Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Malazgirt Araç Kiralama - Malazgirt Oto Kiralama | Gezgin724

 

Malazgirt Araç Kiralama

Gerek sokaklarının dokusu gerekse yerleşim yeri göz önünde bulundurulduğunda klasik bir Türk kenti havasını taşıyan Muş ili merkez ilçesini gezebilmek için mutlaka bir aracınız olması gerekmektedir. Pek çok insanın yaptığı yolculuğa kendi arabanızı kullanarak çıkmadıysanız; bu noktada Gezgin 724 Malazgirt araç kiralama ile Hızır gibi imdadınıza yetişmektedir. 

Merkez Gezilecek Yerler 

Yolunuz Muş iline bağlı bulunan Merkez ilçesine düştüğünde gezebileceğiniz yerleri sizin için araştırdık.

 • Güzeldağ Kayak Merkezi 
 • Kalecik Kalesi 
 • Kale Parkı 
 • Tıkızlı Kalesi
 • Muş Kalesi 
 • Yıldızlı Han 
 • Ulu Cami 
 • Tarihi Muş Evleri 
 • Abdulvahap Gazi Türbesi ve Çatbaşı Şehitliği 
 • Konakkuran Köyü Höyüğü
 • Küçük Sanayi Höyüğü

Güzeldağ Kayak Merkezi 

Eğer Gezgin 724 Muş Malazgirt oto kiralama yaparak bir araç kiraladıysanız ve kış aylarında Muş ilinde bulunuyorsanız, hele bir de kayak yapmaktan zevk alıyorsanız, kesinlikle tatiliniz çok güzel geçecek diyebiliriz. Yoğun ve sert geçen kış ayları Muş iline bağlı bulunan Merkez ilçesine ayrı bir eğlenceli hava katmaktadır.
malazgirt araba kiralama

Kış aylarında dondurucu seviyede bulunan soğuk hava ve kar yakışları Merkez ilçesinin en önemli özellikleri arasında yer almakta. Bu durumu eğlenceli bir turistlik değere çeviren Muş Belediyesi kapsamlı bir çalışma yaparak Güzeldağ Kayak Merkezini kayak severlere kazandırmıştır. Kar sporlarını seviyorsanız Güzeldağ kayak merkezi; Muş Malazgirt gezilecek yerler listenizde ilk sıralarda yer almalıdır. 

Kalecik Kalesi 

Gezgin 724 Muş Malazgirt araç kiralama ile rotanızı Kalecik köyüne çevirdiğinizde; bu köy kapsamında bulunan Kalecik kalesini mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Surları iyi bir şekilde inceleyebilmek için; kalenin etrafında dolaşmanızı öneririz.

Moloz taş işçiliği kullanılarak inşa edilmiş kalenin günümüze kadar alt temel bölümleri kalabilmiş, üst kısımları ise zamana yenik düşerek yok olmuştur. Surlarda kullanılan işçilik ile mimari özellikler kale içinde yer alan mimari işçilik bütünüyle aynı özellikleri taşımaktadır.

Kalecik Kalesinin doğu bölümünde gün ışığına çıkarılmış bulunan bir destekleme kulesi ve bir de burç dikkati çekmekte.  Kalenin üstüne çıkıp aşağı doğru baktığınızda ise o zamana ait eski yerleşim yerlerinin kalıntılarını göreceksiniz. 

Kale Parkı 

En kolay ulaşımı sağlayarak Muş iline bağlı Merkez ilçesinde yer alan Kale Parka gidebilmek için Gezgin 724 Muş Malazgirt rent a car farkıyla bir araba kiralamanızı tavsiye ederiz. Merkez ilçesinde yer alan en eski tarihi eserler arasında bulunan Muş Kalesi kapsamında bulunan geniş bir kapasiteye sahip olan bahçedeki Kale park; bu bölgede en fazla ilgi çeken turistlik alanlardan biri olmaktadır. 

