Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Altunhisar Araç Kiralama - Altunhisar Rent A Car | Gezgin724

Altunhisar Araç Kiralama

Kapadokya denildiğinde her ne kadar aklan Nevşehir ili gelse de bu bölge i başka illeri de kapsayan geniş bölgelere yayılmıştır. Niğde iline bağlı bulunan Altunhisar ilçesi de Kapadokya kapsamına girmektedir. Evliya Çelebi tarafında yazılan seyahatnamede o zamanki ismi olan Ortaköy olarak geçen ilçemizi; Gezgin 724 Altunhisar araç kiralama yöntemini kullanarak kiralayacağınız arabalarınızla gezebilme şansına sahipsiniz. 

Niğde il merkezinden yola çıkıp yaklaşık olarak otuz beş kilometre içinde ulaşabileceğiniz Altunhisar ilçesi; tarih içinde Anduğu ve Ortaköy gibi isimlerle anılmaktaydı. 1956 senesinde isim değiştirerek 1991 senesinde ise Altunhisar adıyla Niğde ilçeleri arasında yerini almıştır. 

Altunhisar Gezilecek Yerler 

Kırsal ve otantik bir tatil yapmak istiyorsanız Gezgin 724 Altunhisar oto kiralama yapıp Niğde ilçesine bağlı bulunan bu sevimli ilçede yöresel ve ekonomik bir tatil yapabilme şansına sahip olabilirsiniz. Her şeyin oldukça ucuz olduğu bu ilçede doğal olarak oldukça düşük bir tatil bütçesi ile temiz ve bol oksijen yüklü havası ve olağanüstü doğal güzellikleriyle unutamayacağınız bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. 

Kendinizle tamamen baş başa kalma şansını yakalayacağınız; aileniz, arkadaşlarınız ya da akrabalarınızla birlikte ekonomik bir tatil yapabileceğiniz, farklı kültürleri inceleyerek yeni, samimi insanlarla tanışabilme fırsatı yakalayabileceğiniz Altunhisar ilçesine Gezgin 724 Niğde Altunhisar araç kiralama yöntemini kullanarak gezebileceğiniz yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kınık Höyüğü
 • Bayat Önü Kaya Evi Yerleşim Yerleri 
 • Karaman Camii
 • Bayram Gazi Camii
 • Tümsek Camii
 • Kasnaklı Kilise 
 • Ermeni Kilisesi 
 • Altunhisar Kaya Yerleşim Yerleri 
 • Keçi Kalesi 
 • Şeyh Güzel Rahmettullah Aleyh Türbesi 
 • Güllü Dede Mezarı 

altunhisar araç kiralama

Kınık Höyüğü

Altunhisar tarihi hakkında en detaylı incelemeyi yapma fırsatını bulacağınız Kınık Höyük ziyaretinizi Gezgin 724 Altunhisar rent a car kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Bakanlar kurulundan arkeolojik kazı için gerekli olan karar onaylanmadığı için kapsamında detaylı bir araştırma yapılamayan Kınık Höyüğü; beş bin seneden uzun bir geçmişe sahip olmakta. 

Bayat Önü Kaya Evi Yerleşim Yerleri

Altunhisar ilçesine yapacağınız geziyi bitirip bu ilçeden ayrılma vaktisiniz geldiğinde; Altunhisar çıkışına yakın bir bölmede karşınıza çıkacak olan Bayat Önü Kaya Evi Yerleşim Yerleri; milattan önceki zamanlarda yerleşim bulunan üç kattan oluşmuş bulunan mağara evlerinden oluşmakta. Yerli halk tarafından kayalar oyularak inşa edilen bu evleri Gezgin 724 Altunhisar ucuz araç kiralama yaparak gezebilirsiniz. 
altunhisar oto kiralama

Karaman Cami 

Altunhisar ilçe merkezinde yer alan tek şerefesi ve tek bir minaresi bulunan Karaman Camii; Karamanoğullarından Mehmet Beyin zamanında inşa edilmiştir.  

Bayram Gazi Camii

Bahçesinde kimin olduğu saptanamayan bir kümbetin yer aldığı Bayram Gazi Camiinin inşasına 1872 senesinde başlanmış, 1873 senesinde ise tamamlanmıştır. Arkasında yer alan mihrabın içinde etraftaki köylerden halkın bayram namazı kıldığı Bayram Gazi Camii; Altunhisar gezilecek yerler arasında mistik bir önem taşımaktadır. 

Tümsek Camii 

Niğde ile Aksaray karayolu üzerinde yer alan tek bir minaresi ve bir tek şerefesi bulunan Tümsek Camii; 1861 senesinde inşa edilmiştir. 

Kasnaklı Kilise 

Romalılar döneminden kalmış olan Kasnaklı Kilise Gezgin 724 Altunhisar kiralık araç kapsamında gezebileceğiniz yerler arasında bulunmakta. Dikkat çekici bir mimarisi bulunan Kasnaklı Kilisesi zamanımızda oldukça harap oluş durumdadır. İç kısmı oldukça harabe şeklini alan Altunhisar ilçesine ait olan Yeşilyurt kasabasındaki bu kilise yakın bir tarihte gerekli olan bakım ve onarım yapılmadığı takdirde oldukça kısa bir süre içinde kaybedilecek tarihi zenginliklerimizden biridir. 

Ermeni Kilisesi 

Ne zaman yapıldığı kesin olarak saptanamayan Ermeni Kilisesi; Altunhisar ilçe kapsamında yer almaktadır. Bahçenin içinde oldukça güzel bir görünüme sahip olan Ermeni kilisesini gezilecek yerler listenize eklemenizi tavsiye ederiz. 

 

Altunhisar Kaya Yerleşim Yerleri 

Bundan elli sene önceye kadar içinde insanların hala yaşadığı Altunhisar Kaya Yerleşim Yerleri; ilçemizin kuzey kesiminde bulunmaktadır. Çoğunlukla iki kattan oluşan bu mağara evlerinin iç kısmında katları birbirine bağlayan kayaların oyulmasıyla oluşturulmuş merdivenler de yer almakta. 

Keçi Kalesi 

Gezgin 724 Altunhisar araba kiralama yapıp; Adana Ankara karayolu üzerinde bulunan Keçi Kalesini ziyaret edebilme şansına sahipsiniz. Hasan Dağı tepesinde inşa edilen kale; Helenistik dönemin imzasını taşımakta. 

altunhisar rent a car

Şeyh Güzel Rahmetullah Aleyh Türbesi 

Altunhisar ilçesinin güney kesiminde yer alan Şeyh Güzel Rahmetullah Aleyh Türbesi; harika bir bahçenin içinde yer almaktadır. Gezgin 724 Niğde ucuz araç kiralama kolay bir şekilde gidebileceğiniz Şeyh Güzel Rahmetullah Aleyh Türbesi; özellikle Cuma günleri yoğun bir kalabalık ziyaretçi kitlesine sahip olmaktadır.  

Güllü Dede Mezarı 

İlginç ve pozitif bir kişiliği bulunan Güllü Dede; hayatı boyunca etrafına gülücükler dağıtmış olan muhterem bir kişi olmaktadır. Etrafında bulunan insanlara da sürekli mutlu olmaları ve tebessümleri yüzlerinden eksik etmemeleri yolunda telkinler bulunan Güllü Baba sadakaların bile gülümsenerek mutlu bir şekilde dağıtılması gerektiğini savunmuştur. Güllü dedenin ölümünden sonra defnedildiği mezarı Altunhisar ilçesinin güneyinde yer alan bir bahçenin içinde bulunmaktadır.