Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Kavaklıdere Araç Kiralama - Kavaklıdere Rent A Car | Gezgin724

Kavaklıdere Araç Kiralama

Muğla iline bağlı olan deniz kıyısındaki ilçelerinin aksine; denize uzak olan Kavaklıdere ilçesi; diğer ilçeleri gibi canlı ve hareketli bir yapıya sahip olmamaktadır. Diğer Muğla ilçeleriyle karşılaştırıldığında daha sakin ve sessiz bir yapısı bulunan Kavaklıdere ilçesi; Gezgin 724 Kavaklıdere araç kiralama yapılması durumunda il merkezine bir saat uzaklıkta yer almaktadır. 

Kavaklıdere Gezilecek Yerler

Büyük bir bölümü çam ağaçlarıyla kaplanmış bulunan Kavaklıdere ilçesi; tarihi yapısı ve yayları ile gündeme gelmektedir. Buna bağlı olarak oldukça geniş bir kapsama sahip turistlik ve kültürel gezi noktaları bulunmaktadır. 

Kavaklıdere ilçesinde gezebileceğiniz yerlere şu örnekleri verebiliriz;

  • Bakırcılar Çarşısı 
  • Hyllarima Antik Kenti
  • Menteşe Beldesi
  • Yerküre Yaylası ve Yerküre Mağarası 
  • Kamil Ağa Konağı
  • Kyon Antik Kenti
  • İnce Kemer Köprüsü

Bakırcılar Çarşısı

Mermeri ve Bakırı ile adından sıklıkla söz ettiren Kavaklıdere ilçesindeki seyahatiniz eğer Ağustos ayına denk gelirse; her sene bu bölgede düzenli olarak yapılan Bakır Festivaline katılma şansına sahip olabilirsiniz. 

Gezgin 724 muğla oto kiralama sayesinde ilçe merkezinde yer alan Bakırcılar Çarşısına yapacağınız seyahat sırasında bu bölgeye has olan bakırlarını ve nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz. Tatil dönüşünde yanınızda bir anı götürmek istiyorsanız ya da sevdiklerinize Muğla Kavaklıdere’den bir hediye almak istiyorsanız; Bakırcılar çarşısında yer alan; Kavaklıdere ilçesinin ünlü bakırlarından satın alma şansına sahipsiniz.  

Hyllarima Antik Kenti 

Kavaklıdere ilçesine bağlı bulunan Derebağ köyü yakınlarında bir tepenin çevresinde yer alan Hyllarima Antik Kentine Gezgin 724 Muğla Kavaklıdere araç kiralama yapanız durumunda, ilçe merkezinden yola çıkarak on beş ya da yirmi dakika içinde ulaşabilirsiniz. 

Karyalılar döneminde inşa edilen Hyllarima Antik Kentine ait ola kalıntılar oldukça geniş bir alana yayılıştır. Bu bölgede yapılan kazılar sırasında Roma dönemine ait olan kaya mezarları, kapılar, surlar bin iki yüz kişilik bir antik tiyatro gün yüzüne çıkartılmıştır. 

Yöre halkı tarafından Kale olarak adlandırılan Hyllarima Antik Kenti; Luvi soyundan gelmekte olan Karyyalılara ait olan bir kent olduğu kanısı uyandırmakta. Tiyatronun etrafında bulunan surlar; kaba bir işçilik kullanılarak inşa ettirilmiş. Dikdörtgen taş bloklar kullanılarak yapılan surların kalınlığı bazı bölümlerinde iki metreye ulaşmakta. Hyllarima Antik Kenti girişinde bulunan milattan önce dört yüzlü yıllarda yapıldığı düşünülen kapı ise günümüze kadar sağlam bir şekilde bozulmadan gelebilmiş.

Hyllarima Antik Kentinde bulunan nekropol alan ise oldukça harap delik teşrik bir görünüme sahip olmakta. Bunun nedeni de sanırım define avcıları tarafından yapılan izinsiz kazılar.
kavaklidere araba kiralama

Menteşe Beldesi 

Kavaklıdere ilçe merkeziyle arasında; Gezgin 724 Kavaklıdere rent a car kullanılması durumunda beş dakikalık bir uzaklık bulunan Menteşe Beldesi; Koca çayın da akmakta olduğu bir vadinin eteklerinde yer almakta.  

