Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Mersin Araç Kiralama -Mersin Rent A Car | Gezgin 7/24

Mersin Oto Kiralama 

Mersin oto kiralama firmalarıyla, Mersin araç kiralama ihtiyacı bulunanları bir araya getiren Gezgin 7/24, kısa sürede İnternet ortamında Mersin araç kiralama hizmeti almanıza imkan tanımaktadır. 

Şehirde hizmet veren Mersin Rent A Car firmalarına ulaşmak ve firmalar arasında fiyat kıyaslaması yaptıktan sonra online araç kiralama hizmeti almak için, arama ve filtreleme özelliğini kullanmanız yeterlidir. 

Mersin ucuz araç kiralama 

Mersin oto kiralama firmaları tarafından Gezgin 7/24 üzerinden yapılacak rezervasyonları özel olarak yapılan indirimlerden yararlanarak, Mersin ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Bunun yanı sıra web sitemiz üzerinde bulunan Mersin oto kiralama firmaları arasında fiyat kıyaslaması yaparak, aradığınız kiralık araba için en uygun fiyatı veren Rent A Car firması ile web sitemiz üzerinden, rezervasyon yapmanız mümkündür.

Mersin havalimanı araç kiralama

Mersin ziyaretinizi havayolu ile yapacaksanız, şehre iner inmez aracınızın Mersin havalimanında sizi bekliyor olmasını sağlamak için, Gezgin 7/24 üzerinden hizmet veren Mersin Havalimanı araç kiralama firmalarından, istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz.

Mersin gezilecek yerler 

Yumuktepe Höyüğü 

Milattan önce 7 binli yıllara dayanan geçmişiyle adeta Mersin tarihine ışık tutan höyük, dünyada tarımın ilk yapıldığı yerleşim yeri olarak kabul edilmektedir. Burada elde edilen kaynaklar daha önce dünya tarım tarihi için, gün yüzüne çıkarılmamış bilgiler sunmaktadır. 

Elde edilen kaynaklara göre, ilk buğdayın yetiştiği yer olmasının yanı sıra, ilk ekmekte burada yapılmıştır. Dünya tarihinde daha önceden yapılan kazı çalışmalarında, böyle bir bilgiye hiçbir yerde rastlanmamıştır. 

Höyük çevresinde yapılan arkeolojik kazılarda, dünyanın en eski tarihli tarım araç gereçlerine, burada rastlanmıştır. Bu nedenle bu höyüğün turistik ve akademik değeri oldukça fazladır.

Adam Kayalar 

Tarihi milattan önce 300 yılına dayanan adam kayalar, Erdemli ilçesinde yer almaktadır. Şeytan Vadisi içerisinde bulunan kayaların oyularak kabartma şeklinde insan figürünün çıkarılmasıyla meydana gelen kayalıklar, 1 dağ keçisi, 2 çocuk, 11 erkek, 4 kadın ve bir Roma kartalından oluşmaktadır.

Adam Kayalar ve Şeytan Vadisi"ne ulaşmak için, Mersin Oto Kiralama hizmeti almanız daha hızlı ulaşım açısından faydalı olacaktır.

Tarsus Müzesi 

Adından da anlaşıldığı gibi Tarsus ilçesinde bulunan müze, Kubat Paşa Medresesi içinde sergilenmektedir. 1971 yılından beri müze olarak hizmet veren medrese içerisinde özellikle bölgede yaşayan insanların tarihi ve kültürel değerlerine ait eserler yer almaktadır. 
mersin kurumsal oto kiralama firmaları

Ashabı Kehf mağarası 

Tarsus ilçesi sınırlarında bulunan Ashabı Kehf mağarası, 14 kilometre uzunluğu ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaktadır. Hristiyan ve Müslüman inanışlarında kutsal bir yere sahip olan mağaralar, yedi uyurlar olarak da bilinen 7 arkadaşın dinlerini yaşamak için sığındıkları mağara olarak bilinir. Bu nedenle yerli turistler kadar yabancı turistlerin de, oldukça ilgisini çekmektedir. 

