Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Niğde Araç Kiralama - Niğde Rent A Car | Gezgin 7/24

Niğde oto kiralama 

Niğde"ye gittiğinizde ya da gitmek üzere olduğunuzda, Niğde oto kiralama hizmeti almak istiyorsanız mutlaka Gezgin 7/24 Platformu üzerinde hizmet veren Niğde oto kiralama firmalarına göz atmanızı tavsiye ederiz. 

En uygun fiyat seçenekleri ve Gezgin 7/24 sitesine özel avantajlarla hizmet veren Niğde araç kiralama firmalarından, internetten üzerinden hemen hizmet alabilirsiniz. 

Niğde ucuz oto kiralama 

Web sitemiz üzerinde Niğde oto kiralama hizmeti veren firmalar arasında, aradığınız araç ile ilgili fiyat ve özellik kıyaslaması yaparak, Niğde ucuz araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Alacağınız Niğde ucuz oto kiralama hizmetinin yanı sıra, Rent A Car firmaları tarafından web sitemize özel sunulan birçok ek hizmet avantajından da hemen yararlanabilirsiniz. 

Niğde gezilecek yerler

Tarihi camileri, manastırları ve ören yerleri ile buram buram tarih kokan Niğde gezilecek yerler listesi, Niğde"ye gittiğinizde gezip görebileceğiniz yerlerden bazılarını sizler için paylaştık. 

Niğde Kalesi 

Alaaddin Tepesi üzerine konumlu olan Niğde Kalesi, Niğde il merkezinde yer alan en önemli tarihi yapılar arasındadır. Büyüklük bakımından birçok şehrin merkezinde bulunan kaleden küçük bir yapıda inşa edilmiş olsa da, tarihi özelliği oldukça yüksektir. 

Hangi yılda yapıldığı kesin olarak bilinmeyen Kale, milattan önce 8. Yüzyılda yaptırılmıştır. Duvarlarının altında bulunan Bizans ve Arap Dönemi"nden kalma kalıntılar bulunsa da, kalenin hangi medeniyet tarafından inşa edildiği hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. 3 surla çevrili olan Niğde Kalesi, kesme taş ve moloz taşın birlikte kullanılarak yapıldığı bir tarihi eserdir.

Kalenin iç kısmında 2 cami ve bir çeşmenin yanı sıra, bir tane de saat kulesi yer almaktadır. Sadrazam İshak Paşa tarafından 1740 senesinde aslına uygun olarak tamir edilen Kale, bir kısmı yıkılmış olsa da önemli bir kısmı da bugüne kadar gelmiştir. Şehrin simge yapıları arasında yer alan kalenin saat kulesi ise, orijinal yapısıyla günümüze kadar gelmiştir. 
niğde oto kiralama

Gümüşler Manastırı 

Şehir merkezinden 9 kilometre uzaklıkta yer alan Manastır, Gümüşler kasabası sınırlarında yer almaktadır. Kapadokya bölgesi olarak anılan ve Niğde ilini kapsayan bölge içerisinde, günümüze kadar orijinal dokusunu koruyarak en iyi şekilde gelebilmiş manastır olma özelliğini taşımaktadır. 

Bu manastırın en önemli özelliklerinden birisi, geniş bir kaya kütlesinin oyularak inşa edilmesidir. Manastır hakkında herhangi bir kitabe bulunmayıp kesin yapım tarihi hakkında net bilgi olmasa da, milattan sonra 10. Yüzyılda yapıldığı ihtimali üzerinde durulmaktadır. Ayrıca bu manastırın Osmanlı Devleti zamanında gayrimüslimler tarafından, din merkezi olarak kullanıldığına dair net bilgiler yer almaktadır. 

Manastırın mimarisi kapalı Hac şeklini andırmakta olup, 17. Yüzyılın en güzel motif ve fresk özelliklerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Manastırda bulunan fresk, dünyada Meryem Ana"nın gülümsediği ilk fresk olma özelliğini taşımaktadır. 

