Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çamaş Araç Kiralama - Çamaş Rent A Car | Gezgin 7/24

Çamaş İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu kentinin önemli illerinden birisi olan Çamaş ilçesi, şehrin merkezine yaklaşık olarak 50 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Doğal güzellikleri ve tarihi yapıtlarıyla bilinmekte olan ilçeye Çamaş araç kiralama firmaları aracılığıyla da kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu ulaşımınızı son derece konforlu bir şekilde gerçekleştirebilir ve hem kendinize, hem sevdiklerinize hem de ailenize eşsiz bir gezi planı düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bölgeye Çamaş kurumsal araç kiralama firmaları ile de kurumsal geziler düzenleyebilir ve isterseniz okulunuz ile isterseniz de şirketiniz aracılığıyla kalabalık ve keyifli seyahatlere imza atanlardan birisi olabilirsiniz. Bölgenin Ordu ve Türkiye için önemli tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde barındıran ilçelerden birisi olan Fatsa’ya da 20 kilometre uzaklıkta olması, bölgenin hem yerli hem de yabancı turist sayısını önemli ölçüde artırmaktadır. 

Çamaş İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

 Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Ordu ilçesinin bir ilçesi olan Çamaş, sahip olduğu coğrafi konumu sebebiyle Karadeniz iklimi koşullarını yoğun bir şekilde yaşamaktadır. Bölgeye hakim olan Karadeniz ikliminde kış ayları fazlasıyla yağışlı ve ılık olurken, yaz ayları ise serin ve kısım kısım yağışlı olmaktadır. Çamaş oto kiralama firmaları ile geleceğiniz zaman yanınıza kışlık kıyafetlerinizi almakta fayda vardır. Çünkü bölgenin iklimi de tıpkı denizi kadar değişken ve bir o kadar da hırçın özellikler taşımaktadır. Her türlü hava koşuluna rağmen dikkatli olmanız ve gezinizi keyifli geçirebilmeniz adına tedbirli kıyafetler aracılığıyla buraya gelmeniz sizin için ve sevdikleriniz için son derece faydalı olacaktır. Bölgede araç kiralama hizmetlerinin nitelikli bir şekilde gelişim göstermesi sayesinde Çamaş ilçesine seyahat etmek pratik olmaktadır. 

çamaş-araba-kiralama.png

Çamaş İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

İlçe, sahip olduğu konum itibariyle Karadeniz Bölgesi’nde hakimiyet süren Karadeniz ikliminin koşullarını yaşamaktadır. Bu da beraberinde her yörede olduğu gibi, ilçenin geçim kaynaklarını önemli ölçüde etkilemiştir. Çamaş ilçesinin sık sık yağış alma durumu, beraberinde toprağın da çok fazla verimli olmasına ortam yaratmıştır. Toprağın verimli olması da, bölgedeki tarımın ciddi anlamda ilerlemesi sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu sebeple Ordu Çamaş araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayacağınız bölgenin temel geçim kaynakları arasında ilk sırada tarım gelmektedir. Fakat bölge, geçim kaynakları bakımından da o kadar zengindir ki, bunun yanında hayvancılık da ciddi anlamda gelişmiştir. 

Karadeniz Bölgesi’nin iklimi diğer bir yolla yağışı da getirdiği için ormanların da gür olmasını sağlamaktadır. Bunun sonucun da bölgede ayrıca ormancılık faaliyetleri de ciddi seviyeye ulaşmıştır. Ordu oto kiralama firmalarından kendiniz için uygun olanını seçerek ulaşım sağladığınızda bölgenin verimli toprakları da bir o kadar dikkatinizi çekecektir. Bu topraklar, verimin dışında aynı zamanda çok değerli madenlere de ev sahipliği yapmaktadır. Yani kısacası bölgede yok yoktur. Her türlü geçim kaynağına başvurulacak kadar önemli bir konuma sahiptir. Fakat Çamaş’ı diğer ilçelerden ayıran bir ürünü vardır ki, bu da fındıktır. 

Çamaş denildiğinde akla ilk gelen şey fındık üretimi olacaktır. Yani buraya geldiğinizde Çamaş’ın fındığını yemeden aman ha dönmeyiniz. Bölgede çok sayıda fındık bahçesinin bulunuyor olması bu durumun en büyük göstergesidir. Yine bölgenin en temel geçim kaynakları arasında elbette ki fındıktan da söz etmek mümkün olmaktadır. 

çamaş-araç-kiralama.png

Çamaş İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Çamaş ucuz araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz Ordu’nun Çamaş ilçesi, hem doğal güzellikleri ile hem de tarihi yapıtlarıyla önemli bir yere sahiptir. Belki diğer ilçelere göre kıyas yapıldığında çok zengin görülmeyecektir ama kendine yetecek bir konumu, turizme yetecek kadar da doğal ve tarihi güzelliği içerisinde barındırmaktadır. Doğayı sevenler, fındığın en iyisini yemek isteyenler ve gelmişken de bir tarihi gezi yapayım diyenler için Çamaş gezilecek yerler listesi şu şekilde sıralanabilir:

  • Hisar Bey Kaya Mezarları
  • Gelin Kayası 
  • Gelin Kayası Mesire Alanı

Hisar Bey Kaya Mezarları

Çamaş kiralık araç firmaları ile ulaşım sağlayacağınız Hisar Bey Kaya Mezarları, bölge için son derece önem taşıyan tarihi yerlerden birisi olmaktadır. Hisar Bey isimli köyde yer alan bu kaya mezarları, Çevlik Gölü isimli bir gölün çevresinde konumlanmıştır. Bölgede yapılan tüm araştırmalara ve incelemelere rağmen Hisar Bey Kaya Mezarlarına ait herhangi bir tarih, inşa bilgisi ya da dönem bilgisi bulunmamaktadır. Bilinen ve görülen tek şey mezarların dikdörtgen yapılı olmalarıdır. 

Gelin Kayası Mesire Alanı

Çamaş rent a car firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bölge, Taşoluk mahallesinde yer almaktadır. Adını ise kayanın tipinden almaktadır. Çünkü buraya geldiğinizde sizin de fark edeceğiniz bir durum söz konusudur. Kaya, adeta bir geline benzemektedir. Bu benzerlik de aslında bir yerde bölge turizmine katkı sağlamış ve Belediye’nin sahiplenmesi sonucunu ortaya koymuştur. Çamaş araba kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede dilediğiniz gibi piknik yapabilir ve bölgenin tadını çıkarabilirsiniz.

çamaş-oto-kiralama.png