadır. Giriş kısmında Süryani patiklerini simgeleyen tarihi heykellerin bulunduğu manastır, aynı zamanda 52 Süryani patriğin mezarına da ev sahipliği yapmaktadır. 

Tarihi manastırın yapım yılı tam olarak bilinmese de, Roma döneminde kısa bir süreliğine savunma amaçlı Kale olarak kullanıldığı bilinmektedir. Manastırın en dikkat çekici mimari özelliklerinden biri, tavan kısmı olmaktadır. Çünkü Manastırın tavanı yapılırken birbirine birleştirilen taşların arasında, hiç harç kullanılmamıştır.

Zinciriye Medresesi 

Şehir merkezinde yer alan medrese, 1385 senesinde Artuklu Sultanı tarafından yaptırılmıştır. Günümüze kadar sapasağlam gelmeyi başaran tarihi medrese, Mardin Kalesi"nin alt kısmında bulunur. Geçmiş yıllarda Rasathane olarak kullanıldığı bilinen medrese, bir dönem lise hapishane olarak hizmet vermiştir.
mardin havalimanı oto kiralama

Kırklar Kilisesi 

Mardin genelinde farklı inançlara sahip insanların bir arada yaşaması sebebiyle, gerek tarihi özelliğe sahip ve gerekse günümüzde aktif olarak kullanılan birçok kilise yer almaktadır. Onlardan biri de, şehir merkezindeki Mor Behnam Kilisesi yani diğer, adıyla Kırklar Kilisesidir. 6. Yüzyılın ortalarında yaptırılan Kırklar Kilisesi, 1928 senesine kadar Ermeniler tarafından eğitim ve öğretim merkezi olarak da kullanılmıştır.

Günümüzde Süryaniler tarafından önemli sayılan gün ve gecelerde, Süryani vatandaşların hizmetine açılan kilise avlusunda, tarihi bir çan kulesi de  bulunmaktadır.

Kasımiye Medresesi 

Şehirde bulunan en büyük tarihi binalar arasında ki medrese, Artuklular döneminde yapılmaya başlanmıştır. Ancak medresenin yapımı, Akkoyunlu sultanlarından Cihangir"in erkek çocuğu Sultan Kasım talimatıyla 15. Yüzyılda tamamlanmıştır. Yapıldığı dönemlerde Tıp Eğitimi ve dini merkez olarak hizmet veren medresenin mimari özellikleri, oldukça güzel olup, kapı girişi ve kubbe süslemeleri, medreseye ayrı bir güzellik katmaktadır. 

Mardin Ulu Cami 

Şehirde bulunan İslam eserleri arasındaki tarihi camii, 1176 senesinde inşa edilmiştir. İlk yapıldığı dönemlerde iki minaresi bulunan caminin, günümüze kadar sadece bir minaresi ayakta kalabilmiştir. 

Şehir merkezinde konumlu bir cami olması nedeniyle, ulaşım kolaydır. 

Mardin Dara Antik Kenti 

Şehir merkezinden yaklaşık 30 kilometre mesafede yer alan Antik Kent, kendi döneminde Mezopotamya bölgesinin en önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur. 505 yılında kurulmaya başlanan Antik Kent, Roma dönemine ait tarihi evlere ev sahipliği yapmaktadır. 

Antik Kent genelinde Tophane, Zindan, kilise, ticaret alanları, kale ve saray gibi farklı yapılar bulunmaktadır.

Antik kente hızlı ulaşım sağlamak ve çevresinde bulunan diğer tarihi merkezleri gezmek için kendi aracınız yoksa, gezgin724 üzerinden hiçbir ek ücret ödemeden, Mardin araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Mor Gabriel Manastırı 

Midyat ilçe sınırlarında bulunsa da ilçe merkezine 23 kilometre mesafede bulunan Manastır, Süryani Kadim cemaatine ait dini merkezlerden biridir. 

Hakim bir tepe üzerinde bulunan Manastır 397 yılında yapımına başlanmış olup, Yaklaşık 10 yıl sonra hizmete açılmıştır. Manastırın gelişmesi Romalılar döneminde sağlanarak, manastırın içerisine farklı ibadet yerleri de yapılmıştır. Süryaniler için dünya genelindeki en önemli Manastırlardan biri olan Mor Gabriel Manastırı, Bu inanışa sahip olan kimseler için adeta ikinci Kudüs olma önemine sahiptir. 

Manastırın yanı sıra Midyat"ta bulunan tarihi yapıları ekonomik bir şekilde ziyaret etmek istiyorsanız, Mardin ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Mardin evleri 

Mardin"e giden kişilerin özellikle arayıp bulmasına gerek kalmayan Mardin evleri, şehrin her yerinde bulunan ve buraya özel mimari ile yapılmış yapılardır. 
mardin oto kiralama
Ancak müze olarak hizmet veren bazı Mardin evlerinin içine girerek, bu evlerin iç mimarisini görmenizi de tavsiye ederiz.

Zeynel Abidin Camii

Nusaybin ilçesinde Suriye sınırına yakın bir konumda bulunan Zeynel Abidin Camii, Nusaybin"de gezilecek tarihi ve kültürel yapılar arasındadır. Caminin yanı dibinde bulunan mor Yakup Kilisesi de, yine burayı ziyaret etmişken görebileceğiniz tarihi alanlardan biridir.