Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Varto Araç Kiralama - Varto Oto Kiralama | Gezgin724

Varto Araç Kiralama

Muş iline bağlı bulunan beş diğer ilçe gibi Varto da Gezgin724 Varto araç kiralama sayesinde oldukça kolay bir ulaşım noktasında yer almaktadır. Kiralamış olacağınız arabayla Muş ilinden yola çıkıp yaklaşık olarak bir saat içinde ulaşabileceğiniz Varto ilçesine uçak ya da toplu otobüsle gitme şansınız da var. Ama her ne şekilde giderseniz gidin; Varto ilçesine vardığınızda burada yer alan doğal ve tarihi güzellikleri keşfetmek için mutlaka bir arabaya ihtiyacınız olacaktır. 

Varto ilçesi bağlı bulunduğu ilin kuzey kesiminde yer almaktadır. Gezgin 724 Varto oto kiralama ile gezginlerin listesinde mutlaka yer alan Varto ilçesinin tarih boyunca pek çok medeniyeti ağırlamış olan topraklarında yer alan tarihi dokusunu, kültürünü ve doğal güzelliklerini gezme olanağına sahip olmaktasınız. Eski zamanlarda Gım gım bölgesi olarak anılan ilçemiz 1923 senesinde Cumhuriyet ilan edildikten hemen sonra Varto ismini almıştır. 

Varto Gezilecek Yerler 

Gezgin 724 Muş Varto araç kiralama yaparak kendinize bir araba edinerek Varto ilçesine geldiğinizde ilk olarak mola verip bölgeye has lezzetlerle karnınızı doyurmanızı öneririz. Gününüz uzun ve yorucu olacak. Aynı zamanda bir ilçenin kültürü yemekleri ile başlar. Bunu unutmayın.

Gezilecek yerler konusunda zengin bir kapsama sahip olan Varto ilçesi yöresel yemekleri konusunda da sizi kendine hayran bırakacaktır. Bu ilçeye vardığınızda gullik çorbası, keldoş, Keşkek, sulu köfte ya da tomast yemeklerinin mutlaka tadına bakın 

Varto ilçesine ulaşıp karnınızı da doyurup dinlendikten sonra simdi sıra b ilçeyi tanımaya, tarihi eserlerini ve doğal güzelliklerini teker teker gezmeye geldi. İlk olarak Varto ilçesinde kiraladığınız arabanızla gezebileceğiniz yerlere hep beraber bir göz atalım ne dersiniz?

Varto gezilecek yerler arasında en popüler olanları sizlere yapacağınız seyahat sırasında kolaylık olması açısından şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Murat Köprüsü
  • Hamurpet Gölü
  • Kayalıdere – Kale Şehir
  • Koğ Tepesi 

varto araç kiralama

Murat Köprüsü

Türkiye genelinde göstermiş olduğu başarılı performans ile son zamanlardan adından sıklıkla söz ettiren Gezgin 724 Muş ili ya da Muş ilçelerine yapacağınız seyahat sırasında da zengin ve güçlü araç filolarıyla hizmetinizde. Üstelik bu hizmetten her kapsamda bulunan insanlar yararlanma şansına sahip. Dilerseniz lüks araçlarla Muş iline bağlı bulunan ilçeleri gezebileceğiniz gibi dilerseniz ekonomik araçlarla oldukça düşük maliyetler harcayarak seyahatinize devam edebilme olanağınız da bulunmakta. Bu konuda tek yapmanız gereken Google üzerinden Gezgin 724 yazarak web sitesine giriş yapıp; aracınızı seçmek. 

Gezgin 724 Varto rent a car yapmanız durumunda tarihi bir değeri bulunan Murat Köprüsüne bir solukta rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Varto ilçesi bakımından bir sembol konumunda olan tarihi Murat Köprüsü; Selçuklu mimarisinin en iyi örneklerinden biri olmaktadır.  

Tam olarak ne zaman yapıldığı konusunda kesin bir bilgi bulunamamasına rağmen tahmini olarak Selçuklu döneminde inşa ettirildiği düşünülen tarihi Murat Köprüsü; moloz ve kesme taş işçiliği kullanılarak projelendirilmiştir. Şenoba köyünde yer alan tarih köprü; kesinlikle sizi etkileyecek nitelikler taşımaktadır. Zamanla çok fazla onarım geçiren bu köprü; yapılan bakım ve onarımların hakkını vererek dimdik ayakta durmakta. 
varto oto kiralama

Hamurpet Gölü

Gezgin 724 Varto ucuz araç kiralama Hamurpet Gölüne yapacağınız kısa ve keyifli yolculunuzda da yanınızda. Halk arasında Akdoğan gölü olarak da bilinmekte olan Hamurpet gölü; Sadece Varto ilçesinin değil aynı zamanda Muş ilinin de gizli cennetlerinden biri olmakta. 

Kiraladığınız araçla Varto ilçesinin kuzeyine doğru yol aldığınızda karşınıza pek çok kuş türünü kapsamında barındıran harika bir güzelliği bulunan Akdoğan Gölü çıkacak. Gölde yüzen sazan balıkları apayrı bir çekiciliğe sahip olmakta. 

Adını almış bulunduğu Hamurpet dağlarının eteklerini süsleyen büyük ve küçük olmak üzere iki ayrı krater gölünden oluşan Akdoğan gölü ya da diğer bilinen adıyla Hamurpet Gölü; yaklaşık olarak yirmi bir metrelik bir derinliğe sahip olmakta. 

Kayalıdere Kale Şehir

Gezgin 724 Varto kiralık araç vasıtasıyla yapacağınız Varto seyahatiniz sırasında en önemli duraklarınızdan biri de Kayalıdere Kale Şehir olacaktır. Kayalı Kaya köyü kapsamında bulunan Kayalıdere Kale Şehir; ilçe merkezine kiralamış olduğunuz arabanızla yirmi dakikalık bir uzaklıkta yer almaktadır. 

Kapsamında tarihin izini taşıyan birçok eski eserin yer aldığı Kayalıdere Kale Şehir; Urartular zamanına kadar uzanan bir geçmişe sahip olmakta. Bu bölgede yapılan arkeolojik alışmalar sonucu elde edilen eserlerin büyük bir bölümü, günümüzde Ankara Anadolu Medeniyetler Müzesinde korumaya alınarak meraklılarına gösterilmektedir. 

Kayalıdere Kale Şehir kapsamında Gezgin 724 Varto araba kiralama sayesinde yapacağınız ziyaret sırasında gün ışığına çıkarılmış bulunan kaleler, tapınaklar, şarap mahzenleri ve tarihi mezarlar kesinlikle sizi etkisi altına alacaktır. Bilhassa kale sağlam bir şekilde günümüze kadar gelmiştir. Tapınakların ise taş döşemelerinde kullanılan işçilik hayran bırakacak bir niteliğe sahip olmakta. Kayalıdere Kale Şehrine yapacağınız gezi size büyük bir keyif verecek. 
varto rent a car

Koğ Tepesi 

Gezgin 724 muş araç kiralama yaparak Varto ilçesinde gezinizi tamamlamanızı önereceğimiz son durağınız ise Koğ tepesi olmaktadır. Bu tepe tepede her sene hiç aksatmadan düzenli olarak yapılan festivalleri mutlaka siz de duymuşsunuzdur. Bingöl dağlarında yer alan en yüksek tepe konumunda bulunan Koğ Tepesini ziyaret etmeden Varto ilçesinden ayrılamamanızı tavsiye ederiz.