Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Muğla Araç Kiralama - Muğla Rent A Car | Gezgin 7/24

Muğla Oto Kiralama

Dünyanın en önemli tatil yerlerinden birisi olan Muğla, tertemiz plajlarıyla misafirlerini ağırlamaktadır. Yerleşik nüfus bakımından orta ölçekli bir yer olmasına karşın, yaz aylarında nüfusunun 5 katına kadar yerli –yabancı turistler şehre tatil amacıyla gelmektedir. Sitemizin sizlere özel sunduğu Muğla rent a car hizmetlerinden yararlanarak Muğla oto kiralama hizmeti almanız, şehri doyasıya gezmeniz için, önemli fırsatlar sunmaktadır. Kendi aracınızla Muğla’ya gelmediyseniz, Muğla araç kiralama hizmetlerinden yararlanarak kısa sürede de olsa daha keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Antik kentleri, tarihi yapıları ve şehri en fazla öne çıkaran sahilleriyle adeta dünyadan bir cennet olan Muğla gezilecek yerler bakımından, zengin şehirlerimiz arasındadır. Şehir ve ilçe merkezlerinde bulunan Muğla oto kiralama firmalarından en iyi hizmeti alabileceğiniz gibi, uçakla Muğla’ya geliyorsanız, Muğla Havalimanı araç kiralama ile daha havaalanındayken bile, oto kiralama hizmeti alabilirsiniz.
Muğla Araç Kiralama

Muğla Gezilecek Yerler

Akbük Koyu

Sakinliğe bürünen yapısı yaz aylarında geçerli olmasa da, dünya ünlü güzellikleri barındıran yerlerden birisidir Akbük Köyü. Muğla’nın en güzel koylarından olan AKbük Koyu, Muğla merkeze yaklaşık 48 km uzaklıktadır. Bu sebeple dünyadan bir cennet olan bu koyu ziyaret etmek için kendi aracınızı kullanabilir, ya da Muğla oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araçla burayı daha rahat ziyaret edebilirsiniz. Hazır araçla gelmişken, çevresinde bulunan farklı doğal ve tarihi güzellikleri de ziyaret etmeyi unutmayın.

Çınar Plajı

Şehrin en fazla ziyaret edilen plajlarından birisi olan Çınar plajı, Akkaya beldesine 3 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Plajın küçük çakıl taşlarından oluşması sebebiyle, kumsal sevmeyenlerin alternatif yerleri arasındadır. Çevresinde piknik alanlarının bulunması sebebiyle, çocuklu aileler tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

Palamutbükü Plajı

Şehrin en güzel ilçelerinden birisi olan Datça’da yer alan bu eşsiz plak, yeşil ve mavinin aşkla kucaklaştığı yerlerden birisidir. Oldukça uzun bir sahile sahip olan Palamutbükü etrafında, lokanta ve çay bahçeleri gibi alanlar bulunmaktadır.

Yuvarlakçay

Şehrin en fazla turist çeken ilçelerinden birisi olan Köyceğiz’de bulunmaktadır. Buraya gelen turistler, Boyabaşı beldesi başta olmak üzere Köyceğiz’in geneli için de önemli bir gelir kaynağıdır. 
Muğla Havalimanı Araç Kiralama

Bodrum Kalesi

Muğla gezilecek yerler arasında plajlardan sonra en fazla ziyaretçi alan yerlerden birisi, Bodrum kalesidir. Şehrin önemli simgelerinden biri olan bu kale, şuanda müze olarak kullanımdadır. Saint Jean şövalyelerinin yaptığı kale, 15. Yüzyılın sonlarına doğru yapılmış olup şehrin en tarihi mekanlarından birisidir.

Herakleia Antik Kenti

Her ne kadar bir bütün halinde gelen yapıların sayısı az olsa da, Milattan Önce 8. Yüzyıldan itibaren günümüze kadar bütün halinde gelebilmeyi başarmış yapılarda bulunmaktadır. Yunan mitoloji kahramanlarından Herakles’in ismiyle anılan antik kent, Milas-Söke karayolu üzerinde 25. Kilometrede bulunmakta Olup Çamiçi Köyü’nden ulaşım sağlanmaktadır. Köyün sapa kısmında kalması nedeniyle tercihen kendi aracınızla gitmek ya da Muğla ucuz araç kiralama hizmeti sunan Muğla rent a car firmalarından kiralayacağınız araçları kullanmak daha ideal olacaktır.

