MUŞ - MUŞ HAVALİMANI (MSR) Oto Kiralama

Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araç Markası

MUŞ - MUŞ HAVALİMANI (MSR) En Uygun Araç Kiralama Fiyatları

MUŞ - MUŞ HAVALİMANI (MSR) Tanıtımı

Muş Havalimanı araç kiralama 

Doğu Anadolu Bölgesi’nin illeri arasında bulunan Muş’a uçakla gelecekseniz, şehir merkezine ulaşım için gerek toplu taşıma araçlarını gerekse ticari taksi gibi alternatif kalanları kullanabilirsiniz. Ancak havalimanının şehir dışında olması nedeniyle hem şehir merkezine daha rahat ulaşım sağlamak hem de Muş’taki işlerinizi daha hızlı bir şekilde görebilmek için, Muş Havalimanı araç kiralama hizmeti almanız en ideal seçenek olacaktır. 

Gezgin 7/24 online araç kiralama Platformu olarak, en uygun fiyatlarla Muş Havalimanı araç kiralama hizmeti almanıza yardımcı oluyoruz. Web sitemiz üzerinde bulunan Muş Havalimanı araç kiralama firmaları, Gezgin 7/24 platformuna özel fiyatlar ve ek hizmetler ile müşterilerine hitap etmektedir. Sizde uygun fiyat ve ek hizmet avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, Muş oto kiralama rezervasyonlarınızı Gezgin 7/24 üzerinden yaptırabilirsiniz. 

Web sitemiz üzerinden yaptıracağınız rezervasyonların hiçbirinde, aldığınız oto kiralama hizmeti dışında herhangi bir ek ücret ödemezsiniz. Kolay kullanımı sayesinde farklı birden çok Rent A Car firmasını listeleyerek, aralarındaki fiyat farkını ve hizmet çeşitliliğini görerek kararınızı verebilirsiniz.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı 

1992 yılından günümüze kadar iç hat uçuşlarında hizmet veren Muş Sultan Alparslan Havalimanı, il merkezine 18 kilometre mesafede yer almaktadır. 40 araç kapasitesine sahip otoparkı bulunan Muş Sultan Alparslan Havalimanı içerisinde yolcuların ve refakatçilerin anlık olarak ihtiyaç duyabilecekleri sosyal alanlar mevcuttur. 815 metrekarelik yolcuya açık alana sahip olan Muş Sultan Alparslan Havalimanı, sadece sivil uçuşların yapıldığı bir havalimanıdır.

Muş Sultan Alparslan Havalimanı adresi: Şehit Naim Çiftçi Mahallesi – Sungu Beldesi, Havaalanı Caddesi Numara: 16 Merkez-Muş
muş havalimanı araba kiralama
Muş Sultan Alparslan Havalimanı telefon numarası: 0436 250 00 04

Muş Sultan Alparslan Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı ve konforlu gitmek ve diğer işlerinizi rahatlıkla halletmek için, Muş Havalimanı oto kiralama firmalarından hizmet alabilirsiniz.

Muş hakkında genel bilgiler 

Muş’un nüfusu: 406.501

Muş il telefon kodu: 0436 

Muş il plaka kodu: 49 

Muş ilçeleri: Varto, Korkut, Hasköy, Malazgirt, Bulanık ve Merkez olmak üzere toplam 6 ilçesi bulunmaktadır. Muş’un en küçük ilçesi 25749 kişilik nüfusuyla Hasköy, en büyük ilçesi ise 193394 kişilik nüfusuyla Merkez ilçedir.

Anadolu’nun kapısının Türklere açıldığı Muş, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Ekonomisini tarım ve hayvancılıkla ayakta tutan Muş halkının önemli bir kısmı, kırsal kesimde yaşamaktadır. Büyük ve küçükbaş hayvancılığın yaygın olduğu şehir de, arıcılık da şehrin önemli geçim kaynakları arasında yer almaktadır.
resim başlığı

Muş’ta gezilebilecek yerler 

Muş Kalesi: Şehir merkezine çok yakın mesafede bulunan Muş Kalesi’nin, Hazreti Ömer’in halifeliği döneminde yaptırıldığı bilinmektedir. Şehrin savunmasında tarihi boyunca önemli rol oynayan Muş Kalesi, önemli bir kısmı yıkılmış tarihi bir yapı olsa da geriye kalan kısmı, orijinal dokusunu korumayı başarmıştır.

Muş Ulu Cami: Moloz taş ve kırmızı kiremitin içyapısında kullanıldığı Muş Ulu Camii, Muş’un il merkezinde bulunan en önemli tarihi yapılar arasında yer almaktadır. Ne zaman ve kimler tarafından yapıldığı tam olarak bilinmeyen Muş Ulu Camii, şehrin İnanç turizmine önemli katkılar sağlamaktadır. 

Yıldızlı han: 1350 yılında miralay Seyfi bey tarafından yaptırılan yıldızlı Han, alt kısmı kesme taş üst tarafı ise kerpiçten yapılmış tarihi bir binadır. Binanın üst kısmının dış cephesi önemli ölçüde hasar görmüş olsa da, tarihi özelliği sebebiyle günümüzde şehirde ziyaret edilen alanlar arasında bulunmaktadır. 

Arak Manastırı: 4. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilen arak Manastırı, yine Muş’un inanç turizminde önemli bir yere sahiptir.

Murat Köprüsü: Adını almış olduğu Murat Nehri üzerinde inşa edilen köprü, 1871 yılında Selçuklular zamanında yapılmıştır. 12 Su gözü bulunan köprünün uzunluğu, 143 metre genişliği ise 5 metredir.
muş havalimanı rent a car
Malazgirt Kalesi 

Geleneksel Muş Evleri 

Kayalıdere Antik Kenti 

Akdoğan Gölü Zafer Anıtı 

Hacı Şeref Camii 

Muş gezilecek yerler listesindeki, diğer alanlardır.