Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bodrum Rent A Car Bodrum Car Hire | Gezgin724

Bodrum Araç Kiralama

Turizm ya da tatil denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk olarak gelen Bodrum yarımadası; keşfetmenizi bekleyen birçok turistlik ve doğal güzelliklerle dolu olan bir Muğla ilçesidir. Cebinize unutulmayacak anılar dolduracağınız Bodrum ilçesini gezerken; Gezgin 724 Bodrum araç kiralama servislerinde yararlanma şanssına da sahip olmaktasınız. 

Her mevsim, hatta her ay popüler olan Bodrum ilçesine ne zaman gitseniz, yoğun bir kalabalıkla karışılacağınız kesin. Gezilecek yerler konusunda geniş bir kapsama sahip olan Bodrum ilçesinden doyasıya faydalanmak istiyorsanız mutlaka bir arabanızın olması gerekmektedir. Dolmuş ya da toplu taşıma araçlarında indi, bindi, beklemeyle; tatilinizin kısıtlı süresinden çalmak istemiyorsanız ya da oldukça masraflı olan taksilere dünyanın parasını bırakmayı tercih etmiyorsanız Gezgin 724 web sitesine girerek bütçenize en uygun olan aracı seçip, kiralayabilirsiniz. 

Düzenlediği festival ve konserler, tarihi ve kültürel yapıları, doğal güzellikleri, renkli eğlenceli aktiviteleriyle sadece ülkemiz çapında değil, bütün dünya kapsamında; onu tatil olduğunda tercih edilen yerlerden biri olan Bodrum ilçesi; gezilecek yerler konusunda sıkılmadan vakit geçireceğiniz geniş bir kapasiteye sahip olmaktadır.

Bodrum Gezilecek Yerler

Uçsuz bucaksız denizi, harika doğası, eğlenceli gece hayatı, düzenlenen renkli aktiviteler, tarih ve kültür yüklü yapısıyla Muğla ili ilçeleri arasında bulunan Bodrum ilçesi; gelen misafirlerine unutamayacakları bir tatil yaşama zemini sahip olmaktadır. 

Gezgin 724 hizmetleri içinde en popüler olan servislerinden biri de Bodrum oto kiralama olmakta. Web sitemize girerek zevkinize, en önemlisi de bütçenize en uygun olan aracı seçerek; günün yirmi dört saati içinde kiralama şansına sahipsiniz. 

Sevdikleriniz ya da ailenizle beraber yolunuz Bodrum ilçesine düştüğünüzde gezilecek yerler konusunda şu şekilde bilgiler verebiliriz:

 • Bodrum Kalesi 
 • Halikarnas Mozolesi
 • Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi 
 • Mindos Kapısı 
 • Yalıkavak 
 • Bodrum Antik Tiyatro 
 • Tavşan Adası 
 • Myndos Antik Kenti 
 • Bitez Pilajı 
 • Pedasa Antik Kenti 
 • Zeki Müren Müzesi 
 • Bodrum Deniz Müzesi 
 • Güvercinlik
 • Türkbükü
 • Cennet Koyu 
 • Günü Birlik Mavi Turlar
 • Sandıma Köyü
 • Bodrum Barlar Sokağı 
 • Gümbet Barlar Sokağı
 • Bodrum Yel Değirmenleri 
 • Orak Adası 
 • Iassos
 • Bodrum KisseBükü Koyu 
 • Bodrum Plajları 
 • Bodrum Eğlence Mekânları 

bodrum araba kiralama

Bodrum Kalesi 

Bodrum ilçesinin adeta simgesi durumunda olan Bodrum Kalesine yapacağınız yolculuğu Gezgin 724 Muğla Bodrum araç kiralama sayesinde daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bodrum ilinde yerli ya da yabancı turistler için oldukça popüler olan Bodrum Kalesi; aynı zamanda bu ilçe kapsamında en çok igi çeken tarihi eserlerin başında gelmektedir.

1522 senesinde St.Jean Şövalyeleri için yapılan inşa edilen Bodrum Kalesi; konum olarak yarım adanın ucunda yer alan iki limanın arasında bulunmaktadır. Dolayısıyla üç tarafı da denizle çevrili olan Bodrum Kalesi harika bir deniz manzarasına da sahip olmakta. 

