Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Fethiye Araç Kiralama - Fethiye Rent A Car | Gezgin724

Fethiye Araç Kiralama

Sadece ülkemiz kapsamında değil aynı zamanda tüm dünya çapında da tatil konusunda sayılı destinasyonalar arasında yer alan Fethiye ilçesi; adaları, vadileri, koyları, doğa ve deniz sporları, plajları ve tarihi yapıtlarıyla bilhassa genç kuşak açısından vazgeçilmez bir tatil beldesi olmakta. Muğla ilçeleri arasında bulunan ilçemizi gezerken; Gezgin 724 Fethiye araç kiralama olanaklarından yararlanmanız; tatiliniz pek çok açıdan verimli bir hale dönüştürecektir. 

Tarihi geçmişiyle de misafirlerine unutamayacakları bir tatil olanağı sunan Fethiye ilçesine yapacağınız gezi sırasında yapabileceğiniz pek çok aktivite, gezebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Günlük hayatın yoğun, yorucu temposundan uzaklaşarak, dinlenmek, hoşça vakit geçirmek isteyenler için Muğla iline bağlı bulunan Fethiye ilçesi tam on ikiden vuruş noktasıdır diyebiliriz.

Fethiye Gezilecek Yerler 

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Fethiye ilçesi sadece bizim için değil aynı zamanda dünya çapında da en güzel tatil beldelerinden biri olmakta ki; ilçe genelinde yerliden çok yabancı turist bulunmakta. 

Kendine özgü coğrafyasından Rodos şövalyelerinin uzun bir süre yaşamış olduğu Şövalye adasına, ülkemiz kapsamında bulunan en uzun mesafeli yürüme yolu olarak kabul edilen Likya yolundan. Yurdumuzda bulunan en güzel deniz olan Ölüdeniz’e hata kelebeler vadisine kadar oldukça kapsamlı güzelliklere sahip bulunan Fethiye ilçesi; hayran bırakan bir tabiata da sahip olmakta. 

Gezgin 724 kapsamındaki hizmetler arasında bulunan Fethiye oto kiralama seçenekleri; Muğla iline bağlı bulunan bu önemli ilçemize yapacağınız seyahatten keyif almanıza destek olacaktır. Turizm konusunda kelimenin tam anlamıyla bir dünya markası olarak kabul edilen Fethiye ilçesini aceleye getirmeden, hakkını vererek gezmek için size bir gezi rotası hazırladık. Bu rotaya göre Fethiye ilçesinde gezmenizi önerdiğimiz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Çalış Plajı 
 • Ölüdeniz
 • Belcekız Plajı 
 • Kelebekler Vadisi 
 • Kabak Koyu 
 • Kayaköy 
 • Tekne Turu 
 • Gemiler Adası 
 • Likya Yolu 
 • Fethiye Kral Mezarları 
 • Babadağ ve Yamaç Paraşütü
 • Cennet ve Katrancı Koyu 
 • Saklıkent Kanyonu 
 • Dalaman Çayı 
 • Fethiye Merkez Balık Pazarı 
 • Eski Kent Paspatur

Çalış Plajı 

Fethiye ilçe kapsamında yer alan en güzel plajların içinde yerini alan Çalış Plajı; oldukça geniş bir alana yayılmıştır. Kilometrelerce uzunluğa sahip olan Çalış Plajı; etrafında bulunan restoran, hediyelik eşya dükkânları ve otelleriyle harika bir kombinasyona sahip olmaktadır. Gençler için olduğu kadar aileler için de oldukça popüler olan çalış plajı; bilhassa akşamları görsel bir şölen sunmaktadır. 
fethiye araba kiralama

Ölüdeniz

Ülkemizin kapsamında yer alan en önemli doğal güzelliklerden biri olan Ölüdeniz; Ortaçağ döneminde uzak diyar, Likyalılar döneminde ise güneş ve ışık diyarı gibi isimlerle anılmaktaydı. Anadolu Bölgesinin güneybatı kısmında yer alan Teke Yarımadasına Gezgin 724 Muğla Fethiye araç kiralama yöntemiyle kolay bir ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Fethiye ilçesinde tatil yaparken mutlaka uğramanızı tavsiye ettiğimiz Ölüdeniz; su sporları konusunda elverişli olan Ölüdeniz kapsamında bu konuyla ilgili sörf, su kayağı, rüzgar sörfü, kite sörf, wakeboard veya dalış gibi eğlenceli aktiviteler de düzenlenmektedir. 

İlçe merkeziyle arasında; kiraladığınız arabanızla on ya da on beş dakikalık bir mesafe bulunan Ölüdeniz; ücretli bir girişe sahiptir. 

Belcekız Plajı

Turkuaz rengindeki pırıl pırıl denizi, upuzun kumsalı ile Belceğiz Plajı; Fethiye ilçesinde yer alan en güzel plajlardan biri olmaktadır. Ölüdeniz mahallesinde yer alan Belcekız Plajı kapsamında aradığınız her şeye sahip olabilirsiniz. Kumsal çevresinde; butik otelden pansiyonlara, restoranlardan, kafeteryalara kadar her şey elinizin altında.

