Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 24.09 - 10:00
Teslim Tarihi 29.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Korgan Araç Kiralama - Korgan Rent A Car | Gezgin 7/24

Korgan İlçesi Tarihi

Bölgeye ilk egemen olan Halip (Kalip), Kolk ve Kokur’lar M.Ö. 12. Yüzyılda yaşamışlardır. Daha sonradan bölgede Pers, İskender, Danişment, Anadolu Selçukluların hâkimiyetleri görülmüştür. Kösedağ Savaşından sonra Anadolu Selçukluları yıkıldı ve Korgan, Kadı Burhaneddin’in idaresine geçti. 1380’ler de Hacıeminoğulları bu bölgede beylik kurmuş ve 1398 yılında Yıldırım Beyazıt Ordu ve Samsun’un Osmanlı Devleti topraklarına katmıştır. 

Osmanlı kaynaklarında bölge ‘Keşdere’ olarak geçmektedir.  1928 yılında köy olan Korgan, 1960 yılına kadar Fatsa’nın bir bucağı olup, bu tarihten sonra ilçe statüsü kazanmıştır. Korgan ilçesi Ordu il merkezine 67 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Korgan gezilecek yerler olarak yayla ve obalar bulunmaktadır. Bu Karadeniz’in muhteşem ilçesinde doğa ile baş başa bir yaşam sürmek mümkündür. 

korgan-araba-kiralama.png

Korgan Gezilecek Yerler

Korgan ilçesinin tarihçesi milattan öncesine dayansa da tarihi kalıntılar az bulunmaktadır. Korgan’ı ziyaret eden ziyaretçiler genel olarak buranın temiz havasından, yaylalarından, mesire alanlarından ve muhteşem yöresel yemeklerinden faydalanmaktadır. Ordu Korgan araç kiralama ile bu muhteşem yeşillikteki ilçe ziyaret edilebilir özellikle bahar aylarında açan orman gülleri ile bezenmiş yaylalarda kısa süreli tatil yapma keyfi yaşanabilir. Korgan kiralık araç gezmek açısından birçok avantaj sağlamaktadır. Yaylalar, şehir merkezine uzak yerler olduğundan dolayı araç ile seyahat özellikle aileler için daha rahat olmaktadır. 

Korgan İlçesi Yaylaları

Korgan yaylası, Korgan ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Ordu oto kiralama ile rahatlıkla ulaşım sağlanabilir. Korgan yaylasında her yıl yaz aylarında birçok şenlikler düzenlenmektedir. Bu şenliklere katılmak için gelen birçok turist bulunmaktadır. 1713 rakıma sahip Ordu’nun en yüksek yaylalarına ev sahipliği yapan Yalman Tepesi ve Karyalak Tepesi Korgan ilçesinde bulunmaktadır. Bu yaylarlar muhteşem bir manzara ve yeşillik sunmaktadır.  

Korgan araba kiralama hizmetleriyle bu yaylarlar haricinde bulunan Kızlar yaylası, Turnalık yaylası, Arpalık yaylası, Çobantepesi yaylası gibi daha birçok orman gülleri ile bezenmiş yaylayı ziyaret etmek mümkündür. Korgan ilçesinin sembolü orman gülleridir. Özellikle mayıs haziran aylarında rengârenk orman gülleri, tüm yaylaları ve Korgan’ı görülmeye değer yerlere çevirir. Ziyaretçiler özellikle orman güllerinin olduğu zamanlarda Korgan’ı ziyaret etmektedirler. 

korgan-araç-kiralama.png

Emir Yakup Kümbeti

Emir Yakup Kümbeti ya da Koçcuğaz Emir Yakup Türbesi, Korgan’ın Koçcuğaz köyü sınırlarında bulunmaktadır. Emir Yakup, Danişment Gazi’nin kumandanlarından biridir. 1105 yılında yapılan Türkler ile Trabzon devleti arasındaki savaşta Emir Yakup esir düşmüştür. Bu kümbetinde bu yıllarda yapıldığı tahmin edilmekte fakat kesin bir tarih bilinmemektedir. Kümbetin çevresinde birde şehitlik bulunmaktadır. Korgan araç kiralama ile 900 yıllık türbeyi ve şehitliği ziyaret edebilir, bu büyük Türkler için dua okunabilir. 

İteniçi Gezi Ve Piknik Yeri

İteniçi gezi ve piknik yeri, Korgan ilçe merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır ve Korgan oto kiralama aracılığıyla rahatlıkla ulaşılabilir. İteniçi mesire alanı gürgen ağaçları ile çevrelidir. Mesire alanının içerisinde yaz kış soğuk su akan doğal bir su kaynağı bulunmaktadır. Mesire alanı, Korgan halkının günlük dinlenmeye, piknik yapmaya ve gezmeye geldikleri bir yerdir. İteniçi mesire alanı, oturma yerleri, ihtiyaç yerleri ve motorlu taşıtların girişine uygun yerler ile tam kullanışlıdır. 

Korgan İlçesi Kültür Varlıkları

Korgan ilçesinin Çiftlik Beldesine bağlı Merkez mahallede bulunan Budak Cami, Korgan ilçesinin tescilli kültür yapılarından biridir. Cami, ahşap malzeme kullanılarak yığma sistem olarak yapılmıştır ve caminin yapımında çivi kullanılmamıştır. Yazılı kaynaklara göre budak Cami 1885 yılında inşa edilmiştir. Kare planlı bir yapıya sahiptir ve Marsilya kiremit ile kaplanmış çatısı bulunmaktadır. Korgan ilçesinin çok sayıda faklı kültürel değere ev sahipliği yapıyor olması; bölgenin turizm değerini de olumlu yönde etkilemektedir. 

korgan-oto-kiralama.png

Korgan rent a car ile bu değişik yapıdaki cami kolaylıkla ziyaret edilebilir. Bir diğer tescillenen kültür varlığı ise Yeşil alan köyünde bulunan camidir. Ayrıca Korgan’ın Sitilci Şelalesi, Çiseli Şelalesi, krater gölü gibi ve diğer görülmesi gereken doğal güzellikleri bulunmaktadır. Tescillenen kültürel yapılarının yanı sıra Korgan doğası ile ön plana çıkmaktadır. 

Korgan Araba Kiralama

Son yıllarda Artvin, Rize, Trabzon başta olmak üzere yayla turizminde belirgin bir artış olmuştur. Bu artışla beraber açılan Or-Gi havalananında etkisiyle Ordu ili içinde turizm bir hayli gelişim göstermektedir. Korgan kurumsal araç kiralama hizmetleri ile bu turizme destek sağlanmaktadır. Şehri ziyarete gelecek, yaylaları ve obalarda konaklayacak ya da günübirlik olarak gezecek kişi ve aileler için Korgan ucuz araç kiralama fırsatları bulunmaktadır. Böylelikle en güvenli bir şekilde araba kiralanabilir ve doyasıya Karadeniz’in ve Korgan’ın doğal güzelliklerinin keyfi çıkarılabilir. 

Araba kiralamak uzun süreli ve sıklıkla kullanımlar için tercih edilmemektedir. Daha çok kısa süreli kullanımlarda, tatillerde ve seyahatlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Kasko, sigorta gibi harici bedeller ödemeye gerek kalmadan ve tüm Türkiye üzerinde yolda oluşabilecek herhangi sıkıntılara destek sağlanarak en iyi şekilde araba kiralama avantajlarından yararlanmak mümkün olmaktadır.