Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Marmaris Rent A Car - Marmaris Araç Kiralama | Gezgin724

Marmaris Araç Kiralama

Yalnızca bir turizm merkezi olmasıyla değil aynı zamanda doğal tabiatı, tarihi değerleriyle de Ege Bölgesinin incilerinden biri olan Marmaris ilçesi; bilhassa yaz aylarında yoğun ilgi çeken beldelerimizden biri olmaktadır. Gezgin 724; Marmaris araç kiralama hizmetinden yararlanmanız durumunda, bağlı bulunduğu Muğla ilinden yola çıkarak elli dört kilometrelik bir mesafe sonunda ulaşabileceğiniz Marmaris; ülkemiz genelinde en yoğun turizm potansiyeline sahip olan ilçelerimiz arasında yer almaktadır. 

Marmaris ilçesine yapacağınız gezi sırasında verimli bir performans kazanmak için; ziyaret tarihinden önce bu bölgede yapmanız gereken şeyler ve gezmeniz gereken yerleri not almanızı öneririz. 

Muğla iline bağlı olan ilçeler arasında; kapsamında yer alan plajları ve koylarıyla ön plana çıkan Marmaris ilçesi; gezilecek yerler kapsamında bulunan geniş yelpazesiyle misafirlerini büyüleyecek nitelikler taşımaktadır. 

Marmaris Gezilecek Yerler 

Deniz yollarıyla olduğu kadar Gezgin 724 Marmaris oto kiralama kapsamında bulunan araçlarla karada da kolay bir ulaşıma sahip olan Marmaris; gezilecek yerler konusunda oldukça geniş bir kapasiteye sahip olmaktadır. 

Kısıtlı ya da sayılı bir süre zamanda bulunacağınız Marmaris ilçesinde gezmeniz gereken o kadar çok yer var ki. Kesinlikle ik olarak bir plan yapmalı, ikinci olarak da bir araç edinmeniz gerekmekte. Yolunuz Marmaris ilçesine düştüğünüzde mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlere şu örnekleri verebiliriz.

 • Marmaris Kalesi 
 • Hisarönü
 • Marmaris Müzesi 
 • Hafsa Sultan Kervansarayı
 • Bozburun Yarımadası
 • Selimiye 
 • Bördübet Koyu 
 • Marmaris Klopatra Plajı 
 • Baca Mağarası 
 • Loryma Antik Kenti 
 • Turgut Şelalesi 
 • Marmaris Barlar Sokağı 
 • Marmaris Tekne Turu 
 • Haliç Ahmet Urkay Müzesi 
 • Kumlubük Koyu 

marmaris araba kiralama

Marmaris Kalesi 

Marmaris ilçesinde yer alan yat limanın arka kesiminde yer alan Marmaris Kalesi; bu ilçenin simgesi durumunda bulunmakta. 1991 senesi içinde yeniden yenileme yapılan kaleye Gezgin 724 Muğla Marmaris araç kiralama yaparak gidebilme şansına sahipsiniz. 

Geçmişi milattan önce iki binli yıllara kadar uzanan Marmaris Kalesi; 1991 senesinde Marmaris Arkeoloji Müzesini de kapsamına almıştır. Bu kaleye yapacağınız ziyaret sırasında arkeoloji müzesini de gezme olanağınız bulunmakta. 

Hisarönü

Mükemmel bir manzaraya sahip olan Hisarönü temiz havası ve olağanüstü güzellikteki sularıyla astım, kalp gibi hastalıkları bulunanlara da dinlendirici ve rahatlatıcı bir kapsam sunmaktadır. 

Üç yüz otuz metrelik plajı, iri kırmızımsı kumlarıyla harika bir görsel ziyafet sunan Hisarönü etrafında pek çok sayıda konaklama ve dinlenme tesisi de yer almaktadır. Tekne turları da düzenlenen bu sahillerde dilerseniz sandal sefası yapıp balık tutma imkânına da sahip olacaksınız. 

Marmaris Müzesi 

Bizans imparatorluğu ve Roma İmparatorluğu ve Helenistik dönemden kalan eserleri kapsamında barındıran Marmaris Müzesi; Marmaris eski kalenin içinde yer almaktadır. 

Hafsa Sultan Kervansarayı 

1545 senesinde inşa ettirilen Hafsa Sultan Kervansarayı; Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi olan Hafsa Sultan adına inşa ettirilmiştir. Marmaris Kalesinin oldukça yakın bir konumda yer alan Hafsa Sulta Kervansarayı; Marmaris rent a car aracılığıyla ilçe merkezine yakın bir mesafede bulunmaktadır.

Osmanlı İmparatorluğundan günümüze kadar gelen en önemli tarihi eserlerden biri olarak kabul edilen Hafsa Sultan Kervansarayı; inşa edildikten sonra Rodos seferi sırasında konaklama amacıyla da kullanılmıştır. 
marmaris araç kiralama

İçmeler

Marmaris ilçesi kapsamında en önemli plajlardan birini de kapsamında barındıran İçmeler; adını aldığı doğal kaynak su kaynaklarının bulunduğu köy içinde yer almıştır. 