Zamanımızda su altı müzesi olarak da kullanılmakta olan Bodrum kalesine yapacağınız ziyarette Karyala Prenses Salonu, Türk Hamamı, Devir Salonu, Cam Batığı Salonu, Amphora, Klasik Devir Salonu gibi tarih dokusunu yakından hissedebileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Dünya çapında yer alan su altı Arkeoloji Müzeleri arasında en önemlilerinden biri olan Bodrum Su Altı Müzesi; dünya genelinde oldukça ilgi çeken bir oluşumdur. 

Halikarnas Mozolesi 

Dünyanın yedi harikası arasında bulunmakta olan Halikarnas Mozolesi; Karısı ve kız kardeşi tarafından Kral Mausolos ölümünün arkasından onun için yaptırılmıştır. Mısır ve Yunan mimarisinin en önemli örneklerinden biri olan Halikarnas Mozolesi; Bodrum seyahatiniz sırasında gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken eserlerdir biridir. 

Büyük bir anıt mezar olan Halikarnas Mozolesi; bu gün açık hava müzesi tarzında projelendirilerek ziyarete açılmıştır.  

Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi

Sizi oldukça etkileyecek olan Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi; Gezgin 724 Bodrum rent a car turunuzda mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında bulunmakta. Bodrum Su Altı Arkeoloji Müzesi; 1955 senesinde Avrupa Yılın Müzesi Yarışmasına katılarak Özel Övgü ödülünü almıştır. Sizi oldukça etkileyecek olan müze aynı zamanda dünya genelinde bulunan en büyük su altı müzelerinden biri olmakta. 

Mindos Kapısı 

Halk arasında Gümüşlük olarak bilinen Myndos Bölgesinden esinlenerek adını alan; Mindos Kapısı; Büyük İskender zamanına kadar ulaşan bir tarihi geçmişe sahip olmaktadır. İskender’in Muğla ilçesini kuşatırken kullandığı ilk bölge olan Mindos Kapısı; milattan önce üç yüz atmışlı yıllarda inşa edildiği düşünülmektedir. 

Çevresinde Roma İmparatorluğu ve Helenistik dönemlere ait olan Türk mezarlarının oldukça sık olarak rastlandığı Mindos Kapısı; tonozlu mezarlarıyla tarihe kısa bir yolculuk yapmanıza yardım edecektir. 
bodrum araç kiralama

Yalıkavak 

Bodrum ilçesinin şirin, sevimli bir mahallesi olan Yalıkavak; aynı zamanda süngerci mahallesi olarak da tanınmaktadır. Yel değirmenleri, doğası, eşsiz manzarasıyla ilgi çeken bir turizm beldesi olan Yalıkavak; dinlendirici, huzur verici bir kapsama sahip olmaktadır. 

Bodrum Antik Tiyatro 

Anadolu Bölgesinde yer alan en eski tiyatrosu sıfatını taşıyan Bodrum Antik Tiyatro seyahatinizi Gezgin 724, Bodrum ucuz araç kiralamave muğla oto kiralama ile gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Klasik bir antik çağ yapısı olan Bodrum Antik Tiyatrosu; sahip olduğu on üç bin kişi kapasitesiyle günümüzde hala konser ve festivaller için kullanıma açılarak değerlendirilmektedir.

Klasik çağlarda yapılarak zamanımıza adar bozulmadan ulaşabilen tek yapı olma özelliğine sahip olan Bodrum Antik Tiyatro; atmışlı senelerde yeniden restore edilerek günümüze kadar gelmiştir. Tarihin izlerini yoğun bir şekilde sergileyen Bodrum Antik Tiyatro; eski dönemlerde Dionysus için kurbanlar verilmiş olan yer olma özelliğini taşımakta. 

Tavşan Adası 

Eşsiz güzellikteki Gümüşlük koyu ile çevrelenmiş olan Tavşan Adası; harika tabiatıyla unutulmaz film kareleri yakalayacağınız oldukça kapsamlı bir mükemmeliyete sahip doğası bulunan çekici bir alandır. Gezerken keyif alacağınız Tavşan adasını mutlaka görülmesi gereken yerler listenize eklemelisiniz

Myndos Antik Kenti 

Bodrum geziniz sırasında mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri olan Myndos Antik Kentine Tavşan adasında yer almaktadır. Ulaşabilmek için denizin içinde kısa, keyifli bir seyahat yapmanız gerekmekte. 

Huzurlu bir ortamı bulunan Myndos Antik Kenti; kral yolu olarak da adlandırılan denizin içinden yürünerek gidilebilecek bir kapsamda bulunmakta. 

