Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Anamur Araç Kiralama - Anamur Rent A Car | Gezgin 7/24

Anamur Gezilecek Yerler

Mersin ilinin simge ilçelerinden olan Anamur ilçesi, tarihi ve kültürel özelliklere sahiptir. Anamur bölgesini gezmek için planlama yapan kişileri bekleyen çeşitli yapılar ve alanlar bulunmaktadır. Kültür ve doğa olarak önemli bir yere sahip olan ilçeye ulaşım zor koşullar altında sağlanmaktadır. İlçeye ulaşmak için sarp dağları aşmak gereklidir. Özellikle İç Anadolu ile bölgeyi bağlayan geçitler yükselti ve engebesiyle dikkat çekmektedir. Yıl boyunca yerli ve yabancı ziyaretçileri ağırlayan bölgede hem deniz turizmi hem de tarihi ve kültürel turizm yapılmaktadır. Anamur gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir.

Eski dönemlerden biri birçok medeniyet bu bölgeyi yerleşim merkezi olarak kullanmıştır. İlçede nadir görülen çeşitli deniz hayvan türleri de bulunmaktadır. Kültürel ve doğal olarak bulunan zenginlikler birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Bölgede bulunan tarihi yapılar ve doğal güzellikleri ziyaret etmek için çeşitli ulaşım yolları bulunmaktadır. Yaz aylarında oldukça sıcak ve nemli olan bölgeyi kış aylarında da ziyaret etmek mümkündür. Bölgeye deniz ve karayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Özel araçları ile seyahat etmek isteyen kişiler için Anamur araç kiralama hizmetleri verilmektedir. Araç kiralayarak tüm bölge pratik bir şekilde gezilebilmektedir.

Anamur Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Anamur ilçesi, Mersin iline bağlı olan ilçeler arasında yer almaktadır. Mersin merkezine oldukça uzak bir konumda yer alan Anamur ilçesi, Antalya ve Karaman illerine yaklaşık 250 kilometre uzaklıktadır. Kıbrıs adasına da uzaklığı yaklaşık 40 mil civarındadır. Mersin ile Antalya illerini bağlayan karayolu üzerinde bulunan Anamur ilçesi, Orta Toros Dağlarının eteklerinde bulunmaktadır. 

Engebeli ve yükseltili bir araziye sahip olan ilçede çeşitli akarsular bulunmaktadır. Sultansuyu ve Dragon çayı bölge ve Türkiye için önemli olan akarsular arasındadır. İlçe ve çevresinde tarihi açından öneme sahip olan yapılar bulunmaktadır. İlçeye ulaşım sağlamak için Toros dağlarının aşılması gerekmektedir. İlçeye ulaşan kişiler, Anamur araba kiralama hizmetlerinden özel araç kiralayabilmektedir.

anamur-araba-kiralama.png

Anamur Geçim Kaynakları

Anamur ilçesinde ekonomik açıdan çeşitli kaynaklar bulunmaktadır. İlçenin en önemli ekonomi kaynağı ise turizm sektörüdür. Yıl içinde birçok yerli ve yabancı ziyaretçi tatil amacı ile ilçeyi ziyaret etmektedir. İlçe içinde bulunan pansiyon ve oteller ekonomik gelir sağlamaktadır. Ayrıca ilçeyi ziyaret eden turistler, lokanta ve esnaflardan alışveriş yapmaktadır. İlçenin geçim kaynakları arasında tarım faaliyetleri de bulunmaktadır. 

Türkiye açısından oldukça önemli olan Anamur muzu ticareti yapılmaktadır. Anamur ilçesi merkez illere uzak bir konumda yer almaktadır. İllerin ulaşım yolunun keşişim noktasında bulunduğu için konaklama yapılan merkezler arasındadır. İç bölgelerden ulaşımın zor sağlanması nedeniyle yabancı turistler pek ilgi göstermemektedir. İlçede gezip görülecek çeşitli yerler bulunmaktadır. Bu alanları Anamur oto kiralama ile araç kiralayarak gezmek mümkündür.

Anamur Antik Kenti 

İlçede bulunan antik kentin kuruluş tarihi net olarak bulunmamaktadır. Roma döneminden kaldığı tahmin edilen yapı tarihi açıdan önemli alanlar içinde yer almaktadır. Rüzgarlı anlamına gelen bölgede çeşitli kültürel yapılara da rastlanmaktadır. Sur, tiyatro, mezarlık ve kilise gibi yapılardan kalıntılar bulunmaktadır.

anamur-araç-kiralama.png

Anamur Mamure Kalesi

Anamur ilçesine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunan Mamure kalesi, Bozdoğan köyü sınırları içerisinde yer almaktadır. Çevresinde çeşitli antik kalıntılar bulunan kalenin kim tarafından yapıldığı hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. Çeşitli beylik ve devletler tarafından kullanılan kale çevresinde kule, çeşme ve sarnıç gibi yapılar da bulunmaktadır. Kültürel açıdan önemli bir yere sahip olan Kale ve çevresini gezmek için mersin oto kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Anamur Köşekbükü Mağarası

Ovabaşı köyü, Anamur ilçesine bağlı olan köyler arasındadır. Köşekbükü mağarası ise bu köy sınırları içerisinde bulunmaktadır. 500 metre genişlikteki mağara, Anamur ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Mağara ve çevresinde kalıntılara ve çeşitli tarihi dokulara rastlamak mümkündür. Mağaranın astım hastalarına iyi geldiği konusunda da bilgiler vardır. Sağlık için de gidilen mağaraya ulaşım sağlamak için Anamur ucuz araç kiralama faaliyetlerinden faydalanılabilir.

Anamur Müzesi Nerededir?

Yalıevleri Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Anamur müzesi, 1992 yılından beri hizmet vermektedir. İki kattan oluşan müzede arkeolojik eserlerin sergilendiği bilinmektedir. Müzenin içerisinde çeşitli antik kentlere ait eserlerin olduğu bilinmektedir. Yöre ve kültüre ait eşyaların da sergilendiği Anamur müzesine, Anamur rent a car ile araç kiralayıp gitmek mümkündür.

Anamur Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Bölgenin ve Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden olan Anamur ilçesi, gezip görülmesi gereken ilçeler arasında yer almaktadır. Bölgeye gezi turu gerçekleştirmek isteyen kişiler, Antalya ve Mersin karayolu üzerinden ulaşım gerçekleştirebilmektedir. Bölgeye iç bölgelerden ulaşım oldukça zordur. Ulaşım konusunda bölge içi hizmet veren Anamur kurumsal araç kiralama seçenekleri de vardır.

anamur-oto-kiralama.png

Anamur ilçesine gezi turu düzenleyecek olan kişilerin konaklayabileceği çeşitli pansiyon ve otel seçenekleri bulunmaktadır. Denize yakın konumda bulunan otellerde konaklayarak hem deniz turizmi yapılıp hem de bölgenin tarihi alanlarını gezmek mümkündür. Toplu taşıma araçlarının da bulunduğu Anamur ilçesini rahat bir şekilde gezmek için Anamur araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.