Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Nereden Alacaksınız? 15.05 - 10:00
Drop of location 20.05 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ordu Giresun Havalimanı - Ucuz Araç Kiralama | Gezgin7/24

Ordu Havalimanı araç kiralama 

Karadeniz Bölgesi"nin en güzel illerinden birisi olan Ordu"ya uçak ile gitmek istiyorsanız, Ordu ve Giresun arasında bulunan ve bu iki şehrin ortak kullanımı için hizmet veren Havalimanı, iki şehir için Havalimanı ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ordu Havalimanı araç kiralama hizmetlerinden en uygun fiyatlarla yararlanmak için, Gezgin 7/24 online araç kiralama platformu üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Ordu Giresun havalimanı

Ordu Giresun havalimanı Giresun"un Piraziz ilçesi ve Ordu"nun Gülyalı ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Havalimanı 22 Mayıs 2015 tarihinde sivil havacılık içinin hizmet vermeye başlamıştır. Ordu-Giresun Havalimanı"nın en önemli özelliklerinden birisi ise, hem Türkiye"de hem de Avrupa"da, deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek Havalimanı olma özelliğini taşımasıdır. 

Ordu Havalimanı adresi: Alibey Adası, Gülyalı Ordu 52010 

Ordu Giresun havalimanı telefon numarası: 0452 226 28 52
ordu giresun havalimanı araç kiralama
Ordu havalimanından şehir merkezine ulaşım imkanı çeşitli yollarla mevcut olsa da, en hızlı şekilde Ordu İl merkezine ya da farklı konumlara ulaşmak için Ordu Havalimanı araç kiralama firmalarından araba kiralayabilirsiniz. Belediye otobüslerinin çalışma saatleri ve doluluk oranları nedeniyle genellikle ticari taksiler tercih edilse de, ticari taksi maliyeti göz önüne alındığında Ordu Havalimanı oto kiralama hizmeti hem şehir merkezine ulaşım hem de gün boyunca şehirde diğer işlerinizi rahat yapmak için ideal bir seçimdir.

Ordu hakkında genel bilgiler 

Ordu"nun nüfusu: 750.588

 İl plaka kodu: Ordu il telefon kodu: 0452

Ordu"nun ilçeleri: Çaybaşı, Fatsa, Ünye, Perşembe, Altınordu, Kumru, Ulubey, Gölköy, Korgan, Aybastı, Akkuş, Mesudiye, Ulubey, Gürgentepe, Çatalpınar, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Gülyalı, Çamaş olmak üzere, Ordu ilinin toplam 19 ilçesi bulunmaktadır. Ordu"nun nüfus bakımından en küçük ilçesi 8904 nüfusuyla Gülyalı, en büyük ilçesi ise 200.807 nüfus ile Altınordu ilçesidir.

Karadeniz en şirin illerinden biri olan Ordu, bölgenin doğu ve Orta Karadeniz kesiminde Karadeniz"e kıyısı olan şehirlerin arasındadır. Samsun, Giresun, Sivas ve Tokat ile komşu olan Ordu aynı zamanda Karadeniz"in de komşusu olmaktadır.

Şehirde ilk yerleşim yerinin milattan önce 7. yüzyılda, bugünkü il merkezine yakın bir konumda kurulduğu bilinmektedir. Kimmerler, Makedonlar ve Pers hakimiyetinin yanı sıra, Selçuklu ve Osmanlı hakimiyeti altında kalan Ordu, farklı medeniyetinin izlerini bulabileceğiniz şehirler arasındadır. Doğal güzellikleri daha fazla öne çıkan Ordu"da bulunan birçok önemli tarihi eser, gerekli önemin verilmemesi nedeniyle yok olmuştur.
ordu giresun havalimanı oto kiralama

Ordu ekonomisi 

Orman ve orman ürünlerine dayalı olsa da, fındık ve kiraz, şehir ekonomisine önemli katkılar sunmakta ve Ordulu İnsanların geçiminde büyük bir pay sahibi olmaktadır. Ordu sanayisi yeteri kadar güçlenmiş olup, küçük çaplı ürünlerin üretiminin yapıldığı bilinmektedir. 

Ordu"da gezilebilecek yerler  

Boztepe: Ordu’ya gittiğinizde mutlaka gelip görmenizi tavsiye edebileceğimiz yerlerinin başında gelen Boztepe, Karadeniz"i ve orduyu yüksek bir tepeden seyir imkanı vermektedir. Oldukça yüksek olan ve muhteşem bir seyir sunan Boztepe, tam 530 metre yüksekliktedir. Karadeniz"in hemen kıyısında bulunan bu tepeye çıkarak, Ordu"yu ve Karadeniz"in maviliğini huzur içinde seyredebilirsiniz.  

Paşaoğlu Konağı: 1896 yılında Paşaoğlu Hüseyin Efendi yaptırmıştır. Günümüzde özellikle bakırcıların ticaret yapmak için kullandıkları tarihi Konak, şehre gelenlerin ilgi odağında olan yerlerden biridir. 
ordu giresun havalimanı rent a car
Taşbaşı Kilisesi: 1853 senesinde yaptırılan Taşbaşı Kilisesi, bir dönem cezaevi olarak kullanılmış ve daha sonrasında belediye tarafından kültür merkezi haline dönüştürülmüştür. 

Yason Burnu: Şehir merkezinden 30 kilometre uzaklıkta bulunan Yason burnu, Ordu"nun doğal güzellikleri arasındadır. Aynı zamanda burada eski bir tarihi kilisenin bulunması da, buranın daha fazla ziyaret edilmesine neden olmaktadır.

Bolaman Kalesi: Bolaman Kalesi Fatsa ilçesinde bir beldede bulunmakta olup, oldukça küçük bir kaledir. Daha sonrasında üzerine ahşaptan bir yapı yapılmış ve bu yapı günümüzde restoran olarak hizmet vermektedir. 

Perşembe Yaylası: Aybastı ilçesinden 17 kilometre uzaklıkta bulunan Perşembe Yaylası, şehrin doğal güzellikleri arasındadır. Perşembe Yaylası"nı ziyaret etmek için, özel araç gerekmektedir. Bu yüzden Ordu araç kiralama firmalarından kiralayacağınız arabayla, yaylayı rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. 

Gölköy Kalesi: Her ne kadar viraneye dönmüş tarihi bir yapı olsa da, Gölköy Kalesi şehirde ziyaret edilecek alanlardan biridir. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi"nde bulunan Gölköy Kalesi, yüksek bir tepenin üzerine inşa edilmiştir.