Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Ulubey Araç Kiralama - Ulubey Rent A Car | Gezgin 7/24

Ulubey Gezilecek Yerler

Köklü bir geçmişe sahip olan Ulubey ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak 8 bin civarındadır. Ulubeyliler Ordu’ya merkez derler. Merkezle arası çok uzak değildir. Yakın mesafede olması nedeniyle birçok konuda Ordu’dan destek alınmaktadır. Ordu ile etkileşim içerisinde olması, Ulubey’in merkezinin gelişmesini engellemiştir. Tarihi yapılar ve kalıntılar Ulubey gezilecek yerler ve mekanlarının temelini oluşturur. Tarihi kalıntıları kadar ilçenin doğal ve tabii güzellikleri de göze hitap etmektedir. Karadeniz Bölgesinde yer alması ilçenin yeşil alanlarının zengin olmasında etkilidir. 

Ulubey, yurt içi ve yurt dışına çok fazla göç vermiştir. Yurt dışında en fazla tercih edilen ülke Almanya’dır. Hollanda, Fransa ce diğer Avrupa ülkeleri Ulubeylilerin göç ettikleri ülkelerdir. Yurt içinde ise Kocaeli, Bursa, Adapazarı ve İstanbul gibi sanayinin ve çalışma imkanlarının olduğu iller göç için tercih edilmiştir. Kış aylarında ilçe ve köyleri terk edilmiş gibidir. Yaz ayları geldiğinde ise alabildiğine canlı ve kalabalıktır. 

Ulubey araç kiralama firmaları yaz aylarında oldukça yoğun bir şekilde hizmet vermektedir. Yurt içinden ve yurt dışından gelen gurbetçiler Ulubey araç kiralama firmalarından araba temin ederek bölgeyi gezip akraba ziyaretlerini gerçekleştirmektedir. İlçenin yaz aylarında en canlı olan köyü Kadıncık’tır. Kadıncık ilçesinde bulunan şelale görülmeye değer turistik bir yerdir. 

ulubey-araba-kiralama.png

Ulubey Nerededir? Nerenin İlçesidir? 

Ordu iline bağlı 19 ilçesinden biridir. Ordu şehir merkezine uzaklığı yaklaşık 22 km’dir. Ulaşım asfalt yolla sağlanmaktadır. Ordu otogara ve havalimanı terminaline inenler şehir merkezinden kalkan dolmuşlarla ilçeye ulaşım sağlayabilir. Ulubey araba kiralama hizmetleri ise ilçeye gelen misafirlerin ulaşımlarında yardımcı olmaktadır. 

Ulubey Geçim Kaynakları

Canik Dağları’nın yamacında kurulmuş olan ilçe dağlık bir yapıya sahiptir. İlçenin tarıma uygun alanlarında fındık yetiştirilmektedir. İlçe halkının temel geçim kaynağı fındıktır. Fındık dışında hayvancılık da yapılmaktadır. Tarıma uygun alanların sulanmasında Melet Irmağı ve bu ırmağın kolu olan Sarpdere etkilidir. Ordu oto kiralama hizmetlerinden yararlanılarak fındık tarlalarını görmek için ulaşım sağlanabilir.

Ulubey Tarihi Geçmişi

İlçenin tarihinde Ordu ve Gölköy ilçesinin tarihi birbiriyle ilişkilidir. Bundan dolayı tarihini incelerken iki merkezi de dikkat almak gerekir. Çünkü ilçenin tarihi seyri, Ordu ve Gölköy, tarihi ile aynı dönemler içinde akış göstermiştir. İlçenin ilk kuruluş bölgesi Ulubey’in güneyinde yer alan Bahaettin Köyüdür. Kuruluş tarihi net olarak bilinmemektedir. 

Gölköy’ün Şimşirlik köyünde veba salgını olunca halk Gölköy’den göç ederek topraklara yerleşmiştir. Ordu İle Sivas yolu açılana kadar yani 1884 yılına kadar Bahaettin köyü yerleşme merkezi olmuştur. Yeni yol açılınca köy yolun kıyısına nakledilmiştir. Türk Beylerinden Uluğ Bey, Bahaettin köyüne ilk gelenlerden olduğundan kurulan yeni beldeye oymak beyinin adından yola çıkarak Ulubey adı verilmiştir.

İlçenin geçmişinde Persler, Büyük İskender’in Selevkilerin, Romalıların, Bizanslıların, Pont ve Rum Krallıklarının hakimiyeti yaşanmıştır. Beylikler döneminden sonra topraklar Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyeti altına girmiştir. Cumhuriyetin ilanına kadar küçük bir bucak olarak kalmıştır. Zamanla gelişince Ordu Merkezine bağlı bucak olmaktan çıkmıştır. 1958 yılında ilçe statüsünü elde etmiştir. 

ulubey-oto-kiralama.png

Ulubey Ne Yenir?

İlçe mutfağında Karadeniz lezzetleri hakimdir. Ordu oto kiralama hizmetleri sayesinde yöresel lezzetleri yapan lokantalarda lezzetlerin tadına bakılabilir. 

Çubuklu Kalesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezine 30 km uzaklıktaki Çubuklu Köyü’nde yer alan kaleye en kolay ulaşım vasıtası Ulubey kiralık araç firmasından temin edilen araçlarla yolculuk yapmaktır. Kimin tarafından ve hangi tarihlerde yapıldığı kesin olarak bilinmeyen kalenin yolları stabilizedir. Çubuklu Kalesi’nin içinde çok farklı kaya mezarlar vardır. Tarihi bir yapı olmasına rağmen günümüze sağlam gelmiştir. 

Kıran yağmur Camii ve Çeşmesi Nerededir? Tarihi Geçmişi

İlçe merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Kıran yağmur Köyü’nde bulunan cami ve çeşmesine farklı seçeneklerle ulaşım sağlanır. En kolay ve rahat olan Ulubey ucuz araç kiralama şirketinden uygun fiyatlı araç kiralamaktır. Köyün camisi 1866 yılında yapılmıştır. Günümüzde halen ibadete açık durumda olan caminin avlusunda çeşme bulunmaktadır. Çeşme cami ile aynı tarihte yapılmıştır. Tarihi çeşme halen aktif olarak kullanılmaktadır. 

Küpkaya Kanyonu Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 9 km uzaklıkta bulunan kanyon Kardeşler köyünde yer almaktadır. Ulubey kurumsal araç kiralama hizmetleri kanyona en uygun yollardan ulaşmayı sağlar. Ordu ilinin en güzel kanyonu olduğu söylenebilir. Muhteşem bir doğaya sahip olan Küpkaya Kanyonu’nda balık tutulmaktadır. Aynı zamanda yüzmek de mümkündür. Dileyen doğa yürüyüşü yapabilir. 

ulubey-rent-a-car-kiralama.png

Çağlayan Şelalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

İlçe merkezine 35 km uzaklıktaki Çağlayan Köyü’nde yer alan şelale adını Çağlayan deresinden almıştır. Yüksekten aktığından dolayı harika bir manzaraya sahiptir. Nefes kesen şelaleye Ulubey rent a car hizmetlerinden temin edilen araçla gidilebilir. 

Ohtamış Şelalesi Nerededir? Hakkında Bilgi

Şelale, ilçe merkezine 15 km uzaklıktadır. Yaklaşık olarak 30 metre yükseklikten dökülmektedir. Karadeniz Bölgesi’nin en büyük şelalesidir. Şelalede piknik yapmak ve yüzmek mümkündür. Kamp kurmak için uygun alana sahiptir.