Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 28.09 - 10:00
Teslim Tarihi 03.10 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Perşembe Araç Kiralama - Perşembe Rent A Car | Gezgin 7/24

Perşembe Gezilecek Yerler

Çok uzun bir maziye sahip olan ilçenin tarihi dokusu çok zengin değildir. Tarihinden günümüze kalan nadir tarihi kalıntı vardır. Tabii bir koy durumunda olan ilçe Ordu ile Samsun karayolu üzerinde yer almaktadır. Sahil yerleşim yeri olan Perşembe gezilecek yerler ve mekanları genellikle doğal güzelliklerden oluşmaktadır. Bölgedeki ilk yerleşim yeri Vona kasabasıdır. Vona, önce Perşembe pazarına taşınmıştır. Sonrasında ise bugünkü yerini almıştır. Kordon Tepe adı verilen dik bir tepenin eteğine kurulmuştur. Tipik Karadeniz ikliminin hakim olduğu kenti ziyaret için yaz ayları uygundur. 

Perşembe Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Ordu iline bağlı olan Perşembe, il şehir merkezine 13 km uzaklıktadır. Perşembe araç kiralama ofisinden kiralanan arabayla Ordu’ya varmak yaklaşık olarak 10 dakikadır. 

Perşembe Geçim Kaynakları

Ülkemizin en sakin şehirlerinden biri olan Perşembe’de hayat oldukça dingindir. Karadeniz sahil yolunun bağlantısını sağlayan tünel yapılınca ilçedeki trafik yoğunluğu tünele kaymıştır. İlçe halkı, sessiz ve sakin kentlerinde tarım yaparak ve balıkçılık yaparak geçimlerini sağlamaktadır. 

 Perşembe Tarihi Geçmişi

Tarihinde uzun yıllar Roma ve Bizans hakimiyeti yaşanmış olan topraklar 1461 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyetine girmiştir. Trabzon Pontus Rum İmparatorluğu’nun ortadan kalkması Osmanlı hakimiyetine girmesini sağlamıştır. 1945 yılında ilçe statüsünü elde etmiştir. 

perşembe-araba-kiralama.png

Perşembe Ne Yenir?

Perşembe sahil kenti olduğundan yenilecek en güzel lezzet deniz ürünleridir. Ordu Perşembe araç kiralama hizmetleri en güzel hamsi yapan lokantaya ulaşmanızı hızlandıracaktır. Lokantalarda, hamsi yanında bölgenin lezzetleri de ikram edilmektedir.

Bellicesu Plajı Nerededir? Hakkında Bilgi

Çok güzel bir kıyıya sahip olan Bellicesu Plajı, ilçenin en batısında yer aldığından ulaşım adına en uygun vasıta Perşembe araba kiralama firmasından araç temin etmektir. İlçe halkının en fazla tercih ettiği plajdır. Aslında küçük bir kumsalı vardır. Yeme ve içme yerleri bulunmaktadır. Kır kahvesinde çay yudumlamak ve kamp kurmak mümkündür.

 

Medreseönü Beldesi Nerededir? Hakkında Bilgi

En önemli tatil beldesi olan Medreseönü Beldesi’nin kıyıları muhteşem bir doğaya sahiptir. Denizin tadını doyasıya çıkarmak isteyenler hemen Ordu oto kiralama şirketinden kiraladığı araca atlayıp beldenin yolunu tutmalıdır. Beldede otel, çay bahçeleri ve lokanta bulunmaktadır. 

perşembe-araç-kiralama.png

Çam Burnu Feneri Nerededir? Hakkında Bilgi

Çamburnu’nda bulunan fener 1880 yılında Fransızlar tarafından yapılmıştır. Osmanlı imparatorluğuna olan borçlarına karşı yapmışlardır. Denizden 39 metre yüksekliktedir. Deniz feneri günümüzde halen denizcilere yol göstermektedir. 