Bitez Plajı 

Denizden ve güneşten yararlanmak isteyenler için önerebileceğimiz plajlar arasında yer alan Bitez Plajı; Gezgin 724 Bodrum Kiralık araç sayesinde, ilçe merkezinden çıkarak sekiz ya da on dakika içinde ulaşabileceğiniz bir mesafede bulunmaktadır. 

Bodrum ilçesindeki plajlar arasında en popüler olanlardan biri olan Bitez Plajı; etrafındaki ağaçlarla oldukça etkileyici bir görünüme de sahip olmakta. 

Bitez Plajı dışında Bodrum ilçesinde yer alan diğer plajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Mazı Köy Plajı
 • Kara İncir Akyarlar Plajı
 • Camel Beach Orta Kent Plajı 
 • Çökertme Plajı 
 • Aspat Plajı 
 • Yalı Çiftlik Kızılağaç Bilajı 
 • Mandalın Oriental Otel Beach Plajı 
 • Türk Bükü Plajı 
 • Halikarnas Plajı 
 • Ören Plajı 
 • Gümüşlük Plajı
 • Kara Ada
 • Akvaryum Koyu 
 • Orak Adası 

Bu Plajlar arasında bulunan Orak Yaylası, Akvaryum Koyu ve Kara Ada Plajları; Bodrum ilçesinde yer alan özel koyların içinde bulunmaktadır. 

Pedasa Antik Kenti 

Bodrum gezilecek yerler arasında zevk alarak ziyaret edeceğiniz Pedasa Antik Kenti; ilçe merkezinin dösrt kilometre uzağında yer almaktadır. Leleg şehirleri içinde oldukça iyi durumda olan Pedasa Antik Kenti; zamanımıza kadar gelmeyi başarmıştır. İlginç mimari örneği bulunan bu tarihi kent kalıntılarını heyecanla inleyeceksiniz. 
bodrum oto kiralama

Zeki Müren Müzesi

Bodrum ilçesine gelip de Zeki Müren Müzesini görmeden dönmek kesinlikle olmaz. Ölmeden önce değerli Türk Sanat Müziği sanatçımız Zeki Müren tarafından kullanılan bu ev; onun ölümü ardından müze olarak dönüştürülüp halka ve hayranlarına açılmıştır.

Sanatçımızın arabası, fotoğrafları, ödülleri, hayran mektupları, sahne kıyafetleri ve kişisel eşyalarının bulunduğu Zeki Müren Müzesi; 2000 senesinden beri müze olarak hizmet vermektedir.  Alt katı Zeki Müren’in kullandığı orijinal haliyle korunan Zeki Müren Müzesi üst katında sanatçıya ait kişisel sergiler bulunmaktadır. 

Bodrum Deniz Müzesi 

Bodrum Deniz Müzesinde; 2011 senesinden bu güne kadar denizcilik tarihiyle ilgili nesne ve evraklar korunarak sergilenmektedir. Bu ilçeye ait denizcilik kültürüyle ilgili meraklarınızı; Bodrum Deniz Müzesine gelerek tatmin edebilme şansına sahipsiniz. Müze kapsamında yer alan deniz kabuğu ve tekne sergileri oldukça ilginizi çekecektir. 

Güvercinlik

İlçe merkezinden yaklaşık olarak yirmi kilometre uzaklıkta bulunan Güvercinlik; Bodrumda yer alan turistik beldeler arasında kesinlikle en önemli olanıdır. Sevimli, küçük ve şirin bir balıkçı mahallesi olan Güvercinlik; şehrin yoğun, stresli temposundan uzaklaşmak ve huzurlu bir tatil olanağı bulmak isteyenler için tercih edilecek bir bölge. Güvercinlik bölgesine rahat ve konforlu bir ulaşım yapmak için Gezgin 724 Muğla ucuz araç kiralama alternatiflerini değerlendirmenizi öneririz. 

Hakkını vererek Bodrum ilçesinde gezmek isterseniz; sağlam bir tatil bütçeniz olması gerekmekte. Çünkü Bodrum ilçesinde eğlence demek para demek, Gece hayatı gündeme gelen Barlar Sokağı, tekne turları, mavi yolculuk, konaklama yeme içme derken her şeyin masraflı olduğu bir tatilde Gezgin 274 web sitesine girerek en hesaplı ve makul fiyat aralıklarında araba kiralama şansına sahipsiniz. 

