Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Silifke Araç Kiralama - Silifke Rent A Car | Gezgin 7/24

Silifke Gezilecek Yerler

Akdeniz Bölgesinin kıyı ilçeler arasında yer alan Silifke, doğası ve manzarası ile öne çıkan ilçeler arasındadır. Mersin iline bağlı olan Silifke bölgesinde geçmiş yıllardan beri çeşitli medeniyetler yaşamıştır. Antik çağ döneminden beri çeşitli uygarlıklar tarafından yerleşim merkezi olarak kullanılan Silifke ilçesinde çeşitli tarihi ve kültürel yapılar da bulunmaktadır. Silifke gezilecek yerler arasında doğal ve tarihi alanlar bulunmaktadır.

Mersin, Antalya ve Konya illerinin birleşim merkezinde olan Silifke hem coğrafi hem de tarihi olarak önemli özelliklere sahiptir. Turizm sektörünün de canlı olduğu bölgeye tatil amacıyla ziyaretçiler gelmektedir. Tatil dışında ilçenin sahip olduğu doğal ve kültürel güzellikleri gezip görmeye gelen ziyaretçiler de vardır. İlçede bulunan antik yapılar dikkat çekmektedir. Silifke sahili bölgenin en canlı sahilleri arasında yer almaktadır. İlçeyi gezmek için Silifke araç kiralama imkanları vardır.

Silifke Nerededir? Nerenin İlçesidir?

Mersin iline bağlı olan ilçeler arasında yer alan Silifke ilçesi, Antalya ve Mersin illerini bağlayan karayolu üzerinde bulunmaktadır. Bulunduğu coğrafi konum olarak önemli bir yere sahip olan Silifke ilçesi ulaşım konusunda önemli merkezler arasında yer almaktadır. Yıl içinde birçok ziyaretçi ağırlayan Silifke, çeşitli hizmetler konusunda da gelişmiştir. Dağlık bölgelerin daha yoğun olduğu bölgede ovalık bölge de bulunmaktadır.

Silifke ilçesinde Akdeniz ikliminin karakteristik özellikleri görünmektedir. Silifke ilçesinin Mersin il merkezine olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 85 kilometre civarındadır. Akdeniz’e kıyısı olan ilçeye ulaşım sağlamak için çeşitli karayolları kullanılabilmektedir. Antalya havalimanında da aktarma ile gelinebilecek ilçeye özel araçlarıyla gelmek isteyen kişiler tercih edebileceği yollar vardır. İlçede Silifke araba kiralama seçenekleri de bulunmaktadır.

silifke-araba-kiralama.png

Silifke Geçim Kaynakları

Silifke ilçesinde iki farklı iklim etkisi görülmektedir. Kıyı bölgelerde Akdeniz iklimi görülen ilçede iç bölgelere gidildikçe karasal iklimin özellikleri görülmektedir. Bu nedenle geçim kaynakları da çeşitlilik göstermektedir. İlçenin bazı bölgelerinde tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İç bölgelerde hayvancılık ile uğraşan yerel halk da bulunmaktadır. İlçe turizm merkezleri arasında yer aldığı için ilçeye gelen ziyaretçiler lokanta, otel ve esnaflardan alışveriş yapmaktadır. 

Çeşitli alanlarda önemli ekonomik gelir elde eden ilçede farklı kültürel etkinlikler yapılmaktadır. İlçe merkezi, birçok önemli il merkezini birbirine bağlayan bir yol üzerinde olduğu için konaklama merkezi olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca ilçe sınırları içerisinden geçen kişiler ilçenin gezip görülecek yerlerini sık sık ziyaret etmektedir. İlçede kaliteli bir şekilde Silifke oto kiralama hizmetleri de verilmektedir.

Silifke Aya Tekla Kilisesi

Güney kesimde yer alan Kilise, ilçenin önemli tarihi ve kültürel yapıları arasında yer almaktadır. İlçenin merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunan kilise hakkında çeşitli bilgiler mevcuttur. Aya Tekla isimli genç bir kız üzerinden anlatılan hikayeler bölgenin kültürel ve tarihi geçmişi hakkında bilgi vermektedir. Kilise çevresinde hamam, mezarlık ve sarnıç gibi yapılardan kalıntılar bulunmuştur. Kültür ve inanç turizmi açısından önemli bir yere sahip olan kiliseyi özel araçlar ile gezip görmek için Silifke kiralık araç hizmetlerine başvurmak mümkündür.

silifke-oto-kiralama.png

Silifke Cennet ve Cehennem Obruğu

Mersin ve Akdeniz bölgesi denilince akla ilk gelen gezilecek yerlerden olan Obruk, Silifke ilçesine yakın konumda yer almaktadır. Doğal bir güzellik olan Cennet ve Cehennem Obruğunun derinliği yaklaşık olarak 140 metre civarındadır. Obruğa taş merdivenler ile ulaşım sağlamaktadır. Aşağı doğru inişi sağlayan merdivenlerin sayısının 450 adet olduğu bilinmektedir. Obruğun çevresinde kilise ve tapınak da bulunmaktadır. Mersin ve Silifke bölgelerine gelen yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Silifke ilçe merkezindeki mersin araç kiralama hizmetlerinden araba kiralayarak gezi düzenlemek mümkündür.

Silifke Astım Mağarası

Astım hastalığına iyi gelen mağaralardan olan Silifke Astım Mağarası, Cennet obruğunun yakınlarında bulunmaktadır. Halk tarafından dilek mağarası olarak da bilinen mağaranın uzunluğu ise yaklaşık 200 metredir. Mağarada sarkıt ve dikitler doğal güzellik oluşturmaktadır. Yüksek neme sahip olan mağaraya sağlık amacıyla ziyarete gelenler bulunmaktadır. Silifke rent a car ile araç kiralayıp mağaraya ulaşmak mümkündür.

Silifke Kalesi Nerededir?

İlçe merkezindeki yüksek bir tepede bulunan kale ilçenin tarihi yapıları arasında yer almaktadır. Romalılar tarafından yapıldığı bilinen kalenin çevresinde çeşitli yapılara ait kalıntılar bulunmaktadır. Yaklaşık 190 metre yükseklikteki kale yoğun ziyaretçi alan alanlar arasındadır. Yıllar boyunca bölgede yapılan kazılarda çeşitli kültürel izlere rastlanılmıştır.

silifke-rent-a-car.png

Silifke Gezi Turu Nasıl Düzenlenir?

Silifke ilçesi Akdeniz Bölgesinin gezip görülecek yerler bakımından en zengin ilçelerinden biridir. İlçe ve çevresinde birçok doğal ve tarihi güzellikler bulunmaktadır. Bu nedenle hem yurt içi hem de yurt dışı ziyaretçi almaktadır. İlçeye ziyaret amacıyla gelen kişiler için verilen Mersin Silifke araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır.

İlçe çeşitli hizmet kolları bakımından da gelişmiştir. Konaklama ve ulaşım hizmetlerinin kaliteli bir şekilde verildiği ilçede otel ve pansiyonlar bulunmaktadır. İlçeye iş veya gezi amacı ile gelen kişilerin yararlanabileceği lokanta, sosyal tesisler ve esnaflar bulunmaktadır. İlçe, araç kiralama konusunda gelişmiş ilçeler arasındadır. Silifke kurumsal araç kiralama ile özel araba kiralanabilmektedir.