Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Datça Rent A Car - Datça Car Rental | Gezgin724

Datça Araç Kiralama

Hem Kültürel seyahatten hoşlananların hem de tatilleri süresinde doğa ve denizle iç içe olmak isteyenlerin aynı anda her hangi birinden ödün vermek zorunda kalmadan tatil yapma olanaklarının bulunduğu Datça ilçesinde gereksinim duyacağınız araba kiralama konusunda Gezgin 724 Datça araç kiralama kaynaklarından yararlanma şansına sahip olmaktasınız. 

Ege Bölgesiyle Akdeniz Bölgesinin kesişim noktasında bulunan Datça İlçesi; buraya tatil amacıyla gelenler için oldukça kapsamlı bir kültürel zenginlik yelpazesi açmaktadır. Binlerce senelik tarihlerini ortaya seren eserleri ve kalıntıları yanında, harika mutfağı, denizi ve alabildiğine uzanan plajlarıyla kelimenin tam anlamıyla bir turizm cenneti olmaktadır Muğla ilinin Datça İlçesi. 

Ülkemiz sınırları içinde yer alan en şirin, en sevimli ilçelerden biri konumda bulunan Datça ilçesi; bozulmamış bir coğrafyaya da sahip olmakta. 

Datça Gezilecek Yerler

Begnvilleri, taş evleri, güzel doğası, şirin sokakları, berrak koyları ve güler yüzlü, misafirperver insanlarıyla; dingin ve huzurlu bir ortam sunan Datça ilçesine yapacağını yolculuklu kesinlikle istemeyerek bitirecek, aldığınız tada doyamayacaksınız. 

Gezgin 724 Datça oto kiralama sayesinde ulaşımın aynı zamanda konaklamanın oldukça gelişmiş durumda bulunduğu Datça kapsamında gezebileceğiniz yerlere şu şekilde örnekler verebiliriz:

 • Eski Datça
 • Knidos Antik Kenti 
 • Hayıtbükü Olajı 
 • Ovabükü
 • Ovabükü Plajı 
 • Palamutbükü 
 • Kargı Koyu 
 • Can Yücel’in Evi
 • Kızılbük
 • Kent Park
 • Mesudiye Koyları 
 • Kızlan Yel Değirmenleri 
 • Kızlan Köyü
 • Domuz Bükü
 • Datça Limanı 
 • Sevgi Yolu 
 • Reşadiye
 • Kızlanaltı, Gereme, Gebekum, Katıyalı Plajları

Eski Datça

Begonyalarla döşenmiş dapdaracık taş sokaklarıyla görsel bir şölen sunmakta olan Eski Datça; aynı zamanda ünlü şairlerimizden Can Yücel’in de bir zamanlar yaşayarak şiirler yazdığı beldedir. Milattan önce on birinci yüzyıla kadar uzayan bir tarihi geçmişe sahip olan Eski Datça beldesini gezerken hale arkeolojik kazı çalışmalarının devam ettiğini gözlemleyeceksiniz. 

Şirin butik otelleri ve pansiyon evleriyle sevimli ve otantik bir hava sergilemekte olan Eski Datça; Datça yarımadası kapsamında antik çağlardan bu yana üstünde hala yaşam aktivitelerin devam ettiği tek mahalle konumdadır. Sanatsal bir ruh taşıyan Eski Datça Mahallesini dolaşırken yer yer sanat atölyelerine de rastlayacaksınız. 

Knidos Antik Şehri 

Datça ilçesinde yer alan tarihi eserlerle, turistlik alanları ziyaret ederken Gezgin 724 ayrıcalığını keşfederek; Muğla Datça ucuz araç kiralama servislerinden bir araba kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız aracınızla gezebileceğiniz yerlerden biri de Knidos Antik Şehridir. 

