Yardım ister misiniz?
Rezervasyon Ara
Alış Tarihi 23.09 - 10:00
Teslim Tarihi 28.09 - 10:00
Seçili Filtreler
Kiralama Şirketi
Vites Tipi
Yakıt Tipi
Araba Markası
Araç Teslim Alış Şekli
Fiyat Aralığı
Kilometre Sınırı
km km
Sıralama
Fiyata Göre Artan
Korona Virüs ile ilgili endişeleriniz varsa dert etmeyin, son dakikaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Bahçe Araç Kiralama - Bahçe Oto Kiralama | Gezgin724

Bahçe İlçesi Hakkında Genel Bilgi 

Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nin şehirlerinden birisi olan Osmaniye içerisinde 7 farklı ilçeye ev sahipliği yapmaktadır. Bu ilçelerden birisi de Bahçe isimli yerleşim birimidir. Kentin merkezi konumuna yaklaşık olarak 34 kilometre uzaklıkta yer alan ilçeye, Bahçe araç kiralama firmaları ile rahatlıkla ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır. Hem tarihi kalıntıları ve yapıtları, hem de doğal güzellikleri bakımından son derece zengin olan ilçenin, her sene hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri bulunmaktadır. İlçede 11 mahalle ve 15 köy yer almakta ve 22 bine yakın nüfus da barınmaktadır. 

Bahçe İlçesi İklim Koşulları Nasıldır?

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Bahçe ilçesinde, yoğun olarak Akdeniz iklimi etkisini göstermektedir. Yaşanan iklim sebebiyle de bölgede yaz ayları çok sıcak ve kurak geçerken, kış ayları da ılık ve beraberinde yağışlı olmaktadır. Hatta Osmaniye Bahçe araç kiralama firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz ilçede, yaz mevsiminin çok sıcak geçmesi sebebiyle, yayla kültürü de gelişimini göstermiştir. Bu sebeple de burada, birden fazla farklı boyda yaylalar oluşturulmuştur. Yaz sıcaklarında serinlemek isteyenlerin mutlaka gelebileceği bu yaylalarda, eşsiz fotoğraflara da imza atmak mümkün olmaktadır. 

Bahçe İlçesi Geçim Kaynakları Nelerdir?

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Osmaniye ilçesi yöresinin, sahip olduğu coğrafi konum sebebiyle başlıca geçim kaynakları arasında tarım ve hayvancılık gelmektedir. Aynı zamanda bölgenin sahip olduğu doğal yapı ve ağaç çokluğu da, yörenin geçim kaynakları arasında ormancılığın da yer almasında son derece etkili olmuştur. Osmaniye oto kiralama firmaları aracılığıyla rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bu bölgede, siz de dilerseniz yöre halkı ile keyifli bir sohbet gerçekleştirebilirsiniz. Böylece Osmaniye halkının hangi şekilde ve ne şartlarda geçimini sürdürmelerine dair bilgi sahibi olabilir ne ve dilerseniz de hayvancılığın yoğun olarak yapılmış olduğu bölgelerde, sürü otlamalarına denk gelebilirseniz eşsiz fotoğraflara imza atmanın keyfini çıkarabilirsiniz. 
bahçe araba kiralama
Bahçe İlçesine Ulaşım Yolları Nelerdir?

Bahçe rent a car firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz Osmaniye kentinde yer alan Bahçe isimli yerleşim birimi, kent merkezine yaklaşık olarak 34 kilometre uzaklıkta yer aldığı için, bölgeye dilerseniz şehir merkezinden kalkmakta olan toplu taşıma araçları aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca eğer ki bölgede gezmek, çeşitli yerlere gitmek ve son derece konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsanız da Bahçe oto kiralama firmalarını tercih edebilirsiniz. 

Bahçe İlçesi Tarihi Hakkında Genel Bilgi 

Osmaniye kentinin yerleşim birimlerinden birisi olan Bahçe, geçmişi hayli eskiye dayanan ilçeler arasında yer almaktadır. Bölgede yapılan detaylı araştırma ve incelemeler neticesinde bölgenin tarihinin M.Ö. 1000 yılına kadar uzandığı sonucuna ulaşılmıştır. Ayrıca Bahçe kiralık araç firmaları ile ulaşım sağlayabileceğiniz bölgenin, geçmiş zamanında ise Karkamış isimli eyalete bağlı olan bir harabe kalenin bulunduğu bölgenin üzerine kurulu bir hale geldiği de elde edilen bilgiler arasında yer almaktadır. Birçok medeniyet ve uygarlığa ev sahipliği yapan Bahçe ilçesi, Osmanlı Devleti’ne ise 1520 senesinde bağlanmıştır. Kızılyer, Bulanık gibi isimlerle de geçmişte yer alan bu bölge, bir süre de bugün ki Kahramanmaraş adlı şehre bağlı olmuş, sonrasında da 1878 senesinde Adana şehrine Cebeli Bereket ismiyle bağlanmıştır. 

Bahçe İlçesi Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Derin bir tarihe sahip olan Osmaniye şehrinin yerleşim birimlerinden Bahçe gezilecek yerler bakımından da son derece zengin olması ile bilinmektedir. Özellikle de tarihe merak duyan kişilerin mutlaka ziyaret etmesi gereken bu ilçeye gelen herkesin, mutlaka görmesi gereken yerler ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Bahçe Kalesi 
  • Ağca Bey Cami 
  • Ağca Bey Kümbeti

bahçe araç kiralama
Bahçe Kalesi

İlçenin merkezi konumunda yer alan Bahçe Kalesi, bölgenin önemli tarihi yapıtları arasında yer almaktadır. Bahçe ucuz araç kiralama firmaları ile ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz bölgede, yapılan tüm araştırma ve incelemelere rağmen kalenin hangi dönemde ve kim tarafından yapıldığına dair bir bilgiye ulaşım sağlanamamıştır. Fakat kalenin Roma İmparatorluğu ve Orta Çağ Dönemi’nde kullanıldığına dair bulgular söz konusu olmaktadır. 
bahçe oto kiralama
Ağca Bey Cami

Osmaniye’nin Bahçe isimli ilçesinin merkezinde yer alan bu önemli mimari yapıt, Atatürk Meydanı isimli bölgede yer almaktadır. Bahçe araba kiralama firmaları ile rahat bir şekilde ulaşım sağlayabileceğiniz cami, üzerinde bir de kitabe bulundurmaktadır. Bu kitabeye göre de, caminin 1809 senesinde Ağca Bey isimli biri tarafından inşa edildiği sonucuna ulaşılmıştır. Ayrıca özellikle de minare mimarisinin son derece gösterişli bir görünüme sahip olması, caminin Dulkadiroğulları tarafından da yaptırıldığı düşünülmektedir. Özellikle mimariye ilgisi olan kişilerin mutlaka gelmesi gereken yerlerden birisi olan camiye, Bahçe kurumsal araç kiralama firmaları ile de ulaşım sağlayabilir ve kurumsal geziler düzenleyebilirsiniz.