Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Milas Rent A Car - Milas Araç Kiralama | Gezgin724

Milas Araç Kiralama

Yeni keşiflere merakı olanlar için bulunmaz güzellikler Milas ilçesi; Muğla ili sınırları kapsamında bulunmaktadır. Gezgin 724 Türkiye’nin bütün il ve ilçelerinde olduğu gibi Muğla iline yapacağınız seyahat sırasında da Milas araç kiralama ile konforu ayağınıza kadar getirmektedir. 

Milas ilçesinin bünyesinde bulunan birbirinden harika koyları gezerken Gezgin 724 farkını yaşamaya ne dersiniz. Eğer unutamayacağınız anıları biriktirmek, olağan üstü bir tatil yapmak, turkuaz rengi denizinde ve muhteşem kumsalından yararlanarak Milas kültürünü incelemek isterseniz günün yirmi dört saati hizmetinizde olan Gezgin 724 ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. 

Milas ilçesinin güzel koyların tekne ile deniz üzerinden gezebileceğiniz gibi Gezgin 724 Milas oto kiralama zenginliğini yaşayarak kara yollarıyla da gezme şansına sahipsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Gezgin 724 web sitesine girerek canlı destek ya da çevrimiçi rezervasyon sistemi ile hem kendi zevkinize hem de bütçenize en uygun olan ekonomik araçları seçip kiralamak olacaktır. 

Sadece yaz aylarında değil kış aylarında da oldukça ilgi çeken Muğla iline bağlı olan Midas ilçesi; iddia ediyoruz ki sizi kendine müptela edecektir. Milas ilçesinin kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerini gezerken bir rehbere ihtiyacınız olacaktır. Bizler bu konuda kısa bir bilgi vererek keyifle geçireceğiniz tatilinize bir kapı aralamak istedik

Milas Gezilecek Yerler

Bütün bir senenin omuzlarınıza ve ruhunuza yüklediği stresli yoğun bir hayat akışına; Muğla iline bağlı bulunan Milas ilçesine, Gezgin 724 Muğla Milas araç kiralama kapsamından yararlanarak, kısa ve keyifli bir tatil yapıp hem kendinizi rahatlatmaya, hem stres yükünüzü hafifletmeye hem de keyifli bir şekilde dinlenmeye ne dersiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi? Yüzünüzde bir gülümseme belirdiğini görür gibiyim. Hayatınızın yoğun, yorucu temposuna kısa bir ara vererek yapacağınız Milas ilçesinde gezip görebileceğiniz kültürel ve tarihi bölgeler ile aynı zamanda eğlenebileceğiniz doğal güzelliklerinde bahsedelim. 

Milas gezilecek yerler konusunda Muğla iline bağlı olan diğer ilçeler gibi zengin bir potansiyele sahip olmaktadır. Bu harika ilçeye yapacağınız ziyaret sırasında size ziyaret etmenizi önerebileceğimiz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Uyku Vadisi 
 • İncirli İn Mağarası 
 • Gökçeler Kanyonu 
 • Çöllüoğlu Hanı 
 • Şeytan Yalısı
 • Herakleia Antik Kenti 
 • Bala Gölü Milli Park 
 • Beçin Kalesi 
 • Gökçeler Köyü
 • Bodrum Müzesi
 • Milas Müzesi 

milas araba kiralama

Uyku Vadisi 

Çocuklarınızla, ailenizle gelebileceğiniz gibi tek başınıza ya da arkadaşlarınızla birlikte gezebileceğiniz bir muhteşem güzelliğimiz daha. Konumuz dinlenmek, eğlenmek ya da harika bir tatil yapmaksa; Milas Uyku Vadisi kaçırılmayacak natürel bir kapsama sahip olmakta. 

En uyuşuk insan bile iddia ediyoruz uyku vadisinde yorulmadan saatlerce gezebilir. Harika bir manzaraya sahip olan Uyku Vadisi muhteşem fotoğraf kareleri yakalama şansını size sunacaktır. Vadi geziniz sırasında acıkırsanız etrafta yer alan pek çok kafe ya da restoranda mola vererek Milas ilçesinin yöresel lezzetlerini de deneyimleyebilirsiniz. 

İncirli İn Mağarası 

Gezgin 724 fırsatlarını değerlendirerek Milas rent a car yapıp Uyku Vadisini ziyaret ettiğinizde; vadi ile arasında beş yüz kilometre civarı bir mesafe bulunan İncirli İn Mağarasını da görmenizi öneririz. Milas ilçesinin güney batısında bulunan İncirli İn Mağarası;  Gökçeler Kanyonu civarında yer alan Manastır Dağı eteklerinde bulunmakta.

Yalnız kapsamındaki jeolojik oluşumlar, tarihi yolculuğun yoğun izlerini taşıyan kalıntıları ile değil aynı zamanda çevresindeki güzellikleriyle de ülkemizin en önemli tarihi mağaralarından biri olan İncirli İn Mağarası; üç yüz kırk beş metre uzunluğunda bulunmaktadır. Fakat bu mağaraya yapacağınız ziyaret sırasında sadece yüz elli beş metrelik bir bölümünü gezme şansınız var. 