Datça ile arasında iki ya da üç dakikalık bir mesafe bulunan Dalacak Burnunda bulunan Knidos Antik Şehri; ilk olarak demokrasinin yaşanmış olduğu yerleşim yerlerinden biridir. Milattan önce dördüncü yüzyılda adalardan bu bölgeye gelen Dorlar tarafından kurulan Knidos Antik Şehri; 1967 senesinde yapılan arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılmıştır. Yapılan kazılar sırasında bu bölgede elde edilen tarihi buluntular arasında; Yunan Tanrı ve Tanrıçalarından; Afrodit, Odeion ve Apollon için inşa edilen tapınaklar, küçük bir tiyatro, nekropol alanı kalıntıları yer almaktadır.  

datça araç kiralama

Hayıtbükü Plajı 

Bu plajın en önemli özelliklerinden biri de rüzgâra karşı korunmaya sahip bir yapısal şeklinin bulunmasıdır. Datça ilçesinden yola çıkarak kiralamış olduğunuz arabanızla yirmi dakika içinde ulaşabileceğiniz Hayıtbükü Plajı; Mesudiye köyü sınırları içinde yer almaktadır. 

Kapsamında konaklama ya da şemsiye, şezlong gibi ihtiyaçlarınızı temin edebileceğiniz tesislerin de yer aldığı Hayıtbükü Plajı; kumlarla kaplanmış bulunan dairesel şekle sahip olan küçük bir koyun içinde yer almaktadır.  

Ovabükü Plajı 

Datça ilçesinde yapacağınız seyahat sırasında hem denide hem de güneşten yararlanabileceğiniz bir başka plajımız da Ovabükü Plajı olmaktadır. Hayıtbükü ile arasında bir kilometrelik bir mesafe bulunan Ovabükü Plajı; oldukça uzun bir kumsal kapasitesine sahip olmaktadır. Buna bağlı olarak Hayıtbükü plajında olduğu gibi bir yoğunluğa sahip olmamaktadır. 

Çakıl taşı ve kum ile karışık bir kumsalı bulunan plajın denizi de birden bire derinleşen bir niteliğe sahip olduğundan; çocuklu aileler tarafından yoğun ilgi görmemekte. Daha çok gençler bu plajdan yararlanmaktadır.

Ovabükü

Kızılbük ve Hayıtbüküne nazaran daha uzun bir koya sahip olan Ovabükü denildiği zaman akla ilk olarakplajı dışında yazlıklar ve zeytinlikler gelmektedir. Hafif kum ve taşlığa sahip olan bir koyu bulunan Ovabükü kapsamında birkaç pansiyon ve birkaç da restoran ve işletme yer almakta. 

Palamutbükü

Gezgin 724 Dalaman rent a car yolcuğunuzda bir başka durağınızda Pamautbükü olmalıdır. Palamütbükü seyahatiniz sırasında hem Akdeniz’in serin sularında serinleyebilir hem de ağaların gölgesinde oturup serinleyerek mükemmel manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. 

Günümüzde Palamutbükü koyu oldukça fazla ilgi çekmeye başlamıştır. .Kiraladığınız Gezgin 724 aralarıyla ilçe merkezinden yola çıkıp yirmi dakika içinde ulaşabileceğiniz Palamutbükü çakıl taşlarıyla kaplı bir sahile sahip olmaktadır. Data yarımadasında yer alan en ünlü plajlardan biri konumunda olan Palamutbükü; badem ağaçlar arasından yürüyerek varacağınız oldukça hoş bir koya sahip olmakta. Bakır renkteki kumsalıyla huzur veren bir niteliğe sahip olan koy; bilhassa bahar aylarında muazzam bir manzaraya sahip olmaktadır. İlçede yer alan diğer büklerle karşılaştırıldığında oldukça uzun bir kumsalı bulunan Palamutbükü etrafında pek çok pansiyon ile yazlıklar yer almaktadır. Kristali andıran berrak bir denize sahip olan koy etrafında bulunan tesisler her türlü ihtiyacınızı karşılayacak niteliğe sahip olmaktadır. 
datça car rental