Tarihi, dini ve kültürel anlamda birçok zenginlikleri içinde barındıran Tarsus"u hızlı ve ekonomik bir şekilde gezmek için, Mersin araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Kız Kalesi 

Mersin denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi, Kız kalesi olmaktadır. Adeta şehrin sembolleri arasında yer alan Kız kalesi, tarih olarak milattan önceki 4. Yüzyıla kadar köklü bir geçmişe sahiptir. Bir dönem Romalı Korsanların kullandığı Kız kalesi, Mersin gezilecek yerler listesinde öne çıkan yapılar arasında olup, sahilin 1 kilometre açığında deniz içerisine küçük bir adanın üzerine inşa edilmiştir. 

Soli Pompeipolis Antik Kenti

Romalı sömürgeciler tarafından milattan önce 8. Yüzyılda kurulduğu bilinen Antik Kent, Mersin Mezitli ilçesinde yer almaktadır. Milattan önce 1. Yüzyılda Roma İmparatorluğunun hakimiyeti altında kalan antik kent, Roma İmparatorluğu’na ait tarihi kalıntıları da bünyesinde barındırmaktadır. Mezitli ilçesine ulaşmak ve buradaki diğer mekanlarla birlikte burayı da rahat bir şekilde ziyaret etmek için, Mersin ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Normal ulaşım kanallarına göre daha uygun fiyata, daha fazla yeri ziyaret etmeniz böylelikle mümkündür.

Mamure Kalesi 

Bundan tam 1500 yıl önce yaptırıldığı tahmin edilen tarihi Kale, Mersin"de en fazla ziyaret edilen tarihi yapılar arasındadır.
mersin oto kiralama
Kale olarak Türkiye"nin en büyükleri arasında bulunan Mamure Kalesi, Akdeniz"in hemen kıyısında yer almaktadır. Yapıldığı yıldan itibaren şehirde hakimiyet kuran tüm medeniyetler tarafından aktif olarak kullanılan Kale, özellikle denizden gelecek saldırılara karşı şehri koruma amacı taşımaktadır. 

Kale içerisine Osmanlı döneminde küçük bir cami yaptırılmış olup, bu cami ve kalenin surları orijinal yapısı ile bugüne kadar gelmiştir. 

Anamurium Antik Kenti 

Anamur ilçesi sınırlarında yer alan Antik Kent, milattan önce 4. Yüzyılda yerleşim yeri olarak kurulmuştur. Antik Kent içerisinde onlarca dev sütun ve heykel, ziyaretçilerle tarihi bir şölen sunmaktadır. Antik Kenti ve Anamur ilçesinde bulunan diğer tarihi yapıları daha az yol masrafı ile gezebilmek için, Mersin araç kiralama hizmetleri alabilirsiniz. 

Antik kentin içerisinde sütün boya heykellerin dışında mozaikler, hamamlar, odeion, Tiyatro ve su kemerleri gibi farklı yapılarda bulunmaktadır. 

Yerköprü Şelalesi 

Mut ilçe sınırlarında bulunan şelale, muhteşem bir doğa güzelliğine sahiptir. Huzur dolu bir atmosferde stres atmak ve bu muhteşem görselliği izlemek için, şelaleyi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Şelale etrafında kampçılık için, uygun birçok alan da bulunmaktadır.
mersin rent a car
Mersin"de bulunan doğal güzellikler ve tarihi yapılar, oldukça geniş bir alana yayılmış olup şehir merkezi kadar ilçelerde de birçok güzellikler olunmaktadır. Buraları kısa sürede ve ekonomik bir şekilde ziyarete etmek için en ideal ulaşım, Mersin ucuz araç kiralama hizmeti almaktır. Web sitemiz üzerinde bulunan Mersin Rent A Car firmaları arasında fiyat kıyaslaması yaparak, uygun fiyatlarla Mersin Oto Kiralama hizmeti alabilirsiniz.