Fosil bir mağara olarak kabul edilen İncirli İn Mağarası; Jeomorfolojik yenilenmeye ayak uyduramadığından, içinde oluşan faylar ve çatlaklara bağlı olarak kafesli bir yapılanmaya sahip olmaktadır. İncirli İn Mağarasının içine girdiğinizde göreceğiniz dev asal boyuttaki dikit ve sarkıtlara hayran kalacaksınız. Damla taş havuzlarla ve sütunlarla kaplanmış bulunan İncirli İn Mağarası; birçok odacıklara sahip olmakta. 

Geniş bir giriş alanı bulunan İncirli İn Mağarasının ilk bölümünde karşınıza kısmen fosil bir görüntü veren; gösteri salonu, havuzlu salon ve yarasa galerisi çıkacaktır. I derece arkeolojik ve yine I. Derece doğa sit alanı olarak ilan edilen İncirli İn Mağarasının içinde yapılan arkeolojik çalışmalarda elde edilen seramik parçaları gibi tarihi buluntular, bu mağarada geçmiş dönemde pek çok yaşam alanı oluştuğunu göstermekte.

 
milas araç kiralama

Gökçeler Kanyonu 

Gezgin 724 Muğla Milas ucuz araç kiralama yaparak ekonomik bir şekilde yapacağınız gezi sırasında bir başka durağınız da Gökçeler Kanyonu olmaktadır. Yaklaşık olarak sekiz kilometrelik bir alana yayılan Gökçeler Kanyonu; Karacahisar Mahallesinden başlayarak, Gökçeler mahallesine kadar uzanan bir konuma sahip olmakta. 

Kapsamında arkeolojik tarihi buluntulara da rastlanmış olan kanyon; doğal güzellikleri yanında kültürel bir hazine olarak da gündeme gelmektedir. Kızılçam, defne sandal akçakesme, sakızlık bitki örtüleri, çınar, incir, zeytin ağaçları ile asırlık bir tabiata sahip olan Gökçeler Kanyonu; Hama bey adıyla da bilinen Değirmen deresini de kapsamında bulundurmaktadır. Kanyona yapacağınız gezi sırasında gözünüz üç tane un değirmeni kalıntısı çarpacak. Yöre halkına göre bu değirmenler eskiden on dört civarında bulunuyormuş. 

Zirveye doğru yol aldığınızda b bölgede bulunan seyir terasları muhteşem bir manzarasıyla sizi adeta büyüleyecek. Otuza yakın mağarasında bulunan cüce yarasalarıyla, bünyesinde yaşayan yaban domuzu, tilki, bıldırcın, çakal, karatavuk, üveyik, keklik ve oklu kirpi gibi hayvanlarıyla enteresan bir çekiciliğe sahip olan Gökçeler Kanyonu; Milas ilçesinde bulunduğunuz süre içinde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri olmakta. 

Çöllüoğlu Hanı

Milas ilçesinde yer alan en eski tarihi yapılardan biri olan Çöllüoğlu Hanı; Abdülaziz Ağa tarafından 1719 ile 1720 seneleri arasında inşa ettirtilmiştir. İnşasında devşirme taş ile moloz taş işçiliği kullanılan Çöllüoğlu Hanı; iki katlı olup dikdörtgen şekilde projelendirilmiştir. Osmanlı dönemine ait en güzel mimari örneklerinden biri olan Çöllüoğlu Hanı; zamanımıza gelene kadar oldukça yıpranmış, bir harabe görümü almıştır. 

Şeytan Yalısı 

Gezgin 724 Milas kiralık araç yolculuğunuzun en keyifli rotalarından biri de Şeytan Yalısı olmaktadır. Şeytan Yalısı yolculuğunuz sırasında kullanacağız yol size oldukça huzur verecektir. Deniz ve zeytin ağaçlarıyla çevrili yol sonunda Mazi köyüne ulaşacaksınız. Harika kumlarına uzandığınızda üstünüzdeki sakız ağaçlarının koruyucu dalları size güven verecek. 

Şeytan yalısı ismini duyduğunuzda ilk olarak aklınıza enteresan bir yalı ile karşılaşacağınız düşüncesi geliyor değil mi? Oysaki şeytan yalısı harika bir denizi ve muhteşem bir doğal güzelliği bulunan mükemmel bir koy desek ne dersiniz? Uçsuz bucaksız Şeytan Yalısı sahilinin batı kısmından denize girme şansına da sahipsiniz. 