Kargı Koyu 

İlçe merkeziyle arasında üç kilometrelik bir mesafe bulunan Kargı Koyu; etrafındaki tepeler sayesinde kuzey rüzgârlarından etkilenmediği için oldukça sakin bir yapıda bulunmaktadır. Karg koyuna yapacağınız yolculuk sırasında etrafında yer alan yüksel tepelere çıkıp olağanüstü bir manzara izleme şansına sahipsiniz. Etrafında yer alan okaliptüs ağaçları Kargı koyuna farklı bir hava vermektedir. Çakıllı bir yüzeye sahip olan Kargı Koyu; tabiat aşığı olan gezginler için oldukça çekici nitelikler taşımaktadır. Bakir bir doğaya sahip olan Kargı Koyuna Gezgin 724 Datça ucuz araç kiralama yaparak gitmeniz mümkün. 

Can Yücel Kültür Evi 

Datça ilçesinde yer alan Can Yücel’in Kültür Evi; adını almış olduğu Can Yücel Sokağında yer almaktadır. İlçe merkezinden yola çıkarak beş dakika içinde kiraladığınız arabanızla ulaşabileceğiniz Can Yücel Kültür Evi; Eski Datça mahallesinde bulunmaktadır. 

Can Yücel tarafından 1986 senesinde satın alınan Can Yücel Kültür evi; daha önce şairimizin mütevazı bir şekilde yaşamış olduğu kendine ait evidir. Bu gün kütüphane olarak düzenlenerek kullanıma açık olan Can Yücel Kültür Evinde bir odasında şairimizin kitapları, fotoğrafları ve almış olduğu notlar sevenlerine sergilenmektedir. Her sene Can Yücel Kültür evinde şairimizin anısına anma törenleri yapılmaktadır. 

 

Kızılbük

Hayıtbükünün karşısında yer alan Kızılbükün; Hayıtbüküyle arasında on ya da on beş dakikalık bir yürüme mesafesi bulunmaktadır. Çakıl ve kumlardan harmanlanmış bulunan bir kumsala sahip olan Kızılbük; sakin bir yapıya sahip olmaktadır. 

Kent Park 

Datça geziniz sırasında huzurlu ve keyifli bir mola verme olanağınız bulunan Kent Park; Gezgin 724 ayrıcalıklarından biri olan Datça kiralık araç ile gezebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. 

Şifalı kaplıcalara sahip olan Ilıca Gölet’ine yakın konumda yer alan Kent Park; Taşlık plajına giden yol üzerinde bulunan özel bir tesistir. Günün her saatinde yoğun bir ortamı bulunan Kent Park; Datça limanının mükemmel manzarasını da seyredebileceğiniz bir konumda bulunmakta.

Datça ilçesinin kültürel ve turistlik yerlerini gezerken mola verip dinlenebileceğiniz Kent Park; bu ilçede yer alan huzurun adresleri arasında bulunmaktadır. 
datça oto kiralama

Mesudiye Koyları 

Datça yarımadasının Akdeniz’e bakan bölümünde yer alan Mesudiye koyları; yörede yaşayan halk tarafından verilmekte olan destekle doğal yapısını bozmadan korumayı başarmıştır. Sakin bir yapıya sahip olan Mesudiye Koyları; hem yöre halkı hem de turistler için büyük bir ilgi odağı olmakta. Aileniz ya da arkadaşlarınızla rahatça giderek dinlenip; deniz, güneş ve manzaranın tadına varabileceğiniz Mesudiye Koyları; Datça ilçesinin olmazsa olmazlarından. 

Kızlan Yel Değirmenleri 

Kızlan köyü kavşağına gelmeden karşınıza çıkacak olan Kızlan yel Değirmenleri; Datça gezilecek yerler arasında ilginizi en çok çekebilecek bölgelerden biridir. Oldukça harap bir görünüme sahip olan bu değirenlerin daha çok deformen olmadan önce yenilenerek korunması gerekmektedir. 