Tarihi manastırda başta Meryem Ana olmak üzere, havariler, mabede takvimi, İsa"nın doğumu ve melekler fazlaca tasvir edilmiştir. 

Niğde Müzesi 

Şehir merkezinde yer alan müze, Niğde tarihinin önemli yapıları arasındadır. 1939 yılında başlayan müze çalışmaları geçen yıllar içerisinde farklı binalarda sergilenerek, 1977 yılından beri günümüzdeki sergi alanında hizmet vermektedir. 

Müze içerisinde eski Tunç çağından başlayan eserlerin yanı sıra, Bizans, Roma, Helenistik, Hitit, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait binlerce tarihi eseri bulmak mümkündür. Tarihi eserlerin yanı sıra mumya gibi farklı sergilerinde yer aldığı tarihi müze, Niğde gezilecek yerler arasında turistlerin en fazla ilgi gösterdiği yerlerden biridir.
niğde havalimanı oto kiralama

Niğde Alaaddin Cami 

1223 senesinde yaptırılan Alaaddin Camii, şehir merkezinde bulunan camiler arasında yer alıp, Selçuklu mimarisinin en güzel eserleri arasında bulunmaktadır. 

Bugüne kadar farklı onarımlardan geçen tarihi cami, önemli bir şekilde orijinal haliyle günümüze gelmiştir. Caminin en önemli özelliklerinden biri, sabah saatlerinden öğleye kadar gölgesinde taçlı kadın başı şeklinde bir gölgenin ortaya çıkmasıdır.

Tyana ören yeri 

Bor ilçesi sınırlarında bulunan ören yeri, birçok tarihi kalıntının bulunduğu bir alandır. Açık hava müzesi kısmında sütunlar, tarihi kemerler ve hayvan heykellerinin yanı sıra, Roma havuzu gibi farklı yapılarda bulunmaktadır. 

Bu ören yerinde yapılan kazı çalışmalarında, yüzlerce tarihi eser ve lahit gün yüzüne çıkarılmıştır. Milattan önce 738 yılına dayanan tarihi bulunan ören yerini ziyaret etmek için, Niğde oto kiralama hizmeti alabilirsiniz. 

Kuş Kayası kaya mezarları 

Niğde gezilecek yerler listenizde, bulunması gereken ziyaret alanlarından birisi olan kaya mezarları, kayaların oyularak insan ve hayvan figürlerinin kabartma şeklinde ortaya çıkarıldığı önemli yerlerden biridir.

Toplam 15 adet Kaya mezarının da bulunduğu bu alan, Karatlı Kasabası sınırlarında yer almaktadır. Bu Kasabanın sınırlarında bulunan birçok mağara ve farklı tarihi yapıları da ziyaret etmeye vakit bulabilmek için, Niğde araç kiralama hizmeti alarak ulaşım sağlayabilirsiniz. 
niğde havalimanı arac kiralama

Niğde Sungurbey Cami 

1335 yılında yaptırılan tarihi cami, dönemin Niğde Valisi tarafından yaptırılmıştır. El işçiliği süslemesinin cami içerisinde oldukça yoğun olduğunu gördüğümüz Sungurbey Caminin dış cephesinde ise, kesme taş işçiliğinin muhteşem bir şekilde dizayn edilmiş halinden bahsetmek mümkündür. 

Şehirde bulunan önemli Osmanlı eserleri arasındaki Cami, farklı tadilatlar görse de, önemli bir kısmı orijinal yapısını korumuştur. Tarihi cami günümüzde de hala, ibadet amacıyla aktif olarak kullanılmaktadır.

Niğde’de daha fazla tarihi yeri ve doğal güzellikleri görmek için, gezintilerinizde kendi aracınızı kullanabilirsiniz. Aracınız yoksa, hiçbir ek ücret ödemeden Gezgin724 üzerinden uygun fiyata hizmet veren Niğde araç kiralama firmalarından rezervasyon yaptırabilirsiniz.