Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Dalaman Araç Kiralama - Dalaman Rent A Car | Gezgin724

Dalaman Araç Kiralama

Ülkemiz kapsamında yer alan güzellikle dolu en önemli hazinelerinden biri pozisyonunda olan Dalaman ilçesi; her biri birbirinden güzel olan koyları, masmavi, pırıl pırıl denizi ve muhteşem doğasıyla şaşırtıcı bir cennet görünümüne sahip olmakta. Arabanız olmadan kaliteli bir gezi gerçekleştiremeyeceğin ilçemizde; Gezgin 724 farkıyla Dalaman araç kiralama alternatifine sahip olmaktasınız. 

Dalaman Gezilecek Yerler

Bir Muğla ilçesi olan Dalaman; her sene yaz ya da kış ayları ayırmaksızın yerli ve yabancı turistlerin akımına uğramaktadır. Doğa sporlarına da elverişli bir ilçemiz olan Dalaman gezisi sırasında güneş ve denizin tadını çıkarken; bir yandan da bu bölgeye ait olan kültürel ve tarihi yerleri de gezme şansına sahip olacaksınız. 

Henüz keşfedilmeyen bakir hazineleri de kapsamına Dalaman ilçesi; keşfe hazır bir diyar olmaktadır. Muğla iline bağlı önemli ilçelerden biri olan Dalaman yolcuğunuz sırasında ziyaret edebileceğiniz yerler hakkında şu şekilde bilgi verebiliriz. 

 • Tekne Turu
 • Kleopatra Hamamı 
 • Dalyan ( Kaunos ) Antik Kenti
 • Termal Kaplıcaları 
 • Dalaman Pazarı 
 • Sarıgerme Plajı 
 • Dalaman Çayı 
 • Thos Antik Kenti 
 • Günlüklü Koyu 
 • Gökgemile Koyu 
 • Sarsala Koyu 
 • Ekincik Koyu 
 • Letoon

Tekne Turu 

Gezgin 724 Dalaman oto kiralama kapsamında bu ilçede yapacağınız sırasında ilk olarak yolculuğun verdiği yorgunluğu tekne turlarıyla atmanızı öneririz. Dalaman ilçesinde yer alan mükemmel güzellikteki koyları tekne turlarına katılıp gezebileceğiniz gibi yat kiralayarak da dolaşma şansına sahip olmaktasınız. Yat kiralamak denildiğinde yüzünüzün birden değiştiğini görebiliyorum. Şunu belirtmek isterim ki; Dalaman ilçesinde uygun fiyat aralıklarında makul ücretlerle küçük yatlar kiralanabilmekte. 

Masmavi, uçsuz bucaksız denizin içinde tekne ile gezerken manzaradan oldukça keyif alacağınız muhakkak. Dalaman ilçesinde yer alan koylar adeta cennetten bir kesit oluşturacak bir güzelliğe sahip olmakta. Kiralamış olduğunuz yat ya da katılmış olduğunuz tekne turu sırasında koylarda duraklayarak turkuaz renkli denizin tadını çıkarma konforuna da sahip olacaksınız, Tekne turu sırasında ziyaret edebileceğiniz koylar:

 • Küçük Sarsala
 • Sarsala Koyu
 • Taşkaya Koyu 
 • Göbün Koyu 
 • Hamam Koyu 
 • Prens Adası 
 • Bükü Koyu 
 • Kille Koyu 
 • Tersane Adası
 • Akvaryum 

Kleopatra Hamamı 

Gezgin 724 Muğla Dalaman araç kiralama seyahatiniz sırasında önemli ve bir o kadar da ilgi çekici olan duraklarınızdan biri de Kleopatra Hamamı olacaktır. Günümüzde hala kullanılmakta olan bu hamam; dünya çapında bir ilk olarak karşınıza çıkacaktır. Dünya genelinde bir benzerini daha bulamayacağınız Kleopatra Hamamı yüzülebilir niteliğe sahip olmaktadır. Suyun içinde yer alan Keloparta hamamını kullanırken; kapsamında yer alan hamam odacıklarında suyun altında yüzerek tarihi kalıntıları keşfedebilirsiniz. Kleopatra Hamamı kesinlikle ilginizi çekecek niteliktedir. 
dalaman araba kiralama

Dalyan ( Kaunos Antik Kenti ) 

Dalaman ilçesine farklı, özel bir anlam katmakta olan Dalyan Kaunos Antik Kenti; tarih ve doğanın bütünleşmesiyle ortaya çıkan muhteşem fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz etkileyici bir yer olmaktadır. Bu antik kente yer alan ve ancak tekneyle gezerken görebileceğiniz kayaların arasına göz gibi oyulmuş durumda olan Kral Kaya mezarları kapsamlı bir tarihin sanatsal inceliklerini taşımakta. 

