Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 30.10 - 10:00
Teslim Tarihi 04.11 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Muş Araç Kiralama -Muş Oto Kiralama

Muş oto kiralama 

Doğu Anadolu Bölgesinin kadim şehirlerinden birisi olan Muş seyahatlerinizde ihtiyacınız olan Muş oto kiralama hizmeti alabileceğiniz rent a car firmalarına, Gezgin 7/24 internet sitesi üzerinden ulaşarak, araç kiralamanız mümkündür. 

Web sitemiz üzerinden yapacağınız kiralama işlemleri için, herhangi bir ek ücret ödemenize gerek olmayıp, yapacağınız filtreleme sayesinde istediğiniz özelliklere uygun aracı dakikalar içinde bulabilirsiniz. 

Muş ucuz oto kiralama 

Muş ucuz oto kiralama hizmeti almak için, yine Gezgin 7/24 web sitemiz üzerinden basit bir arama yapmanız yeterlidir. İstediğiniz özelliklere sahip olan araç için hizmet sunan Muş oto kiralama firmalarına hemen ulaşarak, Gezgin 7/24 üzerinden rezervasyon işlerinizi tamamlayabilirsiniz.
mus arac kiralama

Muş Havalimanı Araç Kiralama 

Platformumuz üzerinde bulunan Muş oto kiralama firmaları, aynı zamanda Muş araç kiralama fiyatları hizmeti de sunmaktadır. Havayolu ile şehre gelecekseniz bu firmalardan sitemiz üzerinde online hizmet alarak, kiraladığınız aracın havalimanında size teslim edilmesini sağlayabilirsiniz.

Gezgin 7/24 üzerinden araç kiralamanın faydaları 

Gezgin 7/24 platformu, bir araba kiralama firması olmayıp, kiralık araç ihtiyacı bulunan kişilerle, Muş araç kiralama hizmeti veren firmaları bir araya getirmektedir. Web sitemiz üzerinden yapacağınız rezervasyonlar sadece bir hizmet niteliği taşımakta olup, buradan alacağınız hizmet karşılığında Gezgin 7/24 platformuna, herhangi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda Muş Rent A Car firmaları tarafından, web sitemiz üzerinden yapılacak rezervasyonlar için özel olarak sunulan başta fiyat indirimi olmak üzere, birçok avantajlardan da yararlanabilirsiniz. 

Gezgin 7/24 sitesinden işlem yapmanın bir diğer avantajı ise, kısa sürede fazla zahmete girmeden istediğiniz şehirden istediğiniz özelliklere sahip araçları bulma imkanın olmasıdır. Rent A Car firmaları arasında koşuşturmaya gerek kalmadan, teknolojinin nimetlerinden yararlanarak web sitemiz üzerinden uygun fiyatlarla kiralık araç hizmeti alabilirsiniz. 

Bunların dışında Muş araç kiralama firmaları firmaları tarafından yine Gezgin 7/24 sitesine özel sunulan farklı dönemlerdeki ek hizmet avantajlarından da, ücretsiz bir şekilde yararlanmanız mümkündür.  

Muş gezilecek yerler 

Şehrin farklı medeniyetlere en sahipliği yapması nedeniyle, birçok medeniyetin tarihi yapılarını şehirde bulmak mümkündür. 

Küçük bir şehir olmasına rağmen tarihi dokusu oldukça yüksek olan Muş ilinin Anadolu tarihindeki en bilinen önemlerinden biri, Selçuklu Devleti’nin Malazgirt Ovası’nda Bizanslıları yenilgiye uğratarak Anadolu’nun kapısının Türklere açmasıdır. Yani Anadolu’nun Türk yurdu olmasındaki tarihsel değeri yüksek olan şehir, Türkiye tarihi için önemli bir değere sahiptir. 
mus havalimanı arac kiralamaMuş Kalesi 

Şehir merkezine çok yakın bir mesafede yer alan tarihi kale, günümüze kadar büyük tahribatlara uğrayarak sadece kısmi olarak gelmeyi başarmıştır. Tarihi Muş Kalesi’nin bilindik klasik kalelere göre en önemli özelliği çok küçük bir yapı olmasıdır. 

