Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 25.09 - 10:00
Teslim Tarihi 30.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Altınordu Araç Kiralama - Altınordu Rent A Car | Gezgin 7/24

Altınordu Gezilecek Yerler

Ordu’nun merkez ilçesi Altınordu’dur. Ordu’nun 2012 yılında büyük şehir olması için alınan karardan sonra merkezi olarak belirlenmiştir. İlçeye ulaşım hem havayolu hem de karayolu ile olmaktadır. Altınordu’ya 5 km uzaklıkta havaalanı bulunmaktadır. Tarihi çok eskilere dayanan ve Altınordu gezilecek yerler bakımından çok zengin bir ilçedir. Çok sayıda tarihi yapının içinde muhteşem doğası ile gelen herkesi büyülemektedir. 

Altınordu araç kiralama ile bütün bu güzellikleri çok rahat bir şekilde gezebilirsiniz ve her yeri görebilme imkanına sahip olabilirsiniz. 

Altınordu Tarihi Önemi

Hititliler başta olmak üzere pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. 1427 yılından itibaren Osmanlı toprağı olmuştur. Osmanlı kayıtlarında Vilayet-i Canik-i Bayramlu olarak geçmektedir. 1923 yılında vilayet olarak ilan edilmiştir.

Altınordu Geçim Kaynakları

Ordu, ülkemizde en çok fındık yetiştirilen ilidir. İlçenin geçim kaynağını fındık başta olmak üzere tarım yer almaktadır. Gıda sanayi için önemli bir merkezdir. Süt işletmelerini ve balık tesisleri de ve hayvancılıkta yapılmaktadır. Ordu son zamanların gözde turizm beldesi olarak da adından sıklıkla söz ettirmektedir. Özellikle yayla turizmi söz konusu olduğunda tüm Ordu genelinde olduğu gibi Altınordu’da da turizm faaliyetleri yoğunlaşmaktadır. 

İbrahim Paşa Camii Nerededir?

Altınordu içe merkezinde yer alan cami 1800 yılında inşa edilmiştir. Cami adını inşa ettiren Atik İbrahim Paşa’dan almaktadır. Günümüzde de ibadete açık olan caminin çok hoş bir mimariye sahiptir. Ordu araç kiralama ile ilçeyi gezerken gelmeniz gereken yerlerin başında yer almaktadır.

altınordu-araba-kiralama.png

Taşbaşı Kültür Merkezi Nerededir?

Taşbaşı Mahallesinde yer alan kültür merkezi 1853 yılında yapılmıştır. Aslında Taşbaşı Kültür Merkezi, dikdörtgen şekline sahip eski bir kilisedir. Rumlar tarafından inşa edilmiştir. 2000 yılından itibaren kültür merkezi olarak günümüzde de kullanılmaktadır.

Bozukkale Nerededir? Önemi

Altınordu ilçe merkezinden 2 km mesafede bulunan Bozukkale deniz kıyısındadır. Bozukkaya’nın eski adı Cotyora olan bu yerin Ordu için çok önemli bir önemi bulunmaktadır. Çünkü Cotyora, Ordu’da kurulan yerdir. Gözetleme kalesi olarak kullanılan Bozukkale Bizanslılar tarafından yaptırılmıştır. Sit alanı olarak ilan edilen kale koruma altındadır.

Paşa Konağı ve Etnografya Müzesi Nerededir?

Altınordu ilçesinde Selimiye mahallesinde yer alan Paşa Konağı 1896 yılında inşa edilmiştir. Paşaoğlu Hüseyin Efendi tarafından yaptırılmıştır. Konak, İstanbul mimarisi tarzında tasarlanmıştır. 1987 yılında konak restore edilerek müze olarak açılmıştır. Müze üç kattan oluşmaktadır. Birinci katta yönetim bölümü, ikinci katta etnografik ve kültürel eserler yer almaktadır. Üçüncü katta sergilenen eserler ise 19. Yüzyıldan kalmıştır. Yaklaşık 1600 tane etnografik eser sergilenmektedir. Müzede dikkat çeken başka bir özelliği ise 1287 tane sikke bulunması ve 234 tane arkeolojik eserin sergilenmesidir.