Merkez ilçesini kapsayan harika bir manzaraya sahip olan Kale park; bu ilçede yapacağınız seyahat sırasında dinlenerek, keyifli bir mola verebileceğiniz en güzel tercih olacaktır. Dilerseniz bu mola sırasında piknik yapma olanağınız da bulunmaktadır. 
malazgirt araç kiralama

Tıkızlı Kalesi 

Gezgin 724 Muş Malazgirt ucuz araç kiralama zevkini yaşarken ziyaret edebileceğiniz bir başka tarihi eser de Tıkızlı Kalesi olmaktadır. Urartu döneminden günümüze kadar ulaşan kale; Tıkızlı köyünden kiralamış olduğunuz araçla yola çıkmanız durumunda iki ya da üç dakika içinde ulaşabileceğiniz bir mesafede inşa edilmiştir. 

Harç kullanmadan inşa edilen Tıkızlı Kalesi inşaatında; oldukça iri taşlar küp biçiminde yontularak üst üste oturtulmak suretiyle oluşturulmuştur. Oldukça kalın ve ağır olan bu taşların günümüzde on beş yirmi insanın bile kaldırması mümkün değilken o zaman nasıl bu şekilde oluşturulduğu hayret uyandırmaktadır. 

Muş Kalesi 

Bir şehri, kültürel değerlerini, tarihini kelimenin tam anlamıyla kavrayabilmek için; o şehirde yer alan kaleleri incelemek gerekmektedir. Muş iline bağlı bulunan Merkez ilçede yer alan Muş Kalesi ziyaretini; Gezgin 724 Muş Merkez kiralık araç kullanarak yapmaya ne dersiniz? 

Tarih boyunca pek çok savaş geçiren ve buna bağlı da oldukça harap olan Muş Kalesinin batı bölümü neredeyse yok olmuş durumda. Kalenin bu bölümde; Araplar, Selçuklular e Osmanlılardan kalma mezarlara da rastlanılmaktadır. 

 

Yıldızlı Han 

Muş Merkez ilçesinde yer alan Yıldızlı Han; konum olarak Demirciler sokağında bulunmaktadır. Miralay Seyfi Bey tarafından 1307 senesinde inşa ettirilen Yıldızlı Han; kerpiç ve kesme taş işçiliği kullanılarak yapılan en iyi Selçuklu Mimari örnekleri arasında yerini almakta. Kapsamında elli iki dükkân yer alan Yıldızlı Han; altı yüz on üç metrekarelik bir alanın üzerinde bulunmaktadır.  
malazgirt oto kiralama

Ulu Cami 

On dördüncü yüzyılda inşa ettirildiği düşünülen Ulu Cami; Gezgin 724 Muş Malazgirt kiralık araç kapsamında gezebileceğiniz yerler arasında bulunmakta. Camı avlusunda Şeyh Muhammed-i Mağrubi’nin türbesi yer alan Ulu caminin bu mezara istinaden Şeyh Muhammed-i Mağrubi tarafından yaptırtıldığı düşünülmektedir. 

Tarihi Muş Evleri 

Gezgin 724 Muş Malazgirt araba kiralama avantajlarından yararlanarak yapacağınız gezi kapsamında mutlaka tarihi Muş evlerini de ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Urartular zamanından günümüze kadar geçen süre içinde; ilçenin tarihi değerlerini oldukça net bir şekilde gözler önüne seren tarihi Muş evlerini mutlaka incelemesiniz. Bu evlerden pek çoğu zamanımıza kadar süren yolculuğunda oldukça harap olsa da bazıları hala kullanabilir durumda kalabilmiş. Kesinlikle o zamanın mimarisi ilginizi çekecektir.

Abdulvahap Gazi Türesi ve Çatbaşı Şehitliği 

Merkez ilçesi kapsamında yer alan Çatbaşı köyü sınırları içinde bulunan Abdulvahap Gazi Türesi ve Çatbaşı Şehitliği Gezgin 724 muş araç kiralama sayesinde şehir merkezine en fazla on dakika mesafede bulunmaktadır. 

Hemen yanında Çatbaşı Köy Camii bulunan Abdulvahap Gazi Türesi ve Çatbaşı Şehitliği kapsamında ortalama elli mezar yer almaktadır. Dikdörtgen şeklinde inşa edilmiş olan türbenin üst kısmında toprak örtülmüş bir oda daha yer almaktadır. Bu alanın türbeye gelen ziyaretçiler tarafından rahat bir şekilde ibadetlerini yapabilme amacıyla oluşturulduğu kanısı uyanmaktadır.