Dalaman Pazarı 

Marketlerin zamanımızda hızla yayıldığı bir dönemde, en son ne zaman pazara gittiniz hatırlıyor musunuz? Gezgin 724 Dalaman rent a car turunuzu yaparken ilçenin kapsamında yer alan Dalaman pazarına uğrayarak; organik olarak üretilen meyvelerden ve sebzelerden satın alabilirsiniz. Dalaman Pazarına hasa olan otantik ortam kesinlikle hoşunuza gidecektir. 

Muğla iline bağlı ilçelerden herhangi birinde tatil yapma fikri bile; bu bölgelere gidenlerin fiyatlar hakkındaki yorumları göz önüne alındığında ilk olarak insanı ürkütebiliyor. Düşük maliyetli bir tatil planlayanların düşünmeye bile korktukları Muğla iline bağlı ilçelerde ekonomik bir tatil yapma şansına da sahip olabilirsiniz. 

Kamp olanakları da bulunan Muğla ilçesi seyahatiniz sırasında ödün vermemeniz gereken tek masrafınız araba olmaktadır. Bu ilçelerin gezilecek yerlerini arabasız ya da araçsız gezmek oldukça zor ve inan bir araba kiralamaktan daha pahalı bir kapsama sahip olmakta. Gezgin 724 zaten masraflı olacak olan tatilinize muğla oto kiralama seçenekleriyle farklı bir ulaşım çözümü sunmaktadır. 
dalaman araç kiralama

Termal Kaplıcaları 

Yüce Yaradanımız; Dalaman ilçesine oldukça cömert davranmış. Bir tatil beldesinde aranılan bütün niteliklere sahip olan Dalaman; kapsamında yer alan termal kaplıcaları ile gelenlere şifa dağıtmakta. Termal kaplıcalarına geldiğinizde tesislerde yer alan küçük sevimli kaplumbağalar dikkatinizi çekecek. 

Suyunda oldukça fazla mineral barındıran Termal Kaplıcalar başta romatizma ile ilgili rahatsızlıklar olmak üzere pek çok rahatsızlık konusunda tedaviye destek olacak nitelikler taşımaktadır. 

Suyunun yanında çamurunun da cilt rahatsızlıklar konusunda olumlu sonuçlar verdiği söylenen Dalaman Termal Kaplıca çamurunun cilt konusunda gençleştirici ve güzelleştirici etkisi de bulunmakta. 

Sarıgerme Plajı 

Deniz, kum, güneş üçlüsüne bir de muhteşem bir dağ manzarası ekleyip; stres ve psikolojik sıkıntıları çıkarın. İşte size sonuç; Sarıgerme Plajı. Gezgin 724 Dalaman ucuz araç kiralama yapmış ve Dalaman içesine gitmişken; ülkemiz sınırları içinde yer alan en ünlü plajlardan biri olan Sarıgerme Plajına gitmeden Dalaman ilçesinden ayrılmayın.

Yedi kilometre uzunluğu bulunan geniş bir kumsala sahip olan Sarıgerme Plajı; kapsamında yer alan zeytin ve portakal ağaçlarıyla göz ziyafeti çekmekte. Uzun kumsalın etrafında restoran, duş gibi hizmetleri de bulunan Sarıgerme Plajı; olağanüstü manzarasıyla muhteşem bir plaj keyfi yaşamanızı sağlayacak. Adını aldığı Sarıgerme köyünde yer alan plaj; masalımsı bir atmosfere sahip olmaktadır. 

Dalaman Çayı 

Kiralamış olduğunuz Gezgin 724 araçlarıyla Dalaman çevresinde gezerken uğrayacağınız bir başka durak da bilhassa heyecan ve adrenalin tutkunlarının; zevk alarak gezebilme olanaklarının bulunduğu Dalaman Çayı olmaktadır. 

Yurdumuzda yer alan en iyi ve en kaliteli rafting parkurlarının bulunduğu Dalaman Çayı; çılgın bir şekilde akan suyuyla hem dinlenmek isteyenlerin hem de eğlenceyi sevenlerin önemli bir durağı olmaktadır. 

Tlos Antik Kenti 

Likya uygarlığının en önemli yerleşim yerleri arasında yer alan, kapsamında yapılmış bulunan arkeolojik kazı çalışmaları sırasında anlaşılan Thos Antik Kenti; Dalaman ilçesinin Yaka Köyü sınırlarında bulunmaktadır. 

Unesco Dünya Mirası Geçici listesinde adı geçen Tlos Antik Kenti; kral mezarlıyla oldukça etkileyici bir görünüme sahip olmaktadır. Bölgede yer alan en eski zamana ait yerleşim yerimi temsil eden Tlos Antik Kenti; beş yüz metre civarında bir yüksekliği bulunan tepenin üzerinde bazı bölümleri surlarla çevrelenmiş korunaklı akropol bir kapsamda bulunmaktadır. 

