Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Yeşilli Araç Kiralama - Yeşilli Rent A Car | Gezgin724

 

Yeşilli Araç Kiralama

Mardin iline geçmiş dönemlerde hüküm sürmekte bulunan Artukoğlu Devleti, Mardin iline ağlı diğer ilçelerde olduğu gibi Yeşilli ilçesine de imzasını atmıştır. Eskiden Rısmıl olarak anılan ilçemiz; kapsamında buluna yoğun bitki örtüsünden esinlenerek Yeşilli olarak isim almıştır. Diğer ilçelerimizde olduğu gibi bu ilçemizi de en kaliteli şekilde gezmek için Gezgin 724 Yeşilli araç kiralama konforuna sahip olmanızı öneririz. 

1970 senesine kadar Mardin iline bağlı bir beldeyken; 1990 senesinde dokuz köyü ve beş mahallesiyle Mardin ilinin ilçeleri arasına yerleşmiş olan Yeşilli; Gezgin 724 Yeşilli oto kiralama ile il merkezine on ya da on beş dakikalık bir uzaklığa sahip olmakta. 

İlçe kapsamında önemli bir tarihi eser ya da önemli bir turistlik mekân bulunmamakta buna rağmen bu ilçeye geldiğinizde oldukça keyif alarak gezebilme şansına da sahip olacaksınız.

Yeşilli Gezilecek Yerler

Savur ilçesi gibi Yeşilli ilçesi de; ilçe statüsünde olmasına karşılık küçüklüğü göz önüne alındığında tamamen bucak izlenimi vermektedir. Bu haliyle Mardin iline bağlı en küçük ilçelerden biri olduğunu söylemek doğru olmakta. En genç ilçelerimizden biri olan Yeşilli ilçesi;  bol kirazı ve misafirperver halkıyla sürekli gündemde kalmayı başarmakta. 

Yeşilli gezilecek yerler denildiğinde akla ilk olarak mesire yerleri, bentler, su kanalları ve çeşmeler gelmekte. Yeşillikler içinde sıkça rastlayacağını kasırlar; bu bölgenin bahçe kültürü konusunda ne kadar geliştiğini göstermekte. 
yeşilli araç kiralama

Yeşilli Alabalık 

Gezgin 724 konforuyla mardin araç kiralama yaparak seyahatinize Yeşiller ilçesinde devam ederken; mutlak alabalıklarının tadına bakmalısınız. Harika bir tada sahip olan bu alabalıkların lezzetini mutlaka tatmalısınız. 

Bilhassa hafta sonları oldukça kalabalık olan balık lokantalarına çevrede bulunan il ve ilçelerden de günübirlik gelenler çoğunlukta. Yöresel yemekleri konusunda adından sıklıkla söz ettiren Mardin mutfağının en önemli temsilcilerinden biri de kuşkusuz Yeşiller ilçesi olmaktadır. Alabalık yanında yörenin kendine has yemekleri de harika bir damak şöleni sunmakta.

yeşilli oto kiralama

Gezgin 724 Yeşilli rent a car aracılığıyla geldiğiniz ilçemizde tadına bakmadan dönmemenizi önerdiğimiz yöresel yemekler; 

  • Sembusek ( Sam Böreği )
  • Lebeniye 
  • İrok ( İçli Köfte)
  • Kitel Raha
  • Kibbeh ( İşkembe Dolması ) 
  • Maklube 

yeşilli rent a car

Yeşilli Mesire Alanları 

Adına bakıldığı zaman doğasının da mükemmel olacağı zaten tahmin edilirken; bir de bu mükemmelliği; Gezgin 724 Yeşilli ucuz araç kiralama ile yakında görme keyfini yaşamak oldukça farklı bir deneyim olacak. 

Muhteşem bir tabiatı olan Yeşilli ilçesi kapsamında yer alan mesire alanları ve piknik alanlarıyla hafta sonları oldukça canlı bir hava sergilemektedir. İlçeye ait mesire alanlarına yaz ya da kış ayları ayrımı olmadan hem yöre halkı hem de gelen ziyaretçiler tarafından oldukça büyük ilgi gösterilmektedir. Kartpostalları aratmayacak bir güzelliğe sahip olan Yeşilli ilçesinde sizde mükemmel kareler yakalama şansına sahipsiniz.