Herakleia Antik Kenti 

Roma İmparatorluğu dönemi ve Helenistik dönemin izlerini taşıyan Herakleia Antik Kenti; Bafa Gölü Milli Park içinde yer almaktadır. Tarihi yolculuğu milattan önce sekizinci yüzyılda başlayan Herakleia Antik Kenti; adını Yunan tanrılarından biri olan Herakles’ten almıştır. Gezgin 724 Milas araba kiralama sayesinde ilçe merkezinden Söke yoluna doğru çıkıp yarım saat içinde ulaşabileceğiniz antik kent; Kapı kırı köyü sınırları içinde bulunmaktadır. 

Herakleia Antik Kentine yapacağınız ziyaret sırasında görebileceğiniz tarihi yapılar; şehir kalıntıları arasında bulunan antik kentin surları, nekropol, tiyatro, agora ve Milas Athena Tapınağı olmaktadır. Harika bir deniz ve güneş keyfi yaparken kültürel konu da doyuma ulaşabileceğiniz Milas ilçesi kapsamındaki en önemli güzelliklerinden biri olan Herakleia Antik Kenti mutlaka görülecek ve gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ederiz. 
milas oto kiralama

Euromos Antik Kenti 

Milas ilçesinin Kızılbayır eteklerinde yer alan Euromos Antik Kenti; aynı zamanda Asya kıtasında bulunan en iyi şekilde korunmuş olan tapınaklardan biri olarak kabul edilen Zeus Lepsynos Tapınağını da kapsamaktadır. 

Euromos Antik Kenti ziyaretiniz sırasında günümüze kadar ulaşabilen Zeus Lepsynos Tapınağını, tiyatro kalıntılarını, sur kalıntılarını ve tarihi hamam kalıntılarını inceleyebilme şansına sahipsiniz. 

Bafa Gölü Milli Parkı 

Milas ilçesine yapacağınız yolculuk sırasında sizlere kuş sesleri eşliğinde huzuru sunan Bafa Gölü Milli Parkını ziyaret ederek dinlendirici ve rahatlatıcı bir mola verebilirsiniz. Çam ağaçları ve bünyesinde barınan pek çok kuş türüyle sizi adeta büyüleyecek olan Bafa Gölü Milli Parkı; olağan üstü tabiatıyla kelimenin tam anlamıyla ziyarete gelenlere görsel bir şölen sunmaktadır. 

Yedi bin hektarlık bir alan üzerinde bulunan Bafa Gölü Milli Parkında yer alan göl yirmi beş metrelik bir derinliğe sahip olmakta. Üzerinde Hayalet adası ve Menci adası yer alan Bafa gölünün mili park alanında ise Latmos Antik Kenti ile Herakleia Antik Kenti bulunmakta. Tarihi kapsamı da geniş olan Bafa Gölü Milli Parkını gezmek için kendinize bir gün ayırmanızı öneririz. Kesinlikle bu gezinizden zevk alacaksınız.

Beçin Kalesi 

Gezgin 724 muğla araç kiralama ile en ekonomik bir şekilde yapacağınız Milas ilçesine geziniz sırasında; ilçe merkeziyle arasında beş on dakikalık bir mesafe bulunan Berçin Kalesini de rotanıza ekleyin. 

Hem surlarıyla hem de kalesiyle heyecan verici bir manzarası bulunan Beçin Kalesi hakkında günümüze kadar kesin bir bilgi ulaşmamış olsa da tahmini olarak ikici yüzyıl içinde soylu bir aile için inşa edildiği düşünülmektedir. Yapısal özellikleri incelendiğinde Halikarnas Mozolesi ya da Gümüş Kesen anıtıyla benzer yönleri bulunan Berçin Kalesi Milas gezilecek yerler arasında bulunmakta.

Gökçeler Köyü

Kapsamında yer alan etkileyici nitelikteki mağaralarıyla dikkatleri üzerine çeken Gökçeler Köyü; otantik yapıdaki evleriyle de ilgileri üzerine çekmekte. Doğal güzelliklerden ve kültürel seyahatlerden hoşlananların kesinlikle kaçırmaması gereken kapsama sahip olan Gökçeler Köyü; Milas ilçesine ziyarete gelen turistlerin yoğun bir şekilde ilgi noktası olmakta.

Bodrum Müzesi 

1987 senesinde faaliyete açılmış olan Bodrum Müzesi; bu bölgede yapılan antik kazılardan elde edilen tarihi buluntuları korumaya alarak ücretsiz olarak gelen ziyaretçilerine sergilemektedir. 

Milas Müzesi

Adından da anlaşıldığı gibi Milas ilçesinde yer alan Milas Müzesi; 1987 senesinde müze olarak faaliyetlerine başlamıştır. Milas gezilecek yerler arasında önemli bir potansiyele sahip olan Milas Müzesi; Milas Kültür Merkezinin giriş katında yer almaktadır. 

Kapsamında 2615 eser yer alan Milas Müzesinde zengin bir tarihi eser içeriği bulunmaktadır.

 • 3737 Envanter eser
 • 1047 Sikke
 • 75 Etnografı kapsamlı eser
 • 2615 Arkeolojik eser
 • Heykel başları 
 • Mermer Heykeller