Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Akdeniz Araç Kiralama - Akdeniz Rent A Car | Gezgin 7/24

Akdeniz Gezilecek Yerler

Mersin ilinin büyük ilçeleri arasında yer alan Akdeniz ilçesi bölgenin gezilecek yerler bakımından da zengin yerleri arasındadır. Her yıl Türkiye ve dünya genelinden birçok ziyaretçi ağırlayan bölge de çeşitli hizmet kolları da gelişmiştir.  Hem tarihi hem de doğal bakımdan birçok gezilecek yeri olan Akdeniz ilçesine ulaşım da kolay şekilde sağlanmaktadır. Akdeniz gezilecek yerler için çeşitli ulaşım seçenekleri mevcuttur. Düz bir arazi üzerine kurulu ilçeye bağlı olan çeşitli köy ve mahalleler mevcuttur.

Mersin ili tarih bakımından önemli geçmişe sahip olan illerimiz arasında yer almaktadır. İl merkezi ve ilçelerinde birçok tarihi ve kültürel yapı bulunmaktadır. Çeşitli medeniyetlerden ve devletlerden kalan tarihi kalıntıların önemi büyüktür. Bu açıdan önemli bir yere sahip olan Akdeniz ilçesi hem bu tür yapıları ziyaret etmeye gelenler hem de tatil amacı ile ilçeyi ziyaret edenler ile yoğun dönemler yaşamaktadır. İlçenin gezilecek yerlerini gezmek için Akdeniz araç kiralama ile özel araba kiralama şansı da vardır.

Akdeniz Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Akdeniz ilçesi, Mersin iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. Akdeniz bölgesinin tarih ve turizm merkezleri arasında yer alan Akdeniz ilçesi, Tarsus ve Yenice ilçelerine yakın konumda bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 267 bin nüfusa sahip olan ilçeye bağlı olan köyler de vardır. Denize kıyısı olan ilçeler arasında yer alan Akdeniz ilçesine ulaşım kolay bir şekilde sağlanmaktadır. Düz bir alan üzerine kurulu olduğundan dolayı karayolu ve demiryolu ulaşımı rahat bir şekilde gerçekleştirmektedir. 

akdeniz-araba-kiralama.png

Akdeniz ilçesinde çeşitli sanayi bölgeleri de bulunmaktadır. Liman ilçesi özelliği ile de öne çıkan Akdeniz; turizm, sanayi ve hizmet kollarında gelişmiştir. İlçeye ulaşım sağlamanın çeşitli yolları bulunmaktadır. Türkiye’nin birçok yerinden demiryolu hattı ilçe üzerinden geçmektedir. Ayrıca karayolu ve deniz yolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Toplu taşıma araçlarının da yaygın olduğu ilçede araba kiralama faaliyetleri de yoğun şekilde yapılmaktadır. Akdeniz araba kiralama hizmetlerinden yararlanmak mümkündür.

Akdeniz Geçim Kaynakları

Çeşitli faaliyetler bakımından gelişmiş özelliğe sahip olan Akdeniz ilçesi geçim kaynakları bakımından gelişmiştir. Düz bir araziye sahip olan ilçe, iklimsel açıdan da uygun koşullara sahip olduğu için tarım yapmaya elverişlidir. Birçok tarım ürünü bu bölgede yetiştirilip yurt içi ve yurt dışı pazara sunulmaktadır. Tarım dışında hayvancılık ile uğraşan bölge halkı da bulunmaktadır. Nüfus olarak oldukça yoğun ilçede tarım ve hayvancılık dışında birçok ekonomik faaliyet de yapılmaktadır.

İl ekonomisi açısından önemli bir etkisi olan Akdeniz ilçesinde sanayi ve hizmet sektörü de oldukça gelişmiştir. Mersin serbest bölgesinin Akdeniz ilçe sınırları içerisinde olması sebebiyle yerli ve yabancı firmalar bu bölge içerisinde ekonomik faaliyetler yapmaktadır. Mersin organize sanayi bölgesinde de birçok kişi çalışmaktadır. Turizm ve liman bölgesi de olan Akdeniz ilçesinde hizmet kolu da gelişmiştir. Akdeniz oto kiralama ile araç kiralama işlemleri de yapılmaktadır.

akdeniz-oto-kiralama.png

Akdeniz Mertim Kulesi

Akdeniz ilçesinin merkezi konumunda bulunan kule, çok yüksek bir gökdelen olarak öne çıkmaktadır. Ülkenin en yüksek binası unvanına sahip olan gökdelen, ilçeyi ziyaret edenler tarafından ilgiyle gezilmektedir. Kule ve çevresinde çeşitli sosyal tesisler ve alışveriş yapılacak alanlar mevcuttur. Otel ve çevresinde konaklama faaliyetleri de gelişmiştir. Özel aracı ile gezmek isteyen kişiler için mersin oto kiralama seçenekleri mevcuttur.

Akdeniz İlçesi Mersin Müzesi

Mersin müzesi, Akdeniz ilçe merkezinde bulunmaktadır. Tarihi eserlerin sergilendiği müzede üç bölüm bulunmaktadır. Taş eserler, arkeolojik eserler ve etnografi eserler bölümlerinde çeşitli kültürlere ait eserler sergilenmektedir. Çevrede yapılan kazı çalışmaları ile elde edilen tarihi eserler müze içinde sergilenmektedir. Müzeyi gezmek için Akdeniz ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak mümkündür.

Akdeniz Eski Camii

Akdeniz ilçe merkezinin sınırları içerisinde yer alan Cami, tarihi açıdan oldukça önemli bir yapıya sahiptir. Abdülmecit ve Annesi adına inşa edilen caminin mimari yapısı da önemlidir. Geçmişten günümüze çeşitli yenileme işlemlerine uğrayan cami günümüzde de ibadet işlemlerine açıktır. Akdeniz araç kiralama hizmetleri ile özel araç kiralayıp bölgenin dini ve tarihi yapılarını gezebilirsiniz.

akdeniz-rent-a-car.png

Akdeniz Yumuktepe Nerededir?

Höyük özelliği bulunan Yumuktepe bölgesi, Akdeniz ilçesinin kuzeybatı konumunda yer almaktadır. Tarihi dönemlere ait çeşitli kalıntıların bulunduğu höyük eski yıllarda birçok medeniyet tarafından yerleşim merkezi olarak kullanılmıştır. Bölge ve çevresinde yapılan kazı çalışmaları sonucunda birçok tarihi eser kazandırılmıştır. Bu tarihi eserler yine Akdeniz ilçesi içinde bulunan müzede sergilenmektedir. Akdeniz ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerini araba ile gezmek için Akdeniz rent a car ilanlarına bakabilirsiniz.

Akdeniz Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Akdeniz ilçesine gezi turu düzenleyen kişiler, tarihi ve kültürel alanları gezebilmektedir. Ayrıca ilçe merkezinde bulunan liman ve ticari merkezler de gezip görülecek yerler arasında yer almaktadır. Ticaret ve ekonomi merkezi olan ilçede işi olan kişiler için Akdeniz kurumsal araç kiralama faaliyetleri yapılmaktadır. İlçeyi gezmek için toplu taşıma araçlarından faydalanmak da mümkündür.