Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 27.09 - 10:00
Teslim Tarihi 02.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Çaybaşı Araç Kiralama - Çaybaşı Rent A Car | Gezgin 7/24

Çaybaşı İlçesi Hakkında Genel Bilgi

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nin en nadide şehirlerinden birisi olan Ordu, sahip olduğu ilçeleri ile de gelen herkesi büyülemeyi ve içine çekmeyi başarmıştır. Bu ilçelerden birisi de şüphesiz ki Ordu’nun Çaybaşı isimli ilçesidir. Tarihi çok eskilere dayanmakta olan ilçeye Çaybaşı araç kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilir ve hem kendinize hem sevdiklerinize hem de ailenize keyifli bir gezi planı hazırlayabilirsiniz. Çaybaşı son zamanlarda nitelikli bir şekilde gelişim göstermiş bir ilçe olduğu için yakın zamandan bu yana ilçede nitelikli bir şekilde araç kiralama hizmetlerinin de sunulduğunu söylemek mümkün olmaktadır. 

Çaybaşı İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Çaybaşı kurumsal araç kiralama firmaları ile kurumsal geziler de düzenleyebileceğiniz Çaybaşı ilçesi, coğrafi konum itibariyle Karadeniz Bölgesi’ne ait Ordu şehrine bağlı olmaktadır. Bu sebeple de bölgede yoğun bir şekilde Karadeniz iklimi koşulları hakim olmaktadır. Bu da ilçenin yaz aylarında serin ve az yağışlı bir mevsim geçirmesine, kış aylarında ise ılık ve bir o kadar da yoğun yağışlı bir mevsim geçirmesine sebep olmaktadır. Şayet, Ordu Çaybaşı araç kiralama firmaları ile siz de ilçeyi gezmeye karar verir, yörenin gerek doğal güzelliklerini, gerekse de tarihi yapıtlarını yakından göreyim derseniz yanınızda her türlü yağış olayına karşı yağmurluk, mont ve beraberin kışlık kalın kıyafetler getirmenizde fayda olacaktır. Çünkü Karadeniz ikliminin ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz. Sizin de bu durumda tedbirli olmanız, gezinizin güzel ilerlemesine büyük anlamda katkı sağlayacaktır. 

çaybaşı-araba-kiralama.png

Çaybaşı İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Çaybaşı ucuz araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ilçe, sahip olduğu konum itibariyle Karadeniz Bölgesi’nin tüm zenginliklerinden faydalanabilecek bir yerde bulunmaktadır. Zaten Karadeniz Bölgesi, hem yaz hem de kış mevsimlerinde almakta olduğu yağış sonucunda verimli olan topraklarıyla bilinmektedir. Bu verimli topraklar ve yağışlı havalar da zaman içerisinde bölgede tarımın çok güçlü hale gelmesinde etkili olan unsurlar arasında ilk sıradaki yerine ulaşmıştır. 

Ayrıca bölge, denizi ile de önemli bir gelir kaynağı edinmekte ve balıkçılık gibi işlerin yapılmasına da ortam yaratmakta son derece etkili olmayı sürdürmektedir. Fakat Ordu oto kiralama firmaları ile kolay ve rahat ulaşım sağlayacağınız bölgede bunların yanı sıra, ormanlardan kaynaklı ormancılık, toprak altındaki değerli madenlerden kaynaklı madencilik ve denizcilik gibi geçim kaynakları da önemli bir konuma yerleşmiştir. 

Çaybaşı ilçesi aynı zamanda birçok doğal güzelliğe ve tarihi yapıta ev sahipliği yaptığı için, kendini turizm alanında da doyurmayı başarmıştır. Bu sebeple ilçeye her sene düzenli olarak hem yerli hem de yabancı olmak üzere dünyanın her yerinden turist akını gerçekleşmektedir. 

Çaybaşı İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi

Çaybaşı oto kiralama firmaları ile gelebileceğiniz bölgenin geçmişi çok eski tarihlere dayanmaktadır. Özellikle de Çaybaşı ilçesinin olduğu bölgede alanında uzman kişiler tarafından yapılan araştırmalar, incelemeler ve beraberinde arkeolojik kazılar neticesinde bölgenin tarihinin M.Ö. 3000’lere kadar dayandığı ortaya çıkmıştır. Bu bulgulardan yola çıkılacak olursa, Ordu’nun Çaybaşı ilçesi, tüm tarih sevdalılarının mutlaka ama mutlaka gelmesi gereken yerler arasında ilk sırada yer almaktadır. 

Çok eski zamanlarda birçok uygarlık ve medeniyete yerleşim birimliği yapmış ilçe, birçok isim değişikliğine de tanık olmuştur. Fakat net olarak Çaybaşı ismi, 1961 senesinde Ordu kayıtlarına geçmiştir. Sonrasında ise git gide büyük bir gelişme gösteren yerleşim yeri Çaybaşı, 5 Haziran 1972 senesine gelindiğinde artık Belediye olarak kayıtlara geçmeyi başarmıştır. 

çaybaşı-oto-kiralama.png

Fakat büyüme hızı hala devam etmekte olduğu için hızını alamamış ve 9 Mayıs 1991 senesinde ilçe statüsü ile Çaybaşı İlçesi olarak Ordu’nun kayıtlarındaki yerini almıştır. Çaybaşı rent a car firmaları ile son derece konforlu yolculuklar yapabileceğiniz bölgenin gezilecek yeri ise bir hayli çoktur. 

Çaybaşı İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Ordu’nun belki de en önemli bölgelerinden biri olan Çaybaşı ilçesi, hem tarihi geçmişi ile hem de sahip olduğu doğal güzellikler ile birçok insanın göz bebeği sayılacak nitelikte olmaktadır.  Özellikle de tarihe ilgisi ve merakı olanların, doğaya aşık ve yeşil ile mavinin her tonuna ayrı bir sevdası olanların gelip görmesi gereken yer hayli çoktur. Bölgeye gelenler için Çaybaşı gezilecek yerler listesini de şu şekilde sıralamak mümkün olacaktır:

  • Porsuk Tepesi
  • Kapılı ve Kazankaya Şelaleleri
  • Çaybaşı Yaylaları

çaybaşı-araç-kiralama.png

Porsuk Tepesi 

Çaybaşı araba kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz Porsuk tepesi olarak isimlendirilen bölge, özellikle son zamanlarda çok ses getiren yerlerden birisi olma özelliğini taşımaktadır. Çaybaşı kiralık araç firmaları ile gelebileceğiniz tepede yapılan çok derin çaplı araştırmalar, incelemeler ve beraberinde arkeolojik kazılar neticesinde Porsuk Tepesi ismindeki bu yerin Ordu’nun Çaybaşı ilçesinin turizm kaynaklarına eklenmesi kararı alınmıştır. Fakat bölgenin bu durumu karşılayacak bir bütçesi olmaması sebebiyle, günümüzde hala Porsuk Tepesi’ne hizmet eklenmemiştir. Fakat bölgenin geliştirilmesi ve çeşitli mesire alanlarının eklenmesi sonucunda turizmi canlandıracağı tahmin edilmektedir.