Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Seydikemer Araç Kiralama - Seydikemer Rent A Car | Gezgin724

Seydikemer Araç Kiralama

2012 senesine kadar Fethiye ilçesine bağlı bulunan Seydikemer; 2012 senesinde Fethiye ilçesinden ayrılarak Muğla iline bağlı bulunan bir ilçe olma konumuna ulaşmıştır. Ege iline bağlı olan dığer ilçelerle karşılaştırıldığında oldukça sakin ve sessiz bir yapısı bulunan Seydikemer; Kaş, Akdeniz ve Çayağzı ilçeleriyle komşu konumdadır. Gezgin 724 Seydikemer araç kiralama bu ilçeye yapacağınız seyahat sırasında size en kolay ve en rahat ulaşımı en ekonomik şekilde sağlayacak olan önemli bir kaynaktır. 

Akdeniz Bölgesinde yer alan en önemli turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilen Fethiye ilçesiyle arasında yarım saat mesafe bulunan bu ilçeye giderken altınızda mutlaka ir araba olmasını öneririz. Bu konuda size Gezgin 724 kapsamında bulunan Seydikemer oto kiralama servisleriyle büyük ve kapsamlı destekler vermektedir. 

Kiralayacağınız Gezgin 724 araçlarıyla Seydikemer ilçesinde bulunduğunuz süre içinde sadece bu ilçeyi değil etrafına yer alan Ortaca, Dalaman, Fethiye Köyceğiz ilçelerine de kısa seyahatler yaparak tatilinizi hem daha kapsamlı hem de daha verimli hale getirebilirsiniz.

Yapacağınız tatil sırasında kaldığınız yere saplanıp kalmamak, bulunduğunuz ilçenin bütün doğal güzellikleri, tarihi kapsamlarını, kültürel özelliklerini tanıyıp; yapacağınız kısa tatile hakkını vermek istiyorsanız mutlaka bir araba ile seyahat etmeniz gerekmektedir. Eğer tatili kendi arabanızla gerçekleştirmediyseniz; gezebilmek ya dolmuş, minibüs, otobüsler aracılığıyla indi bindi yapacak kısacık tatil aralığınızı çar çur edecek ya da taksi tutarak büyük paralar harcayacaksınız. 

Gezgin 724 Muğla Seydikemer araç kiralama; Seydikemer ilçesi tatiliniz sırasında ulaşım sorununuzu en hesaplı şekilde çözecek alternatiflere sahip olmaktadır. 
seydikemer araç kiralama

Seydikemer Gezilecek Yerler

Gezgin Seydıkemer 724 rent a car kullanarak Muğla ilinden yola çıkarak bir buçuk saat içinde ulaşabileceğiniz Seydikemer ilçesi; kendisine has dokusu ve sahip olduğu özellikleri göz önüne alındığında; turizm konusunda renkli potansiyele sahip olmasa da ilgi çekici özelliklere sahip olan bir beldedir. 

Dikkat çeken bir Güney Ege ilçesi konumunda olan Seydikemer; kapsamında yer alan tarihi dokularıyla dikkat çekmektedir. Bu ilçeyi Seydikemer ucuz araç kiralama yaparak gezdiğiniz sırada ilçe genelinde yer alan antik mimari tarzı muhakkak dikkatinizi çekecektir. 

Her ne kadar ilçeden çok kasaba görünümü andırsa da; Seydikemer nostaljik havaya sahip olan pek çok önemli detaya sahip olmaktadır. İlçe sokaklarının sokaklarında yapacağınız gezi sırasında doksanların o etkileyici atmosferiyle karşılaşacağınız kesin. 

Tarihi geçmişi tahmini olarak milattan önce üç binli senelere kadar uzanan Sedikemer ilçesinde gezmenizi önerebileceğimiz yerlere şu şekilde örnekler verebiliriz: 
seydikemer oto kiralama

  • Tlos Antik Kenti 
  • Gizlikent Şelalesi 
  • Girmeler Kaplıcası 
  • Letoon Antik Kenti 

Tlos Antik Kenti

Seydikemer ilçesinde yer alan Yaka Mahallesinde bulunan Tlos Antik Kenti; Unesco tarafından Dünya Mirası Geçici Listesine eklenmiştir. Tlos Antik Kenti tarih sürecinde oldukça köklü ve kapsamlı bir yapıya sahip olan Likya Bölgesi kapsamında yer almıştır.  