Serin tatlı bir havası bulunan İçmeler köyü; temiz havası, harika plajı, kumsalı, turkuaz renkli denizi ve adalara bakan harika manzarasıyla mükemmel bir doğaya sahip olmaktadır.

Bozburun Yarımadası

Lüks mekânlarının yanı sıra salaş mekânları ve otelleri ile de oldukça gündemde olan Bozburun Yarımadası; Marmaris gezilecek yerler arasında oldukça fazla ilgi çeken bir kapsama sahip olmaktadır. Küçük, sevimli bir yarımada olan Bozburun kapsamında çok sayıda konaklama tesisi bulunmaması; adaya olan tekne turlarının daha yoğun bir şekilde sefer vermesine neden olmaktadır. Bozburun Yarımadasına yapacağınız seyahat sırasında eğer konaklama olanağı bulamazsanız teknelerle yakın bir alana ulaşıp konaklayabilirsiniz. 

Selimiye 

Halkın geçimini balıkçılıkla kazandığı Selimiye ilçesi son zamanlarda turistler tarafından oldukça ilgi gören bir balıkçı köyüdür. Konaklama mekânları dışında harika restoranları bulunan Selimiye Muğla geziniz sırasında harika bir mola olanağı sunan noktalardan biridir. 

Bördübet Koyu 

Bir kilometre uzunluğunda eşsiz bucaksız bir koyu bulunan Bördübet Koyu; ülkemizde yer alan saklı cennetlerden biri olmaktadır. Çam ağaçları içinde huzur veren bir sessizliğe sahip olan koy; Gezgin 724 Marmaris ucuz araç kiralama yapmanız durumunda; ilçe merkezinden yola çıkarak yirmi beş dakika içinde ulaşabileceğiniz bir mesafede yer almaktadır. 

Marmaris Kleoparta Plajı 

Sedir Adasında bulunan Marmaris Kleoparta Plajı; berrak turkuaz rengindeki denizi, incecik kumu bulunan harika kumsalı ile harika bir yapılanmaya sahip olmaktadır. Marmaris Kleoparta Plajı kumsalının kumları sadece bu bölgede ve Girit adasında bulunan özel bir yapıya sahip olmakta. Deniz ve güneşten mükemmel bir şekilde yararlanma olanağına sahip olacağınız bu plaj kesinlikle Muğla ilinde bulunduğunuz her saniyeye hakkını verecektir. 
muğla rent a car

 

Kızkumu 

Halk arasında dolaşan söylentilere göre adını tarih sürecinde koyun arkasında yer alan bir adada bulunan Bybassos Krallığının İmparatorunun kızıyla ilgili bir efsaneden alan Kızkumu; derinlere kadar devam eden kumlu bir denize sahip olmakta.

Gezgin 724 Marmaris ucuz araç kiralama ile ilçe merkezinden yola çıkarak yarım saat içinde ulaşabileceğiniz Kızkumu; rahatlıkla denize girerek güneşlenebileceğiniz bir ortam içermektedir. 

Baca Mağarası 

Su altı sporlarına ve su altı fotoğrafçılığına merakı olanların rağbet noktası olan Baca Mağarası; aynı zamanda müthiş karidesi ve çeşitli balık türleri adından sıklıkla söz ettirmektedir. 

 

Loryma Antik Kenti

Bozburun Yarımadası kapsamında yer alan Bozuk köyü civarında 1995 senesinde yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan Loryma Antik Kenti; kapsamında yer alan akropolis akropolü, nekropolü, sarnıçları, kalesi ve Apollon Kutsal alanı gibi birçok kalıntısıyla Marmaris ilçesine geldiğinizde mutlaka gezilecek yerlere eklemeniz gereken tarihi eserlerden biridir.

 

Turgut Şelalesi

Marmaris ilçesinde ye alan; kapsamında beş ayrı şelale bulunan Turgut Şelalesini gezerken Gezgin 724 Marmaris kiralık araç seçeneklerinden yararlanmaya ne dersiniz? 