Uyku Vadisi

Ruhunuzu dinlendirebileceğiniz eşsiz bir güzelliğe sahip olan Uyku Vadisi, tüm güzellikleriyle ziyaretçilerini karşılayan adeta saklı bir cennettir. Çevresinde birçok sosyal alanın bulunmasıyla daha iyi zaman geçirilmesine fırsat sunan vadinin yakınlarında bulunan İncirli Mağarası da, Muğla gezilecek yerler arasında ayrı bir öneme sahiptir.

Marmaris Saklı Göl

Adından da anlaşılacağı gibi Marmaris ilçesinde bulunan Saklı Göl, eşsiz tabiat güzelliklerini hayranlıkla izleyeceğiniz yerler arasındadır. İlçenin en fazla öne çıkan yerlerinden olan Saklı Göl, yemyeşil ormanların arasında müthiş güzellikte bir göl ile sizi karşılamaktadır.

Mindos Kapısı

Muğla’nın en ünlü ilçesi diyebileceğimiz Bodrum’da yer alan Mindos Kapısı, milattan önce 4. Yüzyılda yapılmış olan Kral Mausolos’un şehirde yaptırmış olduğu önemli yerlerden birisidir. Çevresinde bu çağdan kalan farklı yapıların yanı sıra, sonraki dönemlere ait birçok tarihi yapı daha bulunmaktadır.

Kargı Koyu

Datça’ya 3 kilometre mesafede bulunan Kargı Koyu, Muğla’nın simge manzaralarından birisidir. Görenlerin hayran kaldığı eşsiz bir doğa manzarasına sahip olan bu cennet parçası yer, sizlerin ruhunuza işleyecek bir huzur sunacaktır. Her yıl sayısı yüzbinleri bulan insan, bu koyu ziyaret etmektedir. Koy yakınlarında dalış alanları bulunmakta olup, burada dalışlar yapılmaktadır.

 Çökertme Koyu

Milas’ta yer alan koy, Muğla merkeze tam 109 km mesafededir. Misal ilçesiyle mesafesi ise 52 kilometredir. Muhteşem bir huzurun esintilerini hissedeceğiniz koyu ziyaret etmek için en iyi seçenek şahsi otomobiliniz olmakla birlikte, Muğla araç kiralama hizmetiyle de koya ve çevresinde bulunan doğal ve tarihi güzelliklere daha rahat ulaşabilirsiniz.
Muğla Havalimanı Oto Kiralama

Cennet Adası

Marmaris ilçesinde bulunan Cennet Adası, gerçekten güzelliği adı kadar meşhur yerlerden birisidir. Sizi başka bir alemde hissettirecek güzelliğe sahip bu yer, tatilcilerin huzur bulmak üzere ziyaret ettiği yerler arasındadır.

İztuzu Plajı

Dünyaca ünlü plaj, bir yandan da ceratta cerattalar için bir yuvadır. Bu nedenle diğer adıyla, Kaplumbağa plajı olarak da anılmaktadır. Plaja 20:00 ile 08:00 arasında insanların girmesi, ceratta cerattaların olması nedeniyle yasaktır. Bu saatler dışında plaja girilebilmektedir.

Marmaris Kleopatra Plajı

Doğa ve denizin kucaklaştığı dünyaca ünlü yerlerden olan Marmaris ilçesinde bulunan plaj, yüzbinleri aşan ziyaretçi sayısıyla her yaz dolup taşmaktadır. Denizi ve kumsalıyla muhteşem bir tatil için, Kleopatra plajı Muğla gezilecek yerler listenizde olması gereken yerlerden birisidir.

Muğla’nın Neyi Meşhur?

Öncelikle Muğla mutfağı ile başlayacak olursak;  tarhana, kabak çiçeği dolması, deniz börülcesi yemek ve salatası, Milas köfte, Kefal dolması, Çökertme kebabı ve ekşili balık, şehrin en bilinen lezzetleri arasındadır.

Muğla mutfağı dışında yukarıda saydığımız yerlere ek olarak; Beyaz Bodrum evleri, Saklıkent kanyonu, Ölüdeniz, antik kentler ve narenciyesi de, meşhur olan illerden birisidir.

İyi bir tatil için, Muğla araç kiralama hizmeti alacağınız birçok firma şehirde ve merkezi ilçelerde bulunmaktadır. Muğla oto kiralama fiyatları kiralamak istediğiniz aracın marka ve modeline göre değişiyor olsa da, sitemize uygun fiyatlar sunan Muğla rent a car firmalarından araç kiralayarak şehrin her yerini daha kısa sürede gezebilirsiniz.