Kızlan Yel Değirmenleri içine dördü harap durumdayken bir tanesi özel bir şirkete kiralandıktan sonra restore edilerek Lokanta ve restoran olarak hizmet vermektedir. Diğer bir tanesi ise ev olarak kullanılmaya devam etmektedir. 

Datça ilçesinin tarihi kültürüne örnek olan Kızlan Yel Değirenleri; bin dokuz yüzlü yıllarda inşa edilmiştir. Bu değirmenlere girdiğinizde; ahşap şekilde yapıla çarkları ve harap durumdaki mekanizmayı inceleyebilme şansına sahipsiniz. 

Kızhan Köyü 

Sırtını dağlara doğru yaslamış bir konumda olan Kızhan Köyü Datça ilçe merkezine kiraladığınız Gezgin 724 araçlarıyla on kilometrelik bir uzaklıkta bulunmaktadır. Zeytin ve badem ağaçları buluna ovalarıyla saklı bir cenneti andıran Kızhan Köyü; yukardan aşağı doğru altı adet tarihi yel değireniyle oldukça ilgi çekici bir görünüm sergilemektedir. 

Domuz Bükü

Datça ilçesinde tekne turuna katıldığınızda; tur boyunca mola vereceğiniz alanlar arasında bulunmayan Domuz Büküne gidebilmek için kara yolu üzerinden yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

Modern teknolojiden tamamen uzaklaşarak, doğal bir ortamda kamp yapma şansı yakalayabileceğiniz Domuz bükü çevresinde kaldığınız süre içinde; suyu kuyudan, elektriği ise jeneratörlerden elde edebileceksiniz. Çadır kampı yapmayı sevmeyenler için Bungalov evlerinde yer aldığı Domuz Bükü ilginç e otantik bir seyahat noktanız olmaktadır. Domuz çukuru olarak da adlandırılan bu bölgede yapacağınız konaklama sırasında tamamen organik olarak beleneceksiniz. Kesinlikle değişik bir macera olacaktır.

Datça Limanı

Günü birlik tekne turları Muğla Datça denildiğinde ilk yapılması hedeflenen aktiviteler arasında yer almaktadır. Tekne turlarına katılmak ya da oldukça hesaplı fiyat aralıklarında bulunan küçük yatları kiralamak için ilk olarak Gezgin 724 muğla oto kiralama yaparak bir araba kiralamanız gerekmektedir. 

Datça limanına; tekne turuna katılmak için gideceksiniz sabahın erken saatlerinde bu bölgede bulunmanız gerekmekte. Liman çevresinde bulunan balık lokantaları, kafeteryaları ve barları ile oldukça canlı bir görünüm sergileyen liman; heykeller ve yürüyüş yollarıyla oldukça etkileyici bir nitelik taşımaktadır. 

Sevgi Yolu 

Eğer bu bölgeye has bir hediyelik eşya alarak sevdiklerinize götürmek isterseniz ya da hoş bir tatil anısı edinmeyi arzularsanız; kesinlikle sevgi yoluna gitmelisiniz. Datça ilçesine has kültürünü, yöreyi ve tarihi eserlerini anlatan hediyelik eşyaların bulunduğu Sevgi yolu; İlçe merkezinde yer alan Hastane önü ve Kumluk Plajlarının ortasındaki sahil yolundadır.  

Reşadiye 

Gezgin724 Datça araba kiralama yaparak gezebileceğimiz son noktamız Reşadiye olmakta. Tarihi yapısının bozulmadan korunması amacıyla sit alanı olarak ilan edilmiş bulunan Reşadiye; Datça ilçesinin kapsamında tarih sürecinde yaşam ve yerleşim yapıldığı ilk alan olmasıyla özel bir bölgedir. Datça ilesine yapacağınız gezi sırasında mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri de Reşadiye olmakta.