Günlüklü Koyu 

Dalaman gezilecek yerler arasında farklı bir etkisi bulunan Günlüklü Koyu; bilhassa yaz aylarında Dalaman ilçesinin en fazla ilgi gören bölgeleri arasında bulunmaktadır. Koy çevresinde yer alan Bungalov evler konaklama amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanında bu koyun etrafında yer alan otel, motel ve pansiyonlar; Günlüklü koyu geziniz sırasında konaklama olanağı da sunmaktadır. Koy etrafında yer alan plajlar deniz ve güneşin tadını en iyi çıkarabileceğiniz alanlara sahip olmakta. 

Günlüklü Koyu Dalaman ilçesinin en önemli koyları arasında yerini almıştır. Hem kapsamında yer alan pek çok plajı hem de ekonomik fiyat aralıklarında otel ve motel konaklama olanağı bulunması; Günlüklü koyunun en çok talep gelen koylardan biri olmasına sebep olmaktadır. 

Gökgemile Koyu 

Dalaman ilçesinin doğal güzelliğe sahip olan ıssız koylarından biri de Gökgemile koyu olmaktadır. Tarihi dokuya da sahip olan Gökgemile koyu; şehrin kalabalık, yoğun temposundan uzaklaşarak yalnız kalmak isteyenler için biçilmez kaftan niteliğinde bulunmakta. 

Yemek yiyebileceğiniz mekânlarında koy çevresinde bulunması; bu alanda kolay bir kamp olanağı da yaratmaktadır. Kesinlikle huzur bulacağınız, rahat bir şekilde, hem denizin hem de güneşin tadına varabileceğiniz Gökgemile Koyu; Dalaman ilçesinin en güzel beldeleri arasında yerini almaktadır. 
dalaman oto kiralama

Sarsala Koyu

Gezgin 724 Dalaman kiralık araç; Sarsala koyuna ilçe merkezinden yola çıkarak on ya da on beş dakika içinde ulaşmanızı sağlayacaktır. Sarsala koyuna geldiğinizde etrafında bulunan çam ağaçlarının yaydığı hoş koku sizi ilk olarak etkileyecek etkenlerden biri olmakta.  Etrafınıza bakındığınızda gözlerinizin önüne serilen uçsuz bucaksız deniz ve doğa karşısında kesinlikle büyüleneceksiniz.

Yatların ve teknelerin rotasında bulunan Sarsala Koyu; kelimenin tam anlamıyla huzurlu bir kaçış noktası oluşturmaktadır. 

Telmesos Antik Kenti 

Muğla iline bağlı bulunan Dalaman ilçesi kapsamında en çok ilgi çeken tarihi ve kültürel oluşumlardan biri de kuşkusuz ki Telmesos Antik Kenti Olmaktadır. İsmini Yunan Mitolojisinde Apollonun oğlu olan Telmessos’tan alan antik kent; milattan önce üç binli senelerden başlayarak günümüze ulaşan bir tarih yolcuğu yapmıştır. 

Kapsamında bulunan kaya mezarlarıyla ilgi çeken Telmesos Antik Kenti; gelen ziyaretçilerine tarih içinde mitolojik ve kültürel bir seyahat yapma olanağı vermekte.

Ekincik Koyu 

Türkiye sosyetesinde oldukça popüler bir kapsama sahip olan Ekincik Koyunun adını gazetelerde ya da televizyonda yer alan magazin haberlerinde sık olarak duymaktayız. Gezgin 724 Dalaman kiralık araç alternatifleriyle yapacağınız Dalaman ilçesi seyahatinde yolunuz Köyceğiz beldesinden geçerse Ekincik koyuna da mutlaka uğramanızı tavsiye ederiz. 

Hoş bir zaman geçirebileceğiniz Ekincik Koyu kapsamında deniz ve güneşin tadını çıkarabilir, teknenizle açılabilir, etrafta bulunan restoranlarda yöreye haz lezzetleri test edebilirsiniz. Ekincik koyu seyahati sırasında konaklamak istemeniz durumunda; kalabileceğiniz yerler de bulunmaktadır.

Letoon 

Antikçağlarda dini bir merkez pozisyonunda olan Letton; Apollon ve Artemis tapınakları, çeşme, Roma tiyatrosu kalıntıları, manastırın da yer aldığı bir kutsal kent kalıntısıdır. Yunan tanrılarından Artemis ve Apollon’un annesi olan Leto namına yapılan b tapınak; Peripteos tarzında inşa edilmiştir. Muğla ilçeleri arasında bulunan Dalaman iline yapacağınız seyahatiniz sırasında; eğer kültürel ve tarihi konularda merak ya da ilginiz varsa tama olarak kimler tarafından ve hangi senelerde yapıldığı anlaşılmayan Letoon Tapınağını mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Kesinlikle yunan tanrılarına konu olmuş bu muhteşem tapınaktan geriye kalan kalıntılar sızı etkileyecektir.