Aslında Kalenin yapısına bakıldığında burasını, bir karakol olarak düşünmek de mümkündür. Muş gezilecek yerler arasındaki Kalenin ne zaman ve hangi medeniyet tarafından yapıldığı hakkında kesin bir bilgi bulunmasa da, Hz. Ömer döneminde Müslümanlar tarafından yaptırıldığı tahmin edilmektedir. 

Muş Ulu Camii 

Muhteşem iç mimarisi ile dikkat çeken Muş Ulu Camii, yine şehir merkezinde bulunan tarihi dokusu yüksek yerler arasındadır. 979 yılında yaptırılan caminin, tuğla ve moloz taş işçiliğinin şehirdeki en güzel örneklerinden birisi olduğunu söyleyebiliriz. 

Yıldızlı Han 

Şehir merkezinde Demirciler sokağında bulunan Yıldızlı Han, 1307 yılında Miralay Seyfi Bey tarafından yaptırılmıştır. Toplamda 2 kat üzerine yaptırılan tarihi hanın, ilk katı kesme taşın eşsiz örneklerinden birisi olup, 2. katı ise kerpiç olarak yapılmıştır. 

Çok geniş bir alan üzerine inşa edilen yıldızlı Hanın, dış cephesinde bulunan el işçiliği süslemelerinin yanı sıra, iç kısmındaki süslemeler de dikkat çekmektedir. 

Arak Manastırı 

Kepenez köyünde bulunan manastır, Muş şehir merkezinden 12 kilometre uzaktadır. Aziz Aydınlatıcı tarafından 4. Yüzyılda yaptırılan manastır, Roma döneminin izlerini taşımaktadır. Manastırın dışında Kepenek Köyü çevresinde, birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Bu nedenle hem bu Manastırı hem de diğer tarihi yapıları rahat ve ekonomik bir şekilde ziyaret etmek için, Muş oto kiralama şirketleri hizmeti alabilirsiniz.

Murat Köprüsü 

Muş Murat Nehri üzerine inşa edilen tarihi köprü, yine şehir merkezinden 12 kilometre uzak mesafede bulunmaktadır. Köprünün kesin olarak hangi medeniyet tarafından yapıldığı hakkında bilgi olmasa da, 13. Yüzyılın başlarında Selçuklular tarafından yapıldığı kuvvetli tahminler arasındadır. 5 metre genişliği ve 543 metre uzunluğu bulunan tarihi köprünün, 12 su gözü bulunmaktadır. 

Köprü üzerinde yapılan muhteşem ışıklandırmalar nedeniyle, gece görselliği oldukça tatminkar tarihi yapılar arasındadır. Şehir merkezinden uzak olan köprüyü görmek için özel aracınız yoksa, Gezgin 7/24 üzerinden Muş ucuz oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Malazgirt kalesi 

Şehir merkezinden 137 kilometre uzaklıktaki Malazgirt ilçesi sınırlarında yer alan tarihi Kale, Urartular döneminde inşa edilmiştir. Selçuklunun Bizans’a karşı kazandığı Malazgirt Meydan Muharebesi sonrasında, Malazgirt kalesi ismini almıştır. 

Kalenin önemli bir kısmının savaşlarda tahrip olması nedeniyle, aslına uygun olarak tekrardan restore edildiği bilinmektedir. Malazgirt ilçesine giderek hem bu tarihi kaleyi hem de diğer yapıları görmek için, Muş araç kiralama hizmeti sunan firmalardan araç kiralayabilirsiniz. 
mus havalimanı oto kiralamaZafer anıtı 

1985 yılında Malazgirt Meydan Muharebesi zaferi anısına yaptırılan zafer anıtı, 2 Kuleden oluşmakta olup, 42 metre uzunluğa sahiptir. anıtın iki kule şeklinde yapılmasının anlamı, Anadolu’nun kapısı şeklinde tanımlanır. Bu sütunlar arasında bulunan boşluk ise, Anadolu’ya giriş olarak simgelemektedir. 

Kayalıdere Antik Kenti 

Varto ilçesi sınırlarında bulunan antik kent, ilçe merkezinden 20 kilometre uzaktadır. Urartular döneminde yerleşim yeri olarak kullanılmak amacıyla kurulan Antik Kent, gerek çıkarılan Küçük çaplı tarihi eserleri ile ve gerekse, sütun ve heykelleri ile dikkat çekmektedir.

Powered by Froala Editor