Hititliler tarafından Dlawa, Likyalılar tarafından Tlawa olarak anılan Tlos Antik Kentine; Gezgin 724 Seydikemer kiralık araç kapsamında yapacağınız seyahat sırasında ulaştığınızda; karşınıza ilk olarak doğayla tamam bütünleşmiş bir tarih çıkacaktır. Seydikemer ilçesinin en önemli Kültürel Turizm noktası olan Tlos Antik Kenti; doğal dokusu ve tarihi önünüze seren kalıntılarıyla etkileyici bir görünüme sahip olmaktadır. 

Seydikemer içesine yapacağınız seyahat sırasında mutlaka görmenizi önerdiğimiz Tlos Antik Kenti; Muğla geziniz sırasında size keyif veren noktalardan biri olacaktır. Mutlaka gezi listenize eklemenizi öneririz. 

Gizlikent Şelalesi

 Seydikemer gezilecek yerler arasında önemli bir sırada olan Gizlikent Şelalesi; kelimenin tam anlamıyla cennetten bir kesiti andırmaktır. Bir doğa harikası olan Gizli kent şelalesi görsel bir mükemmeliyeti simgelemekte. Üç metre civarında bir yüksekliğe sahip olan Gizli Kent Şelalesi; harika fotoğraf kareleri yakalamanızı sağlayacak saklı cennetlerden biri olmaktadır.

Gezgin 724 Seydikemer araba kiralama; Gizli Kent Şelalesine yapacağını seyahati daha unutulmaz bir şekle dönüştürecek konfora sahip araçlar sunmaktadır. Gizli Kent Şelalesine vardığınızda; ilk olarak karşınıza üç metrelik, suyun içinden yapacağınız bir yürüyüş alanı karşınıza çıkacak. Bu nedenle bu şelaleye yapacağınız yolculuk sırasında ayakkabı seçimi konusunda tedbirli olmanızı öneririz. Bu konuda size en önemli önerimiz parmak arası terlik ya da topuklu ayakkabı giymemeniz yolunda olacaktır. 

Mükemmel fotoğraf kareleri yakalama şansına sahip olabileceğiniz Gizli Kent Şelalesine yapacağınız seyahat sırasında bir diğer önemli nokta ise cüzdanlarınızı, cep telefon ya da fotoğraf makinelerinizi ıslanmasını önlemek adına naylon bir koruyucu içinde taşımanız gerekmektedir. 

 

Girmeler Kaplıcası 

Gezgin 724 muğla rent a car yaparak en hesaplı ve en ekonomik bir şekilde gerçekleştirme şansınız bulunan Seydikemer seyahati sırasında bu ilçe için en önemli sağlık turizmi merkezi olan Girmeler Kaplıcalarına da zaman ayırarak gitmenizi öneririz.

Sağlık turizmi konusunda kapsamında; karbondioksit, bromür, sülfür, hidrojen, kalsiyum, sodyum, sülfat, klorür içeren şifalı kaynak sularıyla oldukça gündemde bulunan Girmeler kaplıcaları; pek ok rahatsızlık konusunda ana tedaviye destek olan şifalı etkilere sahip olmaktadır.

Elli, on beş ve beş metre derinliğinde bulunan otuz altı derece ısıya sahip olan üç mağaradan oluşan Girmeler Kaplıcası; Romatizma, kadın hastalıkları, cilt ve deri rahatsızlıkları, böbrek ve karaciğer hastalıkları gibi pek çok rahatsızlık konusunda ana tedaviye destek olan olumlu performanslar göstermektedir.
seydikemer rent a car

Letoon Antik Kenti 

Elde edilen kesin bir yazılı belge olmamasına karşılık milattan önce yedinci yüz yıla kadar uzayan bir geçmişe sahip olduğu düşünülen Letoon Antik Kenti; Mitolojide Yunan Tanrısı olarak anılan Zeus’un bebeğini taşıyan Leto için oluşturulan bir şehirdir. 

Uzun seneler boyunca Likya uygarlığının dini merkezi halinde bulunan antik kenti; Gezgin 724 Muğla ucuz araç kiralama kapsamında seyahat edebilme şansına sahip olabilirsiniz. Kutsal bir alan olan Letoon Antik Kenti; Antik çağ boyunca; Apollon, Leto ve Artemis Tapınaklarının tarihi açısından oldukça önemli bir kapsama sahip olmuştur.  

Seydikemer ilçesinin tarihi, kültüre ve doğal güzelliklerine yapacağınız seyahat sırasında narenciye ve zeytinleriyle adından sıklıkla söz ettiren bu ilçemizin yöresel tatlarını da deneyimlemenizi tavsiye ederiz.