Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Fatsa Araç Kiralama - Fatsa Rent A Car | Gezgin 7/24

Fatsa İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Fatsa ilçesi, Ordu kentine bağlı bir yerleşim birimi olmaktadır. 110 bin kişilik nüfusa sahip şehrin merkezine yaklaşık olarak 55 kilometre uzaklıkta yer alan ilçe, hem doğal güzellikleri hem de tarihi eserleri ile son derece zengin bir yer olmaktadır. Fatsa kiralık araç firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bu bölgeye ulaşım sağladığınızda geri dönmek istemeyeceksiniz. Çünkü hem doğal güzellikleri ile hem tarihi yapıları ile hem derin geçmişi ile Fatsa’ya adım atan herkes, bölgenin büyüsünden nasibini alacaktır. Fatsa ülkemizin en çok tanınan ilçeleri arasında yer aldığı için bölgede nitelikli bir şekilde araç kiralama hizmetlerinin sunulduğunu söylemek mümkün olmaktadır. 

Fatsa İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

İlçe, Karadeniz Bölgesi’nin Ordu şehrinde yer aldığı için, bölgede Karadeniz iklimi son derece hakim olmaktadır. Bu da kış mevsimlerinin ılık ve çok fazla yağışlı olmasına, yaz mevsimlerinin de serin ve yağışlı olmasına sebebiyet vermektedir. Ordu oto kiralama firmaları ile ulaşım sağlayacağınız bölgeye, geliş süreçlerinizde mutlaka yanınızda kışlık giysilerinizi bulundurmanız gerekecektir. Aksi takdirde olası bir hastalık ile savaş verebilir ve gezi planınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Çünkü Karadeniz’in havası da, denizi kadar hırçın ve değişken olmaktadır. 

Fatsa İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Karadeniz Bölgesi’nin sık yağış alması sebebiyle bölgenin toprakları da bir o kadar verimli olmaktadır. Bu sebeple bölgede tarım, geçim kaynakları arasında ilk sırada yer almaktadır. Bunun yanı sıra bölgede hayvancılık, madencilik, balıkçılık, ormancılık gibi geçim kaynakları da önemli bir konuma sahiptir. Dilerseniz siz de Fatsa oto kiralama firmaları ile buraya gelebilir ve hem balığa, hem ağaca hem de tarladan çıkıp gelen tazecik çaya doyabilirsiniz. 

fatsa-araba-kiralama.png

Fatsa İlçesi Tarihi Hakkında

Fatsa araç kiralama firmaları ile konforlu bir şekilde yolculuk yapabileceğiniz Ordu’nun Fatsa ilçesinin tarihi, epey eskilere dayanmaktadır. M.Ö. 675 yılına kadar dayanmakta olan bu tarih sürecinde bölgede, birçok uygarlık ve medeniyet yaşam sürmüştür. Kimmerler, Persler ve Büyük İskender de burada yaşamış önemli uygarlıklar ve kişiler arasında yer almaktadır. Bölgenin tarihi geçmişi oldukça köklü olduğu için Fatsa gezilecek yerler konusunda da alternatifi bol olan bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Fatsa Gezilecek Yerler 

Ordu’nun en güzel ilçelerinden birisi olan Fatsa gezilecek yerler bakımından da oldukça zengin olmaktadır. İlçeye gelen herkesin mutlaka gezmesi, görmesi gereken yerler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Fatsa Plajları
  • Fatsa Adası 
  • Sarmaşık Kaplıcaları
  • Gaga Gölü
  • Çıngırt Tepesi ve Kayalıkları
  • Göreği Manastırı
  • Bolaman ve Tarihi Konak (Haznedar Konağı)
  • Yason Kilisesi

fatsa-araç-kiralama.png

Fatsa Adası

Karadeniz’in belki de en güzel ve en benzersiz ilçelerinden birisi olan Fatsa, sahili ile de ünlüdür. Ve bunun yanı sıra sahile yaklaşık olarak 1.5 kilometre uzaklıkta yer alan Fatsa Adası, bölgede görülen ender adalar arasında da başlıca örneklerden birisi olmaktadır. Sadece taş ve kayadan meydana gelen Fatsa Adası’nda, hiçbir şekilde bitki de yetişmemektedir. Ordu Fatsa ucuz araç kiralama firmaları ile ilçeye kadar ulaştıktan sonra, teknelerle adaya geçebilir ve ender görülen bu adayı sevdiklerinizle veya ailenizle yakından görmenin hazzını yaşayabilirsiniz. Özellikle ucuz araç kiralama hususunda Fatsa avantaj sahibi bir ilçe konumundadır. 

Göreği Manastırı 

Ordu’nun Fatsa ilçesinin, özellikle de tarihi yapıtları ile bilindiğini söylemiştik. İşte bu yapıların en güzel örneği ise ilçeye yaklaşık olarak 5 kilometre uzaklıkta yer alan Göreği Manastırı olmaktadır. Manastır’ın tarihine bakılacak olursa, Pont Devleti isimli bir devletin bölgede hüküm sürdüğü bir zaman diliminden geriye kalan yapıtlardan birisidir. Fatsa kurumsal araç kiralama firmaları ile de gelerek kurumsal geziler düzenleyebileceğiniz Göreği Manastırı içerisinde çeşitli yapıtlar da yer almaktadır. Kale, şato, kilise ve manastırın yanı sıra bazı kalıntılar da yine yer almaktadır. 

Yason Kilisesi 

Fatsa araba kiralama firmaları ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz ve Fatsa’ya geldiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisi de Yason Kilisesi olacaktır. Ve bu kilisenin bir de kulaktan kulağa gelen hikayesi bulunmaktadır. Bu hikayeye göre kilisenin dönemi Pontus Devleti zamanına denk gelmektedir. Ve bu dönemde birkaç Hıristiyan misyoner grubu, “Altın Post” adını verdikleri postu aramak için yola koyulurlar. Bu arayışın ilk adresi Yunanistan olacaktır. 

fatsa-oto-kiralama.png

Yunanistan’dan başlayan arama, bir gün bir bölgede mola vermek amacıyla aralanmaktadır. Ve buraya Yosun Yöresi ismini vermişlerdir. Aynı zamanda buraya bir de ibadet yeri inşa edilmiştir. Fatsa ilçesinin merkezi konumuna yaklaşık olarak 25 kilometre uzaklıkta bulunan bu ibadet yeri, özellikle tarihe merak duyanların ve başka dinlerin geçmişine dair ilgisi bulunanların görmesi gereken yerlerden başlıcaları arasında yer almaktadır. 

Söz konusu bölge için adeta bir hazine değerinde bulunan Yason Kilisesi’ni ziyaret etmek isterseniz,  Fatsa rent a car firmalarından sizin için uygun olanını seçerek ailenizle, sevdiklerinizle veya bireysel olarak tarihi bir gezintiye çıkabilirsiniz.