Yosan Burnu Turizm Merkezi Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 15 km uzaklıktaki Çaytepe sınırları içinde yer alan Yosan Burnu küçük ama bir o kadar doğal güzelliklere sahiptir. Yarımada olan Yosan Burnu her yıl çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Dalgıçlık ve su sporları yapmak isteyen turistler merkezden Perşembe oto kiralama şirketinden temin ettikleri araçla turizm merkezine kolayca ulaşım sağlayabilirler. 

Panaya Kilisesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Yosan Burnu içinde Panaya Kilisesi bulunur. Karadeniz Bölgesinde, deniz kenarında yer alan tek kilise olma özelliğini taşıyan Panaya Kilisesi 1868 yılında yapılmıştır. Rumlar ve Gürcüler tarafından inşa edilmiştir. 2004 yılında restore edilmiştir. Günümüzde ziyarete açıktır. Perşembe kiralık araç firmalarının sunduğu hizmetler Panaya Kilisesine ulaşımı kolaylaştırır. 

Aktaş Plajı Nerededir? Hakkında Bilgi

Fakültenin hemen altında yer alan Aktaş Plajı, ilçe merkezine 1 km uzaklıktadır. Plajda yaz ayları çok hareketlidir. Her yıl 20 Mayıs’ta Aktaş Şenlikleri düzenlenmektedir. 

Çaka Kumsalı Nerededir? Hakkında Bilgi

1300 metre uzunluğundaki Çaka Kumsalı, Hoynat Adası yakınlarında yer almaktadır. Kumsalı ve deniz suyu çok temiz olduğundan halk tarafından tercih edilmektedir. Çaka kumsalı kadar fazla talep gören bir diğer kumsa da Efirli Plajındadır. 

Efirli Camisi Nerededir? Hakkında Bilgi

Medreseönü Beldesi’ne bağlı Efirli Mahallesinde bulunan cami sahile 5 km uzaklıktadır. Perşembe ucuz araç kiralama firmasının sunduğu hizmetlerle cami ziyaret edilebilir. Tamamen ahşaptan yapılmış olan caminin 150 yıllık geçmişi vardır. Cami hiç restore edilmemiştir. Günümüze kadar orijinal halini koruyarak ulaşmıştır. Caminin yan tarafında tarihi mezar taşlarının bulunduğu bir mezarlık vardır.

perşembe-rent-a-car.png

Hoynat Adası ve Kalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Ramazan Köyü sınırları içerisinde yer alan Hoynat Adası, ilçenin en önemli tarihi yerlerinin başında gelir. Hoynat tünelinin hemen yanındadır. Tarihi çok eskilere dayanan Hoynat Kalesi, zamanında depo ve sığınak olarak kullanılmıştır. Kalenin surları bulunmaktadır. Perşembe kurumsal araç kiralama hizmetleriyle rahat bir yolculuk yapılarak gelinen adada martı ve karabatak kuşlarını görmek mümkündür. 

Kurtuluş Kalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

20 km uzaklıktaki Kurtuluş köyünde bulunan kalenin yapımına Romalılar zamanından başlanmıştır. Romalılar zamanında başlanılan kale Bizanslılar döneminde bitirilmiştir. Kale Fatih Sultan Mehmet zamanında tamir edilmiştir. Günümüzde sadece temelleri bulunan Kurtuluş Kalesi, Perşembe rent a car firmalarından temin edilen araçla ulaşım sağlanıp ziyaret edilebilir. 

Kurşunçal Ormanları ve Şelalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Kurşunçal Ormanları, ilçe merkezine 25 km uzaklıktaki Selimiye Köyü’nde bulunmaktadır. Çok geniş bir alanı kaplayan ormanın içinde harika güzellikler vardır. Güzelliklerinden biri de şelaledir. Şelale dikey ve yatay olarak akmaktadır. Ormanda alabalık tesisleri bulunmaktadır. Dileyen tesislerde alabalığın lezzetine bakabilir. Kurşunçal ormanları, kamp yapmak için uygundur.