Altınordu kiralık araç hizmetlerinden seçeceğiniz araç ile ilçede her gün farklı bir plan yapabilirsiniz. Müzedeki eserleri görmek uzun bir süre almaktadır. Gördüğünüz her eserde geçmişe yolculuk yaparsınız.

altınordu-araç-kiralama.png

Eski Pazar Camii ve Hamamları Nerededir?

Ulubey üzerinde bulunan Eski Pazar Camii, Altınordu ilçe merkezinden 3 km mesafede yer almaktadır. Eski Pazar Camii, küçük bir camidir. Dikdörtgen şekline sahip olan cami Beylikler zamanında 1380 yılında yaptırılmıştır. Ancak yaşanan deprem nedeni ile yıkılmıştır. Sekiz yüzyıl sonra yeniden yaptırılmıştır. Eski Pazar Camii’nin yanında ise 2 tane de hamam bulunmaktadır. Caminin en dikkat çeken özelliği ise ahşap kapısıdır. Ahşap kapı, Türk sanatının en muazzam eserlerden biridir.

Altınordu araba kiralama ile Altınordu’nun pek çok farklı yerinde bulunan eserleri görürken keyifli bir yolculukta yapabilirsiniz. Karadeniz’in muhteşem havası ve tarihin birleştiği bir ilçe olan Altınordu’da unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Muhteşem Altınordu Manzarası: Boztepe

Altınordu tarih kokan bir ilçede olsa da aynı zamanda muhteşem bir tabiata sahiptir. Altınordu ilçe merkezinden 6 km uzaklıkta bulunmaktadır. 450 metre yüksekliğinde olan Boztepe, Ordu’nun yamaçlarındadır. Buraya çıkarak bütün Ordu’yu ayaklarınızın altına alabilirsiniz. Boztepe’ de çam ormanları ve piknik alanlarında güzel vakit geçirebilirsiniz. Boztepe’nin adından söz ettiren özelliği ise yamaç paraşütü yapılabilmesidir. Bütün bunların dışında güneş batışını izlemek Boztepe’de daha farklı olmaktadır.

Doğanın içinde gün batımına kadar vakit geçirebileceğiniz bir yer olan Boztepe’ye Ordu Altınordu araç kiralama ile gelebilir ve unutulmaz güzelliklere şahit olabilirsiniz.

Turnasuyu Plajı ve Deresi

Altınordu ilçe merkezinden 9 km mesafede yer alan Turnasuyu doğal plajı ile de çok meşhurdur. Ayrıca Turnasuyu’nda vadi içerisinde 60 km uzunluğunda da bir parkur bulunmaktadır ve bu parkur yürüyüş amaçlı kullanılmaktadır. Turnasuyu Deresi’nde çok sayıda balık çeşidi yaşamaktadır ve yetiştirilmektedir.

Altınordu oto kiralama ile Turnasuyu’na mutlaka gelmelisiniz. Hem doğal plajı hem de deresini yakından görebilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

altınordu-oto-kiralama.png

Altınordu’ da Ne Yenir?

Altınordu’ ya geldiğiniz zaman muhteşem yöresel lezzetlerini de mutlaka tatmalısınız. Bu lezzetler taze bezelye kayganası, kabak kayganası, pazı mücveri, mısırlı yarmalı aş, keşkek, sakarca mıhlaması, hamsi köftesi, zeytiani, karalahana çorbası başta olmak üzere çok zengin bir mutfak ile karşılaşılmaktadır.

Altınordu’da Nasıl Bir Plan Yapılabilir?

Altınordu’da bu yerler dışında görülecek yerlerden biri de Yoroz Kent Ormanı’dır. Altınordu ilçe merkezinden 15 km uzaklıktadır. Ormanın yüksekte bulunmaktadır. Buraya çıkarak denizi seyredebilirsiniz. Ormanda oturma alanları ve teraslarda yer almaktadır. Heyecan sevenler için Boztepe’de paraşüt başta olmak üzere çok çeşitli planlar yapılabilecek bir ilçedir.

Altınordu rent a car firmaları alanında uzman ve başarılıdır. İstediğiniz aracı çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Altınordu ucuz araç kiralama imkanı sundukları içinde uygun fiyatlara araç kiralayabilirsiniz. Ve Altınordu kurumsal araç kiralama hizmeti de verilen hizmetlerden olup geniş bir hizmet yelpazesine sahiptirler.