Türkbükü

Yat sahiplerinin tercih ettiği bir bölge olan Türkbükü; bilhassa yat turizmi açısından oldukça canlı bir belde. Çevresinde bulunan tepeler, harika koyları, yat limanı, özel plajları ile büyük bir popülerlik kazanan Türkbükü Bodrum ilçesi seyahatinizde keyif alacağınız bir kapsama sahip olmakta

Cennet Koyu 

Adının anlamını oldukça iyi veren; Bodrum ilçesinin cennete bir köşesi olan Cennet koyu; yemyeşil bir doğa ve berrak bir denize sahip olmakta. Bu koy konum olarak Torba ile Göltürk Bükü arasında bulunmaktadır. 

Günübirlik Mavi Turlar

Gezgin 724, Bodrum kiralık araç kullanarak Muğla iline bağlı bu renkli yarım adaya geldiğinizde; günübirlik olarak düzenlenen mavi turlara katılmadan dönemeyin. Tam gün süren bu turlar; Bodrum ilçesinin masmavi denizinde, adalarında ve koylarında gezinmenizi sağlamakta. Eğlenceli aktiviteler sunana Günübirlik Mavi Turlar; bütün stres ve yorgunluğunuzu alacak niteliklere sahip olmakta.

Sandıma Köyü

Bodrum seyahatiniz sırasında yolunuz Yalıkavak Tepesine düştüğünde; birkaç kilometre daha yol alarak günümüzde terk edilmiş durumunda bir Türkmen köyü olan Sandirma köyüne de uğramanızı tavsiye ederiz. 

1960 senesinde Yalıkavak bölgesine göç ederek Sandirma köyünden ayrılan yerli halkın ardından bu bölge aşağıdan harika bir fotoğraf karesi oluşturacak güzelliğe sahip olmakta. Köyede şu an sadece üş kişi yaşamakta. Bunlar; heykeltıraş ressam İsmail Erkoca ile eşi ve bir çoban. 

Bodrum Barlar Sokağı 

Gece hayatını sevenler için oldukça popüler bir nokta konumunda olan, adını sıklıkla duyduğumuz eğlencenin kalbi olarak kabul edilen Bodrum Barlar Sokağı; müzikleri, mekânları, hareketli atmosferiyle eğlenmeyi sevenler için Bodrum gecelerine apayrı bir anlama katmaktadır. Sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlencesi ile Barlar Sokağı Bodrum gece hayatına özel bir doku ve anlam katmakta. 

Gümbet Barlar Sokağı 

Eğlencenin asla sona ermediği Gümbet Barlar Sokağı; gençlerin yoğun ilgisini çekmekte. Her kesime hitap eden müziklerin bulunduğu gece kulüpleri ya da barları; hiç bitmeyen eğlenceli ortamıyla Bodrum gezilecek yerler arasında önemli bir ayrıcalığa sahip Gümbet barlar Sokağı. 

Bodrum Yel Değirmenleri 

Antik dönemlerden günümüze kadar gelen Bodrum Yel Değirenleri; bilhassa ortaçağ döneminde oldukça fazla kullanılmaktaymış. Bodrum ilçe merkeziyle Günbet arasında yer alan Yel Değirmenleri etrafında konaklama yapmak amacıyla kurulmuş pek çok otel er almakta. 

Orak Adası 

Gezgin 724 Bodrum kiralık araç yardımıyla Kargıcık Büküne ulaşarak; Orak adasını görebilirsiniz. Yerleşimin bulunmadığı adadaki zeytinlikler dikkat çekmekte. Dalış sporlarına merakı olanların da sıklıkla gittiği bu adaya ulaşabilmek için koyda tekneler bulunmakta. 

Iaassos 

Güllük körfezinin uç kısımlarında yer alan Iassos; zengin bir tarihe sahip olmakta. İlginç mitolojik hikâyeleri yüklü olduğu İassos Zeytinyağı ve ilginç bir lacivertliğe sahip olan deniziyle gündemde. 

Bodrum Kisse Bükü Koyu 

Kalabalık, eğlenceli, renkli atmosferiyle adından sıklıkla söz ettiren Bodrum ilçesinin hala bakir kalan bölgelerinden biri olan Bodrum Kisse Bükü Köyünün eşsiz güzelliğini anlatmakla olmaz. Mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.