Belcekız plajında geçirdiğiniz zamanları oldukça verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. İster yürüyüş parkurlarında dolaşabilir, ister denizin serin sularına kendinizi bırakabilir, isterseniz sere serpe güneşlenebilirsiniz. Kumsalın arkasında bulunan alanda paraşüt iniş sahasının yer alamsı bu plaj ayrı bir katmaktadır. 

Kelebekler Vadisi 

Boyu üç yüz elli metreyi aşan sarp, dik dağlarla çevrilmiş bulunan Kelebekler Vadisi; ülkemizde bulunan en önemli doğal güzelliklerden biri olmaktadır. Bünyesinde barınan seksenin üzerinde çeşitte olan kelebekler bu vadiye adını vermiştir. 

Harika bir atmosfere sahip olan Kelebekler Vadisi; kapsamında yer alan endemik bitkileriyle adından sıklıkla söz ettiren Babadağ eteklerinde bulunmaktadır. Yurdumuzda bulunan on doğal güzellik arasında anılan Kelebekler Vadisi; 1995 senesinde birinci derece Doğal Sit alanı olarak kabul edilmiştir. 

Gezgin 724 Fethiye rent a car aracılığıyla; kamp ve doğa turizmi konusunda sürekli gündemde bulunan Kelebekler vadisinin derinlerine doğru ilerledikçe; vadi içinde buluna şelaleler ve nehir etrafında uçuşan rengârenk kelebekler tarafından sunulan görsel şovları izleyebilirsiniz. 

Kabak Koyu 

Tarihimizde adından sıklıkla bahsedilen Likya yolunda yer alan Kabak Koyu; oldukça güzel bir yapıya sahip olmaktadır. 

Son zamanlarda genç nesil tarafından yoğun ilgi görmekte olan Kabak Koyu; iki yüz metrelik koyuyla cennetten bir köşe niteliğindedir. Ölüdeniz ile arasında kiraladığınız arabanızla on beş ya da yirmi dakikalık bir mesafe bulunan Kabak Koyu; kanyon şeklinde iki tarafı da denizle çevrili bir vadi ve kumsallardan meydana gelmekte. 

Birinci derece sit alanı olarak ilan edilen Kabak Koyu korumaya alınan doğal güzelliklerimiz arasında bulunmakta. Fethiye ilçesine yapacağınız tekne turu sırasında mola vereceğiniz koylardan biri olan Kabak koyunda unutulmaz kareler yakalayarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. 
fethiye araç kiralama

Kayaköy

Eski bir Rum köyü olan Kayaköy; Fethiye ilçesine bağlı bulunan bir mahalledir. 1923 senesine kadar oldukça canlı bir bölge olan Kayaköy; tarih sürecinde Levissi olarak anılmaktaydı. Kayaköy’ün Karmilassos Antik Kenti üzerinde bulunmasına bağlı olarak bu bölge daha çok önem kazanan bir nokta olmaktadır. 

İncir, nar ve çam ağaçları arasında bulunan dar sokakları, şapelleri, birbiri üzerinde bulunan evleri, olağan üstü manzarası ve kilisesiyle zamanımızda oldukça canlı bir konuma gelmeye başlayan Kayaköy; sanat kampıyla da gezenleri büyülemektedir. 

Tekne Turu 

Fethiye ilçesini Gezgin 724 Fethiye ucuz araç kiralama yaparak karadan gezebileceğiniz gibi tekne turuna katılarak kapsamında yer alan on iki adaları deniz yoluyla da gezme şansına sahip olmaktasınız. 

Eğer Fethiye ilçesinde tatilinizi geçiriyorsanız, kendinize bir gün ayırarak tekne turu yapmanızı öneririz. Yapacağınız tekne turu sırasında Fethiye çevresinde yer alan adaları ve koyları dolaşarak keyifli molalara verebilirsiniz. Fethiye ilçesinin harika koylarında demir atıp, turkuaz renkli denizine girebilirsiniz. 

Gemiler Adası 

Gemiler koyu, Gemiler Vadisi ve Gemiler adası korumaya alınarak Doğal Sit alanı olarak belirlenmiştir. Ölüdeni’in ardından Fethiye ilçesinin ikinci büyük koyu olan emiler Koyu; olağanüstü bir manzaraya sahip olmakta. 

Tarih sürecinde Nicola olarak isimlendirilen Gemiler Adası; ilçe merkezine Gezgin 724 Fethiye kiralık araç kullanılması durumunda dokuz kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Çam ve zeytin ağaçlarıyla çevrelenmiş kumsalıyla dikkatleri üzerine çeken Gemiler Adası kapsamında Bizans İmparatorluğu ve Erken Hristiyanlık dönemlerini gösteren tarihi kalıntılar bulunmaktadır.  

Likya Yolu 

Fethiye körfezi ile Antalya arasında yer alan Likya Yolu; Antik çağlarda ticaret rotası oluşturmuştur. Beş yüz otuz eş kilometre uzunluğunda bulunan Likya Yolu; ülkemizde yer alan ilk ve tek uzun mesafeli yürüyüş yolu olma konumdadır. Fethiye geziniz sırasında Likya yolu turunuzu da mutlaka listenize alın. 