Bir yürük yerleşim alanı olan Menteşe Beldesi; yeşil ormanları, doğal güzellikleri ve serin havasıyla bilhassa yaz ayları oldukça yoğun bir şekilde ziyaret edilen alanlardır. Bu beldeye yapacağınız seyahat sırasında karşınıza çıkacak olan tarihi evler sizi oldukça etkileyecek. Menteşe bendesine girdiğiniz zaman ilk olarak dikkatinizi Roma İmparatorluğu döneminden günümüze kadar gelebilen sunak ve tiyatro kalıntıları çekecektir. 

Aynı zamanda bu beldeye çok yakın konumda bulunan bir Karia kenti olan Kyon kalıntılarını da yer almaktadır. Menteşe beldesine yapacağınız seyahat sırasında bu kalıntıları da gezmenizi tavsiye ederiz. 

Yerküre Yaylası ve Yerküre Mağarası 

Muğla iline bağlı buluna ilçelerde olduğu gibi Kavaklıdere ilçesine yapacağınız seyahat sırasında da Gezgin 724 Kavaklıdere ucuz araç kiralama yapma şansınız bulunmaktadır. Kiralamış olduğunuz aracınızla Kavaklıdere merkezden yola çıkarak on beş dakika gibi kısa bir süre içinde ulaşabileceğiniz Yerküre Yaylası; kaynak suları, asırlık çınar ağaçları, çağlayanı, geniş çayırlıkları ve en önemlisi mağarasıyla ilgileri üzerine çekmektedir. Yerküre yaylasında her sene yaz aylarında pek çok festivaller, konserler ve şenlikler düzenlenmektedir. 

Yerküre yaylasının girişinde bulunan Yerküre Mağarası yüz metre civarında bir uzunluğa sahip olmakta. Tek galerisi bulunan bu mağara; damla taşları, dikit ve sarkıtları, küçük havuzuyla gelen ziyaretçilerine otantik bir şölen sunmaktadır. Mağaranın üst kesiminde ise gelen ziyaretçiler için dinlenme ve piknik alanı yer almakta. Yerküre Yaylası ve Yerküre Mağarasına yapacağınız ziyaret sonrası etkileyici ortamında mola vererek piknik yapmak yorgunluğunuzu atmanızı sağlayacaktır.
kavaklıdere araç kiralama

Kamil Ağa Konağı 

Kavaklıdere ilçesine tamamen hâkim olan bir tepenin üzerinde bulunan Kamil Ağa Konağına en kolay ulaşımı Gezgin 724 Kavaklıdere araç kiralama desteğiyle sağlayabilirsiniz. Kamil Ağa Konağının bodrum katında büyük bir mutfak yer almakta zemine inildiğinde ise kütüphane, oda ve yöresel etnik ürünlerin sergisi; üst katta ise misafir yatak odaları ve konuk odası yer almaktadır. İlginç bir mimariye sahip olan Kamil Ağa Konağa Kavaklıdere ilçesinde bulunduğunuz süre içinde gezmeniz gereken yerler arasında bulunmaktadır. 

Kyon Antik Kenti 

Menteşe beldesine oldukça yakın bir konumda bulunan Kyon Antik Kenti; Gezgin 724 Kavaklıdere araba kiralama kapsamında gezebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Çamyayla diğer adıyla köpek mezarı anlamına gelen Belibal köyünde yer alan Kyon Antik Kenti Bizans imparatorluğu zamanında ise Palıapolis ismini almıştır.

Kapsamlı bir tarih yolculuğu bulunan Kyon Antik Kentiyle ilgili ismi dışında herhangi bir yazılı kaynak bulunmamakta. Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda Kyon Antik Kentinde; Roma imparatorluğu zamanına ait olan bir tiyatro ve sunak taşları ortaya çıkarılmıştır. Kyon Antik Kenti nadir olarak sikke basan şehirleri arasında yer almaktadır
kavaklidere oto kiralama

İnce Kemer Köprüsü

Çavdır ile Kuruova köyleri arasında yer alan İnce Kemer Köprüsü; mitolojide Marsyas çayı olarak adı geçe Çine çayı üstünde bulunmaktadır. Gezgin 724 Muğla ucuz araç kiralama ile gidebileceğiniz bu köprü asırlar önce; Roma döneminde, karşısındaki yerleşim alanına borularla su ihtiyacını karşılaak amacıyla yapılmıştır. İnşa edilmesinin ardından defalarca sele kapılarak yıkılıp arkasından tekrar yapılan İnce Kemer Köprüsü; Kavaklıdere gezilecek yerler arasında ilginizi çekecek hikâyelere de konu olmaktadır.