Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Aydıncık Araç Kiralama - Aydıncık Rent A Car | Gezgin 7/24

Aydıncık Gezilecek Yerler

Türkiye; tarihi, kültürel ve doğal alanlar bakımından oldukça zengin bir bölge üzerinde kuruludur. Anadolu coğrafyası üzerinde çeşitli kültürlerin yaşamış olması sebebiyle birçok bölgede kültürel kalıntılara rastlanmak mümkündür. Bu konuda en zengin olan yerlerden biri de Mersin ilidir. Mersin ili ve ilçelerinde gezip görülecek birçok yer mevcuttur. Akdeniz kıyısında yer olan ve Mersin iline bağlı olan ilçelerden Aydıncık ilçesi de gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Aydıncık gezilecek yerler açısından zengin olan ilçeler arasındadır.

Mersin ilinin merkezine uzak bir konumda yer alan Aydıncık ilçesinde birçok kültürel ve doğal güzellik bulunmaktadır. Bu bölgeleri gezmek amacıyla yurt içi ve yurt dışı ziyaretçiler ilçeye gelmektedir. Denize yakın olması sebebiyle deniz turizm açısından da ziyaret edilen ilçe, Toros dağlarına paralel konumda bulunmaktadır. Aydıncık deniz kesiminde 4 tane ada da bulunmaktadır. Bu adaları gezmek için tekne turları da düzenlenmektedir. Ayrıca denizin alt kısmında çeşitli batıkların da keşfedildiği de bilinmektedir. İlçeyi gezip görmek için Aydıncık araç kiralama hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

Aydıncık Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Orta Toros Dağlarının, Akdeniz’e bağlantı noktası üzerinde bulunan ilçelerden olan Aydıncık ilçesi, dağlık ve yüksek bir yapıya sahiptir. İlçe, Mersin ve Antalya illerini bağlayan karayolu üzerinde bulunmaktadır. İlçenin kuzey kısmında Gülnar ilçesi bulunmaktadır. Batısında ise Bozyazı ilçesi bulunan Aydıncık, Silifke ve Anamur ilçelerine de yakın konumda bulunmaktadır. Güneyinde ise Akdeniz bulunmaktadır.

aydıncık-araba-kiralama.png

Mersin iline bağlı olan ilçeler arasında yer alan Aydıncık, Mersin il merkezine yaklaşık olarak 170 kilometre mesafede bulunmaktadır. İlçenin kıyı şeridinin uzunluğu ise yaklaşık 40 kilometredir. İlçeye hakim olan Akdeniz ikliminin karakteristik özellikleri yansımaktadır. İlçe, liman merkezi olma özelliği sebebiyle deniz ticaretinin yapıldığı alanlar arasında yer almaktadır. İlçede Aydıncık araba kiralama hizmetleri de verilmektedir.

Aydıncık Geçim Kaynakları

Bölge Toros dağlarının yamacında yer aldığı için yer şekilleri açısından tarım yapmaya pek elverişli değildir. Kıyı şeridi bölgesinin bir kısmında tarım ile uğraşan halk bulunmaktadır. Aydıncık halkının en önemli geçim kaynağı ise Seracılık olarak gösterilebilir. İlçede turizm ve deniz ticareti faaliyetleri de yoğun olarak yapılmaktadır. Bölgeye gezmeye geren yerli ve yabancı turistler, ilçede bulunan esnaflara ekonomik katkı sağlamaktadır. İlçeye gelen ziyaretçiler Aydıncık oto kiralama hizmetlerine de sık olarak başvurmaktadır.

Aydıncık Dört Ayak Anıt Mezarı

Mersine bağlı olan ilçelerden Aydıncık ilçe merkezine yakın konumda bulunan Dört Ayak Anıt Mezarı, antik özellikleri ile dikkat çekmektedir. Kireç taşları ile yapılmış olan ve 8 metre yüksekliğe sahip olan anıt mezarın ne zaman yapıldığı tam olarak bilinmemektedir. Günümüze yapısı bozulmadan ulaşan Anıt Mezar, sık olarak ziyaret edilen yerler arasındadır.

aydıncık-araç-kiralama.png

 

Aydıncık Kelenderis Antik Kenti

Aydıncık ilçesinin tarihi yapıları arasında yer alan Antik kentin ne zaman ve kimler tarafından yapıldığı hakkında net bilgi bulunmamaktadır. Bölge ve çevresinde yapılan kazı çalışmaları sonucunda çeşitli tarihi kalıntılara rastlanılmıştır. Geçmiş yıllarda da yerleşim merkezi olarak kullanılan bölgede geçmişten kalan tiyatro ve liman gibi yapılar mevcuttur. Bölgenin önemli Antik kentlerinden olan yapıyı gezmek için mersin oto kiralama ile araç kiralanabilmektedir. 

Aydıncık Susanlık Kalesi

Denizciler Mahallesi, Aydıncık ilçesine bağlı olan yerleşim merkezleri arasında yer almaktadır. Susanlık Kalesi de bu mahalle sınırları arasında yer almaktadır. Yapının ilçe merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 3 kilometre civarındadır. Hitit ve Bizans devletleri tarafından kullanıldığı bilinen kaleden günümüze sur ve kule gibi yapılardan kalıntılar kalmıştır. Aydıncık araç kiralama hizmetlerinden araç kiralayarak bölgenin tüm tarihi ve kültürel yapılarını rahat bir şekilde gezmek mümkündür.

Aydıncık Gilindere Mağarası

Aynalıgöl olarak da bilinen mağara ilçenin gezip görülmesi gereken yerleri arasında yer almaktadır. Deniz araçları ile ulaşım sağlanan bölge bir ada üzerinde yer almaktadır. Aydıncık limanından tekneler ile ulaşım sağlanan mağarada turistik açıdan önemli yere sahiptir. Mağaranın uzunluğunun 550 metre olduğu bilinmektedir. 19 metre yüksekliğe sahip olan mağara çevresinde çeşitli kültürel kalıntılar da bulunmaktadır. Bölgeye ulaşım sağlanan limana ulaşım, Aydıncık ucuz araç kiralama ile özel araç kiralayarak sağlanabilmektedir. 

aydıncık-oto-kiralama.png

Aydıncık Büyükalan Plajı

Aydıncık ilçesinin ve bölgenin doğal güzellikleri arasında yer alan plaj, turistik açıdan önemli bir yere sahiptir. Akdeniz sahilinin temiz plajları arasında yer alan Büyükalan plajı ilçe merkezine yakın konumda bulunmaktadır. Soğuk deniz suyu özelliği ile de dikkat çeken plaj, yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. İlçeye tatil amaçlı gelen kişiler, Aydıncık rent a car ile özel araç kiralama fırsatına sahiptir.

Aydıncık Gezi Turu Nasıl Gerçekleştirilir?

Aydıncık ilçesi Akdeniz Bölgesinin tarihi ve doğal güzellikleri açısından en zengin olan ilçeleri arasında yer almaktadır. İlçeye deniz turizmi ve tarihi yapıları görmek amacıyla ziyaretçiler gitmektedir. Yaz aylarında yoğun bir nüfusa sahip olan ilçede konaklama ve ulaşım faaliyetleri de gelişmiştir. Liman ticaretinin de yoğun olarak yapıldığı bölgede Aydıncık kurumsal araç kiralama ile araç kiralanabilmektedir. Araç kiralama hizmetlerine internet üzerinden ulaşım sağlanabilmektedir.