Fethiye Kral Mezarları 

Fethiye gezilecek yerler arasında bulunan kral mezarları; bu güne kadar gerekli olan ya da başka bir deyişle hak ettiği ilgiyi görememiş olsa da Fethiye ilçesinin sembolleri arasında bulunmaktadır. İlçe merkezine çok yakın bir konumda bulunan Fethiye Kral Mezarları; kayaların üzerine oyularak inşa edilmiştir. 

Likya döneminde günümüze kadar gelebilen Fethiye Kaya mezarlarına rahat bir şekilde çıkabilmek için kayalardan doğal basamaklar yapılmıştır. Fethiye ilçesini kapsayan mükemmel bir deniz manzarasına sahip olan Fethiye Kaya Mezarları; sahip olduğu gotik yapısı da göz önüne alındığında büyüleyici nitelik taşımaktadır.

Fethiye Babadağ ve Yamaç Paraşütü

Eğer adrenalin ve heyecan tutkunuysanız; Ölüdeniz’e kadar gidip de yamaç paraşütü yapmadan geri dönmek olmaz. Bu bölgeye Gezgin 724 araçlarıyla giderek Babadağ’a çıkarak; Ölüdeniz’e doğru bir kuş edasıyla süzülmek harika bir heyecan duygusu yaratmaktadır. 

Eğer daha önce yamaç paraşütü kullanmadıysanız; bu muhteşem tecrübeyi, yanınızda bulunan konusunda uzman olan bir hoca eşliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu harika deneyimi ölümsüzleştirmek istemeniz durumunda paraşütle süzülürken resim çektirme şansına da sahip olacaksınız. 

Cennet ve Katrancı Koyu 

Kabak koyu ve Kelebekler Vadisinin ardından Fethiye ilçesinde yer alan en önemli koylardan ikinci olan Cennet ve Katrancı koyu; Balart Koyu olarak da isimlendirilmektedir. Mükemmel dağ ve deniz manzarasına sahip olan Cennet ve Katrancı Koyuna Gezgin 724 Fethiye araba kiralama yaparak hızlı bir şekilde varabilirsiniz.

Katrancı Tabiat Parkı 

Okaliptüs ve çam ağaçlarıyla kaplanmış orman ve iki koydan oluşan Katrancı Tabiat Parkı; olağanüstü bir güzelliğe sahip olmakta. Doğa tutkunları için mükemmel fotoğraf kareleri çekme olanağı bulabileceğiniz Katrancı Tabiat Parkı geziniz sırasında deniz ve güneşten faydalanma şansın da sahip olacaksınız. 

Kamp hayatı seveler için karavan ya da çadırla kamp yapabilme şansına sahip olacakları Katrancı Tabiat Parkı; ziyarete gelenler için harika aktiviteler de sunmaktadır. 

Saklıkent Kanyonu 

Saklıkent Kanyonu Fethiye ilçesinde gezilebilecek özel yerlerden biridir. Tanrının mükemmel bir lütfu olan Saklıkent Kanyonu seyahatiniz için uzun bir zaman dilimi ayırmanızı tavsiye ederiz. Gezgin 724 muğla araç kiralama sayesinde ilçe merkezinden yola çıkarak bir saat içinde ulaşabileceğiniz Saklıkent kanyonu aynı zamanda milli park olarak da anılmaktadır. 

Fetiye Merkez Balık Pazarı 

Fethiye ilçesinde yapacağınız keyifli yolculuk sırasında acıktığınızı hissettiğiniz zaman Fethiye Merkez Balık Pazarına gitmenizi tavsiye ederiz. Bu bölümde yer alan restoranlar; istediğiniz balığı Akdeniz lezzetiyle yeme şansına sahip olacaksınız.

Fethiye Merkez Balık Pazarına girdiğinizde ilk olarak ortada yer alan büyük bir balık tezgâhını göreceksiniz. Etrafı restoranla çevrilmiş ola Fethiye Merkez Balık Pazarında istediğiniz balığı seçerek mükemmel lezzete sahip olan mezeler eşliğinde yiyerek kendinize bir ziyafet çekebilirsiniz. 
fethiye oto kiralama

Eski Kent Paspatur

Tatiliniz sırasında kendinize ya da sevdiklerinize Fethiye ilçesini anlatan bir anı almak isterseniz Eski Kent Pasatur kapsamında yer ala hediye eşyası dükkânlarıyla mistik eşyalar satın olmanıza rehberlik edecektir.

Eski Kent Paspatur; adim medeniyetlere doğru kapsamlı bir tarih seyahatine çıkma şansını yakalamanıza yardımcı olmakta. Mistik havası, kafeteryaları, halıcıları, butikleri, kuyumcuları ve çarşısıyla tatmin edici bir kapsama sahip olmakta Bu bölgeye Eski Paspatur adının verilmesinin ana nedeni tam ortada yüz yıllar boyu akmaya devam eden Paspatur suyu olmaktadır. Rivayete göre bu sudan içen herkes; ayrılsa bile tekrar Fethiye ilçesine geri dönermiş.