Marmaris Turgut şelalesine gittiğinizde ilk olarak harika bir manzarayla karşılaşacağınız kesin. Turgutlu şelalesine yapacağınız gezi sırasında mükemmel manzaranın yanında yapabilme şansınız bulunan farklı aktiviteler de gündeme gelebilmekte. Mesela Gezgin 724 ayrıcalıklarıyla kiraladığınız arabalarla jel safarisi ya da arkadaşlarınızla bu harika doğanın eşliğinde dağ yürüyüşü yapabilirsiniz. 

 
marmaris oto kiralama

Marmaris Barlar Sokağı

Marmaris ilçesinde bulunduğunuz süre içinde tatilinizi değerlendirme olanağı bulacağınız o kadar fazla alternatifiniz bulunmakta ki:

 • Marmaris ilçesinde bulunan tarihi eserleri keşfedebilirsiniz.
 • Marmaris ilçesinde yer alan uçsuz bucaksız koyları gezebilirsiniz.
 • Koyların turkuaz rengi sularında sevdiğiniz su altı sporlarını yapabilirsiniz.
 • Tekne turuna katılarak gün boyu etrafta yer alan adaları gezebilirsiniz
 • Gezgin 724 web sitesine girerek bir jeep kiralayıp safari yapabilirsiniz.
 • Arkadaşlarınızla birlikte harika bir doğanın tüm ayrıntılarını değerlendirebilir dağ yürüyüşü yapabilirsiniz. 
 • Marmaris ilçesinde gündüz yapabileceğiniz aktivitelerin yanında geceleri de zamanınızı, dilerseniz sabaha kadar deli gibi eğlenerek geçirebilirsiniz. Nasıl mı? Bunun için tek yapmanız gereken Marmaris Barlar Sokağına gitmek.

Kapsamında pek çok bar ve kulüp yer alan Marmaris Barlar Sokağı; Marmaris gecelerine farklı bir anlam katmaktadır. Her

 

Marmaris Tekne Turu 

Gezgin 724 Marmaris araba kiralama yaparak bu güzel ilçemizi ziyaret etmeye karar verdiniz. Size kesin olarak belirtmek isterim ki; Marmaris ilçesine gelip te burada bulunan ada ve koylara tekne turu yaparak ziyaret etmeden gitmeden olmaz. 

 

Marmaris ilçesine bir seyahat gündeme geldiğinde aklınıza ilk gelen aktivite Marmaris tekne turu olacaktır muhakkak. Günübirlik düzenlenen tekne turlarına İçmeler Limanı ya da Marmaris Limanından katılabilirsiniz. Bu gezi sırasında tekne ile yapacağınız seyahatte Turunç, Akvaryum Koyu ya da Fosforlu Mağara ile bu güzel ilçenin harika güzelliklerini inceleyebilirsiniz. 

 

Halıcı Ahmet Urgay Müzesi

Eğitim ve kültürel değerlere verdiği önem ve bu yolda gösterdiği performansla ünlü iş adamı olan Halıcı Ahmet Urgay adını Marmaris seyahati sırasında sıklıkla duyacağınız kesin. 1966 senesinde Marmaris ilçesine gelip bu bölgede ticaret yapan Halıcı Ahmet Urgay; Marmaris ilçesinde 2005 senesinde bir müze kurarak üç bin beş yüz etnik ve arkeolojik tarihi eseri koruma altına alıp ziyaretçilerin gezip incelemesini sağlamıştır. 

 

Halıcı Ahmet Urgay Müzesi kapsamında Osmanlı İmparatorluğu zamanından kalan ibrikler, antik sütun başları, takılar, sobalar, çini eserleri, kilimler ve halılar yer almaktadır. Her geçen gün yeni tarihi eserler eklenerek büyüyüp genişleyen Halıcı Ahmet Urgay Müzesi; Marmaris ilçesi kapsamında yer alan gezilmesi gereken yerlerden biri olmakta. Tarihi eserler konusunda merakı ya da kültürel değerlere konusunda ilgisi olanların bu müzesi mutlaka gezmelerini tavsiye ederiz.

 

Kmulubük Koyu 

Gezgin 724 Marmaris ucuz araç kiralama sayesinde bütçenizi zorlamadan gezilecek Marmaris beldeleri arasında yer alan Kumlubük Koyu; ilçe merkezinden yola çıktığınızda ortalama olarak yarım saat sonra ulaşabileceğiniz konumda yer almaktadır. 

 

Bu koy ve çevresinde imar yasağı bulunması; bölgeye bakir bir güzellik de katar. Sakin ve huzur dolu bir yapısı bulunan Kumlubük Koyu; huzur arayanları büyüleyecek niteliklere sahip olmakta. Su sporlarından hoşlanıyorsanız tatiliniz sırasında mutlaka bu koya uğramanızı tavsiye ederiz. Koyun eşsiz turkuaz renkli denizi; ringa, jet ski, banana ve dalış sporlarına oldukça uygun bir kapsama sahip olmakta. 

 

Bu bölgeye yapacağınız seyahat sırasında eminiz ki bir gün size yetmeyecektir. Kesinlikle tatilinizi birkaç gün uzatacaksınız. Kumlubük Koyunun bakir güzelliğinin çevresinde Marmaris ilçesinin en modern konaklama tesisleri yer almaktadır. Bütçenizi de çok yormayan fiyat aralıklarından bulunan bu tesisler modern ve konforlu olduğu kadar otantik bir yapıya da sahip olmakta.